Тема за всички ,борещи се с рака!!!!

  • 197 502
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 161
Добро Утро и от мен  Hug

Optimistce - не е от лекарството- при мене няма такова нещо но пия Тамоксифен и мисля че няма голяма разлика  Peace Може  да ти липсват някои витамини newsm78

# 676
  • Мнения: 26
Здравей,Оптимистче!Золадекс го изписват когато хормоните са ти положителни,ако хормоните са отрицателни няма да имаш Золадекс.Но предполагам след като си почнала Нолвадекс са положителни така че ще имаш Золадекс.За първата инжекция чаках 45 дни,така се зареди с търпение и чакай.

# 677
zdraveite na vsi4ki bravo za tazi tema naistina ne trqbva 4ovek da se predava trqbva da se borim s tazi kovarna bolest.naskoro mi postavixa diagnoza fibroadenom i skoro mi predstoi operaciq i 4estno da si priznaq malko me e strax,no 6te se borq sas straxa si.

# 678
  • Мнения: 432
Хормоните са ми положителни и то доста, а и като ходих в София на консултация ми казаха, че ще ми изпишат золадекс и то докторката която била в комисията за изписване на това лекарство...притесняваме по пътя до Варна да не стане някоя "шашма"... от там да се води, че ми е изписано, а да не стига до мен...
Хули...отдавна не си се появявала, всичко наред ли е?
Без страх и ти изчезна...надявам се опитваш се да преодолееш загубата на баба ти и се радваш вече на твоя коса... Wink кажи какво стана с резултатите? и дали ще има още химио? Аз почнах неофициално работа и съм малко по заета но официално се водя още в болнични...
Лек ден на всички   bouquet

# 679
  • Мнения: 1 567
Здравейте,
имам едно въпросче...от както вземам нолвадекс /вече 2 дена/ урината ми стана много по-тъмна от преди. При вас така ли беше ако имате спомени?


Не, не е от Нолвадекса. И според мен се дължи на храната. Нали знаеш от цвеклото как става червена?
Така, че споко, пий си хапа. Hug

# 680
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте момичета.
Наистина отдавна не съм писала, защото при мен няма нищо ново.
Чета ви, но не мога да взема отношение във връзка с хормоналните,
защото не зная, отдавна съм пила нолвадекс и нямам спомен.
След като свърша химиотерапията ще започна хормонотерапия със Фамара.
Как ще ми действа, незнам. Тогава ще споделя.
Сега се справям с химиото. Една седмица след вливане съм по-зле.
Повръща ми се, болят ме мускулите, нямам сили да ходя, вие ми се свят....
Такива неща, които са ви познати като усещане  Grinning
След това вече съм си екстра. Ходя си на работа.
 Прическата ми е страхотна, гаджетата се заглеждат по мен  bowuu
На всичкото отгоре посещавам и зъболекар тези дни и ми е гадно.
Добре, че зъбаря е много добър и любезен, та се справям и с това.

# 681
  • гр.София
  • Мнения: 158
Здравейте милички,радвам се че нещата при вас са добре и че всеки тича по задачки ,а не мисли само за "ГРИПА"
АЗ не мога да кажа че съм добре поне психически,знаете причината,лошото е че вече незнам какво да правя.
Резултатите който искаше доц.Милев.Всичко в норма,казаха ми по добре са ти даже от на някои здрави.Туморен маркер 0,21 нормата е до 38,още някакви за черен дроб в норма,LDH незнам дали някои от вас го е правил но това било да се види има ли разсейки по тялото и то в норма,дотук добре обаче.След като занесох резултатите при доцента той реши да ме прати при Елисавета Кръстева в ОНкологията била голямо светило по добра от Тимчева.Жената ме изслуша,каза че е шокирана че е паднала толкова възрастовата граница на това заболяване,понеже ми оставаха още 2 Химии тя каза че няма смисал от тях защото е минало много време от Лъчето и няма да има ефект.Дано 4 са ми били достатъчно си мисля.И сега сам под въпрос .Хер-а ми е отрицателен  Милев каза че не съм за Хормонално,естрогена ми е отрицателен,Прогестерона ми е 20% което било много малко да се повлиия от хормони,но Кръстева казва много си млада при младите рака се развива много бързо,чудя се даЛИ да не попиеш малко хормони или да те оставиме под динамично наблюдение(през 3 месеца куп изследвания така 1 година)Тя иска някакво G говори ли ви нещо да се види тумора дали е агресивен или пасивен ако не е оставам под наблюдение което ми е най голяма мечта.Утре доцент Милев ще ми каже.Имам огромен страх от хормоналното и ще ви кава защо.Писна ми тези дни да ми казват че едно дете не е важно а живота ми,тези от вас който нямат знаят за какво става на въпрос вярно живота ми е по важен,но все имам чуството когато се говори с мене че ми остават малко дни живот а съм уж 1 стадии.Наред с това посетих и гинеколога си за преглед не бях ходила година и половина,направих   цитонамазка.Говорихме на дълго и нашироко,смея да твърдя че е специалист и той,та понеже имам съмнения че може и на мене да ми шибнат Золатекс,той каза да те блокират яйчниците,но след като се спре съществува огромен процент никога да не се възтановят повече.Та и той ми заяви  един вид да избирам аз сама ако искам да живея да ги пия пък нищо че няма да мога да имам деца.Незнам кой е прав онколозите също са на различни мнения дори и Кръстева каза че някой ден мога да имам деца,а други че няма такава вероятност,или ако се случи болеста се връщала отново.Много съм объркана какво става.Извинявайте ако  нещо съм писала по объркано,незнам какво да правя,само аз ли съм така незнам вече къде да ходя уж се занимавам с специалисти а то.МНОГО СЪМ ИЗМОРЕНА ВЕЧЕ МНОГО,но вие го знаете най добре.особено Баба Хулиганка.Обичам ви.

# 682
  • Мнения: 1 567
BEZ_STRAH,
ДА, аз съм правила LDH. Мойте скромни знания по въпроса, са че това е ензим на черния дроб. Няма нищо общо със разсейки. Правих го по време на химиото и по време на лъчето. За да се види състоянието на дроба, черния.
КАк се развива или каква е диференцияцята, зависи и се показва единствено от хистологията. Там черно на бяло пише всичко това. И каква е позитивността към хормоните. Хера също. Това би трябвало да е рутинно изследване на тумора.
Това G е GRADE или диференцияцията на тумора. Изследва се от парафиновите блокчета.
НА базата и на това се определя каква ще е химията и т.н лечението и терапията.
 Така е, Золадекса блокира яйчниците. Аз също съм първи стадий, но съм на Золадекс. Това е част оттерапията, особено за хормонопозитивни тумори.
 
Сега идва сритването по задника. Я, се стегни. Как така си изморена. Та битката не е спряла, продължава .... Горе главата и стига глупости. Остави мисълта за деца настрани. В момента излишно се затормозаваш с това. И да, така е в този момент е по-важно здравето ти. А децата, ако е рекъл Бог,ще почакат....Знам, че съм откровенно груба, но това е реалността.... В момента сме в рисковите 5 години...Нека минат...пък тогава живи и здрави ще му мислим ....
Както знаеш много, много важна в психическата настройка. Взимай се в ръце, момиче....
Не се сърди, че така ти писах.... но това "МНОГО СЪМ ИЗМОРЕНА ВЕЧЕ МНОГО" адски ме вбеси....  bouquet  bouquet  bouquet

# 683
  • София
  • Мнения: 5 074
БЕЗ СТРАХ - аз пък се гордеех с теб !
Ти ли си уморена?
 Какво да кажа аз и продължавам нали ?
Макар, че много хора биха могли да кажат, че съм си свършила работата на този свят.
А колко хора има по-възрастни и от мен ?
Я се вземи в ръце, както се казва. Най-трудното мина, ти сега се предаваш.
Резултатите са ти много добри, живота продължава  Peace
Ще дойде ден и дечица ще си имаш, какво си се завайкала, като стара баба.
Ей сега ЕХХО ще се включи и ще ти напише сигурно един куп неща.
Момичета, обичам ви   love001

# 684
  • Мнения: 1 253
Ето я и Еххо Simple Smile
Без страх стегни се миличка, недей така. На мен Золадекс (не съм сигурна така ли се пише, но не ми се търси в момента) не са ми слагали, така че не мога да кажа наизуст какъв точно е ефектът му ако решиш да раждаш след това. Обещавам да се поразровя из нета, но няма да е тази седмица, че си имам други грижи със здравето, нямащи нищо общо с общия враг.
Разсъждавайки обаче, "Нолвадекса" също има функция да блокира функцията на яйчниците, нещо което съм изпитала на собствен гръб. Това обаче не ми попречи да родя 6 години след операцията. Така, че защо пък Золадекса да прави някакви други чудеса  newsm78 Да, блокира функцията на яйчниците, но тя после пак си се възстановява, особено при хора на твоята възраст.
Защо не приемеш динамично наблюдение през 3 месеца, щом човек който разбира го предлага вместо да пиеш препарат, който не е ясно дали има смисъл да пиеш, поне по думите на Милев? Честно казано аз на Милев имам голяма вяра.
Понеже не помня какво беше казала Тимчева - би ли ми припомнила нейното мнение?

# 685
  • София
  • Мнения: 5 074
Ще си позволя да се намеся - щом Кръстева смята да попиеш малко хормонални, значи има нещо предвид. Не е зле да я послушаш, ще минат годините и пак ще си имаш детенце.
Млада си, има време и за това. Помисли.
 Преди време писах на Оптимистче - защо трябва да имаш дете, като то няма да има майка ?
За момента мисли за твоето здраве и живот, след това за другите неща.
Точно на теб не искам да го кажа, но деца без майки има много в България.

# 686
  • гр.София
  • Мнения: 158
veselinap въобще не съм ти сърдита толкова си права,много ти благодаря че ми каза за LDH какво е точно  bouquet
Бабо Хулиганке нещо много ми се събра и това с баба ми колко я ОБИЧАМ,съвсем изпушвам  bouquet
exxo ти си за мене пример как човек постига всичко за мен си голяма късметлиика       и наистина се радвам,както и ти самата казваш аз също имам голямо доверие на доц.Милев единствено този човек ме приема на сериозно,даже един път му споменах за тебе,но един човек ли минава на ден та се мъчи да се сети.Значи той ме прати при Кръстева,а аз си бях взела направление за Тимчева но незнам защо все ми казваше да   не бързам за нея,та накрая лично той ме заведе в кабинета за да ми запише час,та това направление  отиде за Кръстева,а с Тимчева така и не говорих мислех и при нея да ходя ама съвсем ще се объркам,та засега съм се вкопчила в Милев.Много съм очарована напоследака като ходя при него докато седя в кабинета как влизат някакви сестри с блокчета с тумори и как той се обажда последния път на някаква сестра на Марков и казва прекъснете операцията на еди коя си пациента образованието е доброкачествено,как само взима решения.Та утре ще видя това G,доста съм претиснена,но чесно казано аз не бих приемала хормонални,при положение че толкова химиотерапевти ми казаха направи химиото защото при тебе не е хормонално зависим,самия доцент ми го казваше същото.Извиняваите че съм толкова подробна Embarassed

# 687
  • Мнения: 1 253
Преди време писах на Оптимистче - защо трябва да имаш дете, като то няма да има майка ?
За момента мисли за твоето здраве и живот, след това за другите неща.
Точно на теб не искам да го кажа, но деца без майки има много в България.

Зад това стоя с 2 ръце!!!!
В момента чета в нета-за Золадекса и не виждам никъде да пише, че не можеш да имаш деца след това. Да, пише че има шансове ако си във възраст близка до менопаузата яйчниците ти да престанат да функционират, ама ти си доста далече от нея Simple Smile
Кръстева със сигурност е един от капацитетите в областта и е по-добре да последваш съвета й, но малко ми е странно, че предлага 2 варианта  newsm78 Аз бих я попитала ако е за нейно дете кой от вариантите би избрала Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 253
Без страх то аз че съм си красива, съм си красива, ама чак пък да ме помни доц. Милев  Joy една от многото Simple Smile

# 689
  • София
  • Мнения: 5 074
Еххо, що си мислиш, че си по-красива от мен, ааа  Laughing
Извинявам се, но малко шегичка не е излишна, нали?

Общи условия

Активация на акаунт