Верно ли, че не се празнувал първи рожден ден?

  • 3 325
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Днес го чух това за първи път. Вие какво правихте на първия рожден ден на детето си?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Празнувахме. Времето, мястото и гостите бяха напълно съобразени с режима и възможностите на рожденика.

# 2
  • Мнения: 752
празнувахме го. Дори ги кръщавахме тогава.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Празнувахме го. Голямата си го проспа в кошарата, а малката - в количката. Даже малката щеше да си проспи и кръщенето, ако не бях я събудила Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
А каква може да бъде принципната причина да не се празнува?  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 907
И ние празнувахме.

Защо да не се празнува първия рожден ден? Някакво суеверие ли е това?

# 6
  • Мнения: 8 999
Естествено, че го празнувахме! Имаше много гости, повечето възрастни - роднини и наши приятели. Имаше и още три дечица на подобна възраст. Бяхме вкъщи и падна голяма веселба.

# 7
  • Мнения: 2 211
Отпразнувахме го и то грандиозно с голямо парти в ресторант, много деца и възрастни, клоуни, аниматори и прочее... Направо си беше една малка сватба. Всички мои познати с малки дечица го празнуваха също. Защо пък да не се празнува?

# 8
  • Мнения: 550
Че защо да не се празнува?! newsm78Дори е задължително! LaughingХора престанете да робувате на суеверия и живейте спокойно!Не пренебрегвайте всеки миг,който може да ни носи щастие!
Първият рожден ден  си е ПЪРВИЯТ РОЖДЕН ДЕН!!! Peace  bouquet

# 9
  • Мнения: 994
А каква може да бъде принципната причина да не се празнува?  newsm78

И аз да се включа в  newsm78

Празнували сме ги даже и по 2 пъти. В семейството първо на самата дата, а след това после имаше и купони.
Имам си страхотен снимков материал от тези празници.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Стига бе, това е рожден ден, не погребение!Не ставайте роби на глупостите изречени от нечии усти!Радвайте се на живота и на децата си!Само един път детето ви ще стане на 1г. и ще празнува първи рожден ден!!!!

# 11
  • Мнения: 234
празнувахме

# 12
  • Мнения: 5 228
Не рожден ден, а имен, и не, че не се празнува изобщо, а не се празнува, ако не е кръстено детето. Аз поне така съм чувала, и смятам, че е поредната глупост.

# 13
  • Мнения: 1 464
Стига бе,какви са тия глупости Crazyпразнувахме го много ясно Laughing

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Празнувахме го разбира се.

# 15
  • Мнения: 2 479
Върховна глупост са ти казали... #Crazy.Не бих си и помислила да не празнувам - още повече става дума за ПЪРВИЯ рожден ден.

# 16
  • Мнения: 2 401
Ами тя мацката, която ми го каза също не знаеше по каква причина .. Laughing  
Ама дайте малко подробности как го организирахте, някоя интересна идейка?

# 17
  • Мнения: 3 886
Празнувахме. Времето, мястото и гостите бяха напълно съобразени с режима и възможностите на рожденика.
Ето и моето мнение

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Ама дайте малко подробности как го организирахте

Поканихме малко гости у дома, т. е. в позната за детето обстановка, в интервала между следобедния сън и вечерното къпане. Гостите първоначално бяха учудени, че ги каним на следобедно кафе и сандвичи, но важното е детето да е в добро настроение на собствения си празник.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е, те и не разбират много-много, освен, ако някой гостенин не им хареса и не ореват партито Laughing
А на моите деца ги комбинирах и с кръщенетата. Поканихме наши приятели, кръстниците им...По-нататък, за следващите рождени дни вече имаше и детски партита.
Първият рожден ден е по-различен, той е първият сблъсък на малкия човек с празниците и с многото хора, събрани около него. Детето си има режим и ние сме длъжни да се съобразим с него.

# 20
  • Мнения: 994
У дома, в ранния следобед.

# 21
  • Мнения: 3 880
Преди време имаШе тема "Вярно ли, че не се праzнувал 40тия рожден ден?", сега пък първия Rolling Eyes
Помислете треzво, като големи, интелигентни хора_ каква причина може да има да не се праzнува едикой си рожден ден... никаква.
Всеки да си праzнува каквото и колкото му е кеф. Някои хора цял живот не са праzнували, а други си го праzнуват по 3 пъти, нито едното нито другото е неправилно, не съм чула оЩе zа zакон, който да определя кои рожденни дни да се праzнуват и кои не hahaha
Представям си как на някое семейство детето им става на годинка, а те се стискат да не праzнуват, zаЩото не се праzнувало... дали има такива newsm78 луда работа.
Може би се има предвид, че на една годинка не се прави някакъв zаШеметяваЩ купон, zаЩото рожденникът е оЩе бебе и такива лудници го иzнервят вместо да го радват, но спокоен праzник с няколко гости, торта и подаръци не е навредил оЩе на никой едногодиШен.....

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Празнувахме го. Дори да съм знаела тогава за такива суеверия, пак не бих се отказала да го празнуваме.

# 23
  • София
  • Мнения: 553
Разбира се, че празнувахме !

# 24
  • Мнения: 173
Празнувахме го в тесен кръг.Не вярвам в такива суеверия.

# 25
  • София
  • Мнения: 426
и аз го чух това ама ние си го празнувахме

# 26
  • Мнения: 5 255
Вие какво правихте на първия рожден ден на детето си?
Празнувахме естествено  Party
Още ли има такива, които вярват на тези неща  ooooh!

# 27
  • Мнения: 27 524
Това за трети път го срещам като тема. И никой от пишещите в нея не е чувал. Както и аз. Откъде тия поверия току изникват  Crazy
Ние поканихме гости и дечица вкъщи  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 5 255
Това за трети път го срещам като тема.
Не е за първи път - имаше същата тема, но явно е заминала в архив  Grinning

# 29
  • Мнения: 7 821
Празнувахме.

# 30
  • Мнения: 172
Естествено,че празнувахме!За първи път чувам такова нещо  newsm78 а и да го бях чувала пак щяхме да празнуваме!

# 31
  • Мнения: 4 594
ама как няма да се празнува първия рожден ден та това е велик ден и какво  правят вярващите на глупости седят и все едно никакъв ден не е така ли ?

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Празнувахме го, разбира се.

# 33
  • Мнения: 1 322
Аз не познавам такива хора, които да не са си празнували първия рожден ден на децата.

# 34
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Че защо да не се празнува?! newsm78Дори е задължително! LaughingХора престанете да робувате на суеверия и живейте спокойно!Не пренебрегвайте всеки миг,който може да ни носи щастие!
Първият рожден ден си е ПЪРВИЯТ РОЖДЕН ДЕН!!! Peace  bouquet
И аз така мисля.Защо да не се празнува,даже вече като ходиме на бабите на гости и там го празнуваме.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 052
А каква може да бъде принципната причина да не се празнува?  newsm78
Единствената логична причина е, че детето е мъничко и нищо няма да разбере или ще се изнерви...но аз не съм съгласна. В крайна сметка това е ПЪРВИя рожден ден, гостите ще са близки и детето ще ги познава. Аз го направих в къщи с родата, а тази година ще е в клуб с много дечица. За роднините още не съм решила къде ще ги поканя, там, в къщи или в заведение.

# 36
  • Мнения: 247
Разбира се, че празнувахме.Детски рожден ден не правихме, но поканихме бабите и дядовците.

# 37
  • Мнения: 7 201
Вие какво правихте на първия рожден ден на детето си?
Празнувахме естествено  Party
PeaceИ ние. bowuu

# 38
  • Мнения: 1 312
За първи път чувам такова нещо Thinking  #Crazy

# 39
  • Мнения: 502
За първи път чувам такова нещо Thinking  #Crazy
И аз. Това е поредната простотия , която някой е казал на някой.

# 40
  • Мнения: 363
Празнувахме го и то с доста гости. Дори не бях чула, че не се празнува. Съобразих се с режима на бебчо и купона беше от 10 часа сутринта докогато им се оставаше на гостите, а бебчо отиде да спи с баба си следобяд. Имаше деца и възрастни, но бебо се държеше прилично

# 41
  • Мнения: 500
Празнувахме го и то цял ден!Толкоз народ се извървя,все едно Симеончо беше рожденник..... Crazy

# 42
  • Мнения: 3 016
Ние също празнувахме първата годинка на сина ни .Но съм чула че някъде не се празнува . Например в Македонския край. В различните краища има различни традиции.

# 43
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Отпразнувахме го както си трябва.На ресторант с много гости беше много весело и вълнуващо.Не познавам родители които не са празнували този светъл ден.

# 44
  • Мнения: 3 376
Разбира се,че се празнува...
Това е някакво суеверие май пак  Whistling

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Празнувахме.

# 46
  • Мнения: 196
За пръв път чувам такава версия...празнувахме на дъщеряни и ще отпразнуваме и на малкия  Hug

# 47
Не се празнува, понеже трябва да сложиш една свещичка, каквато се слага на покойници...

# 48
  • Мнения: 1 240
ВЕрно или невЕрно, ние празнувахме Party

# 49
  • Мнения: 1 265
Празнува се , но не се слага свещичка.
По принцип и първия имен ден не се празнува./македонски традиции/

# 50
  • Мнения: 118
Не ги знаех тези суеверия newsm78
Празнували сме и на двете деца рожденните дни както подобава с гости и голяма веселба. Hug

# 51
  • Мнения: 1 155
Да празнувахме го в детски клуб, защото повечето ни приятели са с дечица и беше много весело. Това е поредното суеверие Close

# 52
  • София
  • Мнения: 1 320
Празнувах го! Бяхме в детски клуб и беше най-голямия празник в живота ми! Детенцето ми пораства!

# 53
  • Мнения: 9 814
Разбира се,че се празнува...
Това е някакво суеверие май пак  Whistling

Като това, че 40-ят рожден ден не се празнува.

# 54
  • Мнения: 1 440
Преди време имаше подобна тема,мисля. newsm78
Както и да е,мисля,че това е един от най-хубавите поводи за празнуване!Вярно по-скоро е за родителите,защото детето не осъзнава особено,че този ден е специален и е посветен на него.

# 55
  • София
  • Мнения: 593
Аз да кажа прясна прясна Mr. Green
Празнувахме сега в четвъртък с много гости деца и възрастни в детски клуб.Повечето деца  бяха в тази възраст и въпреки това много се забавляваха.Малката се държа чудесно изобщо не се притесни от многото хора ,а вечерта спа като къпана Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 3 886
Разбира се,че се празнува...
Това е някакво суеверие май пак  Whistling

Като това, че 40-ят рожден ден не се празнува.
тои найстина не се празнува нито се честити камо ли подарък да чакаш  всеки го казва

# 57
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Бабини ти деветини.  ooooh!
Естествено, че се празнуват- и първия, и четиредесетия.
Колкото по- шумно, толкова по- добре.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 74
Това са само суеверия естествено че се празнува това е важен ден за цялото семейство 1вия рожден ден на бебчо smile3510

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 397
Празнувахме го. В къщи, с дечица, в ранния следобед. Беше вълнуващо... поне за мен.

# 60
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Разбира се, че не е вярно. Ей, че това си е първата годинка, веднъж в живота е. Празнувахме в ресторант Ромео и Жулиета в София Ленд.

# 61
  • Монтана
  • Мнения: 220
Ние го празнувахме и на двете деца.Беше много хубаво.  newsm38

# 62
# 63
  • Мнения: 800
Празнувахме си го, даже сега на сина ми като стана на 1 годинка го правихме два пъти (веднъж с баба, дядо) и в събота с приятели и братовчеди с деца. Той много добре си разбра, че това е негов празник и купонясва както си му е реда. Суеверията са нещо много хубаво, ама по-добре да не ги знам, че така ми казаха да не го подстригвам за да не му отрежа късмета и чак до 1 г. му слагах кукуригу на главата. Даже се чудя на акъла си, ама нали са ми го казали и се вързах. Предпочитам да не знам какво се прави и да си правя това, което искаме ние в семейството.

# 64
  • Мнения: 274
Не бях чувала такова нещо.   Blush

# 65
  • София
  • Мнения: 3 390
Абе, я си празнувайте и не се занимавайте с глупости! Party

# 66
  • Мнения: 959
Не бях чувала такова нещо.   Blush

И аз. ooooh!

На синът ми, даже първият рожден ден го празнувахме на три пъти. Преди обяд с дечица, вечерта с роднини и на другият ден с приятели. Grinning

# 67
  • Мнения: 5 391
Празнувахме.С роднини.

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Празнувахме с приятели в къщи  Peace

# 69
  • Мнения: 22 948
Че защо да не се празнува?! newsm78Дори е задължително! LaughingХора престанете да робувате на суеверия и живейте спокойно!Не пренебрегвайте всеки миг,който може да ни носи щастие!
Първият рожден ден  си е ПЪРВИЯТ РОЖДЕН ДЕН!!! Peace  bouquet
Peace Както и всеки друг такъв.

# 70
  • Мнения: 179
Аз също не бях чувала.В моя роден край няма такова суеверие.Когато се омъжих и отидох да живея при съпруга си(той е от шопско),там чух това:
Не се празнува, понеже трябва да сложиш една свещичка, каквато се слага на покойници...
#Crazy

Разбира се въобще не се вързах и 3 дни ядохме,пихме и се веселихме-с дечица,с бабите и дядовците  и с кумовете. Tada.Та това е първият рожден ден на детето ми.

# 71
  • Мнения: 9 990
Не се празнува, понеже трябва да сложиш една свещичка, каквато се слага на покойници...

 Laughing

аз паля една свещичка и за здраве в църква, например.Просто не я забождам в пясъка долу...паля и една свщичка на маса, като сядаме, а свещичката за рожден ден се забожда по правило в тортата, това не е църковна свещ, често е фигурка-например с Барби, с Мики Маус...няма общо с покойници, за Бога...що не мислите, като ги споделяте тези мнения малко... Crazy

# 72
  • Мнения: 179
Не се празнува, понеже трябва да сложиш една свещичка, каквато се слага на покойници...

 Laughing

...що не мислите, като ги споделяте тези мнения малко... Crazy

Аз си мисля,че авторката(огс) на поста споделя не своето мнение,а откъде идва това суеверие.Никъде не споменава,че и тя мисли така.

# 73
  • София
  • Мнения: 492
Чувала съм, че не се празнува имен ден, ако детето няма още годинка....но за рожден ден..... newsm78

# 74
  • Мнения: 4 187
ВЕрно ! Също така не се празнува 7ми, 15ти ......97ти, 124ти и т.н.т !

# 75
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Празнувахме, разбира се. Не съм чувала такова нещо, но все пак това е първият рожден ден на детето.

Живеем в къща с голям двор, родена е Юли, направихме едно голямо пиршество с барбекю, гости, украса и всичко както си е по реда.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 09:52 от Иренка

# 76
  • Мнения: 7 947
Е как няма да се празнува #Crazy
Нашият първи рожден ден беше един от най-големите ни празници! По-щастлива бях само когато малчо се роди!

# 77
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Това за пръв път го чувам Shocked
Празнувахме го, разбира се.Сега с нетърпение чакаме  рождения ден на бебето.Това са най-хубавите поводи за празник.

# 78
  • Мнения: 9 483
Сефте чувам подобна глупост!
Ей много черноглед и суеверен за лошите неща, народ сме! Crossing Arms
Всичко хубаво и весело, ще се опорочи с някакви измислици! Като се почне от това да не се пазарува за бебе преди раждането му, та до това ooooh!

Хора, яжте, пийте, носете си новите дрехи, радвайте се във всеки един момент и на най-малките неща...живота е достатъчно кратък и изпълнен с нерви и тревоги за какво ли не, та да робуваме и на всякакви подобни измишльотини! Hug

# 79
  • Мнения: 4 784
Празнувахме го скромно общо взето. Бяхме подготвени за по-голям празник, но дядо ми почина и страстите покрай годинката на малкия утихнаха набързо. Въпреки това имахме поръчана огромна торта, събрахме се със сестра ми, братовчедка ми, майка ми и баща ми и ние тримката и се почерпихме за здравето на детето.

# 80
  • Мнения: 84
Ние си празнувахме рожденния ден, но изцяло се съобразихме с нейния режим. Даже имахме торта със свиреща свещичка. Е тя малко се поизплаши от мелодията на свещичката, но пък иначе си прекара много весело. Все пак получи подаръци.

# 81
  • Мнения: 5 362
Празнувахме го Peace
Три дни!(почти като циганите Laughing )

# 82
  • Мнения: 199
И ние празнувахме! Само че не се получи "детски празник", а по-скоро  беше повод да се съберем с нашите приятели!Обаче беше много хубаво! Имаше ,разбира се , и торта и свещичка,много подаръци и много снимки!

# 83
  • София
  • Мнения: 17 592
А защо пък да не се празнува и 2-рия, 5-тия, 20-тия?
Изобщо, от къде ги събирате тези глупости!?

# 84
  • Мнения: 3 880
Изобщо, от къде ги събирате тези глупости!?
Е как от къде? Достатъчно е един човек да си иzмисли някоя Щуротия, както в случая "не се праzнува еди какво си" и да я иzрече на глас и готово_ половината от слуШателите му му вярват беzреzервно, беz да се zамислят иzобЩо има ли смисъл каzаното или не, Щом някой го е каzал, zначи трябва да има неЩо вярно ooooh! и после от уста на уста и хоп_ на лице е следваЩото суеверие Wink

Общи условия

Активация на акаунт