Къде сте, мами от Швеция?

  • 27 641
  • 274
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 0
Здравейте мили мами, ох как се радвам 4е ви намерих, и с удоволствие ако мога така да се присаединя кам компанията ви Simple Smile.
Аз живея в Mölndal, имам бебок на 6 мес. и половина, който недоволства в момента и иска да го вземам на раце та няма да мога да пи6а далго. Имам толкова мн не6та, който искам да ви попитам....но другия пат.

До скоро Hug

# 226
  • Мнения: 6
Здравейте  Grinning

Катастрофа , явно пак не сме се разбрали / моето сладурче ще се появи догодина,а ако си си помислила,че 'Ламичката' е моето сладурче - не си сгрешила ,но става въпрос за приятелят ми   Wink   /


papi 32 - здравей от мен и добре дошла  Hug


didi4 как мина полета? мина ли всичко ок?надявам се не е имало неприятни моменти  Praynig


до скоро и весело на всички


# 227
  • Мнения: 0
Привет отново Simple Smile,
 
В Гйотеборг се организират балгарски сре6ти понякога. Не уто4них 4е град4ето в което живея е сварзано с Гйотеборг, дори преди не е било  отделено.
Тай 4е ако разбера за бг сре6та 6те пи6а. Тук се сабират пове4ко народ обикновенно има поне 20-30 4овека, когато имаме вазможност ходиме и ние.  
За храната има един магазин ориент хусет( Göteborg), там се намира бг сирене, бг ка6кавал, кори за баница, лютеница македонска, баклава и други не6та с който сме свикнали от Бьлгария.
Проблем тук за мен е здравеопазването. Бебока бе6е болен миналата седмица, званях в поликлиниката, не ми дадоха 4ас за лекар 37.8 не е никаква темп. според тях. Казаха ми 4е трябвало да поддаржа темп. 39.5 в продалжение на 3 дни за да мога аз да кайа 4е детето ми има темп и да тарся лекар!!!Обрива, който има6е по цялото тяло са6то не го от4етоха за проблем, не било необходимо да се правят изследвания!!! Сестрата която ни е на BVC ни прие на следва6тия ден, каза горкото то, за обрива и ни6то. Никакви изследвания. От както се е родил не са му правени никакви изследвания, дори крав и урина никога не са му вземали. Не е гледан на ехограф за локсация, нито рентген. рутинните два прегледа при лекарката бяха по/скоро формални според мен. Тези изследвания може да ре4ем и в бг да си ги направим, но как да се докопам до лекар когато маника не е добре? Как се справяте вие?Дайте савет. newsm78
С това безхаберие в здравеопазването сам се сбласквала и преди, но за проблем не сам го от4итала докато не се появи маника. Двамата с таткото се лекуваме както можем без много лекарска намеса и с заредена аптека от бг.

До скоро  Hug  bouquet



# 228
  • Мнения: 0
Здравейте моми4ета, Simple Smile

Благодаря simona stoyanova!Как варви бременността при тебе?Как се 4увства6?Записа ли се в поликлиниката при аку6ерка?

Днес тук валя проливен дажд и времето не става за разходка. Ина4е последните няколко дни бяха 4удесни, без вятар без дажд, прекарвахме 4асове наван.
Подхванах едно есенно 4истене в ка6ти, но трудно варви...  Sad
айде 4ао от мен и до скоро     bouquet






# 229
  • Мнения: 69
Ох, най-накрая се добрах до компютъра и аз.
Тук съм вече.
Ами мина полета. Все се надявам да е за последно, летенето де  Blush

Не знам дали мнението ми не е субективно , ама тука в Гьотеборг все едно в друг свят съм. Европа си е. Нищо общо със мрачния Стокхолм няма. Не знам вие как мислите? Направо супер красиво си е макар, чев имах само веднъж възможност да поразгледам .

Проблем тук за мен е здравеопазването. Бебока бе6е болен миналата седмица, званях в поликлиниката, не ми дадоха 4ас за лекар 37.8 не е никаква темп. според тях. Казаха ми 4е трябвало да поддаржа темп. 39.5 в продалжение на 3 дни за да мога аз да кайа 4е детето ми има темп и да тарся лекар!!!Обрива, който има6е по цялото тяло са6то не го от4етоха за проблем, не било необходимо да се правят изследвания!!! Сестрата която ни е на BVC ни прие на следва6тия ден, каза горкото то, за обрива и ни6то. Никакви изследвания. От както се е родил не са му правени никакви изследвания, дори крав и урина никога не са му вземали. Не е гледан на ехограф за локсация, нито рентген. рутинните два прегледа при лекарката бяха по/скоро формални според мен. Тези изследвания може да ре4ем и в бг да си ги направим, но как да се докопам до лекар когато маника не е добре? Как се справяте вие?Дайте савет. newsm78
С това безхаберие в здравеопазването сам се сбласквала и преди, но за проблем не сам го от4итала докато не се появи маника. Двамата с таткото се лекуваме както можем без много лекарска намеса и с заредена аптека от бг.

И за мен беше и си остава проблем. Възмутена съм. Причината да не мога да седна до сега да ви пиша беше , че бебка ми се разболя още с пристигането. Ужас. 3 дни не можем да намерим кой да я прегледа и то не за друго ами защото дори и лекарство не можем да и купим елементарно от аптеката, знаете , че искат рецепта. Всички си прехвърлят топката. Накрая онзи ден през нощта с мъжа я заведохме в спешното. Там след 5 часа чакане най накрая се появи един млад доктор дето 2 не виждаше и след прегледа каза, че детето е добре и нямало лекарства за толкова малки деца. Да съм давала сокчета, макар че му казахме че тя е само на кърма и познайте ПАРАЦЕТАМОЛ.  #2gunfire
Абе тука в Швеция това е някаква панацея явно. Щото аз и като раздах ми казаха да пия парацетамол и затуй за малко да родя в таксито.
А и всичко това естествено е предходено от часове разговори по телефона.
Почвам да се чудя тия хора да не са вързани с телекомуникационните компании, че толкова държат на разговорите .

Накрая слава богу моя мъж намери по интернет само на едно място частна клиника, с педиатричен сектор и решихме да ходим. Имаше час за следващия ден. Запазваш си го по интернет. Прегледаха ни. Изписаха ни сиропче. Слава богу детето днес е по добре. И като за капак се оказа, че не се заплаща, защото нещо си имали кооперация с държавната болница. КОйто го интересуват координати ще пиша на лични. Ние вече само там ще ходим.
Айде вече бебка ме вика , че е гладна и излизаме да разузнаваме махалата.
Ще се радвам много на една срещичка.
И добре дошли на новите мами и бебчета Simple Smile

ох мъка мъка докато го публикувам това съобщение. Аман от тоя интернет тука. #Cussing out
За 3-ти път го пиша

# 230
  • Мнения: 0
Добро утро  Simple Smile,

didi4  добре до6ли в Гьотеборг! В кой квартал сте? Последните седмици временцето го бива тук, дано се задаржи така приятно, и дано да не е мн валящо.
Хубаво 4е сте се оправили в тази обаркана здравна система и 4е детето е добре. Много ще сам ти благодарна да ми даде6 координатите на тази клиника. Ние в спе6ното не 6тем да ходим ве4е, дано не се налага де, да пази Бог! Там тотално може да се доразболеят децата и да се пипнат какви ли не вируси в 4акалнята с маса ка6ле6ти и бриха6ти хлапета. Не сам 4ула някой да е минал барзо там, 4ака се по доста 4асове.
И аз тай си мисля 4е тук за всяка болежка парацетамол се дава , или за още по голямо улеснение при децата нищо...Децата се справяли с по-голямата 4аст от болестите сами, казват ми медецинските лица тук. #2gunfire

Айде маника надава вой


Хубав ден   bouquet и до скоро

# 231
  • Мнения: 69
Квартала ни се казва högsbo. Добре заварили   bouquet
Хубаво си е временцето, доволна съм.
 
Изпращам ти на лични координатите на клиниката. Да и аз вече не стъпвам в спешното . Абе какво да ти кажа аз не искам да кажа, че за всичко трябва да изписват антибиотици, обаче когато става въпрос за дете, мисля че поне един преглед и симптоматично лечение някакво заслужават, сиропче за кашлицата или както в нашия случай за облекчаване на дишането. Иначе така е и аз мисля, че на детето температура до 38 и 5 да речен не бива да се третира с антипиретици, защото подсилва имунната система. Но такова безхаберие в здравеопазването като тук ане съм очаквала, честно. Възмутена съм. Naughty

papi 32 ако има удобен транспорт бих се радвала да се видим някой ден и да запознаем бебоците, те са доколкото разбирам почти на еднаква възраст. Иначе надявам се , че и вие сте оздравяли.

simona_stoyanova ти в кой месец си? Кога да очакваме точно новите попълнения.

КатастроФа отдавна не си писала. Как върви ученето.

# 232
  • Мнения: 0
Добро утро от мен  Simple Smile,

didi4  благодаря ти за инфото. Ние и там сме ходили на преглед Rolling Eyes. Скоро ще ме помисли народа за паранои4ка, но като бебока е бебок и не може все още да казва какав му е проблема и защо реве,вместо да спи примерно, аз се паникйосвам. След като минаха коликите т.е. след втория месец маника стана супер спокоен, доволен усмихнат, играв, спе6е си по4ти цяла нощ. И в редките слу4ай когато нещата се обращат с главата надолу аз тарча и тарся помощ. Опит с бебета нямам той ми е парвото, така 4е имам нужда от един педиатар, който да ми е под рака , ама ей на няма  Twisted Evil. В процес на тарсене сам   newsm78.
Аз са6то бих се радвала да запознаем бебоците Simple Smile.Удобен транспорт няма, но ще намерим на4ин.Другата седмица? Ще пи6а на ли4на. Имаме и още един бебок  Simple Smile тук и с тях ще се виждаме  Simple Smile, той е батко, на мама pavleta.

Раvleta 4акаме ви да се заварнете от Бг, да видим колко сте пораснали и как ви се е отразило лятото в Бг  Hug.
Понеже не те виждам последните дни в скайпа.Има ефтини билети за Бг от тук за периода 01.11.08- 01.04.09  , може би са на сащата цена и от Бг за насам, мислех си за мам4ето ти, от София. Провери ги от там, и мен ме интересуват сащо за брат ми. Полетите са на Луфтханса по 1500/1700 кр. двупосо4ни, маx. 3мес.

Хубав ден   bouquet


# 233
  • Мнения: 69
Добро утро от мен  Simple Smile,

didi4  благодаря ти за инфото. Ние и там сме ходили на преглед Rolling Eyes. Скоро ще ме помисли народа за паранои4ка, но като бебока е бебок и не може все още да казва какав му е проблема и защо реве,вместо да спи примерно, аз се паникйосвам. След като минаха коликите т.е. след втория месец маника стана супер спокоен, доволен усмихнат, играв, спе6е си по4ти цяла нощ. И в редките слу4ай когато нещата се обращат с главата надолу аз тарча и тарся помощ. Опит с бебета нямам той ми е парвото, така 4е имам нужда от един педиатар, който да ми е под рака , ама ей на няма  Twisted Evil. В процес на тарсене сам   newsm78.
Аз са6то бих се радвала да запознаем бебоците Simple Smile.Удобен транспорт няма, но ще намерим на4ин.Другата седмица? Ще пи6а на ли4на. Имаме и още един бебок  Simple Smile тук и с тях ще се виждаме  Simple Smile, той е батко, на мама pavleta

 :(papi  съжалявам че на теб не са ти помогнали там. Аз бях доволна този път.
Относно причината, която разстройва твоя бебок, ами предполагам че скоро ще я напипаш в устата му  newsm47 , ако вече не си я напипала. Очаквам срещичката с нетърпение, че скоро ще започна да изперквам от скука. Другата седмица е идеално.
Хубав ден на всички.

# 234
  • Мнения: 0
Exoooooo, будни ли сте  Simple Smile

Пак да ви кажа моми4ета от както сам се регистрирала тук все ходех да 4ета по форумете за бременнст, за килата, за карменето, за храненето на бебоците и разни такива докато не ви намерих вас.Супер радостна бях. Но нещо вяло ми се гледа тук варви и вчера ре6их да фарля едно око на комшииките норвежки. Олееее отидете да видите кво става там, не знам как смогват да си 4етат писанията, те една през другат пишат.  Shocked.

didi4 като се слу4и нещо все на забките го приписваме. Но още ги няма.Бебо бе6е 4удесен докато не трагнахме юли да патуваме и да го разнасяме нагоре надолу. Ходихме си в България, там до го разнасяхме по родата 4е да го видят вси4ки, кращавахме го и на всичко отгоре през вечер заспиваше по заведения. Така един месец, после се прибрахме тук.Постояхме малко тук и пак на самолета. Ходихме на море в Гърция.Вси4ки полети ги понасяше чудесно, но честата смяна на обстановката го изнерви и стана савсем разли4ен, мранкащ и ревящи да вдига темп. А и вече минаха парвите 6 мес и запо4ва сам да изгражда имунитет.От около месец сме си тук и запо4ва постепенно да се успокоява.

Хубав ден  bouquet

# 235
  • Мнения: 2 786
папи, невинаги е толкова активно там, повечето време е умряла работа  Wink

# 236
  • Мнения: 69
papi  Grinning абе не ги хокай много съфорумките Peace. Те са работещи повечето мами и явно нямат време. Дай тука ние ще си пшем пък те кога се сетят............ Hug
Важното е да не ни забравят съвсем  Naughty
Абе иначе си права , дечицата докато са мънички съвсем имат нужда от по стабилен режим и не обичат много честата смяна на обстановката, това им причинява стрес, който води до допълнително снижаване на имунитета и от там разни и разнообразни вирусчета........... Ама не се тревожи толкова Laughing, щом сте си вече в къщи ще се успокои съвсем детенцето.
Айде аз до по късно , че заминаваме да пазаруваме  Laughing. Ще търся на бабка термочувалче , че е време вече.....студ.

# 237
  • Мнения: 0
Привет отново  Simple Smile,

Мойте извинения, никого не искам да хокам.Всичките на един оган се печем, що да не пишем. Тарсим работа, училища, доктори и кво ли не. Нищо лично   bouquet имам още някой месец майчинство и ще пиша тука когато мога щото ми харесва в БГ мама. Simple Smile после и аз като се варна на работа може и да нямам време...

didi4 намери ли си термочувалче? Ние си нямаме още, аз и проходилка искам вапреки че питах докторката на онзи рутиннен преглед и тя каза сакан не, детето трябвало само да се научи да ходи.  newsm78 ми в бг всички прохождат почти с проходилка...Има логика де без помощ само трябва да се научи да лази и ходи, за да му се развиват мускулите. Ти как ще правиш с твоята бебка?

http://www.blocket.se/li?ca=15_s&th=1&q=&cg=4040&w=1&c=0

Виж тук има разни неща на старо се продават, понякога има и савсем нови ги продават на значително по ниски цени. Може и да ти хареса нещо. Аз от тук си взех кенгуруто, ново беше на половин цена. Сега се оглеждам за проходилка.


щастлива
напалнихте ми очото вчера. Поздравления за добрата компания!
Kaжи щастлива как ви лекуват вас у Норвежку? Че на мен у Шведску туй мии болна тема. Grinning Гледам маса мед.сестри от тук заминаха да работят в Норвегия, по-добре плащали при вас казват. А лекуват ли ви по-добре? Норвегия не е в ЕU, мен ме кефят някой европейски даржави изван ЕU, в това число Норвегия. Заем за жилището от норвежка банка си взехме, лихвата по-танка с повече от процент  Simple Smile в сравнение с шведските банки.
В Норвегия не сам била ама може и да се приместим, все плюсове при вас  Simple Smile и не на последно място такав готин форум заформяте  Simple Smile.
До скоро от мен сладурки   bouquet
 

# 238
  • Мнения: 0
Добро утро  Simple Smile,

вчера една приятелка ми каза за това:

http://www.balkandansarna.se/index.html

Ансамбал от шведи танцуват балкански танци, имат доста български. Ще има представление в петак 10 окт. от 19 часа Kåken Härlanda.
25.10 български песни във Vasakyrkan от 15.00 часа.

Хубав ден   bouquet

# 239
  • Мнения: 69
А аз тука  http://www.euro2001.net/issues/3_2002/3br25.html ,   четох следното:

Недалеч от културния комплекс, в красивия парк "Ваза" се намира Гьотеборгският университет, където се развива вторият след Университета в Упсала център на шведската славистика и българистика. Тук работи познатият в България Арне Хулт, дългогодишен преподавател, познавач на българската история и литература, преводач на български класици и съвременни поети и писатели, инициатор на научни срещи на българистите от цяла Скандинавия, макар немногочислени, но компетентни и задълбочени изследователи.

papi 32 Не, не си намерих термочувалче  Cry
Количката ми е куини и в барнетхюсет не намерих нищо за куини, а тук в гьотеборг май няма бейбиланд.
Ако имаш идея ти или някой друг къде да търся или някой друг по-голям бейбимагазин, казвайте.
Иначе аз не съм голям фен на блокет. Да ти кажа количката ми е купена от там. Доста послъгват хората в обявите си и според мен е доста скъпичко като за втора упортеба стоки. Пък какви буклуци продават някои луди просто не е истина. Гледахме обява дори за боксерки преди време. Много се смяхме. Макар, че права си. За определяни няща си струва, но специално такова термочувалче каквото търся имаше само едно и то на цена повече от ново.
Иначе за проходилките какво да ти кажа, ще му мисля като му дойде времето. Аз по детето се водя, ама моята се оформя лудетина и най-вероятно ще ползвам. Според мен важното е да не се прекалява с времето прекарвано на проходилката. А щом и за самото дете е удоволствие какво преци да речем половин час на ден или 1 да прекарва в проходилката вместо мама да си троши кръста.
Обаче да ти кажа не те съветвам да си купуваш втора употреба проходилка, защото доста бързо се чупят. Или поне преди 12 години беше така. Ние със сина 2 потрошихме си спомням. Пък и с мои дружки в БГ същото се случи. Ама ти си знаеш най-добре. Сега вече може да ги правят по-здрави, знам ли.  newsm78

Чакам линкове за бебешки магазини , че на моята шуша и е студено  Praynig
Или ще поръчаме он-лайн утре ще видим.

Иначе днес и печка ще ходим да си хупим от Олсон, че в тоя апартамент бая студенко ни е Simple Smile

Айде много усмивки и от мен.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт