Нараняване на бебето при секцио

  • 5 868
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Запушете си ушите и не четете  Wink



Весел празник на малките и пораснали момичета  Hug  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 1 392
Относно нараняване на бебето, много по-опасно си е естественото раждане. Има толкова мъртвородени деца, такива, които са здрави, но заради раждането придобиват церебрална парализа, със счупени ключици, кръвоизливи и т.н.

Не мога да си обясна, че може да се случи бебе да се пореже при операция, трябва да е бил някой голям некадърник да не може да направи един супер обикновен разрез.
Поредното безумно изказване  Shocked


п.п. извинете ме за спама ама не се удържах  Crazy сори за което  Embarassed



Тъкмо и аз щях да кажа същото.  Да не живеем в 19в. например, че да се твърди, че нормалното раждане е по-опасно Shocked
Аз пък смятам, че е още по-ненормално да искаш да раждаш секцио, а не по естествен начин (стига разбира се да няма медицински индикации, които да го налагат).
P.S. Очевидно не случайно естественото раждане се нарича "НОРМАЛНО"

# 77
  • Мнения: 137
А така.

Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 392
Сега пък взе, че намеси и ин витрото ooooh! Ти ми кажи, не се ли нарича от всички естественото раждане нормално? Или си измислям само, за да те дразня. И да в известен смисъл секциото е ненормално раждане, защото детето не излиза там от където по природа е създадено да се появи.

# 79
  • Мнения: 2 498
Цитат
Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

По-смешно изказване не съм чела.....незнаех, че има изкуствени деца Laughing

# 80
  • Мнения: 2 746
А така.

Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

Да, така е, секциото е НЕнормално раждане! Под нормално раждане се разбира детето да излезе през ....знаете.То затова се нарича секцио, помислете върху думичката.
За инвитрото имам особено мнение, предпочитам да си замълча. Да са живи и здрави дечицата, които са се родили по този начин, това е по-важното!!! Peace

# 81
  • Мнения: 953
Е какво сега се хванахте за думата " нормално" , темата не е за и против секцио или естествено раждане.

Случва се да се пореже бебето при секцио / по скоро одраскване/, не винаги може да се прецени къде е точно.
При нормално раждане пък може да се използва вакуум или форцепс и пак да деформират леко главичката на бебето.
Аз като родих нормално опипваха ключиците на бебето, защото не било рядко да се счупят по време на раждането, аз самата съм родена така - възстановяват се бързо децата.
И двете неща са поправими, не е страшно.

# 82
  • Мнения: 2 746
Ама разбира се, че не говорим за или  против секциото и естественото раждане!!!
Просто има разлика в това, че бебето се появява на бял свят по различен начин / или през коремчето на мама, или от там, откъдето е влязло в корема Laughing/ и затова трябва да се прави разграничение между двата вида Laughing Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз за първи път чува за такъв случай. Моето секцио беше перфектно. Явно наистина зависи от доктора. На мен ми го препоръча приятелка, която също ражда секцио при него. И двете сме много доволни. Пак бих раждала при него. Пожелавам ти успех по време на твоето раждане и дано чуваме по-малко такива лоши неща!!!

# 84
  • Мнения: 911
А така.

Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

Аз бих се въздържала от подобни обобщения.
Когато една двойка се бори със стерилитета повече от десет или петнайсет години - знаеш ли какво е всеки месец умножен по 10 или 15 години да се надяваш да не ти дойде цикъла - поне 150 пъти попарени надежди... не знаеш нали, когато даваш мило и драго да имаш дете, когато всичко в живота ти се съсредоточава именно в това - превърнало се в смисъл и цел на живота ти, когато... когато... едва ли би нарекла детето си създадено ин витро изкуствено.
А можеш ли да си представиш каква житейска трагедия изживяват жените с неуспешни опити... едва ли, и аз не мога, мога само да си представям, познавам обаче доста такива жени.
А да даваш подобни определения за децата на другите е..... самата аз ще се въздържа да казвам каквото и да било повече.
Между стерилитета и онкологичните заболявания се правят две сравнения - и при двете емоционалният товар понякога е непосилен, както и финансовия.
В бг, предполагам знаеш има близо 270 000 регистрирани стерилни двойки (не ми се мисли каква ли ще стане бройката ако се включат и нерегистрираните)....

Радвай се, че ти нямаш този проблем и не коментирай.

Извинете за офф-а. Peace

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
    #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт