Февруари да минава вече, та ЮЛИ да не е така далече

  • 10 355
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 782
Дуци, възможно е !!! Приятелката, за която писах по-горе първо беше усетила хълцането и чак после движенията на бебето... нейния бебок хълцаше през цялата бременност и сега продължава  Laughing

inka 26, споко и аз съм качила 7 килца

# 46
  • Мнения: 4 371
Тогава ще се налея с водя, пък дано спре да хълца, да не се мъчим и двете Joy

Последния път като трябваше да си записвам час мацката ме пита, а как се казвате?
И аз:  newsm78 Ъъъъъ... Таня!
За съжаление на мен ми се случва да не си знам името и когато не съм бременна, но сега малко по-често.

 tooth

# 47
  • Мнения: 223
мамита как се справяте със з.....ка baby_neutral

Сега с риск вече тотално да ме сметнете за откачена или нещо подобно (нали си казвам разни интимности), ще кажа и по тази тема. Все пак идеята е и да сме си от помощ.

Запек по принцип нямам. Сега по време на бременността имах 1-2 пъти след хапване на повече тестени изделия. Но когато искам ей така да се прочистя решението е просто - иригатор. С накрайника за клизма. Едно приятно разтоварване и всичко е наред.

Знам, че много хора ви е страх от клизмата, особено на някои им настръхват косите като става въпрос, че ще им правят преди раждането. Но това е да ти го прави друг човек, притесняваш се и т.н. и е по-дълбока клизма, естествено е да е неприятно.

Това, за което аз говоря е за 250 мл. хладка водица, която ти разкарва вредностите без негативни чувства и емоции. Напротив, разтоварващо е и премахва токсините, което освежава доста. Някои от вас са си правили вагинални промивки (аз не съм тяхна привърженичка, но това е друга тема) и знаят що е то иригатор (цена 10-15 лв. от аптеката). Препоръчвам го в такива моменти, особено при запек (сега като не трябва да напъваме) - няма да сгрешите.

* И един любопитен факт, в спа-центровете има подобна процедура - воден вътрешен масаж и прочистване, сиреч клизма, където си лежиш в една вана, завит си удобно, сам си, даже ти пускат музичка. И с едно копченце на ваната сам си регулираш притока на вода в тръбичката, а неприятните неща изтичат в едно каналче и не се цапаш дори. Дават го много полезно за извличане на токсините от организма, с тонизиращ и подмладяващ ефект.

Хайде, излизам, че имам 100 задачи, а тук цяла лекция изписах даже  Joy

# 48
  • Мнения: 2 741
Пърл просто ме разбиваш  Joy hahaha Joy Joy. Ти просто ме накара да се заливам от смях  Hug Направи моя скучен следобед малко по- ведър. Благодаря ти за откровенността   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Бррр, на мене клизмата ми беше единствения гаден спомен от цялото раждане Sick За 2-3 часа висеме в предродила, 10 пъти ходих да....Този път няма да има дам да ме пипнат Naughty Радвам се, че има хора, на които им доставя удоволствие Joy Пърл, голям си свежар, винаги ме усмихваш  bouquet

# 50
  • Мнения: 2 660
Пърл, май зададе тема номер 1  Laughing Няма лъжа, в спа центровете има такава процедура и наистина е много полезно. Аз не съм пробвала, но честно казано нямам особен страх от клизми.

Като алтернатива за клизмите - сушени сини сливи - действието им е просто мълниеносно!

За 7те килограма - и аз съм в кюпа! Всеки ден си казвам, че спирам тестените неща, но, кажете, какво да ям на обяд като съм на работа? Всеки ден съм на странджанка или пица!

И аз много забравям. Но уникално просто - забравям за какво съм си говорила с някой току що. Не ме питайте какво впечатление правя на работа и как замазвам  Laughing

Пърл, кажи за позите за тюлени, че аз вече имам затруднения!

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 15:03 от Patishonka

# 51
  • София
  • Мнения: 545
Дуци, може и да хълца  Grinning Марти много хълцаше, но към 8 месец.

Аз пък не можах да се сетя на колко години съм. ooooh! Ходихме на кино, аз купувам билетите и касиерката ме пита на колко години съм, защото филма е забранен за лица под 16 години.  hahaha Joy Трябваше да й кажа, че съм бременна, защото е доста гаден. За този филм става въпрос.

За алкохола, чак пък да е препоръчително  newsm78 Аз много обичам бира, но не си позволявам и чаша. Това е мой избор  Peace Последният път изпих две глътки вино на Нова година, за наздраве.

Pearl  Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 2 884
Дуци на мен Дени много ми хълцаше в корема..........................и да му се невиди до сега си хълца Crossing Arms Направо изпитам ужас от хълцащи бебета Crazy

За запека, аз съм зле. Направо не си спомням кога ми се случва да отида до тоалетната. Корема ми е най - вече от това.
Pearl   Praynig мола те пусни ми на ЛС повече подробности за тази  клизма.
На мен пък това ми е най-хубавия спомен от раждането Joy Имах чувството, че съм родила едно дете Joy

# 53
  • София
  • Мнения: 124
Бррр, на мене клизмата ми беше единствения гаден спомен от цялото раждане Sick За 2-3 часа висеме в предродила, 10 пъти ходих да....Този път няма да има дам да ме пипнат Naughty
Че ти ако раждаш нормално, никой няма да те пита искаш или не клизма. Няма да им дрискаш в ръцете, я! Съжалявам, че бях толкова образна, но мисля, че така стоят нещата.
А иначе по въпроса - аз запек нямам, но препоръчвам медена вода. Или просто чая с повече мед.

# 54
  • Мнения: 1 584
Дуци, може и да хълца, а може и да се преобръща подскачайки? Аз в началото така усещах и си мислех, че подскача. А на видеозона се видя много смешно - все едно суче - като риба си отваряше и затваряше устата Laughing

На мен пък това ми е най-хубавия спомен от раждането Joy Имах чувството, че съм родила едно дете Joy
Joy и аз в интерес на истината много добре се почувстах - все едно олекнах с 5 кила, въпреки че корема ми беше празен след като повръщах цял следобед от контракциите Sad

За запек - 2 кивита на гладно, активия, сушени сливи накиснати от вечерта във вода - и водата се изпива Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 545
Една позната ражда нормално, не й направили клизма, тя си поискала, но там казали: "Я да видим можеш ли да родиш без..." Каза, че е било ужасно. Да не ви описвам картинката  Rolling Eyes
Не е нещо приятно, но е много необходимо. На мен по- неприятно ми беше поставянето на катетъра. Направо болезнено, но и това трае няколко минути, докато ме хвана упойката, след това ми стана едно топличко и приятно.

# 56
  • Мнения: 152
За запека-(полезно и приятно,а и поне при мен действа ) Rolling Eyes сутрин на гладно чаша топло прясно мляко с лъжица мед! До 2 часа положението е прочистено! А за по-тежки моменти използвам свещички за разхлабване Eva-q. 100 процента ефективни,без проблем при по-дълго ползване и подходящи за бременни! Това за хълцането не съм го чувала! Много ми е интересно!  newsm78 Как се разпознава? Моите зверчета само риткат и се разхождат наляво-надясно,при което ми деформират тумбака!  Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 2 884
За запек - 2 кивита на гладно, активия, сушени сливи накиснати от вечерта във вода - и водата се изпива Peace

Сини сливи си накупих, но ми казаха, че заради бъбреците не е хубаво да ям нищо синьо Rolling Eyes

Но кивита и Активия още утре ще си накуп, че върви към зле положението Blush

6milianka Хълцането се усеща като ритничетата, но е постоянно през един и същи интервал. Абе някак го усещаш как се помръдво. точно както ти като хълцаш Peace
не може да се сбърка с ритници, защото , не може бебето да рита на едно и също място и през еднакво време Wink Някак е приятно , ама на бебчо едва ли  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 58
Здравейте на всички -вече съм шофьоооор!Взех си изпита днес ,направо не мога да повярвам!
Не съм ви изчела какво сте писали ,щото нямах търпение да се похваля!Сега ще наваксам!

# 59
  • Мнения: 6 909
Че ти ако раждаш нормално, никой няма да те пита искаш или не клизма. Няма да им дрискаш в ръцете, я! Съжалявам, че бях толкова образна, но мисля, че така стоят нещата.
Според проведени анкети във форума от преди няколко години това дали ще имаш някакъв инцидент по време на раждането не зависи от това, дали са ти направили клизма Mr. Green
Иначе и аз малко натуралистично ще се изкажа, но почти винаги на първия ден от цикъла ми когато ме боли корема имам и малко разстройство и доста често ходя до тоалетната, честно казано много добре се прочиствам. И си мисля, че и при раждането болките би трябвало да са подобни и да имат същия ефект.

Общи условия

Активация на акаунт