За корупцията в ПИРОГОВ...

  • 8 806
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
    Темата изпростя още от първа страница.  Peace
    Лекар без да си поиска пари, е обвинен в корупция. Самата  обвинителка го каза.  Peace
    В продължение на 2 страници се опитвате да ме убедите в противното, съдейки по ваш минал опит. Това, че на вас ви е взел пари, не значи че и в този случай е взел. Както не значи, че ако днес денят е бил слънчев, утре също ще е...
    Разбрах обаче друго - всички са склонни да бутат пари на сервитьори, данъчни инспектори, фризьори, дребни чиновници, ноооооо на лекари - абсурд!!!  Naughty    
За оплакващите дребните лекарски доходи ще напиша следващото.

В повечето случаи лекарите искат парите предварително, за да се застраховат срещу евентуално "недобросъвестни пациенти", които ще го сметнат за подкуп и ще пропуснат да "почерпят". Като ще стравняваме със сервитьорите, те взимат бакшиша накрая. На таксиметровите шофьори също им викат "бакшиши", затова че често "нямат да върнат" и си просят бакшиша. Затова има и толкова теми за "бакшишите" в клюкарните. И досега няма похвална тема за тях. Какво хуманно има да изнудваш някого да си продаде къщата за да може да плати искания от лекаря подкуп (не говорим за корекция на носа все пак)? Изживяването като "Господ" често коства големи усложнения на пациентите. Специално за детската урология на Пирогов всичко изписано тук е вярно. Била съм и на места, където пари не са ми искали. Но за детската урология... шариш банкноти навсяка крачка.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 097
Лекар без да си поиска пари, е обвинен в корупция. Самата  обвинителка го каза.  Peace
В продължение на 2 страници се опитвате да ме убедите в противното, съдейки по ваш минал опит. Това, че на вас ви е взел пари, не значи че и в този случай е взел.

О,к, ако е от значение и те успокоява фактът, че е взимал стотици пъти, но този път не е искал, а са го накарали на сила /едва ли не/  да вземе, така да бъде.
Горкият, какъв лош късмет - веднъж да реши не вземе и да вземат точно тогава да го арестуват...
А би ли ми отговорила тогава - защо тече следствие в момента, след като е толкова невинен, колкото се опитваш да го изкараш?

# 62
  • Мнения: 3 164
Наложи ми се да заведа малкия при Момчилов, като му се обадих предварително по телефона и го попитах дали работи със Здр.каса, той отговори "по принцип да"??? newsm78Взех си чинно направление от педито и отиваме-"прегледа" се състоя от 2-3 изречения, след което ми заяви, че проблема ни не е за него и ни прати при друг лекар, пак от същата клиника.Аз в такъв случай си исках направлението, което щеше да ми трябва за другия лекар, но сестрата важно ми каза, че там се плаща-ок.Но така и не получих направлението, защото ми беше категорично заянето, че в противен случай трябва да си платя "прегледа" Thinking newsm78Много ми стана странно това, обадих се на джипито и тя ми каза, че най-вероятно въпросния лекар(Момчилов) не работи със здр.каса, но ги прибира на пациентите си и или друг взима парите или той има частен кабинет и така "става номера".Джипито анулира направлението, но то си остана при уролога Thinking

п.п.
Има и много съвестни лекари в Пирогов Peace

# 63
Здравейте, майчета! Всичко това ми е до болка познато, защото за добро или за лошо вече работя доста годинки в Детската урология в Пирогов!  bowuuМного се зарадвах, като разбрах че най-сетне са се появили родители, които си знаят правата!  PeaceЕстествено, че всички родители дават мило и драго за дечицата си, но това е извън всякакъв контрол! На гърба на болните дечица да си изкарват парички без данъци! #2gunfire Остави другото, ами родителите остават с впечатлението, че щом са платили на лекаря, той си дели парите със сестрите и санитарите! Абсолютно всички лекари взимат пари там, без изключение! Може би трябва да се изключат 2-3 нови лекари, които още не са зарибени! А уж някога са се кълняли да помагат безвъзмездно, направо съм отвратена! А толкова си обичам професията, и искам да си я упражнявам в България! Иначе техниката е много напреднала! Ако всички родители си вкл. mp3-ката да записва, че може и да се снима, ще изхвърчат доста хора от целия Пирогов, не само от ДУО! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 64
  • Мнения: 524
Искам да изясня нещо на alpha_beta и Nellina , тези 50 лв не са никаква гаранция за родителите, защото дори анестезиолога не знае какво може да се случи по време на една операция. Когато моето дете се роди трябваше да му се направят 2 операции на 4 и 5 месеца, боклука, който правеше тези операции каза, че не работи с направления - ако отидем с направление, ще ни каже, че болницата не разполага с консумативи и си поиска 700 лв за двете операции. Добре, но едната операция не беше сполучлива и 6 години по-късно "ходим по мъките". От тогава не давам пари на лекари. По вашата логика аз платих, защо не ми се оправиха нещата?

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 21:12 от Виза

# 65
  • Мнения: 2 657
Аз съм ходила с малкия няколко пъти при Д-р Бранков/Д-р Оги/,е човека нито един път не ми взе пари Peace
Преди 2г ми се наложи да лежа с малкия в нашата болница тук,е дадох една камара пари до като лежахме.След това отидохме в Царица Йоанна,там една стотинка не ни взеха...Когато попитах единия лекар,той направо ми се исмя отсреща,че повдигам въпроса....Същото направи и професора и дори не пожела да вземе плика с почерпката.

п.п.Че повечето взимат,да,така е PeaceНо има и такива дето все още си вършат работата съвестно и без да си просят Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 7 097
Наложи ми се да заведа малкия при Момчилов...

От Момчилов имам крайно негативни впечатления  Thinking Когато ни приемаха за операцията на Калина, тя беше страшно крива и раздразнена, защото не беше яла и пила нищо в продължение на почти 24 ч. /заради пълната упойка/, а и беше само на 1 и 6 м. и е разбираемо да не можеш да успокоиш толкова малко дете и да му обясниш ситуацията. Случи се така, че точно пред кабинета му се разрева и той като се разкрещя: "Какво ми реве това тука. Махайте ги веднага от коридора и им дайте стая в края на коридора"...Държа се направо отвратително  Rolling Eyes

п.п.Че повечето взимат,да,така е PeaceНо има и такива дето все още си вършат работата съвестно и без да си просят Wink

Това е факт. Попадала съм на такива лекари  Peace

По новините по БТВ дадоха още две майки, които ще дадат показания срещу анестезиолога. Доста потърпевши са се активирали, даже от 6 РПУ призовават всички, които са били изнудвани от него да подадат сигнал в районното.

# 67
  • Мнения: 2 657
ами да се организират и да се жалват Peace

Аз като се замисля,тук колко дадох и с каква диагноза ни изписаха ooooh!просто си ревяха за съд,ама аз още незнам да има осъден лекар newsm78А,че си оревахме детето живо и ни казаха най-лошото и ни съкратиха живота с поне няколко години,те затова ни свалиха кожите от гърба...#Cussing outПовече от седмица живеехме с мисълта за най-лошото и когато в Сф ни казаха какво е,направо тичах да кажа на мъжа ми,че не е това и ревях от щастие....И накрая се оказа,че си платихме за да експериментират с детето ни #2gunfire #Cussing outТова бяха шефове на отделения,а,какво остава да мислим за по-надолу #Cussing out

# 68
  • Мнения: 161
Темата определено изпростя.Изчетох всичко и ще направя някои коментари.Няма да споря,защото е факт,че корупция има в цялата ни държава.Но:
Срамен е факта,че майка казава : да,ще платя на фризиорката 50лв,но няма да дам пари за здравето на детето си,защото си плащам здравни осигуровки.Сумата за осигуровки е толкова смешна и някои в държавата маже очите на хората като вас.Това което отпуска касата в повечето случаи е най-евтиното и най-разпространеното.Разбира се,че анестезиолога,ще подаде необходимата упойка по здравна каса . Но може да добави и нещо/ което обаче касата не плаща/ ,за да излезе детето ви по-лесно от упойката и да се чувства по-добре после.Разбира се,че ако пацинета не е здравословно добре и операцията не е спешна - ще се отложи.Защото именно анестезиолога е отговорен за живота на пациента и всички рискове ги поема той.
В държавните болници заплатите на лекарите са едни от най-ниските в страната . Това го няма никъде по света.Лекарската професия е една от най-високо заплатените навън.И си има причина за това.Но у нас с безплатното лечение години наред,свикнахме да плащаме за всичко,но не и за здравето ни.Нещата ще се променят и с това и качеството на услугите.Защото касата ти отпуска черно брашно и вода и може да си омесиш подобие на хляб.Но ако имаш качествени продукти,ще получиш качествен резултат.
Така че спрете да плюете докторите,които въпреки мизерните си заплати, въпреки лошото отношение и лоши условия на работа,дават от себе си,за да отговорят на Хипократовата клетва.Обърнете се към тези дето сте ги избрали да ви управляват и ви лъжат,а вие като стадо вървите след тях и  сляпо им вярвате!Защото не виждате лъжите ,а хвърляте камъни по тези,които спасяват буквално живота ви!

# 69
Явно нещо не си разбрала. Този доктор иска парите предварително, независимо каква упойка слага. Като иска по-високо заплащане - да се махне от държавната и да иде да работи само в частна клиника. Никой не го държи на сила.
Ако случайно не си разбрала тук оплюваме не всички лекари, а тези, които искат подкуп Не смятам, че нормално. Даван е пример за фризьорка, никога не ми се се случвало фризьор или сервитьор да каже "плати ми за да дойда и да те обслужа". Представяш ли си - седи си сервитьорът на бара , аз минавам покрай него, давам му тихомълком 50лв в джоба и сядам на някоя маса. Идва тогава раболетно служителят в заведението, приготвил тефтер да записва и започва да си върши работата.
Все още у нас взимането на подкуп е незаконно. АКо не знаеш какво е подкуп - потърси в интърнет и прочети.
Леле, представям си преди да се кача в автобус да минавам през кабинката на шофьора да го подкупя да ми разреши да се кача, после прилежно да си перфорирам билетче...
И ако това ти е малко като разлика с фризьора ще ти кажа - на взимат данък от заплатата ми за фризьор.
Ако не му хапесва как държавата се отнася към неговия труд - да смени държавата. Никоя не го задържа тук на сила.

# 70
  • Мнения: 487
Някой знае ли какво става с въпросния анестезиолог? Дали в момента работи в Пирогов? В понеделник ни предстои операция в детска урология... Sad

# 71
  • Мнения: 774
Срамен е факта,че майка казава : да,ще платя на фризиорката 50лв,но няма да дам пари за здравето на детето си,защото си плащам здравни осигуровки.!
Не съм казала,че няма да дам,защото дъщеря ми е със сериозни проблеми и съм давала не веднъж!Не е редно да давам пари ръка за да си купя това което ми се полага!Давам ги без да се оплаквам когато ми издадат някакъв документ.Не веднъж ми се е налагало да доплащам лечение.Давам ти пресен пример.За да направя контролно ЕЕГ на детето си трябва да отида във Варна.Преди това ще мина през двама лекари за да получа нужното направление и ще платя 35 лв. на касата на болницата.
За да направим ЯМР с направление доплащам 200 лв. за контраст и анестезия.
Само за информация ще ти кажа.Дъщеря ми до втората си година беше оперирана в Бг 4 пъти,половината от четири годишния и живот е минал в болници.Как мислиш какви ли доходи има семейството ми,че да си позволявам постоя но купуване на внимание?
Защото освен внимание в БГ нищо друго не получихме,в крайна сметка лекуваме детето в чужбина.
Как може големите специалисти като доц. Бранков лекуват  децата ни без пари,а на други да е редно и нормално да им плащаме на ръка?Такива като него не хранят ли семейства?

# 72
  • Мнения: 524
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268377.0   Ако мислите, че е нормално някой да ти иска пари, за да може детето ти да проходи или да живее...... Лошите лекари използват точно това, че един родител ще направи всичко за детето си - за това ни доят, както намерят за добре. Има лекари, които, дори от благодарност да им даваш - не взимат (и те семейства хранят), за съжаление са толкова малко....... 

# 73
  • София
  • Мнения: 7 097
Някой знае ли какво става с въпросния анестезиолог? Дали в момента работи в Пирогов? В понеделник ни предстои операция в детска урология... Sad

Тези дни го пуснаха под гаранция. Едва ли в момента работи...

Dentsmile, анестезиологът не взима пари от хората, за да им доплати по-добра упойка, а за да се обогати. Казваш, че си прочела темата, би трябвало да ти е станало ясно. Освен това, единствените недопуснати до операция са тези, които не са си платили.
Не гледахте ли вчера новините - даваха интервю с дъщерята на Рангел Вълчанов, чието дете са оперирали преди 6 г. там. Тя не е знаела, че трябва да даде пари и анестезиологът е погледнал гърлото на детето и е казал: "Ааа, зачервено е, не може да се оперира". Някой от персонала е дочул разговора, попитала е майката не е ли дала пари. Като е разбрала каква е работата, майката е изразила готовност да плати каквото трябва, след което анестезиологът се е върнал, пак прегледал гърлото и изведнъж се оказало, че може да се оперира детето...

# 74
  • Мнения: 2 657
Мари,браво за последните 2 изречения  bouquet

И аз съм съгласна да давам пари,ама не и само защото на някой лекар му е скефнало да си пълни семейния бюджет Peace
Наскоро се наложи баща ми да претърпи черепно мозъчна операция в Александровска болница,при едни от най-добрите за страната ни....Да плати си прегледа при приемането-50лв,срещу бележка....Да плати си за избор на екип-2000лв,срещу фактура.....Но пак никой не му каза,бутни ми пликчето от писмо след операцията PeaceПлатихме си,дадоха си ни фактурите и така....А в нашата болница,невро хирурга нарочно го забави и изчакваше,защото искаше пари....Е ще ме извинява,но не получи....Нарочно не даваше направление за София и ни въртя 2 седмици,като през това време баща ми съвсем се изсуши и предаде и беше си тръгнал...........Докато моят хирург ми казваше вдигайте го за София,но или говори с шефа на болницата или с този въпросния дето ни размотаваше,защото аз бях до тук и нямам право да се меся,понеже беше преместен в интензивното....Зачакахме поредната снимка след 10 дни,като през това време го изсписаха от нашата болница и тогава направихме нова снимка и изобщо не се върнахме при онзи,а направо хирурга ни прати за София...В София думите на проф. са били-как си стоял 20 дни така с този голям хематом и не ти е станало нещо #2gunfire

п.п.от ноември до сега сме ходили 3-ти на прегледи след операцията-една стотинка не са ни взели Peace

Общи условия

Активация на акаунт