За глупостта и N-тите шансове

  • 15 421
  • 227
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 8 348
и финално надявам се от мен по тая тема - защо изневярата от страна на партньора ще е една от предпоставките за раздяла, развод или каквото там....
защото това ще е постъпка, с която той ще ме нарани
и този човек ще е напълно наясно с това
след като е готов да го направи, значи така прехваленото му уважение и любов към мен ще са преувеличени
след като е готов да ме нарани по един начин, какво ми гарантира, че няма да го направи и по друг, а аз да съм поставена в ситуацията да си прощавам в името на децата
и кога се преминава границата на това, което е редно да простиш и това, което вече не е
този човек ще е направил съзнателно нещо, с което е знаел че ще ми причини болка
все тая душевна или физическа
а съмнението и подозрението ще останат завинаги, независимо колко съм готова да простя

# 226
  • Мнения: 1 023
само да кажа, до 9 (по наше време, щот сегашните деца несъмнено са по будни) и до 7 - сега - вси4ки бащи са идеални.
и нали4ните и отсъстващите.
4ак, по после виждаш и разбираш нещата истински. и за себе си.
хубаво е 4овек да живее с илюзии, които да подхранват надеждите му за добро сте4ение на обстоятелства, но кардилналните такива - са вредни.

# 227
  • Мнения: 21

Не, баща ми почина когато бях на 9. Мога да направя разлика между това да имаш мама и тати и това да имаш само мама.  Аз бях другият (алтернативен и крайно недостатъчен) "родител" на по-малкия ми брат. (ако въобще така може да се каже)


Искрено съжалявам за това което ти се е случило, не го пожелавам на никого особено на едно дете, но има огромна разлика между различните причини поради които губиш родител - в твоя случай очевидно не е зависело от никой просто съдба, в редица от тук обсъжданите случаи обаче това е следствие от поредица действия и събития предизвикани от общуването и поведението на хората така, че сравнение не може и да става. От своя опит ще кажа, че аз не съм напуснала човека зарад неговата изневяра, той просто не ми даде шанс да избера друг път взе решенията вместо мен, аз обаче прецених, че не си струва да се боря за това до мен да има такъв човек и че по-здравословно за мен и детето е да продължа сама. За миг не смятам обаче че лишавам детето от баща заради своя егоизъм, его, гордост и т.н. както вече подчертах много по-здравословно за детето е то да живее в спокойна среда. В крайна сметка решавайки да бъде с други жени баща му сам е избрал да не бъде с нас. 

Общи условия

Активация на акаунт