Време за почивка

  • 6 070
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 269
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.

С две ръце подкрепям! Peace
Моите деца вчера най-невъзмутимо си спяха докато през един етаж къртеха с бормашина! Joy
Ама се научиха от няма и къде да спят на шум - просто никой не пази тишина в нашият блок. То са чалги, то са купони, то ремонти по никое време...
До едно време ходих и се карах и аз, накрая вдигнах ръце! И те взеха, че свикнаха да не се впечатляват, милите! Heart Eyes
"Отмъщаваме" както можем - с писъци, крясъци и топуркане рано сутрин Mr. Green!

# 61
  • София
  • Мнения: 7 191
Друг казус:
Моето дете уж спеше на шум.
От една седмица обаче се буди адски изплашена от дивашкия шум, който вдигат камионите за събиране на боклук между 21.00 и 23.00 часа. При това винаги минават два камиона - един за обикновения боклук, и друг за този за рециклиране.
Тук обаче няма какво да се направи. Това е единственото разумно време за подобен род общински дейности.  Thinking
Защото в района на работата ми редовно събират боклука по обед и тотално задръстват малките улички.

# 62
  • Мнения: 822
Човек да се чуди,дали да ви съжалява или да ви завижда за това,че си живеете в капитализъм с недействащи социални,но затова пък все още действащи социалистически закони...

# 63
  • Мнения: 3 810
Абе хора, майсторите като дойдат спазват ли часовете? И колко часа трябва да работят, че да ги спазват тези часове? И за една дупка в стената отпуска ли да си взимаме? Ако при това съседите хич не го правят? Ако с мен не се съобразяват и аз не го правя. Търпяла съм целонощните купони на тийнеджърите от входа, при които леглото ни се поизместваше с по 5 см на нощ  Mr. Green, така че ако има правила трябва да важат за всички, а не само за съвестните! Peace
А и събота и неделя са дни за почивка, няма ли да пречим на хората да си почиват? Mr. GreenМай маааалко се втеляват някои....

И на мен би ми се искало да има такива часове, но щом ги няма- няма ги.
А и не съм чула да има някой наказан по подобна причина. Това да ни е порблема бих казала  Tired

# 64
  • София
  • Мнения: 13 206
Абе мойто дете спеше сладко сладко, когато баща й пробиваше дупка за тръби в коридора  Twisted Evil Twisted Evil
Никога не е имала проблем със съня и шума. Но побеснявам когато някой ми звъни да му отворя вратата долу, защото отива при комшията на n-ти етаж  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Е това е невъзпитание! Не стига, че ме кара да излизам на площадката, ами ми казва "Може ли да ми отворите!"  Shocked Ма кой си ти, какъв си, при кого отиваш.. аз да не съм портиера на входа... Че нали затова са домофонните системи. Този терор го издържах точно един месец и резнах звънеца от домофонната система. Тоя на врата си ми седи и съседите ми никога не са ме безпокоили без причина.
За ремонтите всички се понасяме. Мен лично не ме дразнят такива неща и разни купончета по малките часове. Съобразяват се хората по принцип и ремонтират в събота в часовете за почивка само ако им се налага. И на нас се е налагало и никога не сме имали проблеми.

# 65
  • София
  • Мнения: 39 771
Дияна като бебе спеше на шум. Но съм правила и номера със звънеца.

Имахме съседи, които правят ремонт. Аз в съвсем начална бременност, т.е. когато не можеш да си държиш очите отворени. Беше събота или неделя, уж ще спя след 2 часа. И се почна едно думкане, едно трещене. И Дияна и аз едни стреснати и навъсени. И бебето на комшиите се събуди и наду гайдата. Чукнах по радиатора, тц, чукнах по-силно - същото.
И пуснах Меноар. А суббуфера ми е на пода. Спряха с ремонта Simple Smile

# 66
  • Мнения: 953
НАРЕДБА 1 на СОС

Осигуряване и опазване на обществения ред
 Чл. 2.  (1) Забранява се викането, пеенето и шумния говор и използването на озвучителни системи на обществени места.
 (2) Забраната по предходната алинея не се прилага при обществени прояви, разрешени по реда на глава пета.
 (3) (Нова - Решение № 4 по Протокол № 39 от 22.12.1993 г.) Забранява се хвърлянето и възпламеняването на бомбички и други запалителни и избухливи предмети и смеси на всички места за обществено ползване.
 (4) (Предишна ал. 3 - Решение № 4 по Протокол № 39 от 22.12.1993 г.) Не се допуска продължителното загряване и форсирането на място на автомобилните двигатели в жилищните квартали.
 Чл. 3.  (1) Освен забраните по предходния член, в жилищните сгради се забраняват шумни увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели.
 (2) За задоволяване на битови потребности, дейностите по предходната алинея могат да се извършват само от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни.


Моите съседи са новодомци, вчера до 23:30 си монтираха мебелите , а от 14:00-16:00 си слагаха дограмите. Много е шумно, но се успокоявам с това че все някога ремонта им ще приключи и пак ще бъде сравнително тихо.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 223
И аз съм "портиерка"  Twisted Evil Вратата ни е желязна, звънци има, но не и домофони... На инкасаторката извадих ключ, на тоя за водата също - но не спират да ми звънят поне веднъж дневно. Обмислям варианта да поставя ценоразпис на звънеца - 1 лв. за отваряне и 2 лв. в часовете определени за почивка /плащането предварително, през балкона - без отстъпки за абонамент/  Money

Бебка отдавна се научи да спи на шум, но сега е с грип и температура, от най-малкия шум се стряска  Sad Не мога без звънец, често ме посещават куриери...

# 68
  • Мнения: 114
Или се изнесете в някое планинско село.
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите. Гарантирано и завинаги. Аз не мога да разбера хора които само се оплакват от шума и съседите си а не взмемат мерки да се изнесат на село.
да, в село Швейцария от 14 до 16ч е забранено дори водата в тоалетната да се пуска,за да не притеснява съседите. не зная дали е писан закон или не, но всички го спазват.

# 69
  • Мнения: 46 520
Абе хора, майсторите като дойдат спазват ли часовете? ...

Да, спазват, когато им се постави като условие го спазват.

Нашия ремонт го приключихме за 1 месец - хол, спалня и кухня, основнен - от разкъртване на всичко старо до полагане на всичко ново, + доста размествания като местене на кухнята в другия край на апаратамента и т.н. За паркета даже, въпреки, че беше в час, който не е от тези за почивка, питахме съседите под нас кога не са си вкъщи, за да не им чукаме по главите ... както виждаш срокът е доста малък, това, че е било тихо от 14 до 16 ч. не го е удължило.

Беше ни много спешно, защото бях в 9-ти месец и можех да родя всеки момент, но за мен е въпрос на възпитание спазването на тези правила, не бих накарала никой да се съобразява с личните ми намерения.

Очаквам същото и от съседите.

# 70
  • Мнения: 3 810
За паркета даже, въпреки, че беше в час, който не е от тези за почивка, питахме съседите под нас кога не са си вкъщи, за да не им чукаме по главите ...

А другите съседи? Мисля, че трябва да се съобразите с времето за почивка на към 20 апартамента, а също така и с още 40 от съседните входове. Забележката за която писах по- назад, беше направена от апартамент през един етаж, а съседите отдолу нямаха претенции....
Наистина, така е възпитано. Но ако не съм била разбрана правилно- често това е невъзможно.
Лятото например съседите от 1 ет. си правиха парно- идва бригадата да прави дупки и никой не пита кой кога иска да си почива. Наобед правят почивка за 1/2 час и продължават. Има моменти, когато трябва да изтърпим някои и друг шум в полза на добросъседските отношения, а децата ни ще порастнат.
Има случаи, когато втелясали съседи правят забележки за това, че детето подскача или дори че когато се ходи по пода- в течение съм на такива случаи- една бабка постоянно притеснява младо семейство с полиция. Едва ли не нямат право да имат гости, защото се чувало шум и не можела да спи.
Далеч съм от мисълта, че имате в предвид точно такива крайни случаи, но не изпадайте в крайности и вие. Peace

# 71
  • Мнения: 599
Като имаш дете,не означава,че всички трябва да се съобразяват с теб.
Така аз се съобразявах с едно дете над нас на 1,3г.,което си изразходваше енергията до 1ч.след полунощ,понякога и до по-късно,като му пригласяха и родителите му,т.е. и те скачаха и лопаха колкото си щат.Имах чувството,че някоя вечер ще се стоварят отгоре ни,но нито веднъж не им направихме забележка-детенце,кво да правиш,но........
Пролетта започваме ремонт на банята и бутаме старите плочки.Точно в 14,02ч. на вратата се звъни-бащата на въпросното детенце-моли да спрем,защото детето му спяло.Аз ги търпя тези,откакто жената е родила.Тя като ставаше нощем да го храни това дете,то се тряскат врвти,то се набива с крака,то е говорене,то е чудо.Събуждаше ни всички.И това е тормоз година и нещо/те се нанесоха малко преди да роди/без да им кажем и копче,а те при първия шум от нас,веднага нададоха вой.
Добре,че се изнесоха,че незнам как щях да ги търпя тези.

# 72
  • Мнения: 46 520
А другите съседи? Мисля, че трябва да се съобразите с времето за почивка на към 20 апартамента, а също така и с още 40 от съседните входове ...

Писах, че беше в позволените за такива дейности часове.
Коването точно на паркета се чува най-силно в долния апартамент, затова предпочетохме да го правим, когато ги няма, въпреки, че не е в час за почивка.

# 73
  • UK
  • Мнения: 1 351
 И аз съм си редовна портиерка. Дори лятото когато бях в доста напреднала бременност се позвъни на вратата. Излизам аз, няма никой. Показвам се на прозореца защото на домофони не вярвам ( трябва да видя кой звъни ) и се оказва, че е една жена от съседен блок и ми вика "може ли да слезеш"  Shocked ( това става в 15ч) и аз я питам защо съм и (понеже съм на 4-ти етаж и точно тогава нямахме асансьор) и тя пак "ама няма ли да слезеш" аз пак я питам за какво съм и "да ТА питам дали някой дава апартамент под наем  Shocked" а аз дори не я познавам лично а само по- физиономия... И съответно и затворих прозореца  #2gunfire...
 Детето ми на шум няма да го уча да спи... има достатъчно шум за да му възпроизвеждам още стресови ситуации.
 Преди да родя над нас имаха 2 родвайлера които просто са ужасни когато започнат да се бият  ooooh!. Тогава не се пазеше особено тишина но съм им благодарна, че от както родих комшиите определено вече не държат кучетата в стаята където под тях спи детето ми (без да съм ги молила нещо) вече не надува ТВ-ти и не се карат толкова често  Blush
 Смятам, че щом е отредено време за почивка то трябва да се спазва. Такива идеи като да отида да живея на село не ги приемам за сериозни. Ако нямаше такава наредба щях да си трая за всичко. Но не може хем да я има и хем да не ни пука  Peace

# 74
  • Мнения: 554
Тъкмо си мислех, че всичката простотия се е събрала под нас, а то я имало навсякъде. Купихме си апартамента преди 4 години и никой не усети кога сме правили ремонти и кога сме се нанесли. Започна се едно чукане, блъскане, викане, но си мислех, че то един ремонт колко ще продължи все ще го свършат, ще търпим. Е тези ремонти продължават вече 4 години  smile3511 Преди търпяхме, бяхме толкова скапани от работа, че лягахме и заспивахме като трупове. Ноооо сега когато детето ми не може да спи просто няма как да ги търпя.
Оказа се, че под нас живеят семейство с 8 деца, бяха преди 4 години, сега не мога да им хвана бройката, знам че има едно на около година и нещо, отделно майката и бащата, че и бабата. Тези "хора" не спят, дънданията е до към 3:00ч. и в към 6:00ч се започва пак. През деня детето спи в хола, защото целият шум е главно под детската и спалнята. Жилището им е дадено от общината, ние си съдрахме гъ.... (с извинение) за да си купим това жилище и накрая моето дете няма да спи, защото техните нямат никакъв режим и на никой не му пука спят ли или не.
Блъскаме всяка вечер, за да се усетят малко - ефект 2 минути, като им звъниш на вратата не отварят на никой и накрая им лепнах на вратата - "Правилник за вътрешния ред в етажна собственост" и подчертано и удебелено точно този член, който се отнася за часовете, в които трябва да се съобразяват със съседите. Еми пак ефект нулев, то с простака трябва да си простак, но тези от нищо не разбират. А за часовете от 14ч. до 16ч. изобщо не ме интересува кой и до колко е на работа, аз съм си в нас и никой не може да ме безпокои във време определено за почивка. И за тези изказвания от сорта на "ходи да живееш в планината", не виждам защо аз трябва да живея там за да спи детето ми спокойно, който е за гората да си я хваща, все пак не аз безпокоя околните.

Общи условия

Активация на акаунт