Майка ми ме ядоса

  • 4 182
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
На мен Анна ми харесва много.А и ако свекърва ти го заслужава аз лично щях да го кръстя на нея!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Извинявай ако те засегна,ама Милани звучи тъпо,като Мелани(което е оригиналното име),написано с правописна грешка или прозинесено неправилно.Анимила е супер изкуствено,точно като на анимационен герой или кукла.На мен комбинацията Анна-Мила ми звучи най-приемливо,ако сте решили да омилостовоте майка ти.Ако не,си кръщавайте детето както ви харесва и не се съобразявайте с мнения.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Кажи на майка си да си гледа работата. Ако иска, тя да роди едно бебе и да го кръсти на свекърва ти.

# 18
  • Мнения: 3 880
А ти защо си позволила някой (пък било това и майка ти) на този етап все още да си мисли, че може да ти дава тон за нещо. Щом си голям човек, който може да има семейство и дори да отглежда дете би трябвало да можеш и без чужда намеса да дадеш име на детето си.
И на мен Милани и Анимила ми звучат като скалъпени, комбинирани, измислени, неестествени и аз не знам как точно да го нарека, но нямат благозвучието на едно име, но щом на вас ви харесва какъв е проблема.
Ана и Мила са две много красиви имена, но Ана-Мила, Мила-Ана и прочее комбинации също ми звучат странно....

Един съвет от мен- при избора на името на детето си се водете само и единствено от мисълта за детето ви- то ще живее цял живот с това име, ще го каже и напише няколко милиона пъти в живота си, ще се подписва и представя с него цял живот, така че постарайте се, в желанието си да уважите и угодите на  всички баби, да не навредите на детето си с някое изчекнато име, само защото и двете баби са уважени. Бабите са до време, да не говорим, че колкото и да са недоволни в началото, когато детето расте, то излиза на преден план, а не името му, т.е. заобичват детето и името спира да им прави впечатление, то просто принадлежи към детето и толкова. Човекът прави името, а не обратното, така че всяко чудо за три дни. Тези театри на тема "Име" са само в началото, ще го преживееш някак Wink
Леко раждане Simple Smile

# 19
  • Мнения: 953
Незнам кой какво заслужава,но май ще си го кръстя както съм си мечтала преди да забременея - Мариана.
Понеже две години правихме опити и винаги сме си казвали  с моя мъж че искаме една малка Марианка,и сега като се замисля май и така ще си я кръстя ,пък кой каквото си иска.
Благодаря ви момичета за отговорите. Съжалявам че ви занимавам с моите си глупости.
Но ако пък знаете как мразя да ми се налагат.........
Истината е че и на мен тези имена не ми допадат много.Незнам защо съм предубедена към странните имена и двойните имена.
Но повече няма да ви занимавам с глупости.
Но като родя,ще си й сложа едно хубаво българско име,може и Ана.

# 20
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Дъщеря ми е Анна. И ние искахме да е с разни дълги имена, но накрая решихме да е Анна/ има имен ден на 9.12-това е името на бабата на Исус/.В училище е винаги 1номер и стои на първият чин! В името й има две А, което значи две единици и дава възможноста да е късметлийка и лидер!  Има нещо вярно! Прочети за нумерологията в имената и сама ще си вземеш решението!!
Това не е ала-бала!! Името ти предопределя и съдбата!! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 11 707
desi.a така те искам!Наистина кръстете бебето така,както на Вас Ви харесва и така,че някой ден то есентуално също да го хареса. Hug

# 22
  • Мнения: 2 161
desi.a,Мариана е много хубаво име.

# 23
  • Мнения: 3 880
Ох, отдъхнах си Wink Бях се притеснила, че някое дете за пореден път ще се накаже по този начин, без да е виновно, милото Peace
Мариана е супер в сравнение с Милани Simple Smile
Пък и с повече фантазия има и от двете баби по нещо Laughing

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Името Милани на мен ми харесва, нестандартно и оригинално. Но, нали всъщност не знаете пола на детето, ако е момче Милан ли ще бъде  newsm78?

# 25
  • Мнения: 22 432
desi.a е това вече беше свястна приказка. )))
Мариана е чудесно име и съм сигурна, че много ще отива на твоето бебче. )))
Стига с тези глупости за баби, дядовци и т.н. )))
И след като родиш да дойдеш и да кажеш как сте го кръстили. ))))

# 26
  • Мнения: 1 520
Семейството принадлежи само на съпруга и съпругата и техните деца. Следователно само те двамата могат да вземат решение за името на детето си.
desi.a, бъди по-твърда с майка си и й кажи, че няма никакво морално или друго право да ти налага мнението си как да си кръстиш детето. Аз на твое място не бих мълчала и търпяла, и ще й заявя директно, че това си е живо издевателство от нейна страна, даже с риск да не ми прости никога. Може да съм малко крайна, но намеса в личния живот на младо семейство от страна на родителите на единия или другия съпруг не толерирам по НИКАКВА причина.

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 13:04 от krem-karamel

# 27
  • Мнения: 1 277
И Мариана и Анна са хубави имена.
Леко раждане и здраво бебе!

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Знам една жена, която се казва Милкана (но хич не е хубаво името).
А ако е момче?

# 29
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Кръстете си детето както Ви харесва и не се съобразявайте с родата Peace

Общи условия

Активация на акаунт