БЕБЕТА ЮНИ - 18

  • 10 948
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 10
Здравейте Мами!
  bouquet
 MISHAa аз съм в Света София на ЖК. До сега се чудех къде да раждам, но в крайна сметка искам да родя при доктора който ме следи там. Ако те интересува нещо -пиши.Много съм доволна от него. Дори утре  като отида да си взема резултатите от изследванията (секрета който ми взе от шийката) ще го поразпитам как стои въпроса с това да си платя и той да ме изражда-аз искам секцио-дано да ме огрее. Само се  Praynig Praynig Praynigвсичко да е наред и да остискам.

Лека вечер на всички!


# 271
  • Мнения: 616
geneva2008, в коя св. София?

# 272
  • Мнения: 212
geneva2008   аз до колкото знам секциото можеш и по желание да си го избереш- не е задължително да ти е предложено от лекар

# 273
  • Мнения: 279
maia_a , наистина е много гадно с тия бъбреци.Вчера бях много зле и за малко остана да не тръгна към болницата и аз. Намерих едни упражнения от една книжка и не знам от тях или от течностите и неоринала ли беше, ама ми отмина. Днес съм по-добре.Утре съм на лекар да си пусна някои изследвания.
katentze става въпрос за лична амбулаторна карта.Купува се от поликлиниките или по-добре си питай личния лекар къде наоколо се продават,той ти слага номер попълва се и в нея се вписва състоянието ти както и издадени болнични.
juliana , ох благодаря ти и аз се чудех как се казваше.  Hug

# 274
  • Мнения: 616
geneva2008   аз до колкото знам секциото можеш и по желание да си го избереш- не е задължително да ти е предложено от лекар
Мда. Може. Много порочна практика според мен. Казвам според мен, не искам никой да ми се засяга.

А в същото време, ако кажеш :Искам да си кърмя детето ВЕДНАГА след раждането, чуствам се добре - ти забраняват! Обаче да поискаш самоволно да те режат - Ма добре си дошъл! Накъде вървим с това здравеопазване, незнам...

# 275
  • Мнения: 24
Катенцеизвинявай за тъпия въпрос,ама какви проблеми имаш то4но с бъбреците.Аз имам камъни ,но не мога да разбера ког аме болят бъбреците...... newsm78

# 276
  • Мнения: 24
И аз съм за нормално раждане ,но всеки сам си избира,а понякога пък нямаш право на избор ,а се налага.  Hug

# 277
  • Мнения: 616
И аз съм за нормално раждане ,но всеки сам си избира,а понякога пък нямаш право на избор ,а се налага.  Hug

Е, то затова е измислено - за когато се налага! Процедурата със сигурност е спасила не едно бебе, и не една майка! Трябва да я има! Но кагато се Налага!  Peace

Олелееее, от мързел, да не седна да чета, се включих в тема относно оралната лИбоФ... Аз, дето от пет месеца нямам грам желание... леле-леле...

# 278
  • Мнения: 10
geneva2008, в коя св. София?
...много добър въпрос. Хич не се усетих, че може да са повече hahaha......говоря за бившата Тина Киркова. Относно секциото-с тея бактерии които имах във втория месец и сега с това кафеникаво течение, което естествено не е нормално да го имам...съм твърдо За секциото. Все пак утре ще ви кажа със сигурност какво сочат изследванията,де. Няма да мога да си простя ако заразя с нещо бебчо. Не искам да ме режат защото примерно съм лигла и може да мина и без напъни, ЕПИЗИОТОМИЯ и каквото се наложи...дано да не сте ме разбрали погрешно, аз също искам да родя нормално но в случая не мисля какво искам аз а какво може да е по-добре за бебето ми. Утре ще попитам доктора-все пак него съм решила да слушам най-много  Naughty

geneva2008   аз до колкото знам секциото можеш и по желание да си го избереш- не е задължително да ти е предложено от лекар
Praynig дано да си права Heart Eyes

# 279
  • Мнения: 616
geneva, естествено! Аз нямах предвид теб изобщо; просто като го спомена, се сетих за това; оня ден една колежка ми обясни как родила преди 18 месеца, със секцио, понеже не искала да я боли (а след операция какво е!!!) и ме пита директно в моята болница "Колко ще платиш за секциото?" и аз  Shocked ъъъъ, ма кой говори за секцио? Тя жената чак се учуди  Joy
"Ами - казва - дано да можеш"   Shocked 
Това, което ме изненадва, е че много хора едва ли не гледат на бременността и раждането като някаква болест, която трябва да се потисне с колкото може повече лекарства и процедури, и чак им е чудно, че някои се справят сами, без операции и интервенции...
Та затова се сетих сега.
 Peace

# 280
  • Мнения: 99
Здравейте, мами, гледам много сте писали днес.
Да ви кажа - абоката не е страшен, аз съм имала за около месец преди много време - не е гадно на вид и изобщо не боли. Споко  Hug
Катетър съм нямала, но ако се наложи, какво да се прави - ще го изтрая!
Иначе и аз засега мисля да раждам естествено - малко ми е гадно като си помисля за тези разрези, за упойката и за това, че се чувстваш като инвалид - никаква чувствителност от кръста надолу. Sick
За бельото някой беше питал - аз още не съм сменяла моето, а и не смятам - ходя си с прашките и това е. Бикини не обичам, защото личат през панталонитеи като се движа ми се събират на дупето  Laughing.
Днес карах малко велоергометър - почувствах се отпусната и дебела и реших, че малко кардио натоварване няма да се отрази зле на бебето, та откарах 30 минути на доста ниско съпротивление.
Отивам да направя салатка сега, време е за вечеря - приятна вечер на вас и доскоро!   bouquet

# 281
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Бубачко, може да се ражда и без упойка, таково чувство като инвалид не ми е познато. Rolling Eyes Епизиотомията се прави когато главичката на бебето е опънала кожато максимално, и изобщо не съм усетила, че са ме срязали. Усетих когато ме зашиваха след това. Тогава е добре да се сложи упойка, но тя е някаква локална и не те прави инвалид. При мен нямаше никакви упойки.
 

# 282
  • Мнения: 616
Бубачко май говореше за упойката при секциото  newsm78
Но доколкото знам, упойките са по избор, не са задължителни. Или поне така се надявам, понеже аз не желая упойки... нито спинални, нито епидурални... (аз дори не знам каква е разликата)

Айде лека нощ!

# 283
  • Мнения: 24
Бубачко май имаше предвид за епидурална упойка  newsm78.
Защото за епизотомията ми слагаха упойка,но не съм по4увствала нещо да ми е изтръпнало,както казах болеше само докато ме шиеха.
мен ме е страх от упойки  Shocked

# 284
  • Мнения: 616
корекция на въпроса:

А да усещате някаква промяна в гърдите си последно време?
Моите съвсем спряха да ме болят! Никакво напрежение не се усеща. Дори когато ги натискам. Странно. не са както преди - напрегнати. Това нормално ли е?

ПП: panterkata, много си хубава на тези снимки на аватара ти!

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 23:11 от offioly

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт