ЮЛСКИ БЕБЕНЦА '08 (тема 34)

  • 9 061
  • 304
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 223
Дуци, да ти е жив и здрав мъжа! Simple Smile

Хич не ми пречи мрачното време, даже като се събудих и видях ми стана едно такова уютно. Най-обичам да вали и да чета криминални романчета, а ако вали още по-силно, да спя Simple Smile

Обаче корема ми пречи. Вече ми тежи, но е не от килограмите, защото те не са много, сега съм 55. Корема вече ми е като извън габаритен товар.  А той все по-интензивно расте.

Не мога да се нахраня нормално - едно плодче да хапна и си чувствам стомаха препълнен и ако хапна още нещо вече ще се пръсна. Току що закусвах половин филийка от малко хлебче и не мога да поема повече, а съм гладна!!! Няма място, ако се поддам и хапна без да изчакам известно време, после ми тежи до следобяд. И сега чакам тракайки със зъби. Матката ми се е качила едва ли не до сърцето и малкия ми бие шутове директно в циците. Другите майки - миньони имат ли подобен пространствен проблем?

# 91
  • Мнения: 2 070
Привет мривет. Отдавна не съм ви навестявала.
Малко поработвам. Трудничко ми става и по-лесно се изморявам, защото водя едни беседи по училищата и по няколко учебни часа на ден и каталясвам - взех да се задъхвем, да ми се разтупква сърцето, ей такива. И пролетната умора и това че не пия витамини явно си казват думата. чувствам се поотпаднала.
На всичкото отгоре в това дъждовно време как да не се сдобиеш с гъби... Дойде и моят ред.  Mr. Green Вие вашите с какво ги готвихте  Wink Агата или Астарта или някой друг беше разправял за едни капсулки с живи бактерии, дайте пак името ако може...

Иначе дъжда не ме подтиска, освежава ме, в Плевен се е пораззеленило и особено по пътя за градината на Яна е много хубаво - къщички, градинки, цветя, дръвчета и мирише на пролет. А наблизо има един стадион, който местен футболист е взел и превърнал в нещо като ферма и конна база. Има крави и коне, та понякога като минаваме от там и на село си мирише. Даже детето на тази част от пътя и казва Селото  Laughing Отвреме навреме даже маневрираме между сено и тук там някое изпражнение... псилютна селска романтика...

# 92
  • София
  • Мнения: 3 423
Здравейте,
снощи се върнах много късно от прегледа и бях наплашена, та направо си полегнах. Гинеколожката ми предписа Магнерич 3х1 и 7 дни в леглото. Обаче не си спомям каква беше причината  #Crazy Каза ми че съм се преуморила, другата седмица съм пак на преглед. Обаче не е само това. Изпрати ме на нефролог (нали така беше лекаря, който преглежда бъбреците). Имам песъчинки в левия бъбрек и една в уретъра, която всъщност причинява силната болка. И от там ми изписаха куп лекарства, включително Augmentin  Cry, и пак след една седмица на контрола. До тогава трябва да изкарам песъчинките...
Сега се връщам в леглото, че мъжа ми ако ме надуши, ще ми спре интернета  Mr. Green

# 93
  • София
  • Мнения: 1 902
Уффф,айде бе жена притеснихме се...добре ,че всичко е наред.Лягай и да се оправяш бързо Hug
А Pearly_ ,и аз като съм си в къщи ме кефи такова време,ама да ходя на работа в това време е отврат Crossing Arms

# 94
  • Мнения: 4 205
Зависи къде точно на вътрешната повърхност на матката е прикрепена плацентата. мисля, че няма голямо значение, освен ако не е прекалено ниско и това е патология и може да създаде проблеми поради по-малката дебелина на мускулатурата и лигавицата там, може при разтягането на матката да се отлепи различно голям участък и това да предизвика кървене. Ако е запречила входа - шийката на матката, то тогава мисля, че раждането по нормален път си е на практика невъзможно, щото за да мине през естествения отвор, трябва да мине през плацентата, а това няма как да стане. тогава вариант е секциото. И миналия път, и сега плацентата ми е по предната стена на матката, сега - повече отдясно. Предишния път раждах със секцио, мястото на плацентата не беше проблем. В книгите пише, че най-често е по задната стена.
Има ли някой около 5-те кьошета, НДК? Ще бутам количката в Мадарската градинка.

# 95
  • София
  • Мнения: 553
Добро утро и от мен !

Дуци - да ти е жив и здрав рожденника. Винаги да бъде с Вас и да Ви обича!

Аз също не бих казала, че съм се срахувала първият път. Естественно съм се притеснявала, но... Беба не даваше индикации, че ще излиза по-рано и ме хоспитализираха 2-3 дни преди термина, за да ме наблюдават. Термина ми беше на 19-ти, но в болницата в последния момент решиха, че беба е много голяма - виждаха я над 4,500 кг. и ми насрочиха секцио за 19-ти в 9 ч. Тогава бая рев ударих наистина, защото ми дойде изневиделица. На 18-ти обаче трябваше да обиколя сума ти кабинети - кардиолози, анастезиолози и т.н. , за да ми подпишат, че мога да раждам секцио. Е, единият лекар все го нямаше в кабинета и аз трябваше многократно да ходя от единия край на болницата до другия и така явно си предизвиках раждането и вечерта на 18-ти си получих разкритие и си родих нормално в 23:40 ч. - момиченце 4 кг.
Явно Господ просто си знае работата ! Дано и този път да е с мен ! И с всички нас !

# 96
  • София
  • Мнения: 1 946
ToHu_79, не само мъжа ти, ами и ние ще те изгоним от форума. Никакво писане, щом се налага да ставаш! Ще лежиш в леглото, ще почиваш, ще си мислиш за приятни неща и дано се махнат бързо и леко песъчинките и всичко да е наред с бебчето!
Според мен са ти изписали магнерич, за да предотвратят евентуални контракции. Няма нищо страшно, само дето болките в бъбреците за ужасни. Много течности и спокойствие!  Hug

# 97
  • Варна
  • Мнения: 441
Дуци, честит рожденник, много да те слуша.
Тони, много е важно да се лекуват проблемите с бъбреците сега, така че каквото са ти казали изпълнявай. Аз също имам такива проблеми. Ужасно е и много боли.
За раждането- мен ме е страх от секциото, за нормалното раждане се бях настроила положително. Сега като прочетох как ти режели няколко пласта тъкани, а някой писа, че при предна плацента и нея, мойта е такава, много ме е страх, никога не са ме оперирали. По повод на това имам въпрос, не ми се смейте  Embarassed, можеш ли да се къпеш веднага след секцио?

# 98
  • София
  • Мнения: 553
Тони, бързо оздравяване! Дано се оправиш по-бързо!

# 99
  • Мнения: 66
Дуци, да ти е жив и здрав рожденника.Много да те обича и много да ти помага като се роди бебока.Pearly,мислиш ли че заради височината те рита там горе?Аз не бях се замисляла.Само си спомням,че и двете ми госпожици някъде в 8-я,9-я месец ме ритаха в ребрата/а и аз съм ниска на ръст/.ТоНи-79,пий си лекарствата ,слушай доки и си почивай,че това с бъбреците не е шега работа.Аз при втората си бременност си имах такива проблеми.Даже на два пъти по спешност ми биха и инжекции.А преди да родя малката си мислех,че имам поредната бъбречна криза.Ето на и след 8 години моя мъж понякога се майтапи,че втората ни дъщеря е на мама "бъбречето".

# 100
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте мами,аз от доста дълго време не съм писала,но 4есто ви преглеждах.
В последно време,откакто в на4алото на февруари полу4их контракций,ми се скапа настроението,а и все още свиквам с мисълта,4е ще съм мъжка мама,макар,4е все се надявам на процент грешка.И тъй като АГ-то ми ще ме гледа 4ак в 34 г.с.,мисля другата седмица да отида на 4асно да си видя бебока.
Още пове4е,4е заради контракцийте се уплаших,4е няма да мога да работя,набързо си намерих замесник,след което нещата се пооправих и исках да си продължа,но ве4е нямаше как.Така 4е ве4е от по4ти месец съм си в къщи и умирам от скука,мъж ми прави ремонт,нова баня,детска,за да отделим бъдещият батко и е страшна ко4ина на всякъде.А и като гледам как бавно вървят нещата,защото си работи сам,в същото време ходи и на работа,хем ми става жал за душицата,хем искам по-бързо да свършим и да си из4истя.Сигурно ве4е забелязвате,4е и нервни4а,направо съм ужасна,явно и хормоните си оказват влияние и яко ме друсат нервите,как сте вие в тази 4аст?Стига съм ви се оплаквала ве4е,то явно и на мен скапаното време на вън ми влияе зле,но преставам Naughty
4естит рожденник на ДУЦИ  bouquet
Тони_79,аз пия Магнерот заради контракцийте,сега въпреки 4е не са като преди,усещам 4е ми се стяга корема,само докато из4истя с прахосмука4ката,затова гледам пове4е да по4ивам,а хап4етата май ще си ги пия до края.
Колкото до раждането и мен си ме е страх да ви кажа,хем съм минала ве4е по този път,но явно и заради това си ме още пове4е шубе.Мисля нормално и сега да си раждам,но както дойде накрая ще бъде.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 289
можеш ли да се къпеш веднага след секцио?

До колкото знам операция докато е с конци не се мокри ..има специални защитни лепенки с които се облепва оперирано място и така се къпеш..Или на части , като внимаваш..Предполагам , че и със секциото е същото ..

# 102
  • Мнения: 1 584
Матката ми се е качила едва ли не до сърцето и малкия ми бие шутове директно в циците. Другите майки - миньони имат ли подобен пространствен проблем?

Аз не съм чак толкова ниска, но вече започва и при мен така. Бебета са доста големи, особено ако са надолу с главата ритат здравата нагоре Sad

Матката е порастнала - притиска всички органи и най-вече стомаха. И при мен яденето е трудно - от всичко получавам киселини, защото отвора вече не може да се затваря добре и стомашните киселини се връщат нагоре по хранопровода. Аз с предната бременност последните 2 месеца карах на плодове предимно и таратор. Като изядях 1 купичка таратор и стомаха ми стъчеше много смешно настрани и приятеля ми все ме майтапеше, че пак съм напълнила резервоарчето Mr. Green

# 103
  • Мнения: 4 371
Ей, благодаря ви Hug
Джолити, бирата е безалкохолна Wink
ДеЩо, защо не пиеш витамини? И аз се задъхвам и изморявам, моите вече няколко седмици ги пия, но нередовно, забравям Tired

можеш ли да се къпеш веднага след секцио?
Хич не ми беше до къпане. Подмивах се в болницата(даже в началото те ни миеха в/у подлога, направо в леглото), като ме изписаха се изкъпах седнала. Но вече нямах конци, нито възелчета. Сега вече и възелчетата не се махат, сигурно няма проблем.

# 104
  • София
  • Мнения: 123
Моми4ета като говорите за ритането,защо аз 4есто го усещам ниско долу да рита newsm78,само при мен ли е така?

Общи условия

Активация на акаунт