относно изцеждането и съхранението на кърма

  • 1 659
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 581
Момичета, и аз имам въпрос. Моето бебче няма и две седмици, много е спокойно и почти през цялото време спи. Засука от първия ден, но почти винаги заспива на гърдата. Понеже не наддава хич много, аз започнах да се доизцеждам, но за 20 минути здраво стискане /аз действам на ръка/ успявам да събера едва 20-тина грама кърма Sad Това ми се струва много малко. А на вас?

Вземи си помпа. Дори с най-обикновените ръчни помпи ми е било по-удобно изцеждането, отколкото на ръка. С първия ми син в болницата съм се цедила на ръка, защото ми беше проблем да си стерилизирам помпата. Не е въпросът в силното стискане, а точно къде и как да натискаш, за да се изцеждаш ефективно. Местата се напипват точно около ареолата, трябва на се натиска леко и плавно в посока към зърното. Обаче трябва някой да ти го покаже, не мога да го обясня добре. Поне при мен така течеше добре. С помпа обаче е много по-лесно. Ползвала съм обикновена помпа тип спринцовка, на Авент е по-удобна ръчната, електрическата не съм пробвала.

Най-лесно е все пак да се опиташ да будиш бебето и да го караш да суче. Аз се цедих 8 месеца първия път, защото въобще не поиска да суче, уморяваше се бързо и повече от 10 грама не е изяждал. Но ако трябваше да се цедя на ръка, нямаше да издържа дълго.

# 16
  • Мнения: 65
Ами да, днес пробвах с помпа, взех една на Avent назаем и за нула време изцедих 100 милилитра след две кърмения!  Grinning Явно наистина има огромна разлика, както писах преди, на ръка едва успявах по 20 милилитра да изцедя. Сега поне съм спокойна, че поне кърма имам - явно бебето просто го мързи да суче.

Общи условия

Активация на акаунт