В очакване на нови попълнения - Чешки мами 7

  • 18 411
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 55
Привет и от нас,

Днес за пръв път дадох на София две лъжички оризова каша с банан. Нещо не приехме възторжено новото ядене, но и утре ще опитаме. Аз реших да пробвам с каша, че по-лесно се забърква малко количество. Реших да почна да я захранвам, защото почна да иска да яде на около 2 часа, а и от няколко дена вечер не и стига и дохранвам с 30 мл АМ.

Искре, много ви е хубава колата! Не ми остава нищо друго освен да ви пожелая леко и безаварийно каране, а на шофьора голям да порасне и сам да почне да си я кара.

Ами това са новините около нас. Чакам с нетърпение пак да се затопли времето, че сега главно в къщи си седим. Следващата седмица ще бъдем на гости на баба в Пилзен, а там няма интернет. Като се върнем ще пишем. Дано този път приемем по-леко промяната на обстановката.

Целувки на всички

# 226
  • Франция
  • Мнения: 152
Здравейте моми4ета!

От 14 до 17 август 6те бъдем с мъжа ми в Прага, в хотел Expres Holiday INN, Prague City Center.
Кажете интересни места, които не трябва да пропуснем?
Kакво и къде да ядем?
Къде да пазарувам, има ли при вас летни намаления?

Изоб6то вси4ко споделено 6те ми бъде от полза

Благодаря ви   bouquet

# 227
  • Мнения: 2 401
Maцки, привет и от мен. Аз пък в момента си търся апартамент в Прага за една седмица, обаче не мога да намеря за по-малко от 80Е ,  нещо не мога да се примиря с това.   В началото на месеца наех в центъра на Виена за 40Е. Такива ли са реално  цените?

Дормилона, в подфорум "На път, море..." има цяла тема за Прага, ако искаш погледни, ще ти бъде от полза. 

# 228
  • Франция
  • Мнения: 152
минзухар, благодаря! Прегледах темата, но аз пак да питам.

Къде да пазарувам, има ли при вас летни намаления?

15 август по4ивен ден ли е?

# 229
  • Мнения: 4 717
минзухар, такива са реално цените, аз живея в Бърно и всички се оплакват, че наемите тук са дори по-високи от тези във Виена ooooh!

Дормолина, честно казано за мен намаленията са едно от най-хубавите неща Hug, те са почти целогодишно, а за МОЛ-овете и големите магазини няма почивен ден, камо ли 15авг.

# 230
  • Мнения: 2 401
Намерих и  по 50 Е, обаче не са в центъра.
А вие, които живеете в Прага какви наеми плащате (и за какво)?

# 231
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
никакви ви няма... излишно е да го казвам  Grinning
Аз май последна седмица съм на работа  Whistling но точно в суперско време, а другата пак нищо особено не вещае...

Ирка
как сте със захранването? Има ръстови скокове, обаче не си спомням какви седмици бяха приблизително, та тогава бебето иска 2х повече кърмене... обаче съм позабравила...

В четвъртък има празненство в детската... много съм любопитна, Емата само пее и танчи някакви неизвестни за мен песнички  Whistling Mr. Green

За туристките - няма празници, няма делници, в Прага всичко работи нон стоп Wink за апартаментите... нямам идея дали е скъпо или евтино спрямо другаде, но що годе свестен хотел е към 100еур двойна стая в широкия център на Прага, така че 80 за седмица ми се вижда повече от супер... но пак казвам че изобщо не съм запозната...

# 232
  • Мнения: 493
Здравейте и от насссс Peace
Ние общо взето сме по разходки и навън и не ми остава много време да пиша.
Вчера купих едно гелче за венците Kamistad gel,та да видим дали ще има ефект,въпреки че се съмнявам дълбоко TiredНякой ползвал ли е такива гелчета при никненето на зъбките,аз ще питам и педи като отидем на консултация,че тя ги знае уж по-ефикасните Whistling

Минзухар,мисля,че 80Е за една седмица е много добра цена PeaceНезнам другаде как вървят цените,но за Прага толкова вървят Rolling Eyes
Ели,после да пуснеш снимки от тържеството да видим малката сладуранка Heart Eyes
Другите мами къде стеее?Темата съвсем замря...то не,че и аз съм от най редовните Mr. Green
Хайде хубав и слунчев ден на всички от нас Hug
И гушки на бебчетата Heart Eyes

# 233
  • Мнения: 2 401
Мацки, 80Е за нощувка имах предвид, не за седмица. Досега само установих, че  с търсене на английски излизат и по-евтини оферти, дали да не пробвам и с руски..   newsm78  Laughing

# 234
  • Мнения: 4 717
здравейте милички Hug

ние сме с херп-ангина цяла седмица и е ад, затова не пиша. Не ще да яде и отслабна, много я мъчат тези афтички...
Ако вашите дечица са прекарали това, моля ви да споделите с какво ги лекувахте, защото на нас ни изписаха Суметролим и едни мазила за гърлото, но аз не успявам да я намажа, как да й бръкна в гърлото чак, аз едвам успявам да й дам сиропа Sad Sad

Тук днес има празник на сп.Бетинка и ще раздават подаръци, но ние ще го пропуснем, нали сме болни Confused

Ванче, мина ли вече кръщенето на малката, как се чувствате в БГ?

Искре - аз купих калгел за венците, но не съм мазала, то с тая ангина явно няма да ми дава да й бъркам в устата и за в бъдеще
та нямам впечатления от калгела все още...

Хайде поздрави и гушки на всички, стискайте ни палци да оздравяваме бързо Hug Hug Praynig Hug

# 235
  • Мнения: 240
Здрасти,

Искре --гелчета за зъби съм ползвалаи капки също бейбидент се казваха, облекчават но само времененно. на въпроса как да облекчавам зъбоникненето педката ми препоръча при голямо неспокойствие на детето да давам преди сън нурофен по 2.5мл в продължение на пет дни..в интерес на истината това помагаше и на двамата даспят спокойно, иначе докато не изнкнат пущините мира няма.

Миленче..знам, че е гадно тва с херпангината и бъркането в устата ама няма начин и Владенце миналата седмица беще с нещо подобно, да не говорим, че от Бг-то се върнахме с бронхит и няква инфекция стрептококи, а там беше пил антибиотик, направо ми излезнаха през носа тея 12дни там. Иначе Май ели имаше подобен проблем с Емката преди време с херпангина ма може  да се лъжа.

Иначе при нас кво да ви кажа, от февруари насам се разбиха да боледуват, да не говорим кви чудеса от каръщина се лучиха, но се надявам да се пооправят занапред нещата. Въприке, че за съжаление не приеха Мая в детската градина, в която искахме и сега ще видим на септември точноо какво ще я правим. Има шанс да я запишат ве дна детска градина, но...не е сигурно и тъй.

В Бг-то като изключм факта, че се поизразболяха и куп просттотии поне видях тоз онзи, но пък се радвам, че се прибраха.

Айде това е от нас. ще гледамда кача снички скоро, че адвисе похвалим с новите прически Simple Smile Поздрави

# 236
  • Мнения: 493
Здавейте от нас Hug

Миленка,стискам ви палци бързо да се оправяте PraynigМного неприятно тия болести значииии SadЗа афтите само да кажа,че Тони преди имаше и му ги мажех с фиалова вода,друго незнам newsm78

Руме,дано и при вас се успокоят нещата,ще чакаме снимки да ви видим,че вие напълно се изгубихте последно време...

Иначе аз при нас е една и съща,мажа го с гела,но ми се струва че няма особена полза.Обаче от вчера сме с разтройствоо.Дали може да е от зъбите newsm78Досега не е имал,а и не е настинал....А за нурофена и на мен педито ми каза да му давам за зубките,обаче той спи спокойно и не съм му давала.Само през деня мрънка и затова го мажа.Та така....

Хайде гушки на всички и бързо,бързо оздравяване  bouquet

# 237
  • Мнения: 87
Здравейте мами и де4ица.Ние малко се загубихме,ама моите палавници от сутрин до ве4ер са навън и няма прибиране.Всяка ве4ер се прибираме с рев.Сега съм малко свободна и седнах да ви про4ета.Откакто сме в БГ постоянно не6то са болни.Но ни6то сериозно.Ина4е ни е хубаво тук.И времето е горе долу добре.Друго не се се6там.Поздрави и целувки на малките от нас.  bouquet

# 238
  • Мнения: 6 390
О Миленке
това е много кофти... пък тя е много малка горката... Емата миналото лято го изкара тоя отврат, аз съм убедена че на басейна някъде го беше хванала... ама то всъщност може съвсем да не е така... антибиотик май имахме... ама не съм много сигурна дали не беше само за Т.нещо...просто не си спомням какво ни даде докито, но много бавно мина болестта, към седмица май, обаче аз купих в аптеката на Байрон едни цуцави хапченца за гърло - HOMEOGENE 9, и първия ден й дадох сигурно половината от едно стекче, и на другия ден значително подобрение имаше от към болестите й според мен, защото 1-2дена даже не можеше да преглъща от болка лигите й течаха, да не говорим че никакво ядене, на вода, млякото нещо май я щипеше ли какво... абе ужасна е тая херп-ангина... само че не знам като е толкова малка Ванеска дали може и как би си ги давала тези Байронки...
ей тук намерих инфо за разни такива неща
http://www.celostnimedicina.cz/angina-pet-rad-celostni-mediciny.htm
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=44929
и чай намерих
http://www.lekarnaparizska.cz/drpopov-caj-angina-tea-50g-p-2308.html?cPath=473_25
виж само в нета дали стават и за вашата възраст, или питай педката тя какво ще ти каже...
Иначе със сигурност пробвай студено АМ, студени млекца ако яде, прибинячек и всичко от хладилника, никакви плодове и сокове - защото яката щипят в гърлото и става ужас...

Руме
айде бе, загубихте се... давай снимки

Доре
в тея жеги болни ли сте там  ooooh!

Искре
и според мен няма средство което да помогне за зъбите  Rolling Eyes надявам се бързо да пробият

Днес тържеството беше със смесени чувства Crazy като излязоха пред родителите - навън в градината беше купона, 30 процента цивреха - вкл. и нашата госпожица беше от тях, започна приказката - мюзикъл... и изкараха последните две ревли Емата с нейната приятелка Биба  ooooh! Laughing цялото представление мина без тях... после имаше подаръци, игри, и накрая за закъснелите отново представление, там се включихме обаче - вкл. и аз ooooh! защото иначе не искаше да излиза да пее и танцува Crazy
Снимки от родителите ще чакам, имам точно 2-3 снимки на ревяща мацка, останалото не бе възможно да снимам ooooh! Mr. Green

# 239
  • Мнения: 4 717
ох, момичета, голям тормоз е това херп-ангината, пазете дечицата и им миите често ръцете Confused

сега покрай тези растящи зъби лапаме всичко и представа си нямам как се е заразила... но лошото е, че е придръжена с едни дълги сополи и кашлица, та все дебна да не слезе в дробчетата Cry
Ели, и на нас ни изписаха но не АБ, ами пред-АБ, Суметролим, то е уж по-слабо и бавно ще чакаме резултатите, а преди така хубаво беше започнала да си хапва, все е подозрителна вече дали не й давам лекарство и неще да яде защото я мъчи ooooh!Абе не го пожелавам на никого... много гнусно е Sad Зашо студено да давам? няма ли да я простудя още повече така?

Руми - не знаех,че сте се завърнали, а добре дошли Hug Там оставяйте болести и настинки и вече здрави на есен с песен на детска Heart Eyes

Ели - защо е плакала Емата? притеснява ли се или изпитва страх?

Доре - поне в БГ е горещо, тук един вятър гаден, имам чувството,че тия тениски дето сме й ги копували на Ванеса ще й омалеят докато дойде време за тях #Crazy

хайде ще лягам, дано утре сме здрави

целувки на всички

Общи условия

Активация на акаунт