Въпроси за приемното семейство- 2

  • 29 085
  • 204
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13 512
mimi mgd моля те пиши как така са станали нещата за 4 дни, като на мен сама единият документ,който ми искат /че срещу мен няма заведено дело от общ характер/ се чака цял месец. А комисията, която удобрява се събира 2-3 пъти в годината. Ако имаш възможност пиши с подробности, как са станали при вас нещата, какви документи са ви изисквали и всичко, което се сещаш.
Моите документи също станаха за 2 дни. За този документ от прокуратурата чаках 2 дни. Есичко останало- за един ден.

# 121
  • Мнения: 28
Здравейте!
Аз имам син, който вече е на 7 години.Осинових го, когато беше на 7 месеца. Сега се интересувам към коя държавна институция трябва да се обърна за да стана приемно семейство.Има ли ограничение за вазраст, това че съм самотен родител и работя?
Моля за съвет!
Поздражи на всички!

# 122
  • Мнения: 13 512
Здравейте!
Аз имам син, който вече е на 7 години.Осинових го, когато беше на 7 месеца. Сега се интересувам към коя държавна институция трябва да се обърна за да стана приемно семейство.Има ли ограничение за вазраст, това че съм самотен родител и работя?
Моля за съвет!
Поздражи на всички!
Към Агенцията за закрила на детето.

# 123
  • Мнения: 120
Здравейте!
Аз имам син, който вече е на 7 години.Осинових го, когато беше на 7 месеца. Сега се интересувам към коя държавна институция трябва да се обърна за да стана приемно семейство.Има ли ограничение за вазраст, това че съм самотен родител и работя?
Моля за съвет!
Поздражи на всички!

Обърнете се към Отдела за закрила на детето по местоживеене. Ще намерите отдела в Дирекция социално подпомагане към Общината. И се въоръжете с търпение.

# 124
  • Мнения: 120
Здравейте!
Аз имам син, който вече е на 7 години.Осинових го, когато беше на 7 месеца. Сега се интересувам към коя държавна институция трябва да се обърна за да стана приемно семейство.Има ли ограничение за вазраст, това че съм самотен родител и работя?
Моля за съвет!
Поздражи на всички!
Към Агенцията за закрила на детето.

Агенцията за закрила на детето няма отношение към набирането на приемни родители. Това е социална услуга и за нея отговаря Агенцията за социално подпомагане, посредством деконцентриораните си поделения - Дирекциите за социално подпомагане и Отделите за закрила на детето, които са към тях.

# 125
  • Мнения: 13 512
Да, извинявам се- Отдел  за закрила на детето имах предвид.

# 126
  • Мнения: 48
Отидохме в Института по приемна грижа в нашия град и на втората среща ни дадоха един подробен списък с необходимите документи,какво ни трябва,за да се извадят и от къде се вадят.Има даже  колко струват всеки документ.Казаха ни да вземаме фактури или касови бележки ,защото след обучението общината възстановявала сумата необходима за изготвянето на документите.Много професионално направено!После тръгнахме по списъка.Свидетелството за съдимост стана за 3 дни,защото и двамата сме родени в други градове,Удостоверенията за липса на образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер(от окръжната и от районната прокуратура) станаха веднага.Медицинското удостоверение,че не страдаме от болести по чл.146 от психо диспансера стана веднага.Медицинско удостоверение,че не страда от СПИН,туберкулоза и сифилис за 2 дни и след като го взехме отидохме до личния лекар за заключение,че не страдаме от болести по чл.61.Веднага с всичките документи отидохме в общината за документа от ЕСГРАОН.Той излезе на следващия ден и тогава целият комплект +Заявлението,Декларацията,че не сме лица по чл.32 и копие от личните карти ги подадохме в Дирекция "Социално подпомагаме".Сега чакаме.
 Silviacv,така станаха при нас нещата и направо не мога да си обясня,защо ви карат да чакате толкова време.

# 127
  • Мнения: 121
Благодаря ти Stillness за информацията, ще попитам и обучаващата институция дано стане нещо. Но все още не ми е ясно, защо ще ми искат всички тези документи, като аз и в момента съм приемен родител. Съществува и агенция за Контрол по правата на детето, която контролира работата на отделите и ако имате проблеми може да се обърнете към нея. Днес мисля да ги посетя и ще ви кажа какво е станало.

# 128
  • Мнения: 121
Здравей в кой град действат така професионално, защото освен в Пловдив аз другаде не съм срещала професионалисти в тази област? Може ли да ми напишеш сумата, която даде за всичките изследвания, защото при нас нищо не възстановяват и ми казаха да си приготвя най-малко 100лв.

# 129
  • Мнения: 121
Здравей Еleonora мисля, че възраст беше до 60г, но не съм напълно сигурна. Това, че си самотна майка няма значение, вече има приемни деца, които са дадени на един родител. Може да работиш. Единственото условие е детето да има собствен кът.

# 130
  • Мнения: 121
Ако някой има информация, моля да ми пише имат ли право да ми дават да гледам други деца на приемана грижа, като аз искам да се грижа само за едно дете, което вече е настанено в нас?

# 131
  • Мнения: 1 466
Елеонора, нямат изискване за горна граница за възрастта на приемния родител. Нямат и изискване да си семеен. Аз кандидатствах сама. Трябва да имаш възможност да осигуриш място на детето в жилището и живота ти. Не се изисква собствена стая за детето, но трябва да има собствен кът. Ако работиш можеш да кандидатстваш само за доброволна приемна грижа, ако искаш да е професионална ще трябва основния ти трудов договор да е с Агенция "Социално подпомагане", следователно на сегашната си работа ще можеш да работиш по граждански договор.
Аз обаче искам да попитам друго. Пишеш, че сина ти е с хиперактивност и го гледаш сама. Смяташ ли, че ще можеш да се справиш с още едно дете? Ако е по-голямо е голяма вероятността и то да е хиперактивно. Дори и да не е, със сигурност ще има доста дефицити. Помисли добре, преди да си подадеш документите и ако можеш отиди в дом да видиш по-големи изоставени деца и тогава прецени дали ще можеш да се справиш.

Силвия, ако в заявлението ти пише, че желаеш да се грижиш за едно дете, никой не може да те задължи да гледаш две. Възможно е обаче при смяната на вида грижа да поискат да интегрират детето в семейството му или да предприемат други мерки на закрила спрямо него, а на теб да ти предпожат друго дете, като за професионална грижа с предимство са децата от 0 до 3 годишна възраст и децата с психически и физически увреждания. Все пак можеш да избираш възрастта и здравословното състояние на детето, но не можеш да избираш точно определено дете.
Мисля, че щом детето вече е настанено при вас и до сега наблюдението не е показало нещо нередно, едва ли ще се стигне до неговото извеждане и настаняване на друго при вас.
Успех!

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 13:02 от Stillness

# 132
  • Мнения: 6 243
mimi mgd моля те пиши как така са станали нещата за 4 дни, като на мен сама единият документ,който ми искат /че срещу мен няма заведено дело от общ характер/ се чака цял месец. А комисията, която удобрява се събира 2-3 пъти в годината. Ако имаш възможност пиши с подробности, как са станали при вас нещата, какви документи са ви изисквали и всичко, което се сещаш.
Tozi документ се "вади" точно за 15 минути от съответната прокуратура. Таксата е 2 лв., с молба, която можеш да напишеш саморъчно.

# 133
  • Мнения: 48
Силвия,аз съм от Ст.Загора и там кандидатствахме.След обучението пише,че ни възстановяват сумата от 50лв и по според цените,които са ни дали в списъка на документи излиза толкова,но реално мисля,че става около 60лв. на човек,защото ми направи впечатление,че медицинското за СПИН,сифилис и туберкулоза вече е по-скъпо. И на нас ни казаха,че никой не може да те задължи да приемеш  повече от 1 дете ако ти самата не пожелаеш.

# 134
  • Мнения: 48
Обясниха ли ти защо е необходимо отново да правиш документите?

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 00:31 от mimi_mgd

Общи условия

Активация на акаунт