БЕБЕТА ЮНИ - 20

  • 10 639
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 36
Здравейте, мамчета!!! Да се запиша и аз за старата тема, че...докато се намоткам и вече ще сме в новата Simple Smile
Навън нещо се скри слънцето и много жалко - а мислих днес да изляза от работа и да се помоткам малко (въпреки, че има работа за целия китайски народ), но въпрос на организация.... Laughing
Да се похваля - ние приклу4ихме с ремонта на спалнята - остана полилей - довечера и готовоооооооооо.
Но скоро започваме баня и тоалетна - и там вече ще е ужас...
Хайде лек ден от мен и дано да изгрее пак това слънце

# 271
  • Мнения: 10
Добро утро! Hug
Казват,че бременните с момченца не ядат сладко,а пък аз съм с момиченце (за сега) newsm78
Мочт ще е 100% мъж и мога да си хапвам само сладки неща по цял ден, но се ограничавам.....че ....Не ми се хапваше сладко до 3-тия месец, а сега......не мога да се спра Heart Eyes
 ryan снощи забравих да кажа че клипчетата са страхотни  bouquet....да си призная вече няколко пъти си ги включвам да ги гледам...
offioly страхотно е че ще си направиш екскурзия....вземи ме и мен... Joy

mu6oron защо не отидеш на 3Д направо-там ще ти кажат пола, а не с тея бабини работи....ти си знаеш де, но аз лично не вярвам в тях. Относно промените в апартамента- то след акт 16 май ще може, защото Акт 16 се дава въз основа на проекта който е одобрен от общината и сверяват дали няма промени, така че изчакайте-не ти го казвам за лошо, но все пак вие си знаете де...
 jasena   сложи една снимка на спалнята ... и ние да видим Peace

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 10:23 от geneva2008

# 272
  • Мнения: 13
geneva2008   ама за на ЗД ... Sad ама не се вижда все така е седнало че няма как да се види чак доки се ядоса и вика нищо де поне хубава бебешка снимка ще ти направя и бебоко си напъха и двата палеца в устата и си скри половината физиономия... Rolling Eyes

А за ремонта ами за преди акт 16 вътре промени може да правиме и да вдигаме стените и да махаме , само по външната част не се бачка ама като си представя какво и колко ме чака...пък за мъжо направо не ми се мисли...

# 273
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен!

Самимами, моля те да ми сложиш едни розови гащи и да ми смениш термина на 03.06 ...

Благодаря ти предварително!


ИМАМ СИ МОМИЧЕНЦЕ, 929 гр. на 26 седмици и 1 ден  newsm03 newsm53 newsm45

# 274
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добро утро, момичета!

а да се оплача- буквално преди 2 минути ми падна една пломба- докато закусвах. сега май няма какво да отлагам, а? налага се да отида на зъбар  Shocked Shocked Shocked
аз при нормални условия се страхувам та камо ли сега newsm78
незнам какво да правя- дали да търпя или да ходя?

Напълно те разбирам, защото и мен много ме е страх от зъбари, ама взе та иди! Не че аз ходя, ама ...

# 275
  • Мнения: 212
margarete   да ти са честити розавите гащурки, ама то голяма мома бе, браво на вас, бъдете живи и здрави Simple SmileSimple SmileSimple Smile

а за зъбарите май ще се наложи да отида че май ще почва да ме боли Sad

# 276
  • София
  • Мнения: 389
Добро утро  Hug

Кака Мая, аз преди малко се връщам от зъболекар. Колкото и да е гадничко реших сега да ми мине тоя дерт, че после с голям корем или с малко бебе не знам как ще се справям. Слава богу, вече мина - направих няколко посещения - общо 3 пломби + чистене на зъбен камък. Гадничко си е, но аз стоически издържах, даже зъболекарката ми се чудеше как така не ми ставало лошо от лекарството или пък при чистенето на зъбния камък. Но при всички положения добре, че го направих, че после става по-лошо.

Маргарете, вчера си мислех, че ти си вече една от малкото, на която не знаем цвета на гащите и ето - разкри се! Супер че е момиченце - така ще бъдат 2 братовчедки на една възраст - представям си колко ще са сладурски като ги събирате заедно  Simple Smile

# 277
  • Мнения: 212
bleu   аз много се притеснявам тия лекарства които слагат не достигат ли по някакъв начин до бебетата? newsm78, а знаеш ли как стои въпроса с упойките? а ако няма упойка като се стягам и стискам не е ли пак лошо за бебтата? newsm78

# 278
  • Мнения: 210
Благодаря ви!
Ако някоя я преболяват зъбите веднага да отива на зъболекар!

Заради болка в зъбите ,може да се наложи да извадят бебчето по-рано ако е започнал възпалителен процес...

А на майка ми й спря кърмата заради зъболекарска намеса... но беше неизбежно...

Не знам дали имате познати, които от нелекуван зъб получават бъбречни кризи, натравяне на кръвта и т.н. ... представете си  какво може да му се случи на бебето  ooooh!

По добре да си пролекувате зъбетата сега с упойка, отколкото да си натровите дечицата или от болка да се наложи преждевременно да родите...
Аз имах един съмнителен и преди 2-3 седмици го ремонтирах, дори без упойка, но щото аз не съм много страхлива... пък и имам доверие на моята зъболекарка...

Така ,че не се чудете!

# 279
  • Мнения: 194
Добро утро и от мен  Laughing

margarete, честита щерка  Hug Ние от Изток и Изгрев май само моми ще разхождаме  Mr. Green Ама колко е голяма твоята бебка  Hug То наистина сте с 3 седмици преди нас, ама моята в четвъртък беше 430 грама  Blush Важното е, че доки каза, че е в норма  Heart Eyes

Днес ми е много поспаливо  Tired За първи път от месеци изобщо нямам никакъв спомен от нощта  Rolling Eyes Нито си спомням да съм се въртяла, нито съм ставала до тоалетната... нищо  Crazy Спала съм като пън  Joy Лек ден на всички   bouquet

# 280
  • Мнения: 339
Привет мами! Hug

Ех, какво хубаво слънчице е изпекло навън и ми сгрява душата. Само дето не мога да му се насладя напълно, а ще го гледам през прозореца на офиса. Благородно завиждам на всички, които можете да си правите разходки.

Тази нощ ми беше много неспокойна. Сънувах как едни колежки ми натискат корема и мен ме болиииии.... събудих се ужасена, че някой иска да направи нещо лошо на бебето....и като отворих очи усещам как беба рита с пълна сила из корема ми...сигурно нейните ритничета са предизвикали този гаден сън. Че като се разсъних , беше някъде 02.00, че чак до 4.00 не можах да заспя. А бебока през цялото не спря да шава. На ляво лягах, на дясно - все не й беше удобно и подскачаше вътре...Затова днес  имам много изморен вид, мързи ме и ми се спииииии smile3507

Кака Мая, непременно отиди на зъболекар. Но упойка май не може да ти слагат. Така поне пише в този Дневник - календар, който се разпространява от Еврофутбол. Никакви упойки и рентгенови снимки! Аз минах през този кошмар миналия месец - само по време на бременността ми се бяха появили 7 кариеса. Август като ходих на профилактичен преглед нямах нищо. Даже зъболекарката ми каза като родя пак да отида да ми види зъбния статус, защотото и кърменето давало отражения. Така че страх не страх - трябва да лекуваме зъбите.

Хайде до скоро...в новата тема, че тази май е вече на 15 стр.

Хубав и ден и който има възможност - приятна разходка! sun  Nature Sunny

# 281
  • Мнения: 17
bleu а знаеш ли как стои въпроса с упойките?

Доколкото знам от моя стоматолог (който е и преподавател и е много в час с всички неща,  правил ми е и операции на зъбите и т.н.) - упойките (не знам дали абсолютно всички) не могат да навредят по никакъв начин на бебенцето! За рентгенови снимки - не е разрешено!
Kaka Maya, отивай, не се колебай изобщо, защото след време става много по-лошо!
margarete, честита мома!   bouquet Да ти е жива и здрава и много, много сладка!

Kory, твоят момък май още е свободен за женене...  newsm62 Май все още никой не си го е заплюл. Пу за нас си е, за нашата прекрасна щерка.   newsm03 smile3521  Но трябва да е много добричък и грижовен с нея, че после братчето и Константин като се роди и много ще я защитава.   wait smile3516 smile3533

offioly, честити самолетни билети! Страхотно е, че ще си направите тази чудесна екскурзия. Еееех, аз толкова обичам да летя със самолет, обожавам!  coolcool Бях бременна във втори месец когато летях до Франкфурт във връзка със сбъдването на една мечта (свързана отново с любимият ми футболист  ::football:Simple Smile, даже полета на обратно си изпуснах тогава, що рев на онова летище, ужас...  и му се обаждах през 20 минути newsm45
Ето, сега пак имам възможността да летя през април да отида до Дубай (отново на футболна тематика  Mr. Green) Дори един лев няма да се наложи да дам от себе си,  но пак сама да тръгна и то вече в 7-ми към 8-ми месец - за съжаление не ставааааааааааа...  smile3518
Иначе, може да ви се струва смешно, но както обожавам да летя със самолет, една от мечтите ми е да летим заедно със съпруга ми на един самолет  coolcool, защото все се случва той да не е с мен когато пътувам. В последните години все се боря докрай за мечтите си и те се изпълняват (оценявам помощта и на съдбата), ще постигна и тази, сигурна съм!  newsm26 Не се отказвам лесно и имам енергия за дълги битки с крайна цел - постигната мечта!   thumbsup newsm76


Усмихнат и успешен ден, момичета!  newsm68
п.с. извинете ме, че изписах куп глупости, но се потопих в спомени чудни...  photo smile3539

# 282
  • Разград
  • Мнения: 377
margarete честити розови гащета   bouquet
Кака Мая не се май, а отивай на зъболекар. То и аз ще ходя да си правя една пломбичка. Не се притеснявай за лекарствата. Като кажеш че си бременна - то не че не ни личи, ама все пак, те си знаят работата.
Офиоли, честити билетчета, ама вземи и нас де!  smile3503
Моят бебо стана нещо много послушен, ама ще видим и това чудо до кога ще е.  Heart Eyes
Хайде аз излизам че тук пече ли пече и е топличко. Да разходим малкия човек.  Hug

# 283
  • Мнения: 616
За упойките няма страшно!
Проверила съм и със зъболекаря, и с АГ-то! Лидокаин - може, а те такова ползват!
Дори в петък като ходя за биопсиатя АГ-то ще ми слага лидокаин; Каза, че ако по принцип не си алергичен, няма грижи, то е съвсеееем малко! Пък ако си алергичен... ми и да не си бременна пак не става  Mr. Green

Ще направя много снимки из Осло, и ще ви пусна после!
Мисля да купя някоя викингска "джвъчка" за малкото Мите... някое шлемче с рога... или шапка с плитки отстрани  Crazy
хехехех
Ма да не излезе мома накрая, че тогава ще е смях  hahaha

хехехе четити розови гащички на маргарете... Нека да има повечко красиви нежни малки дами, че да имат избор нашите юнци после Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 12:45 от offioly

# 284
  • София
  • Мнения: 389
Кака Мая, аз бях без упойка - по принцип не искам упойка като ми правят зъбите - търпя си. Е, вярно болеше си на моменти, ама си се успокоявах вътрешно така трябва и това е. Не мисля, че би повлияло на бебето - в крайна сметка да, имаше физическа болка, но психическата ми нагласа беше изцяло позитивна - така че би трябвало тя това да е усетила  Simple Smile

И не мисля, че лекарствата могат да засегнат бебето - ако беше така щеше да е забранено да се ходи на зъболекар през бременността. Единствено, ако си по-чувствителна на гадене, може от мириса да ти стане малко гадничко.

Общи условия

Активация на акаунт