ВАЖНИТЕ НЕЩА В ЖИВОТА НА ЖЕНАТА !

  • 3 857
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 621
Всичко е въпртос на приоритети. Важното е да се чувства щастлива и удовлетворена от себе си и живота си   Hug

# 91
  • Мнения: 1 931
Децата са много важно нещо за мен, но не трябва да си изключва и кариерата. Трябва всичко да върви заедно. В крайна сметка и трябва да се изкарват пари с които да се отглеждат децата и да им дадеш нормален живот. А когато ти харесва работата не е тормоз и може да се пребереш да се занимаваш и с децата. Живота не е само тези няколко месеца или годинки в които седиме и ги гледаме вкъщи. Те след това си поемат своя живот и не трябва да сме плътно до тях винаги, за да може и те да станат уверени в тях същества и да се справят с техният си живот.

# 92
  • Мнения: 3 929
Преди да родя сина си, за мен най-важното беше да си намеря подходяща работа, съответстваща на образованието и квалификацията ми. Бременеенето, гледането на дете и бракът ми изглеждаха някакси далечни. Но когато ти е писано, забременяваш, както стана и при мен, без да съм го планирала, и животът ми се преобърна. Сега съм една щастлива майка и моят син е №1 в моя живот и вероятно ще остане до края на живота ми. В същото време не подценявам работата си, на която много държа, защото ме удовлетворява душевно. Опитвам се да съчетавам отглеждането на сина си с работата и засега успявам благодарение на компромисите с отсъствията ми от страна на работодателя ми и отчасти - на свекърва ми. Всичко, което носи удоволствие и удовлетворение в живота на човека, не само на жената, е важно нещо. За мен е голямо щастие да съм с детето си. Работата ми носи морално и горе-долу финансово удовлетворение. Съпругът ми е добър и съм щастлива с него. Всичко това е важно за мен.

# 93
  • София
  • Мнения: 308
В различните периоди от живота човек има различни приоритети.
Докато бях студентка за мен на първо място бяха приятелите, пътуванията, любимия човек. Използвах максимално това време на безгрижие и необвързаност.
След дипломирането на първи план вече беше работата и желанието да бъда добър професионалист. Но не за да се доказвам на някого, а заради удоволствието от себереализацията. Е и финансовия аспект не е маловажен.
Сега вече дъщеря ми и семейството ми са най-важните неща. Иска ми се да се възползвам от всеки миг прекаран с нея. С раждането си тя придаде смисъл на живота ми и го направи по-истински. Дано да успея да намеря верния баланс, когато се върна отново на работа. Но от сега знам че не бих направила компромиси с детето си, заради рабатата, защото и най-престижната работа не може да се сравни с щастието което откривам в една нейна беззъба усмивка.  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 2 096
питаш във форум за майки естествено е да получиш отговор за приоритета на майчинството..
Човек сам си избира приоритетите в живота и дества според тях.. това което е хубаво за теб е лошо за друг .. Важното е да живееш в хармония със себе си!

# 95
  • Мнения: 19 296
Хайде да решим един спор ! Една моя позната спори с мен , че най - важното нещо в живота и е да направи кариера и да докаже пред себе си и всички , че е по - добра във всичко от мъжа си . А аз и казах , че и преди да имам деца , и сега за мен най - важното нещо в живота на една жена е да стане майка и после да бъде всичко останало . В смисъл , че за мен майчинството е приоритет .

А вие как мислите по този въпрос ? Промени ли се мнението ви след като станахте майки ?
Хайде , споделете !
Преди да стана майка на първо място стоеше кариерата с главно К. Истината е, че всеки избира пътя и приоритетите си. Не бих казала, че най-важното е да станеш майка. Просто станеш ли веднъж майка, дори и без да искаш преосмисляш живота си и целите си. Не мисля също така, че децата трябва да са спънка(ако всичко е наред, разбира се) за една жена да се докаже.


Не мога да си представя по-тъпа причина за правенето на кариера от това да докажеш, че си по-добра от съпруга. Все пак, бракът не е съревнование, а партньорство!
Не мога да си представя и по-тъпа причина да станеш майка от желанието за изпълнение на 'служебен дълг / задължение'.


Напълно съм съгласна.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 01:34 от В_и_В_и

# 96
  • Мнения: 1 091
Хайде да решим един спор ! Една моя позната спори с мен , че най - важното нещо в живота и е да направи кариера и да докаже пред себе си и всички , че е по - добра във всичко от мъжа си . А аз и казах , че и преди да имам деца , и сега за мен най - важното нещо в живота на една жена е да стане майка и после да бъде всичко останало . В смисъл , че за мен майчинството е приоритет .

А вие как мислите по този въпрос ? Промени ли се мнението ви след като станахте майки ?
Хайде , споделете !
PeaceИ аз мисля така. Peace

Че има приоритети, ясно.
И въпреки, че изключително много държа да работя това, което обичам, и го правя, далеч не смятам, че това е единственото важно нещо в моя живот.
Ако по този начин мога да подкрепя твоята страна в спора.

На въпроса: важните неща могат да бъдат най - разнообразни, каквито всъщност са и хората. Без да има нужда да степенуваме.

Но доводът "да докажа на мъжа си, че съм по - добра от него" е абсурден.
Именно защото жената е " по - добра " по принцип. Mr. Green

# 97
  • Мнения: 3 016
Най -щастливият момент в живота на една жена е когато стане майка . Когато чуеш как изплаква новия човек . Няма по -щастлив миг от този .

Общи условия

Активация на акаунт