Къде сте, мами от Швеция?

  • 27 658
  • 274
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 893
КатастроФа, каква преводачка не разбрах?  newsm78
Не си ли на езиков курс, през какъв език ви е обучението?  newsm78
Не е ли през английски?

На Английски е, но само за днес имаше преводачки за сърбите и немците #Crazy

# 211
  • Мнения: 19
А аз сьм в Бьлгария, не бях идвала от малко повече от година. Трябваше ми около седмица за да посвикна малко, хаха. Но не мога да се примеря колко е трудно да се ходи с количката, да се присичат улици, гледам сторят молове, хубави са, обаче никьде няма маса за повиване на бебета. Чудя се на хората тук как се справят?

# 212
  • Мнения: 6
Здравейте  Grinning
успях да се докопам до интернет днес  и съм мноооооогггоооо щаслива Wink
благодаря за приветливото гостоприемство  Hug
а на въросите на Катастрофа  - лелелеле незнам откъде да започна!!!!Все още не съм научила езика  Sad  тази седмица най-накрая след хиляди проблеми ще ходя до Комвукс и се надявам до месец да започна  Winkи живот и здраве и аз да започна ще си обменяме информация  Wink с манталитета на шведите много бързо свикнах,това изобщо не ми беше трудно   Laughing 
за мое голямо съжаление не работя  Sad,което ме побърква ,а си стоя вкъщи и се опитвам да готвя за моята Ламичка  Laughing
общо взето денят ми минава в домакинстване и разходки ,но те не винаги заради гадният,гнусен,силен вятър / нещото ,което ме измъчва много /  !!!


Съни ако знаеш как ти завиждам,носталгията много ме е обхванала  Sad  по нашата недоразвита България!


Много се радвам ,че успях да отговоря и се надявам скоро да успея пак да вляза!!!


  bouquet

# 213
  • Мнения: 893
Симона, надявам се с училището да нямаш проблеми. В смисъл бързо да ти намерят група, че хем си запълваш времето с нещо полезно, хем учиш език.
Какво ти се работи? Имаш ли някакво специално образование? И правила ли си опити да си намериш някаква? newsm78

# 214
  • Мнения: 6
Хеииии  Wink
днес ходих и се записах в Комвукс ,казаха ми че максимум до 3 месеца ще получа писмо кога ще започна,но аз се надявам да е до месец  Wink

За това с какво искам да се занимавам - мениджмънт,маркетинг,реклама.....,но езика ми е голямата пречка в момента!
В България работех в рекламният отдел на радио Енерджи - В.Т., и мисля да продължа в тази насока и тук,но да не е в радио!
Така,че идеята ми е да понауча езика и след като родя да започна да си търся работа или преди това мога да изкарам курс за подобна специалност,за да имам и тукашен сертификат! Нещо подобно мисля да направя,ако всичко е ок  Wink


Сега да ви кажа как срещнахме едни българи.......
един ден в който бях изпаднала в депресия и носталгия,моето мъжле реши да ме заведе на шопинг!Тръгваме ние към Лодършопинге и понеже му бяха свършили цигарите спряхме първо на бензиностанцията там!Влизаме си ние ,аз след него и чувам българска реч!!!!!!!!В първият момент  си помислих ,че ми се пречува заради носталгията,ноооо нееееееееее!!!!Едно момиче и няколко момчета  Grinning и аз казвам на моя - "Причува ли ми се....?" и в същият момент едно от момчетата се обръща и вика "ама вие българи ли сте?"     #Crazy уоуоуоуоуоууууу newsm44  аз направо полудях - за първи път от 3 месеца чувам български не от устата на мойто мъжле  Party   и това момче ми казва - ти си ми много позната,откъде си???? и аз - "Велико Търново" и той - "Ясноооо и аз съм оттам и те знам по физиономия!!!"  уоуоуоу това си беше супер среща - не стига ,че бяха българи ,но и единият от моя град!!!Бях изпаднала в еуфория ,която за съжаление трая около 15 мин,защото след това ме обхвана още по голяма носталгия  Sad за съжаление неможахме много да си говорим защото те бързаха ,но въпреки това много се бях зарадвала и беше супер среща Laughing

е това е от мен засега
до скоро и весело на всички






# 215
  • Мнения: 893
Много се радвам, че си срещнала българи. Поне телефоните разменихте ли си? Да си поприказвате за повече от 15 мин Rolling Eyes

# 216
  • Мнения: 6
Не! Те просто са минавали през Швеция и се пребираха към БГ! / моя е грешката ,че не поясних това Wink /

КатастроФа,ти в коя част на Швеция си?   

# 217
  • Мнения: 69
Леле, туга голямо лафче сте заформили  newsm10
Та викам си и аз да взема да се включа.
Аз пак ще летя  Sick в събота и от там директно хващаме влака за Гьотеборг.
Тъкмо си свикнах пак с шума, строежите разбитите улуци и всичко и сега пак обратно на студа.
Ама какво да се прави.
замислям се и аз да започвам вече с езика, дано да има някакви вечерни курсове , щото няма кой да гледа беба докато се уча.

А аз сьм в Бьлгария, не бях идвала от малко повече от година. Трябваше ми около седмица за да посвикна малко, хаха. Но не мога да се примеря колко е трудно да се ходи с количката, да се присичат улици, гледам сторят молове, хубави са, обаче никьде няма маса за повиване на бебета. Чудя се на хората тук как се справят?
Кошмарно е наистина. А аз се чудя зимата къде си кърмят бебетата мамите?
Обаче пък е толкова приятно като си седнеш в някоя градинка и като се разприказваш с някоя мама. Нещо което в Швеция много, ама много ще ми липсва.

Иначе мъжо намери квартира с договор за 3 месеца ама страшно скъпа. Ама какво да правим като сме на зор. По нататъка ще търсим нещо по добро.
Най-добрата новина при мен е , че си взимам момчето с мен най-накрая и сега покрай негои малк повече помощ ще видя пък и докато намерим училище и т.н. няма да се скучае  Grinning

Аз май пак прекалих с писането. Айде и за вас оставям   bouquet

# 218
  • Мнения: 2 786
Хей, шведски момичета-кокичета, вие днес ядете ли fårikål?
Сигурно се пише по различен начин - агнешко със зеле с една дума? Simple Smile

# 219
  • Мнения: 893
simona_stoyanova, В Бурос/Borås/ на 40 мин от Гьотебори.

didi4, в Гьотебори ли ще сте? В такъв случай обезателно трябва да се видим. Дори в моя град/който е близо до твоя/ ще се организира мини бг среща/имало е преди 6 години последно/, но пък има три българки, който ходят на хивстоанд във Фрискис и Светис, та тяхното си е обичайна мини среща. Като разбера кога ще е, ще пиша. Не е голямо растоянието, има влак, автобус до тук. Ще е хубаво, ако можеш да дойдеш.
И разбира се всеки друг също може да дойде, стига да не ви е далече.
Щастлива, не съм чула за такова нещо. Ще поразпитам.

# 220
  • Мнения: 69
didi4, в Гьотебори ли ще сте? В такъв случай обезателно трябва да се видим. Дори в моя град/който е близо до твоя/ ще се организира мини бг среща/имало е преди 6 години последно/, но пък има три българки, който ходят на хивстоанд във Фрискис и Светис, та тяхното си е обичайна мини среща. Като разбера кога ще е, ще пиша. Не е голямо растоянието, има влак, автобус до тук. Ще е хубаво, ако можеш да дойдеш.
И разбира се всеки друг също може да дойде, стига да не ви е далече.

 Hug Супер  Hug
много съм навита стига да мога .

# 221
  • Мнения: 30
Здравейте,момичета!Аз най-вероятно ще бъда на 13-14 в Бурос  та ако може ме приемете и мен!Дано всичко мине по план,полета е на 12.10.,ако успеем всичко тук да довършим ще летим с него.

# 222
  • Мнения: 893
Здравейте,момичета!Аз най-вероятно ще бъда на 13-14 в Бурос  та ако може ме приемете и мен!Дано всичко мине по план,полета е на 12.10.,ако успеем всичко тук да довършим ще летим с него.

Така, само аз съм от Бурос поне в темата, ама те приемам де/сестра ми също, тя не влиза тук/.
Ще живееш тук или само за малко?
Обезателно трябва да ни дойде на гости.
А самата среща на другите българи в Бурос/5-6-10 някъде/ няма определена още дата. Hug
Симона, сестра ми има 4 годишен син, та ако някой път ни дойдеш на гости ще имат занимавка твоите слънчовци.  bouquet

# 223
  • Мнения: 69
Мами,
тези международни училища ли са въпросните училища на английски.
На 10 мин от нас имало такова.
Дайте моля ви мнение добре ли е да учи сина ми в такова.  newsm78

# 224
  • Мнения: 30
Добро утро на всички!Надявам се да е за дълго мила!Ще бъда със съпруга ми са сега,но ще видим.Надявам се всичко да е наред!Благодаря за приема!

Общи условия

Активация на акаунт