Баба Марта наближава, АПРИЛчето все по-силно шава!

  • 12 411
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 531
ясмина засега ще раждам нормално,а запазиха легло за 9.04.според термина ми-явно така процедират.но казаха ако нещо стане по-рано,ме имат впредвид.само ако раждам секцио тогава пак да се обадя и да сменя деня с посочения.
Много странна практика?!? И като каза че си платила на д-р вече, какво имаше в предвид - за раждането ли????
Милени - на вис виталис има бодита които се закопчават изцяло отпред и отдолу!!! Peace

# 271
  • Мнения: 319
ясмина засега ще раждам нормално,а запазиха легло за 9.04.според термина ми-явно така процедират.но казаха ако нещо стане по-рано,ме имат впредвид.само ако раждам секцио тогава пак да се обадя и да сменя деня с посочения.
Много странна практика?!? И като каза че си платила на д-р вече, какво имаше в предвид - за раждането ли????
Милени - на вис виталис има бодита които се закопчават изцяло отпред и отдолу!!! Peace

На мен повечето дрешки са ми на Вис Виталис и наистина бодитата им се закопчават отпред Peace

В понеделник съм на преглед да си взема и този 45 дневен болничен.Времето си летиииии.Чудя се коя ли ще  е първа мама от всички нас (като изключим Сладка мама) newsm78Аз вече имам предположение Wink

# 272
  • Мнения: 242
Хайде и аз да се отчета от прегледа всичко е в нормите,води,пъпната връв не е около вратлето,доктора ми каза ето ти си в 34 седмица,а аз казвам не не е вярно в 32 съм  Laughing та сме по големи,но  не ми каза колко тежи и най-най -най хубавата новина за сега  ОБЪРНАЛИ СМЕ СЕ ГЛАВИЧНО.като ми го каза и забравих всичко което трябваше да питам>но разбира се до последно всичко може да се промени.Питах за ходенето до тоалетната за честотата, защо сутрин е повече като количество,а пък следобяд едвам се сдържам и по 5 капки и чак корема ми се схваща и той ми даде обяснение че било от тежеста,все пак цяла нощ бебето има друга поза и не тежи на тези органи,а пък през деня тежи точно на тях ,всъщтност има смисъл,може и така да е Peace Другото го забравих  ooooh! 
 Много се радвам за Дарето ,дано да стане един прекрасен 8-мо мартенски подарък на Сладка мама  Hug Ама как бързо започна да наддава това детенце    bouquet Все така да продължава
 Хайде лека вечер от нас.

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 21:01 от didimora

# 273
  • Мнения: X
ООООО ще ви се вие да сте с най-малко бебешки покупки  Laughing!!! Аз имам само едно шишенце и 2 подплънки за кърмачки - и двете неща са ми подарък от курса за родители, така че и тях дори не съм купувала!!! Но ако пор не ми мине път-в събота сформираме отряда за бързо реагиране и отиваме да щурмуваме маНгазините  Laughing!!!
sisee, хубаво да разпиташ Славова за раждането, че аз по принцип съм си приготвила около 100 въпроса, ама като се знам каква съм заспа - пак нищо няма да я питам жената! И ако може после да пишеш, че ми е интересно!
 между другото някоя от вас мисли ли да ходи на този курс в Окръжна в четвъртък? А знаете ли дали и следващите четвъртъци ще има пак или...... newsm78
 И отново към варненските мами - решили ли сте вече къде и при кой ще раждате, с уговорка или без??? Идеята тези неща да ги пише на първа страница май не е никак лоша, ама си е трудоемко за този който подготвя темата.....
айде лека вечер

# 274
  • Мнения: 319
Емма и аз искам 1000 неща да я питам,ама като се знам съвсем ще изключа като вляза в кабинета й Grinning
Колкото до Лекцията в четвъртък (28.02) аз ще ходя Peace Не ми се иска да съм сама....Варненки,пишете дали ще ходите!!!Акушерката каза,че ще има на 28.02 (подготовка за раждане)  както и на 15.03 (отглеждане на новородено) За следващите.......не се знае дали ще "устискам" да ги посетя  Mr. Green

# 275
  • Мнения: 70
Здравейте,

Аз се връщам от ЖК. Не че имам какво толкова да се отчитам. Доки само с мерене на корема установи, че бебето е мнооого голямо, матката била пораснала много също. Ще видим на 01.03. при другия док какво ще покаже ехографа.
Иначе се хвана за главата като я попитах да ми напише болничния от 01.03. вместо от днес. Каза, че съм първата която иска такова нещо. Но ме помоли първо да проверя че няма проблем и тогава ще ми го пусне. Имаше май някой с подобен казус (arodoet2 ли беше  newsm78). Ще се поровя малко назад в темите, но ако някой също се сети ще се радвам да подсказва  Wink.

Сладка мама, браво на малката принцеса. Приеми и моите пожелания за най-хубавия осмомартенски подарък.

# 276
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Bibobibo  аз бях обаче с голям зор успях да я накарам не да ми смени термина , а да ми пусне болничния за 30 дни , не за 45 , като отдолу пише , че съм работила по мое настояване. ooooh!

# 277
  • Мнения: 1 095
Да се отчета и аз Simple Smile
Бях на преглед в сряда, но едва сега имам възможност да пиша. Не че имам кой знае какво да казвам  Laughing
Малката хубавица е 1.500 кг. , всичко и е наред,а аз съм напълняла с още 2 кг. , общо стават 4.500 Flutter
Ами това е за сега, следващия преглед на 7.03 и тогава ще ми дадат 45 дневния болнични Simple Smile
Лека вечер на всички !  bouquet

# 278
  • Мнения: 23
Здравейте сладки мами!   Hug

Иначе се хвана за главата като я попитах да ми напише болничния от 01.03. вместо от днес. Каза, че съм първата която иска такова нещо. Но ме помоли първо да проверя че няма проблем и тогава ще ми го пусне. Имаше май някой с подобен казус (arodoet2 ли беше  newsm78). Ще се поровя малко назад в темите, но ако някой също се сети ще се радвам да подсказва  Wink.
Bibobibo аз също се бях замислила да ги правя тия еквилибристики с болничния, но се разубедих. Опитвала ли си се да си сметнеш ефекта от цялата галимация? При мен ставаше въпрос за 30 лв на месец, а имай предвид, че не се знае дали чиновниците от НОИ, ще ти изчислят обещетението по същия начин, по който го смяташ ти и дали няма да върнат болничния. Моята колежка, която се занимава със заплатите и нещата около тях, непрекъснато й връщат болничните на мамите от офиса, все си намират нещо да се заядат. Така, че прецени риска и тогава вземи окончателно решение  Peace

БРАВО НА МАЛКИТЕ ДАРИ И РАЯ!  Hug

Аз да ви се оплача  Sad, толкова време се държах, ама накрая ме тръшна една ужасна хрема, че като взех и си навлякох една беля с едни нищо и никакви капки за нос - част от тях по неведоми пътища се оказа в Евстахиевата тръба на ухото ми и сега съм с възпалено ухо и не чувам!!??!  ooooh! И сега ако не се оправя до ден, два, ще ме карат да пия антибиотици! Абе голяма глупост, направо се чудя да се смея ли, да плача ли  Cry Laughing

# 279
  • Мнения: 2 751
Да се отчета: нямам разкритие и данни за скорошно раждане  Hug Олекна ми.
Ще си пия лекарствата и, ако ми повлияват, ще ги спирам скоро.
Ако не ми повлияят, тогава болката може и да е от миомата и, както каза д-ра, "тогава ще видим какво ще правим"  Thinking Каквото и да значи това  Rolling Eyes

Бебето е 2,500 кг и си е в норма  Hug
Мериха му тоновете, малко са учестени, но и те са в норма  Grinning

# 280
  • Мнения: 70
Браво Кали, радвам се че нещата са добре при теб. Дано да минат тези болки и да няма проблем и с миомата  Praynig
arodoet2, благодаря ти  Hug. Писах ти на лични, но тъкмо видях, че си отговорила вече на въпроса ми тук.
galivo, аз също съм се замисляла има ли смисъл да го правя това нещо, затова и от сума ти време я карам нашта счетоводителка да ми сметне има ли смисъл, но на нея не и се занимава  #Cussing out

# 281
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Кой ще пусне новата тема? Да не стане пак дублиране. Давайте и предложения за заглавие!

Ето и моето:

Я след месец, я след два, АПРИЛче аз ще си родя!


kalli Чудесни новини от прегледа! Сега сигурно си по-спокойна.  Hug

за курса към Окръжна аз още се колебая дали да ходя. От една страна не виждам какво ново ще науча, но от друга ми е интересно дали практиката там е да подкрепят естественото раждане или по-скоро са склонни да се намесват. Ако обаче обещаете после пак да се почерпим някъде, със сигурност ще дойда!  Hug  Hug  Hug

# 282
  • Мнения: 2 751
Ясмина, да, много по-спокойна съм. Пак ме боли, но понамаляха болките и поне знам, че нямам разкритие  Peace
Пускай темата, заглавието е хубаво  Hug

# 283
  • София
  • Мнения: 7


Я след месец, я след два, АПРИЛче аз ще си родя!





Ясмина супер е темичката, аз съм ЗА Simple Smile

# 284
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ето я новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269252.new#new

Малко раничко я пускам, но утре излизам рано рано за работа

Общи условия

Активация на акаунт