БЕБЕТА ЮНИ - 18

  • 10 953
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 279
Цитат
Догодина ще оставяме и едни малки ситни стъпчици до нашите на алеята в парка  Love
Офиоли, това изречение ми стопли сърчицето! Ехх, че хубаво.. тез малки стъпчици  Party
Да ви питам аз сега. Кой от вас си е правил карта при личния лекар. И за каква карта става въпрос всъщност? АГ-то ми каза да отида и да ми направи няква карта, ама как се казваше точно-забравих сега ooooh!

# 256
  • Мнения: 1 650
katenze Simple Smile
абе аз да кажа (не че някой ме пита)
 Joy
съжелявам не съм от Бургас и не мога да дам никакво инфо къде Simple Smile

# 257
  • Мнения: 15
Добро утроооооооо!!! Hug
Леле ...навън какъв е стууууд #Shocked cold Все повече си мечтая за лятото и разходките с бебо в парка  Nature Sunny Еееееех има време обаче!
Вчера пак на кино бяхме.Милото беби пощуря да се въртри в корема ми.Ама той и филма един шумен... ooooh!Направо ми се разказа играта..
А от няколко дни усещан някаква болка около пъпа.Е не е болкка, а все една ток преминава.За много кратко newsm78 Вчера два пъти ми се случи...
Аз не съм купувала още нищо,нито за бебо нито за мен дрешки.Трънче до тук с моите дрехи.Вече нищо не ми става newsm50 Почвам покупрките...А за бебо,се заглеждам много ама не смея още да купувам.А пък и таткото казва,че е много рано и т.н.Мисля и март месец да се стътпя и от май,да започна с бебшките покупки Peace

offioly да,към Св. СОфия съм се ориентирала.Ще се разровя и аз из форума да намеря някакви отдзиви Thinking

ganeva 2008 как си?Всичко наред ли е около теб??? Peace Hug

# 258
  • Разград
  • Мнения: 377
Здравейте и от мен! Май Катенце беше питала за бъбречните кризи. Аз предишния път стигнах до болница заради такива кризи. Като ме хванеха болките по 5-6 часа ме държаха. Ама аз направо си ревях от болки. Да ти кажа - изписаха ми Роуента, така се казва, ама не пише на български, но не помня по колко пиех. Наблягай на липов чай, но по 1л най-малко на ден и естествено и вода и сокове. На мен ми бяха казали да пия сокове-натурални 100% и никакви други. Най-много ми препоръчаха ябълков сок. Ама ако стане много напечено отиди и на лекар, че знам колко много боли. Дано да не стигнеш до там.
Да се включа и аз за катетъра. На мен това ми беше най-омразното, защото на няколко пъти ми излезе и много ме болеше като ми го слагаха отново. Ако може веднага като се понаспя да ме вдигнат и да не се мъча с него ще ми е по-добре. Клизмата за секцио е задължителна, а пък и не е кой знае какво. По принцип всеки може да направи каквото си реши, но е необходим подпис че ще си носи отговорността, и естествено че лекарят трябва да е зад нас, иначе големи скандали и разправии в тая наша страна и май във всички болници е горе-долу така.  Друго май не се сещам, а пък и досадих този път много!  Hug

# 259
 HugЗдравейте и от мен! Изчетох ви всичките. Благодаря на Мадона, че ме успокои поне малко. Ще гледам и аз какво подписвам, че тук в Бургас ми се струва много мътна работата. Чух мног лоши неща за мойта гинеколожка която евентуално трябва да е при раждането. Ризова се казва. Twisted Evil някой знае ли нещо за нея? newsm78  Чували ли сте нещо за някой наистина добър, че аз и хабер си нямам!!! 

# 260
  • по света
  • Мнения: 1 587
katentze става въпрос за лична амбулаторна карта.Купува се от поликлиниките или по-добре си питай личния лекар къде наоколо се продават,той ти слага номер попълва се и в нея се вписва състоянието ти както и издадени болнични.

# 261
  • София
  • Мнения: 873
здравейте на всички бъдещи мами. аз днес  и вчера съм на работа:( ама пък от утре 2 седмици отпуска. хихихи

да ви се похваля. сутринта бебка нещо се мяткаше из корема ми и таткото си сложи ръката и я почуства доста дълго.... мисля че се размаза от кеф. беше ми странно в началото защото всичките казвате че като си сложи вашият татко ръката и бебето спира да рита. е при мене не беше така Simple Smile

някой питаше за спорт в клиниката на Мазнейкова. там има водна гимнастика за бременни която смятат от март месец да пробвам и ако ми хареса да се раздвижвам 2 пъти в седмицата.

# 262
  • Мнения: 67
Айде и аз да се включа.
И аз от 2 дена имам болки ту от едната страна, ту от другата тръгващи от кръста и надолу като лежа или седя. Така боли че  куцам като стана но пък бързо минава.
И аз знам че е по-добре да те резнат отколкото да се разкъсаш (леле как го  казах  ooooh!) Това обаче нали се прави с упойка, как те режат боли ли? (въпрос към раждалите)
Аз да ви питам за бельото за сутиените -ясно, но как се справяте с бикините. Аз преди 2 дни си купих едни огромни направо килоти hahaha ама мисля че и те ще ми вършат работа само около месец. Аз държа да ми покриват коремчето. Вие как ги носите под коремчето или се опитвате и него да сложите в тях??? На мен ми е някак неудобно да си ми под него ама скоро май няма да имам друг избор.  newsm78

# 263
  • Мнения: 506
Ето една тема за епизотомията: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23970.0

# 264
  • Мнения: 5 713
Такива хубави бебета и малки дечица имаше вчера на ЛЛЛ срещата...
Е щом си била на ЛЛЛ среща, със сигурност си видяла жената, на която по- горе постнах разказа. Simple Smile

Клизмата не е задължителна при всяко секцио. Познавам жени родили така, на които не са им правили.

ra4ola, за д-р Гамишев в Бургас като че ли има най- много положителни отзиви.

# 265
  • Мнения: 24
Здрасти   bouquet
Аз днес направо съм мн зле.Не мога да се надигн аот леглото.Мн ми е отпаднало и лошото е 4е незная накакво се дължи.А за болките и аз имам и около пъпа и отстрани,едни режещи такива.
За епизотомията-слагат упойка,но аз да ви кажа честно нищо не усетих ,нито като ми поцнаха упойкат анито ка то ме резнаха.Но като ме шиха  Shocked .Ох аз първият път родих мн лесно ,но снощи се замислих -как ли ще е сега.И направо ме хвана параноята.Но се моля вси4ко да бъде наред  Praynig
Чао за сега

# 266
  • Мнения: 616
Meg_H, малко далечко идва тази водна гимнастика в Св.София. Обаче като се постопли, не ми пречи, че е далеч! Ако искаш, ще ходим  Mr. Green  Там има и училище за бъдеще родители, консултации за бременни и тнт; засега не съм се интересувала подробно, но утре ще водя баба ми там на процедури някакви, и ще си взема някакви брошури; Смятам да отида на тези им мероприятия не за друго, а да видя каква е обстановката, какво говорят... ако там ще раждам, ще е полезна информация, и ще свикна с обстановката; а и най-вероятно тези, които водят занятията са си от болницата, и така ще ги познавам предварително  Peace

Днес е отвратително гадно студено, ходих да се видя с приятели, и после чаках 30минути 94, на студа, минаха 3 "за гараж", просто се бях разтреперала като се прибрах! Още си размръзявам пръстите на краката!

# 267
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
И аз знам че е по-добре да те резнат отколкото да се разкъсаш (леле как го  казах  ooooh!) Това обаче нали се прави с упойка, как те режат боли ли? (въпрос към раждалите)
Поне при мен беше без упойка, но то и после си ме зашиха без, а то си беше голяма шев и кройка- 3 които се махат и около 15 от тези дето падат сами......... Честно казано не ме болеше чак толкова, то така ми беше изтрьпнало "там долу", по-сково звука беше гадничьк. Болката идва след това, но по-добре да не ви разказвам. Мисля, че е излишно предварително да се стресирате, единственото което е нужно да знаете в случай, че ви направят епизотомия, е да започнете веднага с промивки и локален антибиотик. На мен никой не ми каза в болницата и чак когато се прибрах в кьщи, АГ-то,който ми следеше бременноста, ми каза по телефона.
Да си призная, от цялото раждане най ме е страх от клизмата. Много неприятно нещо. А и с тези битови условия в болницата..........
Това е и единствения мотив да се замисля за частната болница. Ама то голяма скьпотия, 500лв. за нормално раждане, и това по здравна каса. Все едно си в 5 звезден хотел/ пада се по 170лв. за нощувка/, а по това което сьм чела разликата е само в битовите условия.
Стига сьм ви занимавала с моите глупости. От мен само запомнете: СЛЕД ЕПИЗИОТОМИЯ-ВЕДНАГА ЗАПОЧВАЙТЕ С ПРОМИВКИТЕ И АНТИБИОТИКА.

P.S.Прочетох горния линк, и искам само да добавя, че действително акушерката ме предупреди за интервенцията, и сигурно можеше и да откажа. Аз и се доверих, не мога да преценя, за добро или лошо.

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 17:29 от samimami

# 268
  • Мнения: 24
Самимами,за какъв антибиотик говориш.Аз само си правих промивки със смрадлика  newsm78

# 269
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Самимами,за какъв антибиотик говориш.Аз само си правих промивки със смрадлика  newsm78
Предполагам, че става с всеки локален, на мен ми предписаха Бивацин.

Общи условия

Активация на акаунт