АВГУСТовските мъничета се крият в най-щастливите момичета

  • 10 801
  • 269
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Mama galka, моля те да ми дадеш някакви телефони на д-р Марков, защото и аз искам час за началото на април и се притеснявам да не изпусна подходящия момент. Можеш ли и да ми кажеш къде точно преглежда /нещо адрес - не съм от София/

# 46
  • Мнения: 1 266
И аз така се чувствам от няколко дни. Peace
Имам чувството, че тотално затъпявам от толкова много информация и от предъвкане на едни и същи теми.  Close

Абсолютно. Чак приятелите ми започнаха да коментират, че страдам от пространствено оглупяване  #Crazy

Ходих да си видя шефката миналата седмица и така ми се ходи на работа, не е истина. Пък и тя ме чака, че нещо са го закъсали, не могат да вържат графика. И вика: "Ела си, ние много ще те пазим."
А всички останали казват, "ти луда ли си да ходиш при инфекциите, я си стой вкъщи, сега ти е паднало", обаче аз мисля да се връщам в началото на март - пък колкото изкарам Simple Smile 'Щото в болницата вЕрно инфекции, ама си миеш ръцете по 300 пъти, чисти се всичко с дезинфектант по два пъти на ден и маска можеш да си сложиш. А като ми кашля някой е трамвая, как ще се опазя?

Мика, кажи какво ще четеш? Аз имам едни започнати книги до леглото, даже сега чета на един французин - Давид Фоенкинос - "В случай на щастие", ама нещо ме отегчава. Ако не си чела тази, непременно наваксай. За мен е една от най-добрите книги, които съм хващала през последните 5 години. Нещо съм станала много капризна, рядко нещо ми харесва истински. Ти на други езици, освен на български и френски, четеш ли? Simple Smile

(Заявявам публично, че повече на въпроси "в коя седмица се прави ФМ?" и "какво е БХС?" не отговарям  Mr. Green Ако някой има медицински въпрос - на лична. Не че някой ме е карал насила, ама #2gunfire аз хем се чувствам длъжна да давам информация, хем в един момент ми дойде байгън все едно и също да дъвчем.)

меви, не е ли късно през последните два месеца? На теб вече ще ти личи, тя сигурно ще пита по-рано и ще вземе някой друг да й каже случайно. Защо не й дадете повече време да свикне с идеята, че ще става кака.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 18:52 от Котката Марта

# 47
  • Лондон
  • Мнения: 56

(Заявявам публично, че повече на въпроси "в коя седмица се прави ФМ?" и "какво е БХС?" не отговарям  Mr. Green


Също и за на Др. Марков адреса и телефона спрете да питате моля ви! 100 пъти се размени, а отпред си има линк с цялата информация. Просто преглеждайте темите и линковете преди да питате нещо - ина4е става адски досадно...  а пък и Гугул си има... дори на български! Ако за нещо трябва просто да се про4ете...
Според мен този форум трябва да е пове4е зе радостите, вълненията и мислите ни около бременността - не за търсене на медицинска информация - за това си имаме лекари! Това са сериозни неща и за тях трябва да се консултираме със специалисти, не тук..  Така само се плашим и пълним с излишна информация.

# 48
  • софия
  • Мнения: 495
Момичета,сложих отпред адреса на сайта на д-р Марков.Вътре има достатъчно подробна информация за ФМ и БХС.Също така адреси и телефони на кабинета Peace

# 49
Момичета съгласна съм с вас и приветствам идеята за по весела и радостна тематика във форума ни,много хубава идея,дайте предложения с какво да я разнообразим. Hug
Съгласна съм и с това ,че някои от медицинските въпроси се задавани и обсъждани прекалено често, да така е, досадно е чак на моменти . Но хайде да спрете да пишете, че  форума ни бил за това ,но не бил за онова за това си имате други източници.Форума е за всички августински майки  и в него пишат всички ,който желаят да пишат на каквато тематика желаят да пишат,ако някое мнение не ви харесва не му отговаряте,но хайде да сме по толерантни една към друга,Пак стана така  ,че аз съм лошата ,че го го пиша,но не е много  честно,всеки има право на мнение и ми се струва доста грубо да се отправят такива забележки.
Казвам го съвсем чистосърдечно и ако наистина  всички са съгласни да спре обсъждането на медицински въпроси(това може да го решим чрез анкета ) да спрем.
  Пожелавам  ви лека нощ и приятни сънища ,ако сте от сънуващите!

# 50
  • софия
  • Мнения: 495

Съгласна съм и с това ,че някои от медицинските въпроси се задавани и обсъждани прекалено често, да така е, досадно е чак на моменти . Но хайде да спрете да пишете, че  форума ни бил за това ,но не бил за онова за това си имате други източници.Форума е за всички августински майки  и в него пишат всички ,който желаят да пишат на каквато тематика желаят да пишат,ако някое мнение не ви харесва не му отговаряте,но хайде да сме по толерантни една към друга,Пак стана така  ,че аз съм лошата ,че го го пиша,но не е много  честно,всеки има право на мнение и ми се струва доста грубо да се отправят такива забележки.
Казвам го съвсем чистосърдечно и ако наистина  всички са съгласни да спре обсъждането на медицински въпроси(това може да го решим чрез анкета ) да спрем.
Абсолютно съм съгласна с теб PeaceВсеки може да пише по въпросите които го вълнуват,а пък който не иска да отговаря,просто да не го прави.За съжаление сме много жени и то бременни Joy така че спорове и дразги ще има,това е неминуемо.
Гледайте по ведро на нещата и нека направим този форум приятно място за нас  bouquet

# 51
  • Мнения: 225
Хайде и аз за добро утро да се включа в дискусията.
Съгласна съм с Деси и Стейс, форума е за това, да си помагаме, да черпим информация и кой както иска да го разбира. А темата пък е да споделяме както радостите, така и съмненията и тревогите, които несъмнено съпътстват бременната жена и които по една или друга причина неможе, не е или не иска да обсъжда с друг, а и е по комфортно и приятно да го прави тук във форума.
Моите уважения към Котката Марта и нейното медицинско образование, но факта миличка, че всичките тези изследвания морфологии, БХС-та, и тем подобни са ти ясни, на едно момиче на 23 години (не визирам никой, просто давам пример - самата аз съм мааааааалко над тази възраст Mr. Green), бременно за първи път, мисля, че му е малко по-трудно да се ориентира в обстановката и да преодолее всички чувства и "сътресения" съпровождащи бременноста в началото докато "се окопити" (тук визирам себе си) - още съм като ритнат кон от всичко, което се случва с мен.
Така че, наистина нека бъдем толерантни една към друга и да се подкрепяме взаимно, нали затова все пак е тази темичка.
И нека тази от нас, която я дразни даден коментар или въпрос, просто да го отминава. Както сте забелязали може би аз не пиша доста често и не съм от най-активните в темата, просто пиша тогава, когато имам нещо конкретно и важно за мен, за което да питам или да кажа на някое друго момиче, което нещо го интересува (и то тогава, когато имам какво да кажа Wink)
Незнам дали ме разбрахте правилно, дано да е така, не искам да има дразги и недоразумения, а мир, любов и разбирателство  bouquet  bouquet
Ето по една голяяяяма newsm51 (търсих целувка, ама не намерих Heart Eyes)

# 52
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен!  Laughing Нека бъдем малко по-толерантни  Peace! Стейс, Деси и Диди са го казали достатъчно добре, за да го казвам и аз. Дори и да препрочитам темите назад, не могат да се осъзнаят така нещата, както в момента, когато ме интересува нещо и  чета отговорите един по един. Това съвсем не означава, че съм тъпа или проста  Naughty (не си го и помисляйте, защото не е така, дори напротив!  Wink)
 Rolling EyesЕто сега се чудя какво да ви пиша, че да не ви досадя Confused
Прекалено ми е хубаво и отпускащо да си пишем и да се четем, че сега да спрем.  spoko
И не забравяйте да си погалите коремчетата за настроение  preggo! Между другото моят сякаш расте с часове, а не с дни. Усещам си корема, а не бебето - сякаш съм глътнала надута топка и ми издува отвътре корема. Потника ми не ми е тесен, а сякаш ме стяга и задушава.

Лек ден на всички ви работливки и мързеливки! newsm03 newsm53 newsm51

# 53
  • Мнения: 1 266
Моите уважения към Котката Марта и нейното медицинско образование, но факта миличка, че всичките тези изследвания морфологии, БХС-та, и тем подобни са ти ясни, на едно момиче на 23 години (не визирам никой, просто давам пример - самата аз съм мааааааалко над тази възраст Mr. Green), бременно за първи път, мисля, че му е малко по-трудно да се ориентира в обстановката и да преодолее всички чувства и "сътресения" съпровождащи бременноста в началото докато "се окопити" (тук визирам себе си) - още съм като ритнат кон от всичко, което се случва с мен.

Ох, много ме избива на заядливост, така че не ми обръщайте внимание  Mr. Green
Искрено завиждам на тези, дето не знаят това, което аз знам, защото даже и да решат да се притесняват, няма да им стигне фантазията, за да измислят всичко това, за което аз бих могла да се притесня.

Просто казвах, че всичките тези неща вече са обсъждани по три пъти назад в темите, освен това на първа страница има линкове към статии, пък и Гугъл вече знае всичко Wink И освен това имам чувството, че на много девойки им харесва да се притесняват за всичко. За мен това е въпрос на избор - да се притеснявам ли или не. А то всъщност не е голяма философия - от теб нищо не се иска, освен да оставиш нещата да се случват. Цялото това чудо всъщност се случва съвсем от само себе си. И мисля, че всички ще изживеят много по-щастлива бременност, ако приемат това. Наистина не разбирам защо някой би искал да си направи 500 изследвания, ако може да си направи 5. Ама това си е безкрайно личен избор.

Смятам, че не можем да ограничаваме темите и всеки трябва да си говори за каквото иска. Просто казах, че ако някой има медицински въпрос конкретно към мен - да го задава на лична. Иначе започвам да звуча като развален грамофон.

Хубав ден на всички Simple Smile

# 54
  • Мнения: 225
Просто казах, че ако някой има медицински въпрос конкретно към мен - да го задава на лична. Иначе започвам да звуча като развален грамофон.

Хубав ден на всички Simple Smile
[/quote]

Ухаааа  smile3508ма така кажи де, че не си искала да се товари темата, а не че имаш против да отговаряш на въпросите ни, очаквай включване скоро тогава на лични и се приготви за нападение Mr. Green
Майтап Коте smile3534, уважавам мнението на всички момичета тук и искам да се разбираме и помагаме една на друга, която с каквото може. Не съм имала лоши чувства към никой и се надявам и мен никой да не ме е разбрал погрешно (както виждам, че и ти не си  Heart Eyes). На много от моите терзания и въпроси си давала отговор, пряко или не.
Колкото до всички изследвания, за които става дума наистина всеки прави своя избор. Аз примерно (само да ви информирам) на 4-ти март живот и здраве ще правя БХС (за Даун и Спина Бифида Blush, сори ако нещо бъркам но така разбрах от лекаря си..., че такова нещо ще правим - ето за пореден път доказвам, че въпреки всичко четено не ми е много ясно, а и по-добре май) и ако дай боже всичко е наред, може и да пропусна ФМ, също според неговите думи. И мисля да му се доверя, все пак той е лекаря и той преценява. Не мисля да се правя, че знам повече от него. И т.н и т.н, само се моля Господ да е с мен (респективно с Вас) и с ФМ и без, ако той е рекъл живот и здраве ще сме горди мами на  прекрасни бебета август месец  bouquet

Нещо не ми се получи цитата, ама ще ме прощавате hahaha

# 55
  • Мнения: 104
Марта, и аз не знам защо,така четох в една книга:Изкуството да бъдем родители, препоръчвам я на всички,а и мойта все още не е много на ясно що е то кака, а от бременна разбира жена с корем. Може според обстоятелствата и по-рано да разбере.Дано да нямам проблема на Верчето с нейния син.
Между другото, аз бих я посъветвала, да престанат да му досаждат с тази тема, нали вече сте му съобщили, не е нужно да му се напомня по един или друг повод, щом не желае.А като се опита да те удари, кажи че ще те заболи и точка.Мисля, че проблема е в по-голяма степен във вашето поведение,а също и на приятелчетата му, а не толкова в детето.Разтърси се за информация за характерното поведение в тази възраст, също и за представата им за половете.Хайде,успех,дано съм помогнала.

# 56
  • Мнения: 235
Здравейте всички!!!

Доста време ми трябваше да изчета всичко тази сутрин  Grinning
Както видях с Котката Марта сме предизвикали поредната дискусия  Wink Аз съм съгласна с нея и eya.
Естествено, че всеки има право да пише, но пък и всички искат да четат, и то не едно и също седмици подред.  Peace
Не го казвам, за да подновявам спора, но просто преди да попитаме нещо е добре да пуснем една търсачка. Форумът и сайтът бг-мамма са много добре индексирани в Гугъл и те почти винаги са на първо място в намерените връзки.
Това е от мен по този въпрос.  smile3505

Иначе до сега не прочетох никой да се оплаква от сърбежи.
А аз от няколко дни място не мога да си намеря и дори се будя от тях.
Най-вече по краката. Мажа се с какви ли не кремчета, но няма никакъв ефект...
Някой да има подобен проблем?  #Crazy

PS Марта, мерси за препоръката. Аз не се сещам нищо, което да съм чела с кеф от сума ти време насам. Ако нещо от новата поръчка ме впечатли, ще кажа  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 1 266
Иначе до сега не прочетох никой да се оплаква от сърбежи.
А аз от няколко дни място не мога да си намеря и дори се будя от тях.
Най-вече по краката. Мажа се с какви ли не кремчета, но няма никакъв ефект...
Някой да има подобен проблем?  #Crazy

PS Марта, мерси за препоръката. Аз не се сещам нищо, което да съм чела с кеф от сума ти време насам. Ако нещо от новата поръчка ме впечатли, ще кажа  Heart Eyes

Хахахаха, една от най-честите реплики у нас напоследък е: "Почеши ме по гърба"  Mr. Green
Обаче при мен минава като се сетя да се намажа.

Кажи какви други езици говориш, за да ти препоръчам още нещо. Търсих една от любимите ми книги на френски, но не е преведена. Иначе сигурно не си чела Le zebre на Alexandre Jardin, изобщо аз него много го харесвам като автор Simple Smile

# 58
  • Мнения: 235
Кажи какви други езици говориш...
Английски също Simple Smile
 
Le zebre на Alexandre Jardin, изобщо аз него много го харесвам като автор Simple Smile
Ааа чела съм я, как да не съм!!!  Naughty  На мен също много ми допада. Simple Smile
Сетих се за тази негова, която много ми харесва L'Ile des Gauchers

# 59
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен на всички! Не съм се включвала отдавна , че все не ми остава време  Grinning
Поздравления за новата тема  Peace  Да се похваля в петък съм на консултация да си видя пак детенцето, и ще ми пуснат изследвания за антитела. Понеже се оказа че съм с резус фактор  (-) а таткото е положителен,искам да попитам някоя от Вас запозната ли е с биенете на Gamaglobulin , че на мен ми е малко притеснено заради това. Пожелеавам Ви хубав ден на всички и пак ще пиша как е минало  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт