Хайде, време не остана, ФЕВРУАРИ ще съм мама!

  • 17 151
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 137
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ЩАСТЛИВИ НОВИ МАМИ!Ние май ще се преносваме .Та по този повод имам един въпрос,ако някой може да ми отговори.При изтичане на 45 дни за бременност и раждане,кой трябва да ми даде следващ болничен,след като още не съм родила?
Това го дискутирахме съвсем наскоро, ето ти цитат от моя отговор на подобен въпрос:
Наденце, аз вече преносвам и доколкото разбрах трябва гинеколога, който ми е следил бременността и ми е написал 45-дневния болничен да ми напише един и за дните, които ще пренося до раждането...после следва този от болницата.

П.П. Видях Галадриел набързо, докато записвахме тонове в б-цата. Явно доста я боли още и беше много бледа, но изглеждаше спокойна и добре! Ще е там поне още седмица, та може и да ме дочака, да си кукуваме заедно:))

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 21:43 от ephrossina

# 241
  • София
  • Мнения: 1 185
mama avi, аз режа нокти още от родилното, махаше си ръкавичките, а ръцете му бяха все на лицето и се правеше разкошен, там рязах с нокторезачка, което не е удачен вариант - риска да се кръцне месце е твърде висок. Когато се прибрахме рязах с ножичка за бебета на чико, което е доста по-добър вариант, тя е с тъпи върхове с оглед на сигурността. Гледам бебчо да спи или някой друг да го държи и режа. Дано съм била полезна  Hug

# 242
  • Мнения: 11
Честити бебчета на новообебилите се мами! Да растат здрави и безгрижни!   bouquet
По въпроса за термометрите-ние взехме дигитален за ухо на BRAUN. Досега сме го пробвали само на нас, но мери точно - за 1 секунда! Ако не се лъжа в България струва около 70 лв. (и тук е толкова). Не знам дали е до марка или до късмет, защото предният път си купихме дигитален за нас (друга марка е, но не помня каква Blush), но дава големи отклонения.

# 243
  • Мнения: 58
Здравейте, мамчета и кандидат-мамчета....
честити госпожици на Еспиоре, Галадриел, Хъмти-дъмти и Алинка...Да са ви живи и здрави дечицата, да ви слушкат и папкат, и да ви сгряват с усмихнатите си личица.....  Hug На мамите бързо въстановяване....
За нокетчетата- аз не смея още да ги режа, понеже на Стелко накрая са прозрачни и ме е страх да не го клъцна....
Изабелка, на нас педито ни каза да направим фитилче от памук, прегъваш го на две. Намокряш нослето с преварена водичка или физ. разтвор и с фитилчето изваждаш сополчето. Аз ако е по в края го изваждам с обикновенна клечка за уши...
Зузу, браво на твоя мъж.....Добре си папка.
За кърмата не мога да дам съвет, понеже аз имам много кърма....та спокойно мога да изгледам 3-4 деца.... Joy
Сега отивам да полегна и да чакам Стелко да се събуд, че да се нахраним....Стискайте палци, днес да не кукуваме заради ужасните ни колики... Tired

# 244
  • Мнения: 4 242
Писах драсках и ми даде грешка. Сега набързо повтарям.
Благодаря на всички за пожелания и палци, още съм тук и явно ще имам нужда!   bouquet С родова дейност съм и контракции на 3мин, но неефективни, разкритие никакво, но доста уморена вече. Бебето било голямо и не е слязло още, едва го напипаха. Съгласиха се да ме изчакат още малко. Док каза че може до сутринта всичко да е различно, дай Боже, дано се размина със системите!  Praynig Тоновете са чудесни иначе, плацентата свежа и с много резерви, няма страдание за това съм и спокойна.
Честити рожби на Алинка и humpty-dumpty!   bouquet Много здраве,  щастие и късмет им пожелавам от сърце!
Носа чистих с клечка за уши без ограничител, веднага след баня. Физ. р-р не съм ползвала почти, аспиратор също.
Илинка чудесно раждане браво! А малката ти е одрала кожата, истинска малка снежанка!
На Алина бебата е чудна пу пу!
Ноктите режа още в родилния с ножичка, иначе ставаме на решето.
Исках още нещо да кажа като че ли, обаче не мога да мисля сега, дано не обидя някого!
Спокойна нощ и сладки сънища! И успех на всички запътили се към родилно! Praynig

# 245
  • Мнения: 307
lidia dimitrova,аз имам такава ножичка на Чико,много ми е удобна за баткото обаче за бебка още не мога да се престраша,че са й толкова мънички пръстчетата Simple SmileУтре обаче ще пробвам,защото наистина много се драска.Мерси Hug

Ох ,аз ви се оплаках за тока ,а сега видях че имаме и 131 лв топла вода #Cussing out #Cussing out,извинявайте пак за спама Wink

Мери не се е включвала още тази вечер newsm78,дано всичко при нея е наред Praynig Peace

Лека вечер на всички Hug Hug

# 246
  • Мнения: 4 242
Наглеждам аз темата, ама никой не писал  Thinking, само аз няма да спя тази нощ май  Rolling Eyes Обмислям дали да се доверя на околните и да оставя Ива, а аз да забия за Сливен? Тук днес влязох в родилно, условията са кошмарни в залата ooooh! същите родилни легла от преди толкова години, та те бяха кошмар и като раждах Стоян там, сега са със 17г по стари и изпокъсани, истинска касапница изглежда, да не говорим че родилна зала не се отоплява почти никак, то за какво ли, като те боли ти е жега нали  hahaha. А гадния стрес ми гарантира едно дъъълго и кошмарно раждане... Май ще замина все пак, хапвам и будя Иво който от тревога покрай мен заспа  Mr. Green

О да, честит празник на всички днес, честващи православния или католическия празник! Честито и на именниците ни! Да са живи и здрави всички и безброй радостни искри да блестят в очите!
Аз обаче уважавам православния, явно няма да пия чаша хубаво вино този път, но и не смятам да пиша щерката Трифонка Grinning

# 247
  • София
  • Мнения: 1 185
Мери, стискам палци всичко да мине по мед и масло!!!  Praynig

Честит празник на всички, които празнуват!!! Аз съм на мнение, че е важно да имаме празници пък било то и чужди, купон да има!!! Simple Smile

# 248
  • Мнения: 485
Мери, ще се моля всичко да е наред!  Praynig
Дано скоро да имаме хубави новини от теб!

# 249
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! Докато малката спи бързам да пиша. Мери, ще ти стискам палци и щесе моля за теб! Бъди сигурна че ще родиш лесно! Позитивното мислене помага много! Късмет мила! Аз днес съм малко по спокойна защото като че ли имаме какво да папкаме. Днес най после ще идва педиатърката да я види и аз да съм по спокойна че всичко е наред. Довечера ще пиша как е минал прегледа. Желая лек ден на всички!

# 250
  • София
  • Мнения: 747
Alina si, Galadriel, да се ви живи и здрави дъщеричките, да растат умни, красиви, трудолюбиви, талантливи, да имат много късмет! Желая на Рая и Ина най-безгрижното и щастливо детство!

Еспиоре, Хъмпти дъмпти, да са ви живи и здрави дечицата, да са ви радост и гордост в живота!

На мамите- бързо възстановяване!

Мери, успех, мила! сигурна съм , че всичко при теб ще бъде наред, леко и безпроблемно Grinning

Дребос ревна, после пак ще пиша...

# 251
  • Мнения: 135
 Hug Simple Smileмомичета пак съм аз.благодаря ви и хубав ден на всички.сестра ми не е регистрирана още казва се хриси,бебчо е симеон тежи 2870 см.ще питам днес като отида че забравих в паниката Embarassedкогато може ще се регистрира надявам се че ще я приемете при вас леко раждане на мамите които им предстои ставам че ева вече пищи Joy

# 252
  • Мнения: 15
Честит празник на всички, които празнуват!!!На именниците - да са здрави, щастливи и да бъдат много обичани!  bouquet
Аз съм си още в очакване и вече се изнервям.
Мери успех и стискаме палци!!!

На всички приятен ден и на празнуващите весело изкараване!!!

# 253
  • Мнения: 105
Здравейте мамчета - бъдещи и настоящи!
Аз от вчера съм си вече в къщи с бебче Габи и сега се опитваме да изградим някакъв режим.
Задържаха ни малко повече от нормалното в болницата, но за това ще ви разкажа друг път.
Честито на всички,които са се запознали вече със своите съкровища и на всички,които са влюбени.
Нямах време да ви изчета,но ще го направя при първа възможност,защото май много съм пропуснала.
Мери - душко още ли те мъчи това бебче, кураж Hug всички сме с теб!
Желая слънчев и прекрасен ден на всички.

# 254
  • Мнения: 384
Само отбелязвам, че съм си тук и смятам да откарам така поне седмица Crazy Бебо не го знам какво мисли, но ми се струва, че сме на едно мнение. Честит Трифон Зарезан! Другият "празник" не го признавам, прекалено лигав ми е Crossing Arms
Днес съм на запис на тонове и малко ще ми се разкъса времето, но се надявам да успея да си отметна част от нещата в план-графика за деня. Сега ви оставям, за да поработя малко, докато дойде време да тръгвам.
Илинка, Соня наистина прилича много на теб, голяма сладурка е! smile3521

Общи условия

Активация на акаунт