Март преполовихме вече, а някои мами още чакат своето човече !!!

  • 12 372
  • 277
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 211
Тере, а наддава ли си нормално писанката ти? Днес д-рката каза, че бебетата които са само на кърма трябва да сучат горе-долу м/у 5 и 7 пъти на денонощие. Ако си ака всичко е ок- явно си взима дажбата и не се притеснявай. Тя ще си каже когато е гладна  Wink
Ние такмо свършихме процедурите и заспахме...пу-пу...Ама как ме стресна в банята- за малко се задави, а аз щях да си докарам инфаркт  Shocked Добре, че майка ми беше с мен и бързо я изправи, тя се закашля и се оправи! Лелеее дано не ни се случва вече, а и на никой да не се случва. Внимавайте много, мамчета... Praynig

# 31
  • Мнения: 147
Лори, незнам дали сме качили и ако да - колко. На 5-я ден след изписването ни лекарката и я претегли и беше +200гр. но аз си обяснявам това в разминаване на кантарите от болницата и този на лекарката и. Днес малката напълни памперса само веднъж сутринта на първото и кърмене в 4:00ч.
Още я чакам да се събуди.....май ще си пропуснем банята....майка и удари един кратък сън докато я чака....Могат ли да се къпят бебенца толкова късно вечер?

# 32
  • Мнения: 82
   Лори,с ридк да ти докарам истерия,но в началото ние се давехме на почти всяко хранене.Само първите няколко пъти ще ти е страшно,после ще свикнеш и така ще обиграеш действията си,че ще можеш да си говориш с някой и в същото време да реагираш светкавично ако се задави,едва ли не без да си прекъсваш разговора!Просто я вдигаш и й духаш в лицето или я обръщаш на ръката си и потупваш леко гръбчето.
   За къпането-в 8.30 по часовник,започвам да приготвям нещата за баня и до 9 вече сме готови да ядем.Вече взе много да й харесва във водата и масажи като правим и не реве,само ми се кокори една такава.Имам чувството,че ако я оставя за по-късно банята,няма да имам сили.
  Стамболиева,мерси за линка-много е полезна тази информация  bouquet
  И да се оплача-нещо не мога да спя-мънинката от 9 часа кърти,а аз съм се окорила,все едно съм бременна още.Но то с тия нерви от последните дни как да заспя.Днес мъжа ми ми казва-Майка се чувства много зле,не може да спи"Галяма работа,да не би да гледа бебе,че да трябва да е отпочинала,гледа си кефа само и разправя наляво,надясно каква ужасна,проклета и непроявяваща грам уважение снаха има.
  Айде лека нощ,че пак изписах света.

# 33
  • Мнения: 63
Добро утро ,мамчета!
Аз след 5 часа контракции и неспане сега си седя пред компа, контракциите утихнаха и надеждата, че днес ще ставам мама изчезна Sad Радвам се, че поне не виждам други мами в този час.
Вече се чудя дали ще мога да си засека реално истинските контракции.  newsm78
Днес баща ми има рожден ден!!Черпя всички виртуално с кой каквото си хареса  party023 newsm38  cook beer cook

# 34
ПЕПЕ-80 ЧРД НА БАЩА ТИ newsm59
ЧЕСТИТ ВИ МАРТЕНСКИ СНЯГ МОМИЧЕТА Grinning
И АЗ СЕ ПРИСЪЕДИНЯВАМ КЪМ НЕ ДОБРЕ СПЯЩИТЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ РОДИЛИ МАМЧЕТА, НО С МАЛКАТА РАЗЛИКА ЧЕ НЕ Е БИЛО ЗАРАДИ КОНТРАКЦИИ ИЛИ НЕЩО ДРУГО СВЪРЗАНО С РОДОВА ДЕЙНОСТ,А ЗАРАДИ 00.... Crazy

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Моето ангелче все още седи на първа страница на темата на октомврийки 2006...
И винаги ще бъде защото то е част от нас  Heart Eyes и бди над нашите деца. Живея с мисълта, че е на по-добро място.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Добро утро от мен и Мария!
Пепе,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА БАЩА ТИ!НЕКА БЪДЕ ЖИВИИ ЗДРАВ И В НАЙ-КРАТЪК СРОК НАЙ-ЩАСТЛИВИЯ ДЯДО!
Аз също заставам твърдо зад идеята за бебетата на Неферири и Слънчице.Разбира се,че и те е редно да присъстват на първата страничка.
Били,добре сте ни дошли на гости.Имаме къде да ви посрещнем,в къща сме,лятото си имаме и курортисти,тъй че място има.Ти морето остави сега,ами тръгвай да раждаш вече.Момичета,ние днес ще ходим да бият на Мимето ваксина.Знаете ли в коя част на тялото я бият 3-тата задължителна ваксина,която е по ЗК?
Лори,аз преди да родя се притеснявах най-много от давенето на бебето,но като родих и като знаех как се реагира,Мария се задави още първия ден,но аз не се уплаших,а чак се учудих на спокойствието си и както казва Жанет,сега даже си говора с някой и я обръщам,за да я потупам,докато си поеме въздух,а ако събеседника е таткото,облещва ей такива очи Shocked и загубва и ума и дума и аз се чудех защо... Grinning
За къпането-и аз приготвям всичко необходимо и към 20:30 започваме с къпането,до 21 часа се приключили и започваме с папкането.И аз няма да мога да издъжа да я чакам да се събуди в 11 примерно и тогава да я къпя.

Късмет на всички,които ще раждат днес!Чакаме новинки.

# 37
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро от нас!
Виза, добре сте си дошли с Виктор! Hug
Пепе, да ти е жив и здрав бащата! newsm59

 
Диана, благодаря. Дано утре да имам време ще отида до социалните да разпитам и аз.     bouquet


stambolieva
, това, което намерих е, че декларацията за еднократна помощ е до 3 годни. Декларацията за детски единственото изискване е да е месеца, следващ месеца на раждане. Няма срок, въпроса е да не изпускаш месец.
Трябва да имаш в теб копия на личните карти на теб и бащата, както и оригиналите (искат ги за сверка), ще ти трябва и копие на акта за раждане на детенцето.

# 38
  • Мнения: 296
Здравейте

Честито на всички мами за техните слънчица!

Моля да ме добавите и мен в списъка на родилите мами. Елена се роди на 13 март с мерки 3500гр. и 52 см.

Хубав ден на всички!

# 39
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
nasya, да ви е жива и здрава Елена и много да ви радва!  bouquet

# 40
чЕСТИТО НА nasya   bouquet
АЗ ДА ВИ СЕ НАОПЛАЧА.........СЪСЕДИТЕ НИ ПРАВЯТ РЕМОНТ И ОТ НЯКОЛКО ДЕНА Е АД........АЗ НАЛИ НЕ МОГА ДА СПЯ ПРЕЗ НОЩА И СЕ МЪЧА ДА Я СВЪРША ТАЗИ РАБОТА ПРЕЗ ДЕНЯ........Е ДА АМА НЕ........РАЗЧУКАЛИ СА СЕ ОТ 8 ЧАСА СУТРИНТА ShockedВЧЕРА СИ ВИКАМ ОТ 2 ДО 4 ЩЕ СЕ СПИ И ТЪКМО СЪМ СЕ УНЕСЛА И СЕ СТРЯСКАМ ОТ ЗВЕРСКИ ШУМ НА ХИЛТИ.....ТОЧНО В 2 ЧАСА НА ОБЯД....... CrazyЕ И ТОГАВА МИ СЕ РАЗМИНА СЪНЯ.........А УЖ СЕГА Е МОМЕНТА ДА СЕ НАСПИВАМ.......ИМАМ НЯМАМ ОЩЕ ЕДНА СЕДМИЦА.........НО И ДРУГО СИ МИСЛЯ....АМИ КАТО СЕ РОДИ МАЛКАТА И АКО ТИЯ ОЩЕ НЕ СА СВЪРШИЛИ С РЕМОНТА #Crazy.......НАОПЛАКВАХ ВИ СЕ .......АМА АКО ПРОДЪЛЖАВАТ ТАКА ДА НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАТ ЩЕ ИМ СЕ НАЛОЖИ ДА СЕ СБЛЪСКАТ С РАЗЯРЕНА БРЕМЕННА.... #2gunfire

# 41
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Имам си още 1 бебче в отбора!
Днес в 8:50 ч. Cvetelina роди своят син Константин. Константин е 3.250 кг и 52 см. Цветелина е добре и пожелава леко раждане на всички, на които им предстои.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 10:09 от Diana

# 42
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТО НА NASYA! НЕКА МАЛКАТА ЕЛЕНА ДА РАСТЕ ЗДРАВА, ВЕСЕЛА И УСМИХНАТА!

Честито на таткото на РЕРЕ! Нека винаги да бъде до теб и да усещаш подкрепата му, когато ти е най-необходима.

ОЛИМПИЯ, стискам палци за утре. Дано бързо и лесно да направиш сладък Коки батко.   bouquet


УРА! ОЩЕ ЕДИН КОНСТАНТИН! ЦВЕТИ, ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ДА ТЕ РАДВА!

# 43
ЧЕСТИТО НА NASYA И ЦВЕТИ Hug

# 44
  • Мнения: 2 132
Честито на Насия и Цветелина. Много радост да ви носят бебоците  Hug

Честит рожден ден на таткото на Пепе  bouquet

Олимпия стискаме палци за утре всичко да мине бързо и безпроблемно Hug

Аз забравих да се отчета след прегледа в Понеделник. Докторката каза , че бебока е доносен, плацентата е добра, водите вече са малко. С няколко думи разреши да се раждаме вече  Laughing Май ще хвана да си приготвя багажа вече, че таткото всеки ден по 10 пъти ми повтаря да го оправям Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт