Тема за всички ,борещи се с рака!!!!

  • 197 499
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 253
Хули  Joy няма по-красиви от нас  Mr. Green Тукашната групичка е от най-красивите и бойни мацки  Mr. Green Я горе носовете  Mr. Green

# 691
  • Мнения: 432
ей мацки.... Wink ще видим коя е по-красива като отида и аз при Милев  Laughing

# 692
  • София
  • Мнения: 5 074
Еееее, моя нос с годините стана най -
чип  Laughing
Защото все е горе.
Да ви видя вас....?

# 693
  • гр.София
  • Мнения: 158
 Joy Joy JoyТолкова ви ОБИЧАМ
То и аз съм красива  Sickкаква косица ми е изникнала малко е ама и се радвам и вече стърчи стрин като стана

# 694
  • Мнения: 432
Без страх я се стягай Naughty
Нямаш никакво право да се предаваш ....ти както и всички останали. Позитивизма на всяка една от вас зарежда мен и други гости на темата с оптимизъм. Сигурна съм. Нямате представа колко много хора ни четата и не смеят да се регистрират и да споделят....но имат нужда от надежда.
Без страх, сигурна съм че ще родиш - не знам кога но детенце ще имаш. Всичко положително е на твоя страна и знам, че ще успееш. Моля те успокой се...поеми си дълбоко въздух и се усмихни. ЕХХО беше написала преди време нещо което мен лично много ме успокои..."премери се за момента  и си живей живота и без това до 5 г. нищо не можеш да направиш" - изживей най-вълнуващиет 5 г. от живота си без да мислиш за деца....може би сега е ред за кариера или за нещо което дори не ти идва на ум в момента....ти имаш най-големия плюс на твоя страна според мен - ИМАШ ВРЕМЕ   - има време и да ти спрат цикъла, и пак да ти дойде, и да родиш не е eдон а няколко деца. Незнам кой лекар е прав и кой не е ....всеки си има своя опит и мнение. Аз съм ходила при Тимчева, когато отида в София пак ще гледам и при Кръстева да отида...но ме е страх да не каже химио или нещо лошо Sad...че за сега докторите които казват без химио а повече от другите. И при Милев ще ходя...и непременно ще ви се обадя да се видим с който може и има желание. Аз започнах хормоналните както си разбрала и за сега се чувствам добре. Урината ми беше потъмняла но сега е както преди....но момичета, които предполагахте че е от храната ....сигурна съм че не беше от храна защото точно тези дни не бях яла нищо което можеше да предизвика подобен цвят...предполагам, че е била някаква временна реакция в началото. Но както и да е ....най важното е да не се предаваш, защото всичко хубав тепърва предстои.   bouquet

# 695
  • гр.София
  • Мнения: 158
Благодаря ти optimistche за пореден път за подкрепата,аз знам и ти за какво се бориш,знам че сме тук за да си даваме сила  bouquet,но наистина съм толкова обаркана.
Преди час моя позната която работи в Онкологията ми звана за да ми каже че е ходила при Милев за резултата на това G,гледал е блокчетата но е бързал защото май ще ходи командировка.Резултата е G2 моля ви който е наясно да каже какво значи,на база това май ще се прецени дали оставам под динамично наблюдение или съм и аз за хормони.В четвъртак си записах час за Кръстева.Прегръщам ви

# 696
има ли излекувани от остеосарком?

# 697
  • Мнения: 305
Преди 2 месеца на майка ми и се появи пъпчица в ухото и за 2 месеца и порасна голямо образование колкото лешник. Направиха и операция и и го отстаниха но лекараите казаха че е много било на дълбоко и са рязали до скалпа. Някой имал ли е подобно нещо? Моля ви дайте ми информация и съвет. Ето снимките:
http://s148.photobucket.com/albums/s31/tia_baby1/?action=view&am … =Picture243-1.jpg

http://s148.photobucket.com/albums/s31/tia_baby1/?action=view&am … =Picture232-1.jpg

# 698
  • Мнения: 432
Без страх и аз съм G2...знам, че най-високото е G3....така, че ние сме посредата, а какво означава точно не знам....ако някой може да ни разясни ще съм му много благодарна.
Да ви питам...тамоксифена/нолвадекса/ и золадекса имат ли лечебни свойства или само спират/намалят нивото на прогестерон и естроген?
Започнаха страничните ефекти на нолвадекса  Cry Cry Cry...честно казано не очаквах да се проявят толкова бързо...прокарвих днес, а до цикъла ми остават още 15 дена...
Днес говорих с един патолог от Онкодиспансера в Бургас /познат на един познат/, та той ми каза, че там били големи специалисти на РМЖ и не процедирали така както в повечето градове...т.е....когато се установи с гефрир по време на операция, че е злокачествен тумор, веднага се отстранява и един лимфен възел /забравих му името/ някакъв стражеви...който също веднага се изследвал на гефрир и тогава се вземало решение да ли да се махнат половината лимфни възли или не.
На една позната  от София  ....и е направена мастектомия без да са оперирани лимфните възли.
Доста различия има...поне на мен така ми се струва. Този патолог ми обясни доста неща, като на свой човек...дори си призна, че навремето като не а правили изследване на Хер и на хормони са вземали решения за лечения чисто субективно...т.е. тази жена е млада - трябва да има хоромонолечение...тази е по-възрастна - няма смисъл. Общо взето по този начин...и това е било съвсем до скоро. Каза ми още, че РМЖ вече е обявен за напълно личим от Националната здравна организация...и че той няма случай на починала жена от това заболяване. Все пак човека не беше хирург или химиотерапевт...но все пак патолог и то от доста време работещ в тази област...досрамя ме да го питам за деца  Wink   а и още нещо разбрах...Хера бил нещо като част от ДНК-то на човек и според него не се изследва чрез вземане на кръв /а от материал от гефрирно блокче/...това нещо определено ме шокира...или има няколко начини за изследването му или...и аз не знам.
Нещо много се разписах  Simple Smile
лека ви нощ   bouquet

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 09:29 от optimistche

# 699
  • Мнения: 1 567
Започнаха страничните ефекти на нолвадекса  Cry Cry Cry...честно казано не очаквах да се проявят толкова бързо...прокарвих днес, а до цикъла ми остават още 15 дена...

Бягай на гинеколог венага. Нещо не разбрах. Как така хем си на Золадекс и Нолвадекс и имаш цикъл????
Това са две взаимно изключващи се положения....

Оптимистче, аз лично съм с G3 и го водят нискодеференциран карцином. Мисля, че най-високата степен е 5. Така че колкото по-ниско G, толкова по-добре. (поне така съм чела и са ми казвали. )
Така е, Хера, G, и хормоналната зависимост (разбирай прогестерон и естроген) са изследвания, които се правят от парафиновите блокчета. На базата на резултатите се назначава и лечението. И дали лимфните възли са чисти и т.н. Т.е дори и лекарствата, които ще се вливат по време на химията се определят именно от тези резултати. Лъчето и след това хормоните - също.


По вренме на операцията се прави така наречената тахибиопсия. Т.е грубо казано се взема много малка част от образуванието и се изследва, още там, на място в операционната. Ако е доброкачествено, хирурзите процедират по един начин.
Ако е злокачествено (както при нас, за съжаление) се изрязва тумурът + тъкан около него. Това е на парафиновите блокета. Също така се махат и определен брой лимфни възли от подмишницата (на ръката на съответната гърда). Те също се дават за хистология.
 Това са мойте скромни знания по въпроса. И така процедират мойте лекари.

За хера нещо ми се струва че бъркаш. Дали е + или - се определя от тумура. Мисля, че това е някакъв белтък на тумура и съответните показатели... (тук сум лек пас)...

# 700
  • Мнения: 432
veselinap на мен все още не ми поставят золадекс...пия само нолвадекса. Евентуално по късно ако ми отпусне системата или там от когото зависи ще ми слагат и золадекс но лекарката ми не искаше да чака и за това ми каза да започвам с хапчетата. Каза ми сама да избирам между нолвадекс и тамоксифен, като тя лично препоръча нолвадекса като по чисто лекарство ...но не беше много убедителна в аргументите си. Обясни че и двете лекарства правят едно и също но имат разлика в цената. Аз избрах нолвадекс - реших, че щом е по-скъпо сигурно е по-хубаво  Laughing
Не знам да ходя ли на лекар??? Мисля, че нолвадекса само не спира цикъла но може да го направи нередовен...и това го знам от Еххо  Peace

# 701
  • Мнения: 1 567
Не знам да ходя ли на лекар??? Мисля, че нолвадекса само не спира цикъла но може да го направи нередовен...и това го знам от Еххо  Peace

Ми, нищо не ти пречи да идеш. Да си по-спокойна.
Да, нолвадекса е тамоксифен, но по-пречистен...
Ами да, аз първата инжекция я сложих още по време на последната химия. Така ми каза онко дофтор. И от тогава я слагам на три месеца. А Нолвадекса го започнах 10 дни след последната лъчетерапия. Пак по лекарско предписание.

# 702
  • Мнения: 414
Optimist4e, винаги е добре да отидеш на лекар, когато наблюдаваш нещо "нередовно". Ако си само на тамоксифен /нолвадекс/ понякога се получават кисти на яйчниците и може би и други неща.... Имах позната в чужбина, която почна само с тамоксифен и после й добавиха и Золадекс, защото й се появяваха кисти непрекъснато. Една пък получи "хиперплазия на матката", ако не бъркам.... Апък като не работят яйчниците май е по-добре. Вече съм на работа и затова се включвам по-рядко..... Но пък чета, гледам да не пропускам G2 е средна работа, моите са G2 - G3. Лекарката ми каза, не е най-агресивният, ама пък и можеше да е и по-слаб. Мисля,че тук са от 1 до 3, а нула е когато е "ин ситу".  Сега нямам време да се ровя в нета. Хер се изследва по два различни начина. Не ги знам наизуст, но единият е по-разпространен. Когато има спорен резултат се прави другият /Fish Test/ ,но той е по-скъп и по-сложен. Мисля, че има за това информация на български, даже имаше мисля сайт за Her2 на български? пуснете чичко Гугъл, той знае всичко    bowuu
Горе главата,
  bouquet

# 703
  • Мнения: 432
ssgg мерси за инфото Peace...точно кратко и ясно, аз понякога се увличам в обяснения Simple Smile
На лекар да отида нямам нищо против но няма при кого във Варна или поне аз не знам. Нали ви казах, че ходих при един в Онкологията и той даже цитонамазка не пожела да ми направи...а ми се иска да отида при гинеколог онколог. Ако ще идвам до София може да ми препоръчате някой спец.  Simple Smile.... и не се преработвай, че те чакам лятото във Варна да пием бира на сянка...далеч от вредните слънчеви лъчи Laughing Гледам да се самонавивам защото съм ГОЛЯМА фенка на плажа нищо, че съм варненка. Всяко лято съм имала завиден тен...но сега ще трябва да се пренастройвам  Cry
Работата ми е близо до плажа...такава навалица е тези дни, че все едно е август месец...

# 704
  • Мнения: 161
Добро Утро и от мен момичета  Hug

Ето Ви  нещо весело- наистина да се посмеем
Айде и вие напишете по някоя. Не че вярвам на такива работи, ама е доста забавно когато няма какво да правиш. Обикновено се попиквам от смях на някои от нелепите отговори които ми се получават Ами вие????


1.Напиши името на човек от срещуположния пол
2.Кой е любимият ти цвят от тези:
Жълт,черен,червен,син или зелен?
3.Първият ти инициал
4.Месецът ти на раждане?
5.Кой цвят хресваш повече,черно или бяло?
6.Напиши името на човек от същия пол като теб
7.Любимото ти число?
8.Калифорния или Флорида?
9.Кое харесваш повече:Езерото или океанът?
10.Напиши желание
Надолу
.
.
.
.
.

ОТГОВОРИТЕ:
1.Това е името н човекът,в който си нистин влюбен
2.Ако си избала...
Червено:Ти си жив и изпълнен с любов
Черен:Ти си скромен и агресивен
Зелено:Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие
Син:Ти си човек със спонатен характер
Жълто:Ти си щастлив очвек и даваш обри съвети на другите хора
3.Ако инициалът ти е:
А-К-Имаш много приятели и любов в живота си
Л-Р-Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще разцъфти
С-Я-Обичаш да помгаш и бъдещето ти изглежда добро
4.Ако си роден в...
Януари-Март-Годинта ще е много добра и ще рзбереш че си се влюбил в някой,който не си очаквал
Април-Юни-Ще имаш силна връзка,но тя няма да трае дълго
Юли-Семпетври-Ще имаш незабравима година с много промени
Октомври-Декември-Годината няма да е от най-добрите,но ще откриеш сроднта си душа
5.Ако избереш...
Черно:Живота ти ще тръгне в различна посока,ще има много промени и но после ще се радваш на тях
Бяло:Ще намериш приятел който ще ти се доверява и ще направи всичко това,но може и не го рзбереш
6.Това е най-добрият ти приятел
7.Това са броят на близките приятели,които ще имаш в живота си
8.Ако избереш...
Калифорния-обичаш приключенията
Флорида-Романтична душа си
9.Ако избереш...
Езеро-верен си на приятелите си и си малко резервиран
Океан-Ти си спонтанен и обичаш местата в ного хора
10.Желанието ти ще се сбъдне,ако пуснеш това в друг форум,в рамките на 1 час
_______________отговорете на въпросите и след това вижте какво съответства на тях

 Joy- може пък и да се сбъдне  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт