Арабско слънце тук изгрява и с нежна обич ни дарява~::~60

  • 25 313
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
Леле, притесних се, че сте се скрили някъде да кроите тайни планове срещу чичото  на tahmine, докато ви намеря прерових три страници в основния подфорум  ooooh! ама така е като чукча не читател, чукча писател и не може да прочете, че има промени и нов подфорум  hahaha

Tahmine, ако за спешната евакуация на нежелания гост имаш нужда от детско присъствие само кажи и ще подбера целия клас на дъщеря ми към студентски град на междукултурен обмен  Wink (18 броя са, но аз лично в класната им стая издържам не повече от 2,5 минути). За съжаление роднините не можеш да си ги избираш, така че или им дай пълен игнор или приеми че са си такива и не си го слагай на сърце, че покрай тия роднински простотии се изпускат сума ти ценни мигове от съвместния ви живот с младежа и вместо да се радвате един на друг и да сте щастливи, се изнервяте и ядосвате излишно.   bouquet

Във връзка с темата за различията, стереотипите и клишетата които ни се насаждат под формата на медийна информация (или дезинформация) - наскоро гледах Кралството "the Kingdom", филмът е американски и няма големи претенции да е филм за награди на фестивали,  но се впечатлих от гледната точка за арабите и насилието като цяло.

# 271
  • Мнения: 323
3 дни не са изпитателния срок, а дните ,в които вие приемате гости без да питате?нали така беше?И още нещо никои с никого  не води битки ,поне не аз,а ако вие водите такава проблема си е ваш.Аз съм отявлен пацифист.Мерси на тези които си направиха труда да ми обяснят доста неща,които признавам бяха нови за мен.

# 272
  • Мнения: 216
Крис-само за миг помисли над факта-повече от 30 човека от сем.на мъжът ми-вгол.част старци,деца и жени са изгорели или разкъсани в резултат на инвазиите водени от държавата ,в която живеят твоите приятелки....тук момичетата знаят за мен  bouquet
с това поздравявам и призовавам теб и събеседничките ти към...размисъл
http://www.youtube.com/watch?v=CDN6tGOY82g&feature=related

# 273
  • Мнения: 800
Криси, щом се имаш за пацифист, браво, похвално . Но тук никой не защитава войната, напротив, ненавиждаме я. Всички си "направихме труда да ти обясним много неща", въпроса е там, че ако искаш да разбереш повече, просто питай , а не да се стремиш да наливаш масло в огъня чрез провокативни въпроси, пък после да се тръшкаш защо сме толкова враждебни арабските терористки.

# 274
  • Мнения: 323
само не искам да бъда "ябълката на раздора"Искаше ми се да науча неща интересни извън политиката,вие всички живеете в страни с богата история и култура,по някакъв начин нещата се завъртяха обратно.И питам сега защо трябва да бъркам в рана,която кърви-кому е необходимо това?По-леко ли щеше да ви стане и нямаше ли да е прекалено цинично?За това не желая да говоря на тема политика.И още отговарям за моите постъпки а не чужди.Видях клипа,ужасяващ е-част от него даваха и по австрийската телевизия.И понеже тук все не е политически форум ще оставя това без коментар.

# 275
  • Мнения: 800
Криси, освен арабски, гледала съм и еврейски клипове. Насилието, терора нямат лице, нямат принадлежност, никой от нас не защитава убийствата на невинни хора. Но насилието ражда насилие.
Ако наистина идваш с мир, съобрази се с някои неща, които , ако се засегнат, няма как да не доведат отново до конфликт и нападки.  Има хиляди други неща, за които можем да говорим и споделяме, без да стъпваме на минно поле  Peace

# 276
  • Мнения: 468
Криси, нормално е всеки да има свои виждания по въпроса. На едни мами им се говори, на други не. Нали и мамите братовчедки не са еднакви като хора, едни ни отговарят по-позитивно, други не.   bouquet

# 277
  • Мнения: 323
Tahmine тук съм напълно съгласна с теб.Но ви моля да разберете,че целта ми не е конфронтация,ако в любопитство си съм ви засегнала по някакъв начин,съжалявам затова.Но истината е ,че не очаквах да сте  така войнствено настроени.Със сигурност има за какво.Тук много често повтарят една сентенция,която в моя случай с вас е валидна-Пътят на добрите намерения минава през ада.Така ми се случи и в София когато работех в арабската фирма,половин година ми беше необходима,за да се сработим с арабите-през това време прехвърчаха стрели,погледи,нападки,че и скандали.А после се оказа,че се разбираме много добре.Започнахме да уважаваме различията,да се съобразяваме с тях и различните възгледи по много въпроси и се оказа нетолкова трудно,но явно трябваше време затова.Разбира се пърливите теми се отбягваха.

# 278
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте, мили дами!  Heart Eyes

Абе защо търсите темата из подфорумите, вижте горе в ляво на страничката има един бутон Нови отговори на моите публикации - натискате го и ви показва всички теми в които сте писали и в които има нови отговори. На мен така ми е по-лесно. Като търся нови теми, тогава обикалям подфорумите.

Дуа, страхотно предложение за молитвите и вуйчото  hahaha- ако бях наблизо веднага щях да се включа в мероприятието. Те да си дремят навън, а ние ще сме на лафче, кафенце - хахаха, после Катето нас ще се чуди как да гони  hahaha Hug

И аз като Хари не обичам много да се задълбавам в сериозни теми, нямам против да ги чета, но простете ако не се включвам  Hug Някак си не се чувствам адекватно, след като тук има хора, които са преживяли огромни ужаси  Sad, някак си моето мнение би бледняло и би било доста незначително пред техните.

Поздрави на всички и лек ден   bouquet

# 279
  • Мнения: 100
Дала, питаш, мила, защо не пиша... Ми защото не искам да се намесвам някъде, където не ми е работата... Ето - от сладки мохабети, форума се превърна във място за доизясняване на ясни ситуации... защото някой си решил да ни посети, и да внесе "разнообразие" в темата за  иначе "как са децата", "вкусен ли е кейкса"... ама за какво разнообразие само става дума!!! Прави са всички, които казаха ignore, аз затова и към Криси няма да се обръщам. Разбирам Дуа много добре, когато преди известно време стана отново въпрос за "богоизбраните", аз разгледах снимките, така че разбирам защо тя не може и не иска да се прикрепи към останалите. За мен тази дискусия с Криси е приключила (как може да приключи, когато дори не е започвала, де..)   bouquet

Дуа, в новия офис имам адски много работа, откакто съм дошла сутринта в 10 съм отворила страницата и чак сега успях да изчета и да напиша нещо. 5 страници се бяха събрали... Освен това вчера прецаках нещо дистанционното на климатика, и докато дойде собственика на сградата да го оправи умрях от студ. Току що ми направи същия номер, ама хванах му аз вече цаката... Ми българска марка... български реотан!!  Joy  hahaha

Кате, искам и аз да дойда на театъра.... ако трябва - и билет ще купя, няма страшно!! Само да присъствам, че толкова интересно ми стана... Въй, въй, егати вуйчото....  То ще бъде постановка.... Стоянка Мутафова и Калоянчев ряпа да ядат!!  Laughing  (с абсолютно преклонение към таланта им, разбира се  bowuu bowuu bowuu )  Само кажи в кой блок и кога  Laughing  Аз предлагах преди да се видим поне за по кафе с тези, които могат, разбира се, а то виж какво излезе!! Че май у вас ще е купона  newsm78  Grinning Laughing Joy

Дезъртке, за теб имам една песничка... Жалко, че е на български само, че и аз бих искала да я ползвам, ама кел файда, като обекта не би могъл да я разбере...  Заповядай!   http://vbox7.com/play:72f8210a   
Аз няма да повтарям това, което момичетата вече са ти казали. Живота е пълен с изненади, когато най - малко очакваш - ще намериш щастието, което заслужаваш!  Heart Eyes

Дала, как е малкия сладур? Какво става с ремонта, до къде стигнахте?? Как е брата на мъжо??  Blush

Искам към всеки да се обърна персонално, но нямам възможност... Трябва и аз да започна да записвам на отделен лист на кой какво...  Laughing

Хубава вечер, момичета, и ако не се включа по-късно - значи съм заспала.... Напоследък все съм недоспала... абе какво напоследък, откакто съм във форума все с това се оплаквам.. И то да правех нещо съществено, амиии  Whistling

Абра, много хубаво слънце имаш... Мммм искам и аз такова!! Абе ... трябва да прочета малко повече инфо за влечението към огъня... Сега като се замисля, харесвам слънца за сувенири, медальони... ника, който си избрах пак е свързан със слънцето... слънце - огън... най - хубаво ми е когато гледам огън, а пък ме е неистово страх от вода... много вода имам предвид... странна работа... пироманка   Joy Как е масрито, ще го побългаряваме ли??  Laughing Laughing







Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 16:57 от Eye of Ra

# 280
  • Мнения: 113
Привет, дами  Hug
Брей, че страсти се вихрят тук- то не бяха похотливи вуйчовци, среднощни смс-и и добронамерено желание за диалог...
Аз пък се опитвам да си живея безметежно, очаквайки внучето си  Laughing То друго интересно май няма  Confused
Вили, оздравя ли, душа?
Веси, това с тесните дрешки наистина е голяма мотивация, особено ако са скъпички и са ни легнали на сърце. Аз вече две седмици геройски стискам без тестени изделия, сладкиши, ядки и газирани напитки. Ако не друго- поне кожата ще се поосвежи.
Кате, зареди ли оръдията?  #2gunfire Хайде, дано спечелиш битката, ще стискам палци  Wink
Приятен уикенд на всички   bouquet

# 281
  • Мнения: 126
Криси,
радвам се е те намирам тук още   bouquet
Истина е,че в спора се ражда истината,за тези които я търсят и имат очи да е видят.Мисля,че ти си такава-и няма да си сложиш тъмни очила,за всичко което видя и научи тук...Усети обаче  колко болка има....Историята често е била преправяна-в интерес на властващите...е нашата Бълария,която преди е била на 3 морета-Велика България,не е ли също ощетена от Великите сили?
Неправда винаги е имало.....

Питам само едно-от края на Втората Световна Война колко време е минало?!?!Има ли го вече Израел?
Как и защо....не се коментира?! Тогава кой не може да забрави и кой търси отплата?!Още кой трябва да се извини на еврейския народ -направиха  го французи,германци,американци.....До кое поколение трябва да продължим да се извиняваме,за да се изживее докрай целия този ужас.......Трябва да се говори,колко е страдал еврейския народ -Защо?! -За да има ИЗМИТО лице ,за това което сега той прави......същото- подчертан расизъм и антихуманизъм!
Не е ли смешно -да започне война под претекст,че има атомно оръжие,Света да бъде държан в страх и ужас .....а в края на войната да се окаже ...и да се обяви публично,че така и нищо не е намерено.....
Ех....навремето Войните са се водили заради хубави Жени-а сега......за  Петрол. #Cussing out
Прочетох те още веднъж внимателно....И аз ,като теб живея в чужбина.И на мен,като теб много неща ми бяха отказани тук!
Знаеш ли обаче кое  е най-обидното?!Реакцията на някои  българи ,които срещнах тук......Пази Боже сляпо да прогледа!
Милите дами....нарекоха мъжа ми-френски циганин!Защото бил арабин,а Франция се чудила как да се отърве от арабите......Разбрали-недоразбрали ,без никакво култура от страна на история,без никакви познания нито за бит и религия... Заключиха компетентно!  Нахраниха вътрешния си Мир ,че и те са в крак с модата и  плюят по арабите! А какво значи - арки?!Колко араби  са загинали под френското знаме,защитавайки френски интереси...
Монетата има винаги две лица-но за съжаление,когато е поставена на масата-се вижда само едното!

 Силна Америка-Онеправдан Израел и ......както казват-Терористи араби
Нали знаеш поговорката- Когато Вълка е сит ,а Агнето е останало цяло.....значи цялата  работа е за сметка на Друга овца!
Дано си ме разбрала....

# 282
  • Мнения: 112
DUA-видях клипчето от Ливан много е красиво.аз си го представях по друг начин,някак си сиво и всичко разрушено.то на клипа е като курорт Mr. Green иска ми се да отида да разгледам,ама едва ли ще стане Sad
искам да отида и в Дубай,и в Египет и на много места,дано това лято да стигна до Дубай,ама ще видя как ще е положението с работата и най-важното с парите Mr. Green.така че Дубай-дръж се идвам Joy
еххх мечти,мечти,засега си стоя само в гооъл-ърт Embarassed и си правя виртуални екскурзии

# 283
  • Мнения: 323
Дала,ако си бях сложила очила нямаше да вляза в нито един от двата поста.Нали живея на запад,далеч съм от този конфликт-мога споко да спя и да не продължавам.Но веднъж се замислих като гледах телевизия и се попитах ,а не прилича ли това на една шахматна битка.от едната страна вие ,а от другата те и някой яко дърпа конците за ваша сметка,за сметка всички,които живеят в този регион.И това,ако не цинизъм,не знам какво е.Но доколкото знам поправи ме,ако греша но Великобритания забърква тази каша.Нали тези са били под британски протекторат?
А за дискриминацията ами и тука я има под една добре опакована любезна форма.Ако се вникнеш ще разбереш.А за франсетата,о,тяхната арогантност е пословична.Това не ме учудва.

# 284
  • Мнения: 206
Drugarche ти ли ще пускаш новата тема? Да не се изпуснем нещо...  newsm78 baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт