Как оценявате хората?

  • 5 491
  • 140
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 651
Всички говорите как имате познати/приятели с професии и среда много по-различна от вашата.
Иска ми се да прочета за жена адвокат, лекар, с научна титла и пр., която е омъжена за сервитьор, работник по чистотата, автомонтьор и т.н.

Няма как да не се включа и да се 'изпраскам' Wink
(Не че съм от тези, които са твърдяли, че приятелите и познатите ми са от среди коренно различни от моята)
Не съм адвокат или лекар, нямам и научна титла.Строителен инженер съм.Съпругът ми няма висше образование-работеше като автомонтьор, в момента се занимава с алуминиева дограма.Ставам ли?  Mr. Green

Ставаш   bouquet.  Обаче си само ти, което иде да ме подкрепи, че е твърде рядко да се случи такова сполучливо семейство. Доуточняващ въпрос: като ученици ли се запознахте или вече като големи хора всеки избрал професията си?

# 61
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ако всеки посочи социалния статус на половинката си, ще се окаже, че сполучливите бракове съвсем не са толкова малко, колкото изглеждат. Въпросът е какво е нашето разбиране за неравнопоставеност.

# 62
  • Мнения: 14 133
Наистина, доста интересна тема. Преценявам хората по умствения багаж, възпитанието, поведението. Има и много ограничени и арогантни висшисти, и хора без университетско образавание, но богата култура и широка душа.

# 63
  • Мнения: 2 907
Ако всеки посочи социалния статус на половинката си, ще се окаже, че сполучливите бракове съвсем не са толкова малко, колкото изглеждат. Въпросът е какво е нашето разбиране за неравнопоставеност.

И аз мисля така. Но констатирам, че при много жени тук, социалният статус е действително решаващ критерий.
Доколко професията е важна за хармоничен и изпълнен живот? Изобщо не е важна. Стигаме пак до този престиж на професията. Това да кажеш " мъжът/жена ми е съдия изпълнител".

Звъни ми преди 3 дни една лелка, която е позната на майка ми. Не открила майка ми на тел, звъни на мен, аз докато се сетя коя е , минаха минути. И то защо ми звъни е най-смешното.
Да ми каже, че е в Белгия където дъщеря и работела в Парламента на Европа. Боже мой, мен ме изби на смях, казах и през смях " Браво на нея, радвам се".  

# 64
  • Мнения: 1 898
Доуточняващ въпрос: като ученици ли се запознахте или вече като големи хора всеки избрал професията си?
Омъжих се на 26, а се запознахме 2 години преди това. Когато се запознахме, съпругът ми работеше като автомонтьор.
Хайде дами, ако има и други като мен-признавайте.Не боли Mr. Green
П.П. Давам този пример от живота си, но съвсем не смятам,че образованието не е от значение.То обаче е предпоставка, а не задължителен белег за стойностния и 'качествен' човек.

# 65
  • Мнения: 4 300
Е, дами, пропускате факта, че социалният статус рядко е константа.
Ако се омъжиш за амбициозен студент по архитектура 4ти курс е много вероятно след 7-8 години да си съпруга на уважаван архитект, нали?

# 66
  • Мнения: 765
  В общи линии оценявам хората по способността им да се справят с живота си. Не говоря само за материални неща. Увереност, желание за развитие, оптимизъм, нетрадиционно мислене, чувство за хумор - колко сервитьори имат желание за развитие и не са "утрепани" от чисто физическият труд след една определена възраст? А колко нотариуси гледат леко на живота, както на мен ми харесва?
 Имам си среда и ми е уютно в нея, ако трябва да се женя няма да се омъжа за барман. И въобще не е до меркантилност.
 

# 67
  • Мнения: 4 651

И аз мисля така. Но констатирам, че при много жени тук, социалният статус е действително решаващ критерий.
Доколко професията е важна за хармоничен и изпълнен живот? Изобщо не е важна. Стигаме пак до този престиж на професията. Това да кажеш " мъжът/жена ми е съдия изпълнител".

Ами въпросът "Е ли е момъка от моята черга?" - стои не от днес. Хората се събират със себеподобни, това за плюс и минус, дето се привличали не вярвам, че е трайно и създава семейства. Историите тип "Ромео и Жулиета" обикновено не продължават със "живели дълго и щастливо и отгледали деца и внуци".
И не е въпроса, че някой тръгнал да си избира мъж архитект и целенасочено го търси такъв ( е сигурно има и такива болни мозъци, но ги считам по-скоро за изключение). Просто за намерилите се двойки в зряла възраст е винаги по-голям шанса да се съберат с хора с подобен социален статус, подобно образование (като степен) или професия.

# 68
  • Мнения: 2 161
Аз хората ги оценявам по социалният им статус,после ги оценявам по външен вид и най-накрая по умствен багаж.Не искам умен и одухотворен барман,с безкрайно голямо сърце.

# 69
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Примерно стечение на обстоятелствата:
От една страна, ако един инженер се кротне върху дипломата си и не прочете нищо, ама нищичко друго, освен спортната страница на вестника, какво, като има "инж." пред името си? Само, за да се фръцка жена му ли? След като всеки лев за книга или концерт за него е пропилян безмислено? Преди години е бил "перспективен", но е останал на нивото от годината на завършването си.
От друга страна, автомонтьор или стругар, или каквото и да е друго в тази област, който има достатъчно акъл, за да си развива собствен бизнес и да следи новостите, отделя средства, за да инвестира и е достатъчно освободен от задръжки, за да застане финансово и морално зад кариерното развитие на жена си?
Коя от двете възможности?
То нали във форума няма нюанси, затова соча два противоположни примера.

# 70
  • Мнения: 765
Именно ДеВ, затова казах, че зависи от това кой как се справя с живота си.

# 71
  • Sf
  • Мнения: 808
Трудно. Постепенно. Често греша. Обикновено тръгвам към всеки с чисто доверие и после се оказва, че човекът не е заслужавал. Друг път съм отбягвала или съм се пазила от хора, които впоследствие са ми най-добрите прятели Simple Smile

Не е лесно да преценяваш другите. Ако някой ми каже, че го може това, няма да му повярвам Simple Smile

# 72
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Барабалекс, просто доразвих мисълта ти Hug

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Спрях да оценявам хората по соц. им статус, защото съм попадала на скрити лимонки - гледаш го нормален, средна класа ужким, а всъщност се оказва съвсем друго.
Както и обратното - кара прескрасна огромна кола, представяш си скъп апартамен или къща, бизнес, който кипи,  а случайно един ден  го засичаш в Люлин 10 и разбираш, че живее в панелка 60кв  Tired Та на въпроса ти ще отговоря така- оценявам хората внимателно и бавно, защото съм грешала.
Е, дами, пропускате факта, че социалният статус рядко е константа.
Ако се омъжиш за амбициозен студент по архитектура 4ти курс е много вероятно след 7-8 години да си съпруга на уважаван архитект, нали?
О, много си права , но за това се иска нюх  Wink

# 74
  • Мнения: 3 268
Приятелите ми са хора с различно образование и професии.Обединяват ни общи интереси, начин на разпускане,социален статус.
За мъжа до мен имам огромни изисквания към това,да умее да изкарва пари,да е умен и находчив.Някой с 3 дипломи за висше и разни квалификации и неспособен да се оправя с парите у дома,няма място до мен.Аз също работя и след работа съм като шесторъкия Шива-готвя,пера,простирам,гладя и играя с детето...Е,и ако той ми носи 300 лв на месец,направо ....Хората около мен трябва да изглеждат добре,да имат вкус,да са естети с една дума,да могат да си позволят поне веднъж седмично да идат на кръчма и да не си броят стотинките,да имат чувство за хумор и да не са прекалено големи любители на чалгата и чалгаджийския начин на живот изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт