Предотвратяване на появата на подкожни косъмчета в областа на бикините?

  • 22 528
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 488
Момичета здравейте!!!
Аз имам много проблеми в бикини областта, както и в момента и затова се реших да пиша и да споделя.

От няколко години насам (7-8 г.) ми се образува огромна топка, която е пълна с гной от страни на срамните устни, някъде между крака и срамната устна. Ходила съм на гинеколози и хирурзи. Шев и кройка съм яка. От събота имам същото образование  с невероятни болки огромно, заради което не мога да хода, да спя да стоя права. С две думи нищо не мога да правя.
Днес станах от леглото и реших да звъна в някоя болница, за да отида при някой който може да ми постави някаква диагноза(досега никой не ми е казал какво е това) и така се оказах днес следобяд е ВМА в София. При д-р Йорданова, която беше супер мила и добра.
Обясни ми че това е някакъв вид акне, за което ще трябва продължително лечение. Каза ми, че това е заболяване и няма значение по какъв начин се премахват космите просто го имаш това заболяване.
Методите за премахване усложняват заболяването, но не са и в основата на заболяването.
Каза ми, че когато се излекувам и всичко се поуспокои ще трябва да си направя лазерна епилация, която е единствения метод, който не усложнява заболяването.

Дано да съм ви била полезна. Моя съвет е да отидете при кожен лекар в по ранните стадии, когато са малки пъпчици, а не да чакате да стане като при мен.
Ако някой се интересува по нататък ще пиша след като има някакво развитие

Успех момичета и дано никога не стигате дотук. Болките са неописуеми Повярвайте!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • Мнения: 232
Леле…  Sad съчувствам ти много за преживяното!  Hug
Дано всичко да се оправи безпроблемно и бързо!
Благодаря, че сподели и ни предупреди!   bouquet
Успех!

# 62
az da popitam - koe spored vas e po-dobre - krem epilator ili kola maska ? 4e nesto ne mi ostava redovno vreme za da hodia do kozmeti4kata ..a v kasti probvah - no mi trqbvat po nqkolko drapvaniq sas studenata kola maska ...ina4e rezultata beshe dobar ...no e bavno i me e strah 4e s tezi nqkolko darpaniq ...mmm nqkoi raboti da ne se razteglqt  newsm78

# 63
Според мен нищо няма да ти стане, но по-добре си ходи при козметик, защото си знае работата. Така ще ти баде по-спокойно.

# 64
  • Мнения: 965
Лично аз използвам крем-депилатоар с алое вера, стоя 10-ина минутки и махам с шпатулката. После като измия и подсуша, намазвам с вита мерфен няколкото пъпчици. Мислила съм и преди да мацна с вита мерфена, да мина с един тампон, напоен с розова вода, защото и тя действа успокояващо и тонизиращо на кожата...  Rolling Eyes

Това с лазерната епилация звучи добре, но имам едно питане - доколкото съм чувала оттук-оттам, не бива да се прави повече от една процедура в месеца, нали така? Ако е така, след като си я направи човек в месеца веднъж, през останалото време до следващата продецура появяват ли се косъмчета?

# 65
  • Мнения: 3 459
Анелия, би ли ми казала на каква цена е този Вита Мерфен, че ме заинтересува  Rolling Eyes
На мен след епилация кожата адски ми се зачервява  ooooh!

# 66
  • Мнения: 488
Lenusikkk Благодаря ти. Много трябва да се внимава.

А за лазерната епилация, по мои сметки би трябвало да се прави една процедура в месеца, но през останалото време дори и да се появяват косъмчета не се пипат. Поне аз така си гобяснявам. Незнам  newsm78

Моля ако някой има идея да сподели.

А сега трябва да се рова и да чета кое студио е добро за лазерна епилация. Споделете вие момичета. Доста ме интересува. Само знам, че Пикасо и Борекс са добри и известни, но коя от двете?
Дайте ми съвет, ако знаете нещо повече. Моля!!!!

Благодаря ви предварително!!!! Пожелавам успех на всички в борбата с гадните косъмчета!  Grinning



 

# 67
  • Мнения: 965
Джей, здравей! Ами аз от тази темичка научих за Вита мерфена и на другия ден си го купих веднага - струва 4.50 лв и е за ранички, възпаления и всякакви производни. Мисля, че ми се отразява добре, но разбрах, че трябва постоянство. Гледам да мажа поне по 2 пъти дневно  Peace

За лазерната епилация по-добри отзиви съм чувала за Боракс! Може би там бих се ориентирала... знам, че трябва една процедура в месеца, но пък ако излизат косъмчета през останалото време какво... така ли да се оставят??? Който има идея, да споделя  Wink

# 68
  • Мнения: X
Джей, здравей! Ами аз от тази темичка научих за Вита мерфена и на другия ден си го купих веднага - струва 4.50 лв и е за ранички, възпаления и всякакви производни. Мисля, че ми се отразява добре, но разбрах, че трябва постоянство. Гледам да мажа поне по 2 пъти дневно  Peace

За лазерната епилация по-добри отзиви съм чувала за Боракс! Може би там бих се ориентирала... знам, че трябва една процедура в месеца, но пък ако излизат косъмчета през останалото време какво... така ли да се оставят??? Който има идея, да споделя  Wink
Преди всяка процедура,която е един път месечно трябва да сте избръснати,и поне два -три месеца не трябва да сте правили кола маска,за да се възстановят фоликулите на космите,за да има съответно какво да се обработва.След процедурата косъмчетата продължават да растат ,но по-бавно,и онези,които са се повлияли/а това са около 20% според фазата на растежа,в който са се намирали в момента на процедурата/ започват да падат,даже можете да ги изтеглите с пинсетка много лесно,а останалите продължават да растат.С всяка процедура започват да растат все по-нарядко ,по-бавно и по-тънки.Докато съвсем оредеят и станат на бебешки мъх.Междувременно между процедурите можете само да се бръснете,но не и да скубете,защото целта е да се облъчи корена на косъма.Аз лично гледах да не се бръсна много между процедурите,а от 6 насам бръсна само единични местенца,които са останали преди да отида на процедура.Най-късно падат по ръба на срамните устни.Всичко това го споделям единствено като запомнено от това ,което съм чела в интернет във връзка с фотоепилацията и лазера,и от моите лични впечатления,не съм специалист в тази област и не претендирам да съм точна или изчерпателна.Надявам се да съм ви била полезна,момичета!!! Flowers Rose

# 69
  • Мнения: 488
Macinka_vn  Благодаря ти

Аз имах нужда от това обяснение. Постарала си се да прочетеш и да ми го предадеш

сдъвкано  Mr. Green

Благодаря ти от сърце.   bowuu Предстоят ми такива процедури и ме интересува. Все още

незнам кога но когато и да ги направа ще споделя с вас.

Благодаря пак   bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 488
Хей момичета здравейте!!!

Да се отчета, че вече два пъти ходя при лекарката във ВМА и съм много доволна за сега. Пия антибиотик " Дотур" и в момента. Лечението е много трудно и затова призовавам всички, които имат и най малките пъпчици дори и сами да изчезват отидете раничко, зашото аз сега си ближа раните от ненавременното ходене там.
"Дотур"-а е унагрско производство и е копие на нашето "Доксациклин". Пих го 10 дни 2 пъти по едно на 12 часа, сега го пия един път по едно на 24 часа, и продължавам след това през ден по 1-но - 20 дни. Днес пак бях на лекар. Инжектираха ми една ампула, с която явно унищожават фоликула незнам. Питах ги но не ми отговориха, защото както винаги имат работа.
Инжектираха течността във всяка язва на слабините, където е имало или има ново "нещо" пълно с гной.
А забравих да ви кажа диагнозата е - АКНЕ ИНВЕРСА.

Ще ходя пак след 20 дни за да инжектират отново и така докато не се изчиста. Може да достигне и до 5-6 инжекции.
Моят съвет е не чакайте. Изчезвайте на лекар.
Дано да съм ви била полезна!!!
Ако имате въпроси питайте няма проблем.
Успех   bouquet

# 71
  • Мнения: 97
Питах и в другата тема, но все пак .... някой да е ползвал това
http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=33_34&products_id=468

# 72
  • Мнения: 272
Питах и в другата тема, но все пак .... някой да е ползвал това
http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=33_34&products_id=468
Да ли пък няма да помага за тези гадости,поне да намаляват  newsm78

# 73
здравейте на всички искам да ви попитам можете ли да ми кажете дали витамерфина може да се използва след операция

# 74
  • Мнения: 1 258
nelchetooo` ,аз нямам идея дали може да се използва! newsm78
rali4ка не ти  завиждам!Сигурно много боли да те боцкат в слабините!чак започнах да се чувствам некомфортно само докато четях Weary

Общи условия

Активация на акаунт