Къде сте, мами от Швеция?

  • 27 645
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 0
Попрочетох малко от историята, подробно изчерпателно е писано, но бебчо не дава много да се чете  Simple Smile и не сам я дочела.

didi4 погледни или званни да пита6 за чувалче тук

http://www.babyproffsen.se/

по принцип е много добре зареден магазин има доста неща. Намират се в Хисинген, Бакаплан се казва търговския центар. Там има още 3, мисля бяха,бебе6ки магазина.
За блокета, така е големи буклуци са6то се срещат.
Много благодаря за информацията за проходилките   bouquet

До скоро   bouquet



# 241
  • Мнения: 69
Ох, най -накрая ми остана временце  Laughing
Да дам и аз отчет.
Значи ходихме днес на едно място Tingstadsvassen, много магазин там много нещо и там де беше един магазин Baby Hörnan, които били представители на Куини за Гьотеборг, имаше само едно останало чувалче за моя модел и не ми хареса цвета. Затуй си поръчах и в петък ще ми го доставят  Hug
Моята бебка най-накрая няма да мръзне.
Обаче аз взех че си харесах и столче за хранене.
От там на връщане си купихме и печка от олсон и така натоварих мъжете ми , че горките............. #2gunfire идваше им да ме смачкат.
Купих на бебка и една много сладка книжка мекичка със разни шумкащи работи в нея и други дреболии и съм супер доволна  Laughing
Така де похвалих ви се.
Похвалете се и вие нещо.
Сладки сънища

Ето ми го столчето, ама в друг цвят http://ecx.images-amazon.com/images/I/41OKSPOtOOL._SS500_.jpg

# 242
  • Мнения: 0
Привет Simple Smile,

Michael Wirth от тази катедра по славистика и българистика на Гьотеборгския университет е издал един българо/шведски речник. Добър е горе/долу има и малко граматика в началото.

didi4 стоплихте ли се?
Твоята малка принцеска ще бъде супер щастлива с новите придобивки  Simple Smile. Много хубаво столчето и удобно изглежда.

Лека нощ  bouquet

 

# 243
  • Мнения: 2 786
Хей, съседки, има ли сред вас клиенти на Нордеа?
Чета, че имали проблем ... http://www.aftenposten.no/forbruker/article1127253.ece

# 244
  • Мнения: 69
Има , има клиенти на Нордея.
Абе съседке, добре че си ти да пишеш отвреме на време в наща темичка, че те шведските мами заспаха зимен сън. Вече хич никой не пише. Да вземем направо да я закрием ли нашата темичка какво ли? newsm78
Айде драснете по някой ред. Naughty
Да не се излагаме тука.
Къде сте бе момичета? Да не ви отвя някоя виелица?

# 245
Живеем в Lidingö, видях че имаше една мама от Nacka, тя сигурно ни е най-близката комшийка.

Sestro, v Lidingö ima dosta BG mami4ki Wink
Polovinata BG posolstvo zhiveyat tam.

Brykni vyv www.bulgarien.se & www.bulgarien.nu (www.bulgarien.nu/svenska)
Ela i na BG cyrkva v Stockholm ako iskash


Bello
www.bulgarien.se
www.bulgarien.nu
i oshte 400 drugi, no ne samo BG sajta Wink

# 246
Момичета, скоро разбрах, че sterling пускат редовна линия за летния период от Стокхолм до Бургас на много прилични цени. Полетът е директен, което е страхотно, защото директно до България няма компания, която да извършва превози.

Mda,
Sterling ima Stockholm-Burgas e super.
Za Sofia vse oshte nyama Wink

Na www.bulgarien.nu/svenska mozhe da sravnyavate ceni direktno.
Razlikata ponyakoga e 900 SEK, koeto e 92 EUR...

# 247
  • Мнения: 6
Здравейте на всички
ето ме и мен  Wink

аз съм супер щастлива - на 3ти ноември си отивам до БГ за 1 месец  Grinning
а в понеделник съм на преглед - ще ми правят ултразвук!!!
искам нещо да ви попитам  Thinking   предният път когато ходих на консултация /тя ми беше и първа/ ми определиха седмицата и термина без да са ме гледали нито на видеозон, нито на улразвук само ми взеха кръв и урина за изследвания!!!Нормално ли е според вас? Сега според тях съм в 18 седмица, но незнам колко е вярно и чакам с нетърпение понеделник,4е да се разбере  :rol

хайде засега това е от мен
надявам се другата седмица да успея да пиша пак  Grinning

веселоооооооооооо

# 248
  • Мнения: 69
Айде бебчо вече почти е преполовил пътя  Laughing.

Симона ти в БГ ли ще раждаш или отиваш само за малко?
Аз доколкото знам няма по-добро изследване за бебчо на този етап от ултразвука, а при положение, че ти се чувстваш добре за какво да те дупчат да ти вземат кръв. Абе не знам. Във всеки случай в БГ правят кръвни изследвани и на урина такива , но пак зависи от лякаря да ти каже и от неговата преценка на общото състояние на мама, на бебчо, предишни бременности, възраст и т.н.
Най-важното е да си положително настроена, да очакваш бебчо, да мислиш само колко ще е хубаво............. На мен дори ми се случваше и с двете деца да миказват ,ч е не всичко е наред , а пък да са ми живи и здрави........нищо си им няма. Със сина дори ме караха да го махам , че плода нямал растеж. newsm78
 Hug от мен и да се отчетеш в понеделник .

# 249
  • Мнения: 0
Здравей Симона,

Да, нормално е. Друго не е предвидено да ти се прави като изследване на този етап от здравната каса.  Крав 6те ти вземат всеки пат , когато посе6тава6 аку6ерката за да види как ти е хемоглубина.Ултразука, който ти предстои е единственния за цялата бременност. На него 6те ти определят с то4ност кога е термина ти, пола на плода няма да ти кажат, забранено е сас закон да се прави. Ако иска6 да ти се направят генети4ни изследвания и си под 35 год. трябва да си ги плати6, тук струват 1900 крони. Ако иска6 допалнителни прегледи на ултразвук по време на бременността, както и да нау4и6 пола на детето, трябва да отиде6 на 4астен генеколог. Предварително оба4е се осведоми дали кабинета е оборудван с необходимата за целта техника. Аз открих в Гьотеборг само един такав кабинет.Лекаря не работи сас здравната каса и саответно си пла6та6 сама целия преглед. Преглед с лекар става само при необходимост, и то по тяхна преценка, не по желание. Полага ти се само един преглед при лекар в на4алото на бременноста.
Това в об6ти линии е от моя опит с бременност тук.
Ако иска6 да си направи6 пове4ко изследвания, от тези който ти се предлагат тук, и се косултира6 сас специалисти, ползвай месеца в Бг.

Лека бременност   bouquet и бади сигурна 4е вси4ко с вас е и 6те баде наред  Simple Smile

# 250
Вие сте много добре информирани като цяло. Аз преди да отида в гунда дори предтстава нямах, че имало ученически кредит система. Каза ми го една австралийка за първи път едва когато започнах грунда. Но без комвух не можеш да учиш на по-висока степен, ако искаш да стигнеш до университета. Ако не мислиш да учиш въобще не си хаби времето да ходиш в грунда. Ако имаш за цел да си намериш работа в Швеция, ти е необходимо само сфи, та дори и толкова не ти трябва понеже аз от опит зная за една азиатка, която си гледаше четирите деца и знаеше езика от работа. Въобще не го беше изучавала в училище и го говореше съвършено. За да научиш по-бързо езика, търси контакти със шведи и специално тези, които го говорят по-добре. Сфи е лесно, аз го изкарах бързо, но не продължих в грунда същото лято защото исках да съм малко вкъщи с детето. Есента ме хванаха отново мераците за учене и едва тогава се записах за грунда и ми казоха тогава за цсн. Ако ти трябват пари, ти препоръчвам да си намериш работа, защото цсн не е издръжка а кредит, които подпомага да увеличиш образованието си, но после трябва тези пари да ги връщаш обратно на банката и са парите за един месец са много малко. 
 
 

# 251
  • Мнения: 2 786
дидич, чета ви аз, чета ви по съседски  Hug
Сигурно другите момичета са много заети или нямат достъп до Интернет в момента  Rolling Eyes

# 252
  • Мнения: 69
Ами ще потдържаме огъня тука, докато си пуснат нет  Hug Hug Hug

# 253
  • Мнения: 0
Здравейте на всички майки които живеят във Швеция тази изключително красива страна поне за мен е така!Първо да се извиня ако досаждам но ми е много интересно да чета за вас за начина на живот там.Аз имах щастието да видя тази страна благодарение на сестра ми която живее във/Холандия вече 11 години/и тя ми спретна тази изненада по повод 30я ми рожден ден екскурзия до Швеция.Много добре изкарахме и на мен тази страна ми остана в  сърцето.Затова ви чета искам да науча повече неща за там на вас дали ви харесва дори ако имате снимки също да разгледам от други места в страната.Ние бяхме  във Стокхолм.Благодаря  предварително.Приятен ден пожелавам на всички.

# 254
  • Мнения: 69
rumrom добре дошла в нашата темичка. Със сигурност не досаждаш. Много се радвам че ти е харесало тук. Яно имаш сестра, която много те обича. Хубаво е когато човек има някой толкова близък до сърцето си човек. Тогава всеки спомен свързан с него остава в сърцето завинаги.
Много усмивки на всички мами.

Общи условия

Активация на акаунт