Ваксини...

  • 6 976
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 451
да, хубаво е да се чете, преди да се пише. ваксинациите са задължителни в България от поне 40 години насам, ако не и повече. мислиш ли, че и през 60-те години на миналия век, когато всичко е било държавно, пак законодателят е задължил ваксините от финансов интерес?

за полиомиелит, например, България е още рискова. за туберкулоза - също. за паротит - също.
Няма такова нещо като "държавно". Държавата си е плащала и продължава да плаща като поп на производителите на ваксини.
Не съм съгласна, че България е рискова от към тези заболявания. Но някой има интерес да всява страх и то колко му трябва на човек...

# 61
  • Мнения: 1 303
Никой не те напада,мари_анка,сторило ти се е.
Въпроса ми беше риторичен,не към теб

# 62
  • София
  • Мнения: 6 363
да, хубаво е да се чете, преди да се пише. ваксинациите са задължителни в България от поне 40 години насам, ако не и повече. мислиш ли, че и през 60-те години на миналия век, когато всичко е било държавно, пак законодателят е задължил ваксините от финансов интерес?

за полиомиелит, например, България е още рискова. за туберкулоза - също. за паротит - също.
Няма такова нещо като "държавно". Държавата си е плащала и продължава да плаща като поп на производителите на ваксини.
Не съм съгласна, че България е рискова от към тези заболявания. Но някой има интерес да всява страх и то колко му трябва на човек...


Мари-анке, мила, как да няма такова нещо? аз говоря за времето, когато мен са ме ваксинирали като бебе - 1967 година. тогава производителят не ваксината е бил държавата, бе, Мари-анке! айде да се разберем така - преди да отречеш нещо, поне се замисли - дори и да не потърсиш малко информация.

може да не си съгласна, но не си информирана, затова несъгласията ти просто олекват. епидемията от паротит е факт и в момента. за полиомиелита - защо мислиш, че едва от тази година се премахна живото полио? прочети, поинтересувай се. за туберкулозата - защо мислиш, че на моята позната от Германия, като разбраха, че ще пътува за България често, й препоръчаха да ваксинира бебето си с БЦЖ?

# 63
  • Мнения: 4 451
jam, за податливото болшинство деца заушката е безопасна, а половината от тях я прекарват дори безсимптомно. Понася се много по-добре в детска възраст и имунитетът е пожизнен. Той го предпазва да се разболее от болестта в тази възраст, в която вече е опасна.

# 64
  • Мнения: 1 303
Какво значи"България според мен не е рискова от към тези заболявания"-въобще не се срещат у нас ли тези заболявания?

# 65
  • Мнения: 4 451
Някой интересувал ли се е по-подробно от тая тема? На мен ми остана съвсем малко време до раждането, започнах да чета това-онова и... се побърках...

да, и аз съм така. в крайна сметка избрах ваксините, а побъркването и страхът си останаха. и това е един от малкото случаи в живота ми, когато съжалих, че съм се информирала.
честно казано, предпочитам да не бях чела някои неща по темата.

Това твоя реплика ли е? Нещо си противоречиш. Моля, не разваляй добрия тон!
Няма нищо безплатно на този свят. Някой е плащал яки пари, за да се произвеждат ваксините.

# 66
  • Мнения: 1 303
Безопасна заушка?А риска от стерилитет в зряла възраст?

# 67
  • Мнения: 4 451
Какво значи"България според мен не е рискова от към тези заболявания"-въобще не се срещат у нас ли тези заболявания?
Срещат се, разбира се, но чак пък за епидемия и дума не може да става.
Туберкулозата има изразен социален карактер. Това е болест характерна за бедните, затворниците, за хора, които се хранят оскъдно и живеят в мизерни условия. Това го знам от лекар.
И всъщност именно подобряването на условията на живот, по-добрата хигиена и т.н. са довели до изкореняването (или поне свеждането до минимум) на доста болести. А не масовото имунизиране, както се опитват да ни втълпят.
jam, между другото, именно Германия е една от страните, в които се дава право на родителя да избере да ваксинира или не детето си.

# 68
  • Мнения: 4 451
Безопасна заушка?А риска от стерилитет в зряла възраст?
Много точно казано - зряла възраст (подчертавам). Мъжкото безплодие , в резултат на усложнение от заушката възниква при подратващи или при по-голяма възраст, когато имунитетът от ваксината не съществува. И въпросът тук е защо тази типично детска болест измести възрастовата граница и вместо да се преболедува като дете, когато е не само безопасна, но и се изгражда имунитет за цял живот, вече се превърна едва ли не в болест на подрастващите и възрастните?

# 69
  • София
  • Мнения: 6 363
Мари-анка, не си противореча.
аз съм нормален човек, при това - образован и способен да мисли аналитично и многоизмерно. не подценявам нещата и се старая да обхвана проблема от всички страни. не съм оперирана нито от разум, нито от чувства. нормално е да изпитвам известни притеснения, но както съм написала - разумът надделя. заради емоциите бих предпочела да не съм чела за някои епизодични и недоказани неща, които разумът ми разбира, че не са релевантни, но емоциите на майка не могат да загърбят.

а ти си ми ясна. "някой е плащал здрави кинти" и прочие.... световната конспирация в действие. просто повтаряте като папагали, без да мислите. опитах се да ти дам един пример, който оборва папагалската теза за печалбите, но ти изобщо не пожела да го осмислиш.

както каза любимият ми ТВ герой д-р Хаус на една майка като тебе, която му обясни за печалбите на фармацевтичните корпорации от ваксините - "а знаете ли, кой бизнес печели много, като не ваксинирате бебетата си? Бизнесът на производителите на детски ковчези!"

и накрая - ти самата каза, че съвети не даваш. защо тогава си толкова активна в агитацията? каза си мнението няколко пъти (доста пъти) - хайде, стига толкова. иначе прилича на насилствено убеждаване.

# 70
  • Мнения: 1 303
Имах предвид,че при прекарване на заушка има риск детето да остане стерилно за вбъдеще,а не че ако я кара в по-зряла възраст има вероятност да стане безплоден(а)

# 71
  • Мнения: 4 451
jam, нужно ли е да превръщаме темата в спор? Ясна или не, аз съм доста образован човек, и когато химията говори, аз обикновено мълча.
За първи път в живота си чувам за нещо безплатно, и понеже съм трезвомислеща, знам че такова животно просто нЕма!
Съвети не давам, просто се опитвам да отговарям на въпроси, защото достатъчно чета по проблема. А то си е проблем. И се радвам, че все повече хора започват да мислят. Включително и ти. Grinning
Веселка, мъжът ми е преболедувал заушка като дете. Две деца имаме. Laughing Как се изкарва заушката в детска възраст, вече писах.

# 72
  • Мнения: 4 451
както каза любимият ми ТВ герой д-р Хаус на една майка като тебе, която му обясни за печалбите на фармацевтичните корпорации от ваксините - "а знаете ли, кой бизнес печели много, като не ваксинирате бебетата си? Бизнесът на производителите на детски ковчези!"

Много хитър начин да се всее страх. Това е целта, гледам - постигат я.

# 73
  • Мнения: 1 303
Марианка-радвай се,че се е отървал,но това не е успокоение за никой.Къде пише,че заушката при деца протича без усложнения??

# 74
  • Мнения: 1 303
Представи си тази ситуация-избухва епидемия полиомиелит примерно-при положение,че не си имунизирала децата-с такова впечатление останах-какво ще направиш:
ще идеш ги заведеш веднага за ваксинация или
ще се надяваш да не се разболеят,спазвайки добра хигиена и т.н или да си кажеш-е то паралитичната форма е рядкост,пък иначе си е просто респираторна инфекция??

Общи условия

Активация на акаунт