Майчинството - счетоводно - 9

  • 58 273
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 110
Здравейте
Искам да попитам и аз следния въпрос
Термина ми е определен за 29-ти август, а в болнични (тези 45 дена преди раждане) трябва да изляза на 15 юли. Та въпроса ми е - тези 6 месеца назад от 15 януари до 15 юли ли ще се изчислят или за цели месеци, но от кой до кой месец. Ако може ми напишете тези месеци.
Благодаря Ви предварително!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте
Искам да попитам и аз следния въпрос
Термина ми е определен за 29-ти август, а в болнични (тези 45 дена преди раждане) трябва да изляза на 15 юли. Та въпроса ми е - тези 6 месеца назад от 15 януари до 15 юли ли ще се изчислят или за цели месеци, но от кой до кой месец. Ако може ми напишете тези месеци.
Благодаря Ви предварително!
не от 01.01 до 30.06 взимат се 6 пълни месеца....а и това го пише на първа страница......

# 47
  • Мнения: 110
Благодаря ти sis7 за отговора и се извинявам, уж прочетох темата от до, но явно това съм пропуснала или не ми е станало ясно.
Още веднъж ти благодаря!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Благодаря ти sis7 за отговора и се извинявам, уж прочетох темата от до, но явно това съм пропуснала или не ми е станало ясно.
Още веднъж ти благодаря!
нищо Simple Smile леко бременеене Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 197
Много търсих къде да подам жалба до НОИ по интернет(нямам възможност да отида лично),защото вече втори месец не ми изплащат майчинството.
Много моля ако някой има такава информация да каже,че ми е много спешно.Благодаря предварително

# 50
  • София
  • Мнения: 1 352
Много търсих къде да подам жалба до НОИ по интернет(нямам възможност да отида лично),защото вече втори месец не ми изплащат майчинството.
Много моля ако някой има такава информация да каже,че ми е много спешно.Благодаря предварително
Ето на този адрес пращах аз Sofia@NSSI.BG, и получих отговор на следващия ден. Моето не беше жалба, а запитване, но отговора е от Отдел "Приемна и жалби на граждани", така че трябва дда стане.

# 51
  • Мнения: 1 197
anii_ta  Благодаря за бързия отговор

# 52
  • Мнения: 3 835
Здравейте!Моля,някоя мама да ми отговори на въпроса - мога ли да се осигурявам на две места в два различни града.Зададох този въпрос вчера, но все още нямам отговор!Има ли някоя от вас,която се осигурява така-в два различни града?

Писах ти вече, че може - само да не се събират много часове, защото трябва да имаш предвид и времето за път.

# 53
  • Мнения: 1 008
Стики,
когато изтекът 315те дни болничен, автоматично ли започвом да получавам майчинство или е необходимо да подавам наново някакви документи? Извинявам се за въпроса, но нямам никаква представа от тези неща.
Благодаря!

# 54
  • Мнения: 3 835
Здравейте,
Бих искала да ви попитам следното:
В момента съм в болничен заради дъщеря ми. Той изтича в петък, т.е., в него пише "Да се яви на работа на 29.03", което е в събота.  Тогава не съм на работа, макар че понякога имаме съботно-неделни дежурства. Искам от понеделник да си взема боничен за себе си от ЖК по бременност. Трябва ли вторият боничен да е издаден като продължение на първия с ЛКК, или събота и неделя се считат за прекъсване? Благодаря ви предварително!

Вторият болничен няма да е продължение, защото е друга диагнозата, освен това е за теб.
Но при изчисляването се счита за продължение и работодателят не плаща първия ден.

# 55
  • Мнения: 3 835
Дано да е за тук въпросът ми....
Става въпрос за подаване на данъчна декларация. Къде точно се вписват в тазгодишната декларация доходите от граждански договори. Предишните години лесно ги намирах, но тази  newsm78 не мога....

Към ГДД има няколко приложения. В едно от тях са доходите по извънтрудови правоотношения.

# 56
  • Мнения: 3 835
Здравейте,
В началото на м.април най-малкият ми син навършва 1г.3м.Тъй като той е 4-то дете в семейството ни ми изтича платения отпуск за отглеждане на дете.Бих искала да ви попитам как е по-добре да постъпя:да остана на работното си място и да подам молба за неплатен отпуск до навършване на 2 г. ( или 3 г.) на детето или да искам да ме съкратят и да се регистрирам на борсата?Имайте пред вид,че заплатата ми е минимална и общо взето ми правят услуга,че се водя на работа.Нито ще имам очи да си искам платените отпуски за годините по майчинство,нито нищо.А когато съм в неплатен отпуск,продължава ли да ми тече трудов стаж?И още един въпрос  Embarassed Ако се регистрирам на борсата колко пари бих получавала и колко време ще ги получавам?
Извинете за многото въпроси,но нямаше как да го напиша по друг начин  Wink
Благодаря ви предварително!  Hug

Ти фиктивно ли се водиш на работа, за да се притесняваш толкова? Тогава може да не претендираш за отпуски, иначе си имаш абсолютно право на тях! Също и за времето на неплатен отпуск за гледане на дете.  Peace
Ползвай си и този отпуск ако искаш, после молба по взаимно съгласие и отиваш на борсата за 4 месеца на мин. обезщетение - 100лв.

# 57
  • Мнения: 3 835
възможно е, ако си намериш доктор, който да ти напише болничен с грешен термин. На мен и за 1 ден не искаха да ми изместят термина. Иначе, както си се досетила - колкото повече толкова повече Simple Smile

Това няма да го направи никой доктор. Но може да издаде болничен за по-малко дни ако му занесе бележка от предприятието, че  е била на работа тези дни.

Колежките цитираха по кой член от Наредбата за медицинската експертиза на неработоспособността е, ако може пак да го направят.  Praynig

# 58
  • Мнения: 3 835
.А когато съм в неплатен отпуск,продължава ли да ми тече трудов стаж?И още един въпрос  Embarassed Ако се регистрирам на борсата колко пари бих получавала и колко време ще ги получавам?
Извинете за многото въпроси,но нямаше как да го напиша по друг начин  Wink
Благодаря ви предварително!  Hug

ТИ СИ ГЕРОЙ!!! Мога да ти отговоря само на предпоследния въпрос - 220 лева чисто.

Извинявай, не разбрах на кой въпрос смяташ че си отговорила?

# 59
  • Мнения: 3 835
Здравейте и от мен.Октомври месец миналата година,предприятието в което работех и от което ми изплащат майчинството беше обявено в несъстоятелност.Всички сметки(на предприятието)са запорирани.Съответно не са изплатени заплатите за септември и октомври,а в това число и моето майчинство.Ноември месец,подадох молба за напускане и се прехвърлих в друга фирма от където от ноември месец редовно ми изплащат майчинството.Звънях няколко пъти в НОИ от където ме посъветваха да подам жалба в РУСО за неизплатените ми суми за месец септември и октомври.Та сега и въпросът ми:след като подам жалбата възможно ли е да ми се изплати дължимото?И ако можете да ми кажете как се пише жалба  Embarassed    че досега не ми се е налагало и не съм запозната със самият текст-какво точно съдържа той?  Embarassed    Ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите.     bouquet     Praynig

На първата страница #11 съм писала.
Резнаха ни предната тема и цитатите не можах да ги докарам да си личи на кого са.

Общи условия

Активация на акаунт