Аман с туй гладене

  • 8 061
  • 166
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Мразя гладенето до няма на къде повече Twisted Evil Улеснявам се с ютия с парогенератор, глади много лесно и бързо, с обикновена няма да пипна изобщо. Което може да мине и без гладене, задължително минава. На който му се гладят гащи и чорапи - моля, аз не съм от вманиачените Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 462
Зимата ми е много приятно гладенето - гледаш си ТВ, трък насам, трък натам, стаята се затопля приятно от парата, от дрехите замирисва на хубаво - идилия. Лятото обаче и на мен ми е дерт - навън едно слънце, само за разходки, вечер пък е време за бира и цаца, кой ще седне да ти глади. Обаче няма как - гладя. А и работата на мъжа ми е от такова естество, че абсурд да го пусна неогладен навън.  Naughty А и аз самата мразя да обличам неогладени дрехи.
Същото важи и за мен.Зимата ми е много приятно да гладя и да гледам новоизтеглени филми на DVDто ... някой друг хубав филм и прането свършило . Peace

# 32
  • Мнения: 327
гладя само  най-важните  Peace

# 33
  • Мнения: 4 520
нЕ мога да си представя как може да има такива манячки дето гладят и чорапи и чаршафи??? newsm78
 Stop
Манячки колкот' си щеш. Аз например съм манячка на тема прах - дразни ме. А, и на парвопис също.

# 34
  • Мнения: 14 654
Аз присядам до тези, които не гладят. Поизпъвам дрехите на простора и толкова. Много рядко мога да си изгладя някоя ризка, ако се е посмачкала в гардероба. Избягвам материи, които се мачкат лесно, тях и да ги гладиш, като седнеш или ги сгънеш-пак са на хармоника.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 713
Аз пък гладя всичко без гащи и чорапи!Ненавиждам измачканото и не ме устройва състоянието на дрехите от пералнята или сушилнята.А да легна в неизгладени чаршафи е абсурд!
Но както е казала Шани това е едно от по-приятните домакински задължения поне за мен.Не че много обичам да гладя,но го предпочитам пред чистенето например!
Всеки луд с номера си!

# 36
  • Мнения: 2 211
Ай стига бе! Пък аз досега си живея без сушилня, защото ми казаха, че след нея трябва яко гладене. Здравата съм се минала!

Не е късно, купувай  Simple Smile
Предполагам зависи и от материята, тениските (и блузите от този тип излизат все едно са перфектно изгладени), дънки, чорапи и гащи също. Единствено ми се мачкат чаршафите, когато съм сложила повече, но като ги извадя топли-топли и ги сгъна, се опъват  Simple Smile омекотител не слагам, той се изпарява при сушенето, въпреки това дрехите са по-мекички, отколкото с него и сушени на простор  Peace
Божкеее, купувам. Чаршафите хич не ме бъркат, аз и сега не ги гладя.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Гладенето е едно от малкото упражнения в домакинската работа, което ми харесва. Тогава някак се откъсвам от света и ми хрумват почти гениални мисли.  Wink

# 38
  • Мнения: 1 058
Ей точно днес ми се  запали главата от гладене. Много мразя да гладя.

# 39
  • Мнения: 2 131
И аз не гладя. На бебока гладех всичко само първите месеци и след като постоянно имаше една камара от дрехи за гладене, на която рядко виждах края, просто спрях. От неговите дрехи гладя само ако някоя връхна дрешка - имам предвид панталонче, блузка, евентуално е повече измачкано от прането. Моите дрехи повечето не се мачкат. На съпруга ми гладя.

# 40
  • Мнения: 603
Гладя в извънредни случаи. Като извадя пералнята нагъвам и опъвам дрехите и ги оставям да престоят така нагънати известно време. След това простирам и нямам грижи до сега. Е панталоните на съпруга и ризи няма начин да не изгладя.

# 41
  • Мнения: 305
Аз имам чувството на моменти, че ютията ми е срастната за ръката вече.Всеки ден поне две перални пране и като ги простна и детето заспи започвам да гладя изсъхналото от предния ден и така всеки ден.Вече даже не ми прави впечатление.Превърна се в навик.

# 42
# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Не мога да каже, че не гладя въобще, но и не мога да кажа, че 2 ризи за 10 дена са гладене.  Mr. Green Чаршафи и чорапи е абсурд да започна да гладя. Не ми е приятно и гледам при простирането да изпъна така дрехите, че да няма нужда от гладене. Като ги прибирам също внимавам. Пък и повечето ни дрехи са почти немачкаеми.

# 44
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Купувам дрехи от немачкаема материя и така си спестявам гладене Peace

Общи условия

Активация на акаунт