Време за почивка

  • 6 075
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
А да ви кажа моя случай:детето беше на около година и съседите си слагат климатик лятото и започнаха точно в 14:02ч. едно ручене едно чудо направих забележка при което ми се отговори -"Ми мен не ме интересува детето ти ще спи по късно" Shocked при което побеснях направо побеснях последва скандал но файда никаква на следващия ден пак си се разручаха правеха ремонт.

# 76
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Интересно ми е ако на теб ти слагат климатик и от фирмата ти кажат, че имат свободен час между 14 и 15 какво ще направиш. Защото в 80% от случайте са с график. И ако правиш ремонт и трябва майсторите да спрат между 14 и 16, кой сте им плати за престоя. Относно инкасаторите, те засичат един ден в месеца и трябва да се справят с хора с различни претенции.
Имала съм случай с едно бабе от входа, през 3 етажа чувала как ми скърца леглото и сешоара ми бил много шумен. Естественно пуснах я по допирателната. Ясно ми е че като живееш в жилищна сграда трябва да се съобразяваш с другите, но ниакои наистина прекаляват с претенциите. А и като сме си купували апартаменти сме били наясно с плюсовете и минусите им.

# 77
  • Мнения: 54
Можеха да прадупредят или най малкото да се извинят а не да ми отговарят,че детето ми ще спи по късно.Когато на нас ни слагаха дограма  се бяхме договорили  за определен час

# 78
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Това имах предвид , определения час. Ако не вземеш свободния час, графика им е пълен за няколко месеца. Мисля, че трябва да има повече толерантност между хората. Разбирам и майките с малки деца, но все пак климатик или ремонт не се правят всеки ден.
Ако погледнем от другата страна, децата често дигат голям шум и ако съседите Ви използват вашите доводи за часовете за почивка какво ще им отговорите. Даже вероятността детето да плаче всеки ден в тези часове е много по-голяма от колкото да се прави ремонт.

# 79
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Само къща е решението....

# 80
  • Мнения: 4 668
Не можем всички да се изнесем в къщи или в планински села  Confused За последното - ако някой го влече , по селата изборът е голям - да отива . Но не виждам защо трябва ежедневно да се търпи хорската простотия ... или да ми се казва - имам майстори . Както вече казах , съседът на етажа 3 - та година прави ремонт  Sick Колко толерантен може да бъде човек все пак ?

# 81
  • Мнения: 130
За паркета даже, въпреки, че беше в час, който не е от тези за почивка, питахме съседите под нас кога не са си вкъщи, за да не им чукаме по главите ...

А другите съседи? Мисля, че трябва да се съобразите с времето за почивка на към 20 апартамента, а също така и с още 40 от съседните входове.
ХО ХО ХО много смешно даже може да се допитвате до продавачката в кварталния магазин може тя пък да е решила точно в този момент да си пие кафенцето с цигарката пред магазина и да я смущава шума.Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

# 82
  • Мнения: 4 668
Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

Точно затова цялото общество е на този хал  Confused Защото някоя като теб / а за жалост сте многоброен вид /  не може да схване , защо трябва да се съобразяваме и със съседите . Оттам този порочен кръг и масовото и трайно настъпване на простотията  Sick Жалко , наистина ...

# 83
  • UK
  • Мнения: 1 351
Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

Точно затова цялото общество е на този хал  Confused Защото някоя като теб / а за жалост сте многоброен вид /  не може да схване , защо трябва да се съобразяваме и със съседите . Оттам този порочен кръг и масовото и трайно настъпване на простотията  Sick Жалко , наистина ...

  Confused Confused Confused
 ама явно госпожата не чете добре и не вижда, че става въпрос за времето отредено за почивка  Confused

# 84
  • Мнения: 3 810
Разбирам за желанието ви за изграждане на идеалното общество- спазващо часове за почивка, непушещо на обществени места(откога чакам, ама нъц Mr. Green)
Предлагам в часовете за почивка да спира движението по улиците, защото то смущава хората, които живеят в жилища непосредствено до булеварди и оживени улици. Както и влаковете, също и самолетните полети. В противен случай обявявам дискриминиране на част от населението- как тъй на някой ще му е тихо, пък на друг не.
Сега сериозно. Не че съм виждала с очите си как е в чужбинско, но по филмчета показват как който може да си позволи- живее в къщичка в покрайнините. Имотите са с цени в зависимост от статуса на квартала. По-високи претенции - по-скъп имот .
И тук май се наблюдава вече такава тенденция. Който може да си позволи- ще живее на тихо и спокойно в къща недалеч от града, в квартал от възпитани хора, спазващи часовете за почивка. Който не може- ще търпи невъзпитаните си комшии и шума от улиците, влаковете и самолетите. Така че има избор Peace Ако света не може да се съобрази с вас- направете си свой свят.

# 85
  • Мнения: 4 668
Мимиту , объркала си се ... за много неща . И ще ти дам примери - майка ми и баща ми живеят в Драгалевци / тихо е , да , но си има и неудобства / , факт е обаче , че съседите им са свестни . Обаче ... и свекърва ми живеят в къща , в Бояна . Е... просто няма такова чудо като при тях - един цепи дърва , друг си форсира мерцедесите , от близкият сервиз думкат нон стоп , а съседите по къща са истерици .
Аз съм живяла и преди в блокове - явно късмет ,но бяха все свестни и възпитани хора . Сега се чудя как се събраха толкова идиоти в един вход  Confused А , освен това сме в доста скъп квартал , в затворен комплекс уж и т.н. казвам го не за друго , а защото явно за теб скъпо е равно на спокойно . Но не е така ... поне не в БГ .
Колкото до така нареченото чужбинско , била съм на много места , и за това си в грешка . В Швеция примерно не можеш да направиш ремонт на жилището си без да е съгласуван с Домсъвета и да ти е позволено от същият .
Иронията ти за булевардите е смешна , защото , когато купуваш жилище на такова място го правиш с ясното съзнанеие какво те очакква , докато срещу съседът дебил никой не е застрахован .
Така че , не вярвай много на филмите .

# 86
  • Мнения: 3 810
и... не мога да разбера сега...какво се постига с тази тема?
Който е дебил, няма да бъде превъзпитан от тази тема, поради простия факт че изобщо няма да влезе тук и да прочете каквото и да било. Единствения резултат е изливане на нервите, породени от някой, който е звъннал на вратата ви или е правил ремонт без ваше разрешение. И какво от това? Ще се промени ли съседа от това, че сте го направили тук?
Имате ли някакво предложение? Някакво разрешение?
Или да се пусне петиция срещу съседа дебил?
По- назад писах- мисля че има доста по- сериозни проблеми в несъвършеното ни общество, от това кога съседа си пробива дупка в стената. Но понякога е по- лесно да се ограничим между 4 стени.

# 87
  • Мнения: 82
ООО,мислех,че само аз съм с този проблем и че само аз казвам тихо,тихо и т.н. и се ядосвам когато се разчука някой.Звънеца го махнахме още като си дойдохме от родилния дом,но сега се чука на вратата,а спалнята е точно до входната врата!Съседите пък сега почнаха ремонти и къртене,та и това ми е на главата!Ужас просто,нямам думи!

# 88
  • Мнения: 165
Или се изнесете в някое планинско село.
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите. Гарантирано и завинаги. Аз не мога да разбера хора които само се оплакват от шума и съседите си а не взмемат мерки да се изнесат на село.
[/quote
В този ред на мисли ще ви споделя,че тази идилия не може да се получи ако имаш съседи за простаци сред хубавото и спокойно място в планината. Бях на вилата с малкият лятото със намерението да поседя със него около седмица.Всичко до тук  е ок PeaceТака се случи,че детето го тръшна много яко някакъв вирус с висока темп. и растройство и това продължи около седмица при най голямите жеги които бяха #CrazyНаправо луднах,денонощтно ревеше и мрънкаше защото не му беше добре.Принудихме се да влезнем в болницата в гр.Своге за едно денонощие защото се беше обезводнил и му сложиха системи.В същото време" милите ни" съседи си прекарваха отпуската един месец на вилата си. По принцип са си доста шумни като чели всички са длъжни да им слушат простотиите постоянно защото викат.Та много добре им стана ясно и виждаха нашите тревоги .В деня в който ни изписаха и се прибрахме на вилата пак ,сложихме детето вечерта да спи съвсем изтощено ,аз не знаех къде се намирам от умора и притеснения,те си спретнаха поредната пиянска вечер на двора.Няма нищо лошо нали? Само че  не приемам за нормално да си легна и да им чувам дословно всички простотии,а това е всеки път и ви говоря за зрели хора на по 50г. които би трябвало да имат някакво усещане ConfusedПрез деня е същото не се съобразяват м/у 14-16ч.Мъжът ми си легна,детето заспа,а аз не мога заради шума #Cussing outПадна ми пердето и като скочих право при тях.Влезнах в двора им и доста резервирано ги попитах какво им пречи да бъдат просто по тихи и че чувам всичко дословно в спалнята ми ,даже им предложих да дойдат и да чуят ако не вярват #2gunfire Стана им доста неприятно ,но седяха като посрани SickЩом се прибрах и легнах,започнаха коментарите които разбира се чувах без усилие.Най вече жената подклаждаше разговора,а тя е една гадна полякиня.Според нея не съм била права защото тука било село а не София за да се спазват такива правила  #Crazy Дали не ме е хващало критическата,че съм била недоволна от живота и какви ли не от този род...........а той тъпакът и се води по акъла господинът е данъчен ,но това не му пречи да си е простак.Това чудо продължи до сутринта към 4.30,придружени с псувни по наш адрес силно пусната музика напук на нас,обилно почерпени с алкохол.НЕ вярвах на ушите си на очите си,как може да съществуват такива дебили и незнам дали има подходящи думи за това.Ще попитате какво направих?Ами нищо,не събудих мъжът ми умишлено защото бях сигурна,че може да се получи сакатлък Shocked ей така за нищо #2gunfireВ този момент натделя разума ми над емоциите,защото наистина щеше да има много сериозни последици.Сутринта рано разказах на мъжът ми всичко и той беше потресен,побесня.Естествено ме се навика защо не съм го събудила.Още същата сутрин си качих детето в колата и се прибрах в София,а мъжът ми отиде на работа.Като се прибра ми каза ,че ще пътува до вилата за да говори с тях.Ми това е,говорил е с доста остър тон и уж му се извинили,но от тогава не се поглеждаме и поздравяваме  Crossing Arms

# 89
  • UK
  • Мнения: 1 351
ООО,мислех,че само аз съм с този проблем и че само аз казвам тихо,тихо и т.н. и се ядосвам когато се разчука някой.Звънеца го махнахме още като си дойдохме от родилния дом,но сега се чука на вратата,а спалнята е точно до входната врата!Съседите пък сега почнаха ремонти и къртене,та и това ми е на главата!Ужас просто,нямам думи!

 Гадост  Tired

 мимиту с кирилизация ами аз не съм искала да постигам нещо освен да си излея яда и да споделя  Tired ако това е малко тогава за какво е този форум като изключим караниците и дрязгите тук  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт