Нараняване на бебето при секцио

  • 5 875
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За първи път чувам за подобни инциденти  Shocked Явно е се случва Confused На нас ни се размина и като чета тук ми идва да чукам на дърво и да си дърпам ушите, като дива newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 6 011
Не бях чела досега разкази на майки, които са го преживели.
Иначе според мен това може да се случи и на опитни лекари.

# 62
  • Мнения: 511
Хм,за първи път чувам   newsm78.........

# 63
  • Мнения: 4 451
Да си призная, и аз за първи път чувам, че е възможно да се случи нараняване на бебето при секцио. Shocked И двете ми раждания са със цезарово сечение и слава Богу, без инциденти за децата ми.

# 64
  • Мнения: 137
Разбира се, че не е един разреза  Laughing

Бебето може да се нарани при разреза на матката, другото го изключвам, то си е касапница.

Anaise, защо бебето да трябва да се извади бързо заради упойката? За коя упойка говориш? Защото имам две секцио и нито едното от двете не е било с пълна упойка.

Чак сега се замислям, че това може да се случи, ако жената е с пълна упойка, защото се бърза повече, докато при другата няма никакво такова бързане.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 590
И моят син е роден със секцио, но нищо му няма слава богу. Никога не се бях замисляла за подобно нещо, но явно се случва, за съжаление.  Confused

# 66
  • Мнения: 19 338
аз пиша и  в един немски форум и там една мама беше споделила, че са наранили главичката на бебето при секцио. явно са рязали по-дълбоко.бебето е било в шок,но слава Богу всичко се е оправило и няма поражения.

# 67
  • Мнения: 3 219


Чак сега се замислям, че това може да се случи, ако жената е с пълна упойка, защото се бърза повече, докато при другата няма никакво такова бързане.

Не бях с пълна упойка, но и с двете ми деца по по време на бремеността ми получавах Вена Кава,и като легнех по гръб, рязко ми падаше кръвното, и ставаше опасно и за мен, и за детето. И двата пъти ме оперираха като завъртаха масата на една страна. След като извадиха бебето я върнаха обратно. Тъй че,може да се каже,че докторите бързаха, не знам дали и тва е причината, важното е,че детето ми е живо и здраво, нищо,че е белязано по рождение Wink

# 68
  • Мнения: 1 877
Моите юнаци и двамата бяха с леки драскотини по челцата,но бързо им минаха,слава Богу,без шевове.Но ,милото детенце,дано не му остане белег!

# 69
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Раждането - било нормално, било секцио си е все риск. Остава да се молиш при теб и твоето бебенце всичко да се развие нормално и толкова! Peace
Преди да вляза да раждам и аз бях чула за секцио на една майка, при което по време на операцията бяха забравили скалпел в корема и, ама това нито за миг не ме поколеба в критичната минута точно за 10 секунди да кажа, че съм съгласна незабавно да ме срежат и да извадят бебето, защото иначе имаше опасност и той и аз да умрем!
Така че.....мисли само позитивно и всичко ще мине нормално! Grinning
Леко раждане! Hug

# 70
  • Мнения: 911


При секцио най-важните фактори са операторът и анестезиологът. Ако са некадърници - лошо.
  Peace Моята операция беше перфектна, но за съжаление и аз съм чувала за случай с наранено бебе при секцио. Но, както и по-горе е написано за бебето при нормално раждане рисковете са повече.

Всичко това е напълно вярно - че при секциото е много важен екипът, ако бременната има възможност да избира, нека го направи особено внимателно, да разпитва, чете, сравнява. Ако лекарите са ок опасност няма; единствено остава само въпросът с адаптацията към дишането, но доколкото знам е много рядко срещано и се оправя лесно.
Мисля, че при всички случаи щом се отнася за първо секцио лекарят просто е бил леко некадърен, меко казано, дори да предположим, че бебето е било много ниско - това никак не го оправдава.
Докато бях бременна и четох за 2-3 случая на срязани пикочни мехури на бременните по време на секцио. Това пак е в топ десятката на некадърността.
Едно нормално раждане, дори да не е първо няма как да се предвиди. Щом майката се мъчи прекалено при по-тежко естествено раждане, бебето - с пъти повече.
Но! Всичко е въпрос на много внимателно осмисляне на всичко ЗА и ПРОТИВ секциото.

# 71
  • Мнения: 2 746

Докато бях бременна и четох за 2-3 случая на срязани пикочни мехури на бременните по време на секцио.

 #Crazy  Ужас! Май някой се е упражнявал върху тези жени!  #Crazy

За пръв път чувам за нараняване на бебето при секцио. newsm78

# 72
  • Мнения: 2 374
това може да ко направи само един некадърен лекар #2gunfire newsm11аз лично не знам такива случай

# 73
  • Мнения: 300
И аз за първи път чувам за случаи с наранени бебенца при секцио. Аз родих със секцио с пълна упойка едно хубаво 4-килограмово бебче и всичко мина добре. Ако можеш да си избереш лекар и екип, направи го, за да бъдеш по-спокойна. И вярвай, че всичко ще бъде наред, позитивната нагласа е много важна, според мен.
Леко бременеене!

# 74
  • Мнения: 54
И аз за първи път чувам за случаи с наранени бебенца при секцио.
Но аз имам белег на главата от некадълното израждане на майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт