да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 539
  • 234
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 681
На тях това им е работата.Защо да плащам?Моят лекар също е истински професионалист и не ми взе нищо!!!

# 166
  • Мнения: 1 197
На тях това им е работата.Защо да плащам?Моят лекар също е истински професионалист и не ми взе нищо!!!
И аз не виждам никакъв смисъл да плащаш за нещо,което е платено вече.Все едно на тебе да ти плащат по 2 заплати за да си вършиш съвестно работата,вярно няма да е зле Mr. Green,ама не става така

# 167
  • Мнения: 452
аз смятам ,че раждането в живота ми ще бъде един път и не искам да оставам с някакви отвратителни спомени от него,като нещо ужасно гадно и стресиращо ,затова ще си платя- за да ми е спокойно и да не рискувам нито моя живот ,нито живота на бебето ,а и не желая да раждам в групови зали и там да има циганки .....така че -------- искам да остана с хубави спомени ,цивилизовани и отношението към мен да е човешко , а не грубо и просташко ,както чета от доста препатили

# 168
  • Мнения: 149
Съгласна съм с някои бъдещи/настоящи майки, които смятат че това не са грешно дадени пари. Все пак това е нещо важно, а не например за масаж или маникюр. Аз след около 6 месеца ще раждам и бих дала пари ако получа адекватно отношение и грижа.

# 169
  • Мнения: 559
Точно там е проблема. Всички искаме адекватно отношение, но трябва да го получаваме без да даваме допълнително пари! А докъто още има жени които мислят като вас и дават пари, това никога няма да се случи. Не искам да ви засегна. Нали не мислите, че аз не искам най-доброто за детето ми и за мен? Докъто има кой да дава поткупи ще има и кой да ги взима!

# 170
  • София
  • Мнения: 521
Аз лично си платих за избор и останах много доволна от ако имам второ пак бих платила и пак на същата  лекарка, защото тя помогна да си спомням за раждането си с приятни чувства, а не с ужас. За съжаление така стоят нещата: плащаш и получаваш качествено обслужване, а иначе.....въпрос на късмет.

# 171
  • Мнения: 93
За съжаление така стоят нещата: плащаш и получаваш качествено обслужване, а иначе.....въпрос на късмет.
Преди около 5 месеца и аз бях на мнение, че не е необходимо да  подстрекаваме към злоупотреби, като допълнително си плащаме за да убием страха от несигурното.
Да ама не вече промених мнението си след едно много тежко раждане предизвикано по невнимание на дежурния лекар. Е както пише по-горе въпрос на късмет. За следващо раждане определено ще си платя имам предвид по издадена фактура а не под масата.
 Предполагам, че майките които са писали, че никога няма да си платят са родили нормално  без усложнения, а и да е имало усложнения просто са случили на екип. Пожелавам такъв късмет на всички но уви........

# 172
  • Мнения: 452
хехе има жени ,които за прическа са готови да дадат 1000 лева ,ама за раждане искат да минат без пари ......аз съм свикнала да си плащам ,защото не искам да си създавам отрицателни емоции
раждането е веднъж в живота - и моя избор е да си платя ,за да ми останат хубави спомени
колко жени не искат да чуят за второ дете ,поради неприятни преживявания по време на първото си раждане ?Аз поне познавам доста -
Както казах по- горе не желая да деля една родилна зала с циганки , не желая да ставам опитно зайче на неопитни студенти и да се държат с мен грубо разни незаинтересовани и отегчени лекари
Мъжа ми искаше да не се плаща ,но скоро даваха едно предаване и едно младо момиче се оплакваше от някакаква лекарка , заради която пометнала и която се държала невъобразимо грубо- аз ли да ти сваля гащите и разни такива  и която била супер незаинтересована и не проявила никакво отношение ,камо ли да я облекчи с упойка - та и мъжа ми след това интервю си промени отношението и вече се съгласи ,че всичко ще е платено ! Да не говорим ,че ако не си платиш не искат да ти сложат и упойка .......айде молим .....не сме в средновековието !

# 173
  • Мнения: 48
Аз вече съм против плащането, въпреки че си платих за избор на екип и то по новите тарифи на Шейново. Всичко е въпрос на късмет и стечение на обстоятелствата.  Смятам че заплащането вече не е гаранция за по-добро отношение.

# 174
  • Мнения: 48
Поне при мен така се стекоха нещата, че тези които си раждаха по здравна каса даже получаваха по-вече внимание от нас "платилите".

# 175
  • Мнения: 10
Здравей, аз също не съм дала и една стотинка за раждането пък и никой не ми е поискал.Родих в окръжна болница при доктор Ирмов-просто той се падна на смяна.Не съм имала нито един познат.Аз съм против даването на пари и бях категорична, че с никого няма да се уговарям предварително да ме изражда и отстоях на мнението си.Доволна съм и пак там бих отишла да раждам.Между другото там вратите към родилките са постоянно заключени и така трябва да бъде, а не като в хирургиите, където майките излизат с новородените на ръце в коридора и кой ли не ги пипа и не кашля отгоре им.

# 176
  • Мнения: 1 674
който реши да ражда в частна клиника да си плаща.Иначе съм против.

# 177
  • Мнения: 1 477
Бих платила но само за частна клиника.Смешно е предвид условията в държавните да трябва и да си плащаме.За раждането не съм дала и стотинка.Въпреки това отношението на екипа и акушерките беше повече от добре.Но тази практика да се дават пари за раждане не  е никак правилна  Naughty

# 178
  • Мнения: 903
Аз в началото бях решила да рискувам и да не плащам за раждането, но след дълги мисли и четене реших да си платя, за да ми бъде спокойно... не съм плащала на лекар, а на старшата сестра и бях много доволна, но за съжаление видях какво щеше да бъде ако не бях платила... лошото в цялата работа е, че не трябва така да се учим, но нямаме избор.

# 179
  • Мнения: 219
Аз първия път не си платих и изобщо не искам и да си спомням какво беше...
С второто реших,че ще си плащам и като ще плащам поне да знам защо и да е в частна болница,като е гарга да е рошава,и съм супер доволна,всичко беше перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт