АВГУСТовските бебоци правят първите подскоци - 8

  • 11 248
  • 299
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 235

Друго: Дразни ли ви, когато родителите говорят за децата си в 1. л.мн.ч. - например "на нас сега ни никне зъбче"  Rolling Eyes

Да. И то много. Още повече, че тенденцията като цяло е този маниер да се запази за винаги...
 
Но пък много повече се дразня, когато на децата им говорят само с умалителни думи (имаме една позната, тя лепи умалителни окончания на всяка една възможна дума в българския език  Shocked) или на пък на бебешки... Струва ми се много инфантилно. Както някой каза, и бебето е човек и то заслужава сериозно отношение и уважение  Simple Smile

Мамите с деца, вие как общувате с вашите? 

# 61
  • Мнения: 1 266
Да. И то много. Още повече, че тенденцията като цяло е този маниер да се запази за винаги...

Чувала съм и следното изречение от горда родителка: "А ние тази година кандидатстваме архитектура и вече си имаме приятелка."  Rolling Eyes Shocked Mr. Green Joy

# 62
  • Мнения: 82
Steis,мила,аз също с удоволствие ще дойда на срещата стига тогава да съм там(често пътувам и не знам къде съм даже следващата седмица) иначе мястото е идеално,защотото има къде да се паркира
мен не ме дразни кой как е избрал да говори за детето си-все пак това си е неговото дете и да си му говори както иска,за мен е важно как ще се обръщат към моето дето,защото мен например винаги ме е дразнело някой като ми каже Стелка

# 63
  • Мнения: 235
Да. И то много. Още повече, че тенденцията като цяло е този маниер да се запази за винаги...
Чувала съм и следното изречение от горда родителка: "А ние тази година кандидатстваме архитектура и вече си имаме приятелка."  Rolling Eyes Shocked Mr. Green Joy

Точно това имах предвид!!!  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 365
Ей, хора:)))
Защо не оставим другите да се наричат както си искат...
Да ви кажа, все ми е едно - като им харесва да си говорят в 1 л.мн.ч. нека си говорят, то е все едно някой да каже, че не харесва майките със слингове и т.н. Въпрос на разбиране... малко недоумявам от такива изказвания:))
  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 266
Аз имам стройна теория за това защо майките, които говорят на "ние", са нещо съвсем различно от тези, които носят слинг, но ми се струва, че трябва да ви дам малко почивка от теории за социалното и културното устройство на Балканите  Mr. Green

# 66
  • Лондон
  • Мнения: 56
"на нас сега ни никне зъбче" и мен ме дразни ... и  смятам да стоя настрана от този маниер Simple Smile

котке марта, мерси за темата и за книжката! поръчах я. аз сега чета 'женски тела, женска мъдрост'... бремеността ме превръща в hippie... дори и слинг смятам да си взема Simple Smile

колкото до кръщаването... на мен май няма да ми се размине. свекърът ми обесни че в техния род от 7 поколения са стефан/димитър/стефан/димитър и той много харесва тази традиция... много е готин човека. името димитър въобще не ми харесва, но пък нямам нищо против детето ми да прилича на него. щом му е толкова важно и ще го радва. както изглежда май това ще е единственото му внуче. малко ще е трудно ако това дете ще живее тук с това име - ще опитам да се преборя поне за дамян - ама едва ли ще мине... или пък просто ще има 2 имена и второто ще е каквото аз искам. абе с две думи: трудна работа - много по-лесно ще е е да е момиче Simple Smile

аз я разбирам тази традиция с кръщаването - аз съм кръстена на баба ми и се радвам че приличам на нея... от друга страна никога не бих си кръстила детето на някой, който не харесвам... но в случая е точно обратното. свекърът ми е страхотен, и в някои отношения е по-мой тип дори от мъжа ми Simple Smile)

аз ще се радвам ако и мойте деца някой ден си кръстят децата на мен... няма да ги натискам, но ще ме зарадват Simple Smile...  (личи си че съм лъв нали Simple Smile)? и не е вярно, че трудно се възпитаваме - аз бях просто страхотна Simple Smile))   newsm76

# 67
  • Мнения: 1 266
Хахаха, eya, ние си имаме една крилата фраза от уроците по астрология - "Лъвовете не блястят с качества, лъвовете блястят с блясък"  Grinning
Аз имам асцендент лъв, така че добре знам какво е  Simple Smile

Обаче никак не искам някой да се казва на мен, защото не искам детето да носи моите слабости. Защото всеки има слабости, не само добри черти и се оказва, че унаследяваш главно проблемите - явно това е предизвикателството на живота, да ги преодолеем.
Ама чакай първо да го добутаме до внуци...

# 68
  • Мнения: 6
Момичета, здравейте и днес от мен  Simple Smile
Първо искам да Ви почерпя виртуално за рожденният ми ден Simple Smile



Steis, аз съм за срещата, както съм убедена и за всички тук. Не сме пропуснали поста ти, въпреки че 22 март изглежда толкова далече. За мен е без значение къде ще е, нека мамите с дечица да кажат своето мнение и дали имат някакви предпочитания, иначе един съботен ранен следобед е най-удачно ми се струва за всички. Аз се сещам хувабо заведение до Южния парк, но там мисля, че няма да дадат да се съберат маси заедно, а ще е добре да сме всички "на едно" до колкото е възможно.

За бабешката намеса ние също разполагаме с една баба, майка ми, коят за мое е щастие е детска учителка, но по скоро заради добротата и отдадеността и към нас аз ще съм спокойна с нея. Живеем в къща всички заедно, е тя е на 3тия етаж, но пак сме с една входна врата и знам, че ще мие е винаги на разположение. Самата тя винаго ми е казвала, че детето учи само и така смятам да правя и аз. Брат ми, който е с 10 год по -голям от мен и е бил опитното зайче с хранене под часове и т.н., но и тя като млада майка накрая се е убедила, че насила не стават нещата, защотото както казва тя, той вече от инат (лъвче!) накрая е спал по 15 мин на денонощие. А аз съм се родила в 8мия месец и противно на очакванията съм била едно много спокойно бебе....Така, че нещата се остават да се текат и най-накрая всеки си намира най-правилният начин за него.

# 69
  • Мнения: 365
future mama
Честит празник!!!
Прекрасен сладкиш:))) Мммммммммм...
Желая ти много радостни мигове!!!  bouquet

# 70
  • Мнения: 1 266
future_mama, Щастлив Рожден Ден!
Брат ми днеска също е рожденик  Grinning



Да си жива и здрава и много, много щастлива   bouquet  bouquet  bouquet

# 71
  • Мнения: 6
За кръщаването на някой и аз съм против. Все пак това дете си е нов човек със своя индивидуалност, характер и т.н., така че то трябва да си има свое име без да е обременено цял живот, че носи името на някой си. Аз не срещам съпротива за имената, каквото си измися и ми харесва това ще е Simple Smile

# 72
  • Мнения: 82
Честит празник на Бъдещата мама и на брата на Котето!!!Много щастливи мигове и преди всичко здраве!!!

за кръщаването-аз не държа да е кръстено детето на някого нито моите родители  имат такива претенции,дори са ми казвали да не го кръщавам на тях.Иначе знам,че мъжът ми щеше да се радва ако  имахме момченце да го кръстим на баща му и аз бях съгласна(но само защото името е хубаво),сега за момиченце нямаме идея как да го кръстим

# 73
  • Мнения: 235
future_mama, много ведър и весел рожден ден ти пожелавам!  Tada

Искам да попитам, тези, които сами ще решават за имената: как ще подходите към избора?
Ще четете именници или ще си правите сами собствени списъци?
Половинките как смятате да ги включите в избора?
Или вече си имате "готови" имена и няма да "преговаряте"?   Simple Smile

Аз си мислех, всеки по отделно да си направи по един списък с няколко имена и после да ги сравним... Вероятността да съвпадне нещо ще е малка, ама кой знае...   Thinking

# 74
  • Мнения: 6
Все пак си мисля, че майката е тази, която трябва да вземе последното решение за името на детето й. Натиск абсолютно не толерирам или някакви изисквания от който и да било...А таткото...все си мисля, че той би приел всичко..т.е. той трябва да е над тези неща.
Лошото е, че все още има хора, особено родители, които държат на това и не ми е много обяснимо и е доста по-трудно на тези, които трябва да се съобразяват с такива изисквания.
Иначе аз си имам няколко любими имена още от мнооого време за момче и за момиче, така че ще е някое от тях.

Общи условия

Активация на акаунт