Плашите ли децата с меца, вълчо и т.н.?

  • 9 163
  • 215
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 057
Не.
Обяснявам с думи прости, защо не трябва да се правят някои неща. Ако синът ми не слуша, го лишавам от някоя играчка, която много обича за известно време. Ако се случи да се инати и тръшка по улиците (на вън има доста опасности) обяснявам, спокойно какво може да се случи. Ако не ме чуе и не разбере от дума, го гушкам и се прибираме в къщи по най-бързия начин. Там се случва горното - разделя се с някоя играчка. Този подход при нас върши чудесна работа. Но той е сравнително кротко дете.

# 151
  • Мнения: 2 467
Не плашим. Тя ми е достатъчно страхлива от всичко, та не си и помисляме да плашим.
Само се възползвах от чичко Полицай, който ще ни глоби , ако не си седи вързана в столчето  Blush В резултат оня ден ни изненада - "Ще взема една пушка и ще гръмна чичко Полицай, щото лош"  ooooh!

# 152
  • Мнения: 3 611
Никога с ниЩо нереално не сьм си плаШила детето.
ПлаШа го с реални неЩа _ примерно ако не си е обул Чехлите, а се опита да се намькне в кухнята, кьдето куЧето е нарьсило космарлаци, пило е вода и е льоскало навсякьде, предупреждавам го, Че ако не ги обуе, отива директно да ляга, няма zнаЧение кое време е. Раzбира се, не е имало досега моменти, в които да си иzпьлнявам zаканата.
ПлаШа го сьЩо с Шамар, който в интерес на истината не е толкова страШен, колкото някое накаzание, като веднага в леглото или да го накажа. Или примерно да не гледа някое детско по телевиzията...
Твьрдо сьм против плаШенията с баба Меца, Караконджо, баба Яга и пр.
... и все пак от няколко месеца го е страх от тьмното...  newsm78

# 153
  • Мнения: 274
Не,не се е случвало до сега и мисля,че не е редно.     Simple Smile

# 154
  • Мнения: 6 164
Не, не го плаша. Не съм чела, просто инстинктивно не ми се е струвало правилно да му всявам страх от таласъми, Торбалани, или пък мечката, при положение, че е такова хубаво животно. Simple Smile
Достатъчно ми е, че се плаши от течение и свистенето на вятъра в ключалки, или гърмежи.

# 155
  • Мнения: 60
Не,никога до сега.

# 156
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 937
Не.
Обяснявам с думи прости, защо не трябва да се правят някои неща. Ако синът ми не слуша, го лишавам от някоя играчка, която много обича за известно време. Ако се случи да се инати и тръшка по улиците (на вън има доста опасности) обяснявам, спокойно какво може да се случи. Ако не ме чуе и не разбере от дума, го гушкам и се прибираме в къщи по най-бързия начин. Там се случва горното - разделя се с някоя играчка. Този подход при нас върши чудесна работа. Но той е сравнително кротко дете.

По същия начин. Обяснявам и на свекито и на майка ми, че не желая детето да бъде плашено. Тя харесва баба Яга (имаме една кукла увесена на една от вратите и като се разтръска вратата тя започва да се смее - Вики много й се радва). Лишаването от нещо според мен е по-добрия вариант.

# 157
  • Мнения: 2 587
Не,не я плаша.
Моята майка я беше плашила с баба Меца и детето започна да спи неспокойно,будеше се с крясъци че баба Меца щяла да вземе мама или тати и не искаше да остава сама.Голям зор видях  и много разходки до зоологическата докато се успокои и разбра че Меца не е страшна.

# 158
  • Мнения: 5 255
Не съм я плашила.

# 159
  • Мнения: 109
Никога не съм плашила детето с каквито и да е представители на животинския и фантасмагоричния свят.Просто не виждам защо трябва да живее в страх от каквото и да било още повече аз лично да му насаждам  някакви страхове #Cussing out

# 160
  • Мнения: 224
и аз когато ходи боса казвам големите буби идват ,с друго избягвам че май баткото повече го посплашвах и стана малко страхлив  Embarassed

# 161
  • Мнения: 29
Никога не плаша децата си така само се насаждат страхове това е мое мнение разбира се дасега винеги сме се разбирали с много обяснения.

# 162
  • Мнения: 132
Като гледам,повечето дечица явно са спокойни и добрички.Съдейки по мненията на майките ,явно се разбират само с поглед и думи.Аз лично имам едно малко ,палаво момиче Маги. Когато ме заболи устата да обяснявам и говоря идват на помощ Торбалан и леля Мая.Не смятам ,че насаждам каквито и да било страхове.

# 163
  • Мнения: 24 467
Не са "кротки и добрички"  Laughing, просто не намирам тази "метода" за възпитание и вкарване в релси за правилна. Има и други, по- резултатни, които не водят до излишно наплашаване на децата с несъществуващи опасности.

# 164
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 937
Като гледам,повечето дечица явно са спокойни и добрички.Съдейки по мненията на майките ,явно се разбират само с поглед и думи.Аз лично имам едно малко ,палаво момиче Маги. Когато ме заболи устата да обяснявам и говоря идват на помощ Торбалан и леля Мая.Не смятам ,че насаждам каквито и да било страхове.

Дъщеря ми наистина е спокойна и добричка. Затова пък сега се опасявам, че второто дете ще бъде в другата крайност Laughing

Общи условия

Активация на акаунт