Аман с туй гладене

  • 8 076
  • 166
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 211
Аз на ден пускам по 2-3 перални, ако трябва да гладя цялото пране, не виждам дали ще ми остане време за нещо друго. Е, как го правите тоя номер с времето? Или си перете дрехите по - рядко? Mr. Green
Ами аз пускам по 2, максимум 3 перални на седмица. Simple Smile
2-3 на ден, да нямаш хотелче. Simple Smile

Де да имах!

Просто у дома всяка обличана дреха, заминава директно в коша за пране.

# 151
  • Мнения: 791
Гладех, когато децата бяха бебета. Сега - когато е наложително  Mr. Green
Някак не ми идва присърце  Laughing  Голяма борба, голямо потене и за какво - облечеш седнеш и вече смачкано  Joy
Виж, за простирането съм стриктна - всичко се опъва и внимателно простира  Naughty , сгъването също е от значение за съхранение на дрехите така, че да не се мачкат. Затова повече време оставям за тази дейност  Grinning

# 152
  • Мнения: 46 572
за пижамката на сладката Никол! ...

Никол не спи с пижамка  Mr. Green
Ето тази на София Grinning отчитай и материята, нейната е на "вафлички" и гладена и неглдена стои по абсолютно един и същ начин  Simple Smile
Горнище
Долнище
Кърпа

Ето така ще отидат понеделник в градината Peace

# 153
  • София
  • Мнения: 11 782
Ами аз пускам по 2, максимум 3 перални на седмица. Simple Smile
2-3 на ден, да нямаш хотелче. Simple Smile
Благородно ти завиждам,че минаваш само с 2-3 перални на седмица.Аз пък имам по една пералня всеки ден.Ако някой ден прошусна,то на следващия е двойно и така.
Съответно имам и доста за гладене.

Искам не искам- гладя!Мразя намачкани и неподредени дрехи по шкафове и гардероби! Naughty


И аз не мога да си представя как ще прибера например чаршафите само опънати на простора.

# 154
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
При мен чаршафите са от крепон, стои на мехурчета и не се глади.
Който си няма друга работа, да ги глади.

# 155
  • София
  • Мнения: 11 782
Честно казано и от крепон да са пак ще ги гладя.Така съм свикнала,не че си нямам друга работа.

# 156
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето така ще отидат понеделник в градината Peace

адски много си личи, макар и през фотос, че не гладиш. Макар, че материята май е крепон, пак си личи Tired. Сори, Никол... Не мож' ме заблудиш Wink

Никога не би могла да разбереш, че не се юркам с ютията, ако не ти кажа!

хайде на бас  Laughing

# 157
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Не мога да проумея защо подобни теми винаги се "израждат".Като събуването на гости в домовете ви и пр.
Не вярвам на Шани да и стане нещо,че Никол си пращала детето негладено на детска.
И в крайна сметка в кой век живеете,че държите всичко да ви е стерилно.
Както не разбирам изказвания от рода не обичам да гладя,но така съм свикнала(моя приятелка ми го каза съвсем скоро в разговор),като някаква повинност.Аз единствено не проумявам откъде намирате време и сили за тези,които гладят всичко наред. newsm78
Като заключение да спомена,че гладя само дрехите,с които излизаме навън и покривките за маса.Напоследък синът ми ме и улеснява с гладенето на дънки и блузони защото си има любими и едва чака да изсъхнат и ги облича направо от сушилката.

# 158
  • Мнения: 2 388
Ами аз пускам по 2, максимум 3 перални на седмица. Simple Smile
2-3 на ден, да нямаш хотелче. Simple Smile
Благородно ти завиждам,че минаваш само с 2-3 перални на седмица.Аз пък имам по една пералня всеки ден.Ако някой ден прошусна,то на следващия е двойно и така.
Съответно имам и доста за гладене.
Ох, незнам, Двама човека сме толкова пускам. Случва се да пускам и повече, но когато имам някакви извънъредни неща.
Не ходим неизпрани. Но вие ме вкарвате в размисли. newsm78

# 159
  • Мнения: 46 572
... Сори, Никол... Не мож' ме заблудиш Wink ...

Не съм искала да заблуждавам, от началото на темата казах, че не гладя Grinning а ...
...  суша в сушилня и излизат в състояние, което ме устройва ...

Въпросната пижамка изгладена изглежда по същия начин, ама няма да се прекарам да я изгладя Mr. Green

# 160
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е много ме мързи да гладя бееееееееееее  Sick

# 161
  • Мнения: 3 241
Не обичам да гладя, само ако се налага! изобщо не държа на гладени кърпи и чаршафи - това ми се струва безумно губене на време Simple Smile
Сега ми предстои последното гладене на ризи. От другата седмица мъжът ми ще ги носи на химическо чистене (и без това си носи костюмите)!   Peace

# 162
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Мразя да гладя, но още по-вече мразя намачкани и неизгладени дрехи.И затова галадя почти всичко. Толкова се радвам , че съпругът ми не носи костюми и ризи, щото само като си представя гладенето на панталон с ръб и риза всеки ден щях да полудея.

# 163
  • Мнения: 3 036
Като се замисля какво гладя: 
 - покривките за маса;
 - ризите на милия,че му е такава работата ,която изисква риза и костюм;
 - долен чаршаф и калъфка;
 - и някоя дрехи,която не са обличани скоро;
Но общо взето не обичам да гладя.

# 164
  • Мнения: 5 178
Откакто детето поотрасна, откакто имаме сушилня, гладенето се разреди до 2-3 в месеца .. няма как

Общи условия

Активация на акаунт