Трябва да говоря за това.

  • 10 439
  • 117
  •   1
Отговори
# 75
shine_on75, да не би да ме подозираш в желание за самоунищожение (меко казано)? Трябва да те уверя, че при всичките проблеми в моя съзнателен живот и каквото и да ми се е случвало и ми се случва, и колкото и потресаващо да е било за околните това, че издържам на подобни емоционални сътресения, НИКОГА не ми е минавала подобна мисъл през съзнанието! Ще потърся психолог. И без да искам ще ме контролират за това, вече няма как Embarassed Благодаря ви, че все още сте тук!  bouquet

# 76
  • Мнения: 2 382
Според мен си изчерпала до край резервите си и си прага на силите си.
Това,че издържаш на напрежение само го потвърждава-една пружина като се навива,навива и в един момент се скъсва.
Да,подозирам те в желание за самоунищожение,защото автоагресията е обсесивна и чувството е опияняващо.Във всеки един момент се изкушаваш да му се отдадеш и в губиш реална представа къде е границата на безопасното.
А успокоението,което намираш,пишейки тук може да се окаже нож с две остриета.

# 77
Да,подозирам те в желание за самоунищожение,защото автоагресията е обсесивна и чувството е опияняващо.Във всеки един момент се изкушаваш да му се отдадеш и в губиш реална представа къде е границата на безопасното.
А успокоението,което намираш,пишейки тук може да се окаже нож с две остриета.
Недей да ме подозираш! Знам за какво говориш.
Цитат
Обсесивно- компулсивно разстройство.
До скоро това разстройство се наричаше предимно натраплива невроза.
Основната психопатологична характеристика при това разстройство са натрапващи се мисли, представи или действия, чиято безсмисленост болният осъзнава и въпреки това не е в състояние да им се противопостави. Те се преживяват като изхождащи от самата личност, а не внушавани отвън. Пациентът ги възприема като болестни прояви, опитва се да им противодейства, но се оказва безсилен и те се натрапват отново и отново.
Често съдържанието на обсесивните мисли е неприятно за болния, противоречащо на моралните му убеждения и това го води до нарастваща тревожност.

Аз не съм безсилна, не съм сама и искам да престане това. Имам за кого и за какво да живея. Има, разбира се, зачатъци на тази диагноза (това всъщност си е диагноза!), но нали човек трябва да си помогне сам, за да му помогне и Господ. Няма пък да се дам на едно такова нещо да ме контролира. Може проблема да е основно в това, че го знаех само аз. Сега, когато за това знае повече от един човек, не мога да позволя тези хора, които са важни за мен, да ме смятат за нищожество или да ме загубят заради неспособността ми да се измъкна от това блато!
 О, сетих се за един стих, който съм писала на 30.01.2002 година, ето го

Ще трябва да работя върху себе си
сред блатото на своята зависимост,
за да успея лазейки да се измъкна
и да не помня после, че боли!


Написах това във време, в което друг проблем ме гризеше жестоко. Дали с помощтта на това, че тогава написах много неща или поради естеството на характера си, този проблем отдавна е зад гърба ми и в момента не ме тревожи по никакъв начин! Даже като се замисля от години не съм се сещала за това. Значи справила съм се. Имам проблем, имам вдъхновение, трябва ми нова тетрадка и ще изхвърля тази отрова от себе си! Трябва да пиша, време е за нещо ново. Не претендирам, че творбите ми са шедьоври в никакъв случай, но явно ми действат като дренаж! А не съм писала отдавна... Сега, като разлиствам страниците виждам, че последното нещо е от 2.03.2005 година.

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 01:50 от Silver heart

# 78
  • Мнения: 111

Аз не съм безсилна, не съм сама и искам да престане това. Имам за кого и за какво да живея.

  Hug Hug Hug
Страхотно е че го казваш и дано наистина осъзнаваш колко си права.
Надявам се , че си добре.  bouquet  bouquet  bouquet

# 79
  • Мнения: 94
Не знам дали майка ти си дава сметка какво ти е причинила,но това е сериозно заболяване Rolling EyesПоговори с този лекар и  се опитайте заедно да преодолейте проблема,докато не е станало прекалено късно...Знай,че имаш нашата морална подкрепа.... HugУспех!  bouquet

# 80
Справям се вече трети ден! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 058
Това е много хубава новина.  Hug

# 82
  • Мнения: 111
Справям се вече трети ден! Simple Smile
Hug Hug HugС теб съм и се радвам, че имаш добри новини.Ще успееш!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 83
  • Мнения: 4 965
Браво, момиче. Само така.  bouquet

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Силвер -само така ти си мъжко момиче знаех си.

От тук нататък ще видиш че ще е по -лесно.
Всички сме с теб и те подкрепяме.Успех!!!

# 85
  • София
  • Мнения: 3 390
Всичко е въпрос на психика, според мен. Горе главата и всичко ще бъде наред! Peace Praynig

# 86
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 681
Миналата вечер гледах "Сибил" по Синемакс 2.
Не можех да повярвам, какво може да причини една майка на детето си.
Беше страшно, но завърши оптимистично.
Сребърно сърце, ти ще се справиш, защото имаш на кого да дадеш това, от което си била лишена ти.
И това е отговорност, но тя носи радост. 

# 87
  • София
  • Мнения: 966
здравей и браво за успеха от 3 дни   bouquet
мога много да ти говоря по темата, но мисля най-добре на лични   Peace
дръж се и продължавай  Hug

# 88
...
Не можех да повярвам, какво може да причини една майка на детето си.
...
Сребърно сърце, ти ще се справиш, защото имаш на кого да дадеш това, от което си била лишена ти.
И това е отговорност, но тя носи радост. 
Аз мога LemonDesi!  Tired Не ми се ще да си спомням, защото има много по-хубави неща, за които да мисля. Да, ще се справя, защото го искам! И защото има за какво! Hug

Добавям +2!   Grinning Хубаво ми е! Живея с по една салата и купичка мюсли, 1 ябълка или чаша мляко вече пети ден и ми е добре. Не ме боли стомаха и се гордея със себе си! Blush

# 89
  • Мнения: 533
Обичам и уважавам силните хора. Браво ,с теб съм  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт