Хайде, вече време не остана, ФЕВРУАРЧЕ да гушка всяка мама!

  • 17 260
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 53
Честити нови бебенца  Hug
Аз вече съм с усещането, че моето бебче доброволно няма да излезе. Можем да обявим конкурс за най-заинатило се да излиза бебче  Grinning Аз за сега преносвам 5 дни. Прескочихме и зодия водолей, но явно на нашето тате много му върви на Риби и двамата с баткото сме зодия Риби а при това сме родени и на една дата 26.02. сега всички се шегуват че и бебето чака 26-ти!!!  Laughing
Изидка аз си мисля че всичко при вас ще се оправи и ви стискам палци. Сигурна съм че почти всяка от нас е имала моменти в които е мислила че вече няма бъдеще с човека до себе си. Лошото е че при теб е в такъв труден и без това период. Баба ми казва, че най-трудните моменти в брака са, когато се строи къща (разбираи купува, обзавжда и т.н.т. нов дом) и когато се гледа малко дете. Тогава неминуемо споровете са най-големи. Всеки мисли че е прав и че прави нещо за добро, а то излиза точно обратното. Дано имаш сили и търпение за да преодолеете този кошмар!
Аз се чудя на изписването редно ли е да идват хора у дома!? На мен лично не ми се иска, но незная доклоко е удобно и как да им обясня! Ще ми е интересно да споделите при вас как протекоха нещата

# 271
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честити бебоци на Kam4o,Джой и GoldenEyeful да са им живи и здрави и много да ги радват  Grinning

Честит рожденник на мама Ави, да бъде едно прекрасно малко помощниче  Wink

Честита годишнина и на Ивето !
mozila благодаря, и ти малката Ивка  Wink
За мазането на белега и аз съм на троен коктейл от спирт,бивацин и контратубекс, редувам ги...от спирта оба4е кожата ми взе да се лющи newsm78 и ми изписаха едно което трябва да ползвам след 20 дена, тогава се спира контратубекс-а...Белега почти не личи,много добре е направен /това са думи на любимия/
Лека вечер на всички и дано поспите  Wink
Успех на 2 в 1




# 272
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте, момичета!
Благодаря Ви от сърце на всички, които ме поздравихте! Аз имам нет и комп в болницата и ще мога поне малко да се включвам!
Честити бебчета на Камчо, Джой и Наденцето!
Стискам палци на Ефросинка и Пухка, Мемо и Виви и всички очакващи мамчета!
Изида, ужасна ситуация! Пожелавам ти много бързо да остане само лош спомен и никога да не се повтори. Събери сили и мисли позитивно, за себе си и детето!
На болничките да оздравяват бързо!
Честито и на всички останали с хубави новини, че не можах да прочета всичко!
Ставам да кърмя, че бебо е гладна!
Ще пиша после!
Много  Hug Hug Hug на всички!

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 22:08 от GoldenEyeful

# 273
  • Мнения: 384
Здравей миличка GoldenEyeful, очевидно си добре, щом се сещаш за нета в болницата. Как ще се казва бебката?  love001
Сега се сетих за размерите и ехографа. Вчера Jjoy се оплакваше, че бебчото й е много малък - 2900 гр, пък той се роди 3400 гр Crazy

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 260
Честито на новите мами Golden Eyefull, Kam4o и Jjoy! Да им са здрави и добрички рожбите! Майтапа настрана, виждам се вече сам-самичка в списъка на чакащите и си представям как всички вече са ми се ядосали, че още висят в тема, която не ги касае. Grinning Официално заявявам, че няма да се сърдя ако решите да се преместите.  На мен коремчето ми си стои още високо, а така като си разсъждавам това не е особено благоприятно при нормално раждане, каквото би трябвало да е моето. Дали има начин да го смъкна?! Май с голямото ходене правя точно обратното, стягам корема и бебето стои милото приклещено в определена позиция. Утре съм на запис, ще се опитам да изкопча инфо Laughing

# 275
  • София
  • Мнения: 717
Пух, да наистина съм добре! Благодаря ти за вниманието! Hug Hug Hug  bouquet
имаме три-четири варианта за именце и затова не мога да кажа още как ще се казва. До четвъртък ще имаме и именце! Heart Eyes
Сега да Ви разкажа за раждането:
Изтекоха ми водите към 9.45 тази сутрин, както си лежах на запис в Шейново. В Света София ме приеха към 10.15 със седем см. разкритие. Докато ме подготвят, стана някъде 10.30-10.35. Не са ми правили нито клизма, нито бръснене, тъй като за второто бях подготвена, а за първото нямаше никакво време и хайде в родилна зала. Докато ми напряват запис и започнаха леки наченки на напъни. Часът беше вече 10.45-10.50. Хайде на магарето, 11.00 с истински напъни. Точно в 11.13 изплака моето момиченце, както вече знаето 3 900 и 52 см. Имам два-три декоративни външни шева за красота. Благодарна съм на екипа от специалисти, които бяха толкова мили и край мен през цялото време!!! Hug Родих без намесата на абсолютно никакви медикаменти, точно на термин и е напълно вярно, че втория път е по-лесно и изживяването е страхотно, като видиш бебо.  Hug  Heart Eyes
Кураж и успех мили момичета от сърце!   bouquet

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 22:36 от GoldenEyeful

# 276
  • София
  • Мнения: 137
Плана се променя. Явно няма да дочакаме до утре Simple Smile. Имам контракции на 4-5 минути от час и нещо и тръгваме към болницата! Лека нощ на всички и стискайте палци Sunglasses

# 277
  • София
  • Мнения: 717
Ефросинка, стискам палци!
Честит рожденик на мама Ави! Всичко най- хубаво! smile3525
Честита годишнина на Ивето 86newsm51
Ето я и мойта беболина:

# 278
  • Мнения: 84

С теб сме, Ефросинка!
Ей Голдън, малката е много сладка и пухкава!Пу пу!Чудя се как си успяла да се измъкнеш от Шейново след като и била там и са ти изтекли водите докато са ти записвали тоновете newsm78 Ама това с компа в болницата е супер PeaceБързо възстановяване!

# 279
  • София
  • Мнения: 747
Ephrossina, късмет ти желая Grinning Да мине всичко леко, бързо и колкото може по-малко болезнено Grinning

Честити бебчета на Kam4o,Джой , GoldenEyeful и Наденцето Grinning Да са  живи и здрави и много да ги радват, на мамите бързо възстановяване Grinning  

Мама Ави , да е жив и здрав Петър! Да ви радва, да расте умно и любопитно дете Grinning

Аз се чудя на изписването редно ли е да идват хора у дома!? На мен лично не ми се иска, но незная доклоко е удобно и как да им обясня!

Според мен това е най-безумното нещо. първия път като ме изписаха беше в неделя, дойдоха шестима възрастни и три деца. събрахме се единадесет човека. Аз бях с епизотомия, едва седях нестрани, да не говорим, че се налагаше да се намесвам в кухнята, защото никой освен мен преди това не беше пипал там, никой нищо не знае къде е. Децата тичат, викат, деца са си, възрастните постоянно дават акъли( къде от опит, къде от кой какво чул). Да не говорим, че всеки иска да пипне и да гушне бебето, което е само на 3 дни( и за секунда не съм се съмнявала, че радостта им е искрена и всеки е бил с най-добри намерения), но в този момет ти идва в повечко. Иска ти се да си вземеш душ, да си облечеш удобната пижама или анцунг, да накърмиш бебето на спокойствие( което в тази ситуация е напълно невъзможно, а пък не ми се иска дори да си представям ако имам проблем с кърменето, както една част от момичетата тук споделят, че имат). От цялата лудница забравяш да смениш и памперса навреме.
С второто дете ни изписаха в работен ден, посрещаите бяха по-малко и понеже бързаха за работа поседяха половин час. Ами честно казано по-добре ми беше. Въпреки че всичко си бях подготвила предварително ми трябваше време да се ориентирам кое къде е, да си наглася нещата според бебето и мен, кое къде и как ще ми е удобно. Освентова за мен беше много важно да имам време да отделя достатъчно внимание и на по-голямото си дете. Е, вечерта пак дойдоха гости, но поне първите5-6 часа бях свободна за децата си.

Лека нощ от мен и добри новини сутрина Grinning

GoldenEyeful , голяма сладурка е бебанката Grinning ти в коя стая си в СВета София? Аз къде съм бляла, че не съм разбрала за нета Thinking

# 280
  • София
  • Мнения: 717
Хот, да бе, направо да не повярваш! Че искаха и да ме ровят за разкритие! Обаче аз от рано ги бях подготвила, че си имам лекар не от тяхната болница и няма да раждам там. И на всичко отгоре ме изпратиха много готино, пожелаха ми късмет и поздрави на доктора ми. Shocked А нещо така им бях набрала напоследък... Пък накрая се оказа друго..... Wink
Благодаря ти за прекрасните думи! Тъпкано да ти се връща! Hug
Да с компа е супер, аз използвам ДжиПиАрЕс-а от телефона и свързвам с блутуут-а. Wink
Чара, благодаря и на теб! Hug

# 281
  • Мнения: 307
Честито бебенце на Наденцето [smilie=smile3525.gif]
Анитка,стискам палци утре.Ephrossina,на тебе още сега започвам да стискам,чакаме съвсем скоро да се похвалиш Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
GoldenEyeful,много сладка е бебката,и е бузанка  love001
Благодаря на всички за хубавите пожелания за Петьо.Днеска вкъщи беше малка лудница,празнувахме и получи много подаръци,после ходи да ги показва на сестричката JoyВече едва си седя на краката, допреди малко чистихме с татито и сега се хоризонтирам,че малката пиявичка след час ще стане да яде breastfeeding  sleepuu

# 282
  • Мнения: 4 242
Съжалявам че едва сега намирам време да пиша, днес Слънчице си има дъщеричка, казва се Пламена и се е родила 3650гр. повече подробности от таткото ще получим.  
Честити бебета на kam4o, jjoy, GoldenEyeful! Да растат здрави, умни и много щастливи!
Iveto_86, честита ви годишнина. Пожелавам ви още много много по толкова!
Честит рожден ден на Петър, да е жив и здрав, много умен и силен!   bouquet
Ефросина с теб съм, всичко ще е наред!
Изида не мога да ти дам акъл миличко, и ние не цъфтим, за това знам за какво говориш. Макар при нас след раждането нещата да мръднаха, Иво присъства и си поплака даже, но дано не е временно. Целувам те мила!
Стискам палци и на всички останали очакващи момичета!
Голденче много красиво бебе, и не личи че е току що родено, и цвета и формите са супер! И браво за хубавото раждане!
гледах снимки, всиките ни бебета са кукли изписани, пу пу!
Момичета исках да споделя колко мъчно ми стана че нагласата за кърменето на повечето е лоша, именно в това е проблема, нямаме възпитание и нагласа, по скоро сме виждали само неуспехи и слушаме за неуспехите на околните, както и приказки какво толкова  дъра бъра, а всъщност става дума за един съвсем естествен процес. Единственото правило е да слушате майчинския си инстинкт, да се доближите до естественото, избягвайки биберони, часовници и прочие цивилизовани методи и уреди, да си гушкате бебето, да спите с него дори ако ви е кеф. Това е ключа към успеха тук, наистина! Нека сме малко по уверени все пак, така както сме уверени че ще родим нали. Спирам за да не досаждам. Но нека четящите си дадат сметка че слушат само за проблеми, защото тези на които им е лесно няма какво да споделят.
Един въпрос към майките които са раждали в други градове, акта за раждане от къде го взимаме, дали от града в който сме раждали? newsm78
Лягам че едва гледам... Сладки сънища!

# 283
  • София
  • Мнения: 1 185
Честити бебоци на kam4o, jjoy, GoldenEyeful, Наденцето и Слънчице, да растат силни и щастливи!!!  baloni
 Ефросина стискам палци всичко да мине леко! newsm10

Момичета аз окончателно се разболях вчера - Т 38.4, хрема, болки в мускулите - всички екстри без гърлобол (надявам се да не получа). Изписаха ми парацетамол и капки за нос, само че проблема ми не е в това - имам забрана за контакти с малкия  newsm45, виждам го само за кърмене и толкоз. Майка ми дойде при нас да го гледа. Много ми е мъчно и си поплаквам хубаво, ама все си викам, че е за бебето и скоро като се оправя ще го гушкам. Не си давах сметка колко много съм се привързала към малкото човече!!!

Хайде, лека нощ от мен и много хубави новини на сутринта!

# 284
  • Мнения: 674
Честито на всички нови мамчета и добре дошли на малките им рожбички !

GoldenEyeful,страхотно сладурче си си отгледала,да ти е жива и здрава куклата!
Ефросина,с теб сме и стискаме силно палците !!!
lidia dimitrova и аз съм на същото положение.Два дни бях с 37,4-37,5 а вчера вдигнх 38,7.Температура и кашлица.Ходих и на лекар,
правиха ми иследвания,оказа се вирусна инфекция и сега съм на антибиотик,но същевременно и си кърмя детето.Първите два дни се мъчех да се лекувам с парацетамол,осцилокопциум и чайчета,но не помогна.При малката си стоя аз,но с маска на устата и носа,
за да не я заразя.Нали се предават тези инфекций по въздушно капков път.В кърмата се съдържали анти тела,които пазят бебето от болестта ми.А и антибиотика е подходящ за кърмачки,надявам се само по-бързо да се оправя,че ми омръзна от проблеми.Това ми е второ разболяване с температура от раждането до сега,имунната ми система явно никаква е няма.И в този ред на мисли да попитам,пиете ли някакви витамини които да са съвместими и с кърменето.Лекарката в4ера ми изписа Допер Херц,но ги търсих в 4 аптеки и ги нямат,ще трябва май други да си взема.
Мери,аз вчера малко сълзички пуснах като ви гледах снимките.Емма още с пъпната връв,вземането на размерите,аспирирането...
Толкова мило ми стана че виждам тези първи минути.Прекрасна дъщеричка си имаш   bouquet
Изида,съжалявам за това което ти се случва,но и аз като останалите смятам че това ще е нещо временно и бързо ще го превъзмогнете.Дано мъжът ти да се съвземе по-бързо,преди да е разрушил всичко между вас.На теб ти пожелавам да имаш повече
сили да се справиш с емоцийте и да отдадеш заслуженото внимание на малката Киара.Тя трябва да е спокойна и да усеща любовта ти. Hug Hug Hug
Мамо Ави,честит рожден ден ( на патерица  Blush ) на големия батко Петър,да е жив и здрав и много да слуша !
Иве,честита ви годишнина - Както се казва - ТАЗИ ГОДИНА ЛЮЛКА,ДОГОДИНА БУЛКА !!!  smile3503 Поздрави Алекс от нас,ако се чуеш пак с нея.Дано по-скоро да си ги пускат от болницата  Praynig

По въпроса за кърменето,някой беше казал че споделяме само за проблемите ни,и се оставя впечатлението че на нкой не му върви
този процес.Затова сега ще споделя,че при нас всичко е наред и се кърмим успешно.Винаги има трудности в началото,но всичко се
превъзмогва.Като започнахме,малката така ми разрани зърната че съм ревала като засукваше,но ето че и това отмина.Дано да имат успех и останалите майки.

Пожелавам ви лек ден и само хубави емоций  Hug

Общи условия

Активация на акаунт