Майчинството - счетоводно - 9

  • 58 276
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 289
запис  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 729
Здравейте и от мен.Октомври месец миналата година,предприятието в което работех и от което ми изплащат майчинството беше обявено в несъстоятелност.Всички сметки(на предприятието)са запорирани.Съответно не са изплатени заплатите за септември и октомври,а в това число и моето майчинство.Ноември месец,подадох молба за напускане и се прехвърлих в друга фирма от където от ноември месец редовно ми изплащат майчинството.Звънях няколко пъти в НОИ от където ме посъветваха да подам жалба в РУСО за неизплатените ми суми за месец септември и октомври.Та сега и въпросът ми:след като подам жалбата възможно ли е да ми се изплати дължимото?И ако можете да ми кажете как се пише жалба  Embarassed    че досега не ми се е налагало и не съм запозната със самият текст-какво точно съдържа той?  Embarassed    Ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите.     bouquet     Praynig

# 32
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте,
В началото на м.април най-малкият ми син навършва 1г.3м.Тъй като той е 4-то дете в семейството ни ми изтича платения отпуск за отглеждане на дете.Бих искала да ви попитам как е по-добре да постъпя:да остана на работното си място и да подам молба за неплатен отпуск до навършване на 2 г. ( или 3 г.) на детето или да искам да ме съкратят и да се регистрирам на борсата?Имайте пред вид,че заплатата ми е минимална и общо взето ми правят услуга,че се водя на работа.Нито ще имам очи да си искам платените отпуски за годините по майчинство,нито нищо.А когато съм в неплатен отпуск,продължава ли да ми тече трудов стаж?И още един въпрос  Embarassed Ако се регистрирам на борсата колко пари бих получавала и колко време ще ги получавам?
Извинете за многото въпроси,но нямаше как да го напиша по друг начин  Wink
Благодаря ви предварително!  Hug

# 33
Здравейте, моите работодатели ме осигуряват на минималната заплата, тъй че съм принудена да се назнача фиктивно на още едно място за да си внасям допълнително осигуровки, но ме притеснява факта, че няма да имам 6 месеца преди 45-дневния болничен, а само 4 месеца на второто място. Ще се зачете ли при изчисляването на майчинството?

# 34
  • Мнения: 100
Здравейте, моите работодатели ме осигуряват на минималната заплата, тъй че съм принудена да се назнача фиктивно на още едно място за да си внасям допълнително осигуровки, но ме притеснява факта, че няма да имам 6 месеца преди 45-дневния болничен, а само 4 месеца на второто място. Ще се зачете ли при изчисляването на майчинството?




ima nali se iz4islyava sredno

# 35
  • Мнения: 85
Здравйте, всички!Тъй като съм нова в интернет-общуването, моля предварително за извинение, ако нещо греша.Доста неща прочетох,но имам въпроси без отговори.Бременна съм във 2-ри месец, работя по трудов договор и съм осигурена,но ме интересува има ли начин да се осигурявам допълнително, за да получа по-голямо майчинство.Имам предвид осигуряване отделно от това по договора ми за сума, каквато мога да си позволя.Другото, което ме интересува е следното: трудовият ми договор ще изтече когато изляза в майчинство.Има ли право шефката ми да не го поднови и ако "да", какво се случва след това.Благодаря предварително, надявам се добре да съм се справила с обясненията!

А няма ли да ти е по-лесно да я помолиш да ти вдигне уж заплатата и ти да си ги довнасяш на нея?
Може да те изкъшка от работа като посочи някаква причина. Този договор е подписан преди да забременееш, нали? НОИ си ти ги плаща, не бой се. УСПЕХ!  Hug

# 36
  • Мнения: 85
Здравейте, моите работодатели ме осигуряват на минималната заплата, тъй че съм принудена да се назнача фиктивно на още едно място за да си внасям допълнително осигуровки, но ме притеснява факта, че няма да имам 6 месеца преди 45-дневния болничен, а само 4 месеца на второто място. Ще се зачете ли при изчисляването на майчинството?

Ще ти се добави към 6-те месеца назад! Т.е. сумите от последните 4 месеца се добавят към общите 6, дели се на работните дни, взимат се 90 % и ти се плащат. И аз съм така, първите 3 месеца съм на една сума, последните 3 на максимума. Болничният ще ми е от 2 Април и ще ти кажа какво е станало.  Hug

# 37
  • Мнения: 85
Здравейте,
В началото на м.април най-малкият ми син навършва 1г.3м.Тъй като той е 4-то дете в семейството ни ми изтича платения отпуск за отглеждане на дете.Бих искала да ви попитам как е по-добре да постъпя:да остана на работното си място и да подам молба за неплатен отпуск до навършване на 2 г. ( или 3 г.) на детето или да искам да ме съкратят и да се регистрирам на борсата?Имайте пред вид,че заплатата ми е минимална и общо взето ми правят услуга,че се водя на работа.Нито ще имам очи да си искам платените отпуски за годините по майчинство,нито нищо.А когато съм в неплатен отпуск,продължава ли да ми тече трудов стаж?И още един въпрос  Embarassed Ако се регистрирам на борсата колко пари бих получавала и колко време ще ги получавам?
Извинете за многото въпроси,но нямаше как да го напиша по друг начин  Wink
Благодаря ви предварително!  Hug

ТИ СИ ГЕРОЙ!!! Мога да ти отговоря само на предпоследния въпрос - 220 лева чисто.

# 38
  • Мнения: 85
възможно е, ако си намериш доктор, който да ти напише болничен с грешен термин. На мен и за 1 ден не искаха да ми изместят термина. Иначе, както си се досетила - колкото повече толкова повече Simple Smile

Странно - те не губят нищо!  newsm78 Не виждам смисъла да не ти пуснат отпуската от по-рано. Моят примерно ме попита искам ли още от началото на годината.

# 39
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Здравйте, всички!Тъй като съм нова в интернет-общуването, моля предварително за извинение, ако нещо греша.Доста неща прочетох,но имам въпроси без отговори.Бременна съм във 2-ри месец, работя по трудов договор и съм осигурена,но ме интересува има ли начин да се осигурявам допълнително, за да получа по-голямо майчинство.Имам предвид осигуряване отделно от това по договора ми за сума, каквато мога да си позволя.Другото, което ме интересува е следното: трудовият ми договор ще изтече когато изляза в майчинство.Има ли право шефката ми да не го поднови и ако "да", какво се случва след това.Благодаря предварително, надявам се добре да съм се справила с обясненията!

От свое име не можеш да се осигуряваш допълнително, освен при определени случаи (земеделски производител, свободна професия и т.н.).

А няма ли да ти е по-лесно да я помолиш да ти вдигне уж заплатата и ти да си ги довнасяш на нея?

Или можеш да сключиш фиктивен втори трудов договор на 4 часа с фирма на близки или приятели, като плащаш от джоба си  данъците и осигуровките, дължими от теб и работодателя.
Що се отнася до настоящия ти трудов договор - ако е срочен или със срок на изпитване, законът не те защитава при прекратяването му поради изтичане на срока. Ако се получи така, тогава би имало още по-голям смисъл от втори трудов договор (за 8 часа, след изтичане на първия), на който да се водиш до изтичане на майчинството.

# 40
  • Мнения: 392
Дано да е за тук въпросът ми....
Става въпрос за подаване на данъчна декларация. Къде точно се вписват в тазгодишната декларация доходите от граждански договори. Предишните години лесно ги намирах, но тази  newsm78 не мога....

# 41
  • Мнения: 636
Здравейте,
Бих искала да ви попитам следното:
В момента съм в болничен заради дъщеря ми. Той изтича в петък, т.е., в него пише "Да се яви на работа на 29.03", което е в събота.  Тогава не съм на работа, макар че понякога имаме съботно-неделни дежурства. Искам от понеделник да си взема боничен за себе си от ЖК по бременност. Трябва ли вторият боничен да е издаден като продължение на първия с ЛКК, или събота и неделя се считат за прекъсване? Благодаря ви предварително!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте,
Бих искала да ви попитам следното:
В момента съм в болничен заради дъщеря ми. Той изтича в петък, т.е., в него пише "Да се яви на работа на 29.03", което е в събота.  Тогава не съм на работа, макар че понякога имаме съботно-неделни дежурства. Искам от понеделник да си взема боничен за себе си от ЖК по бременност. Трябва ли вторият боничен да е издаден като продължение на първия с ЛКК, или събота и неделя се считат за прекъсване? Благодаря ви предварително!
не не е продължение освен ако има някакво изменение през последните 6 месеца,но не съм чула,аз така съм си взимала болнични от личната до петък и после от ЖК от понеделник на следващата седмица,но и като отидеш ако не може ще те пратят на ЛКК но на ЛКК се ходи ако е продължение с една и съща диагноза,а в твоя случай няма да е....

# 43
  • Мнения: 729
Събота и неделя се счита за прекъсване.Не трябва да е продължение.

# 44
Здравейте!Моля,някоя мама да ми отговори на въпроса - мога ли да се осигурявам на две места в два различни града.Зададох този въпрос вчера, но все още нямам отговор!Има ли някоя от вас,която се осигурява така-в два различни града?

Общи условия

Активация на акаунт