Деца с увреден слух - 3

  • 30 594
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 543
Уф, Бубе, много добре те разбирам! А какво ще кажеш за това, че заради новата система за кандидатстване, Йоан също ще е в подготвителна група!!! А той ИЗОБЩО не е готов аз това!!! ooooh! Просто няма никаква опция да кандидатства за по-малка група. Направо не знам и аз... Tired Поне е почти сигурно, че сме му намерили придружител, който да му помага. Дано всичко е наред и наистина да потръгнат така нещата.

# 211
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Как така, той на колко години е? Каква е тая нова система? Нали не е  прието още да се почне от 6 години първи клас?

# 212
  • Мнения: 2 543
Бубе, новата система за кандидатстване в детските градини в София е само по електронен път. Там автоматично те насочват към групата, която отговаря на възрастта на детето. В случая - Йоан е набор '2002г. и единствената опция е да кандидатства в подготвителна група. Той сега е на 5 и половина, ще стане на 6. И това е - няма никакъв друг начин. Т.е., ако има, не е легален и не знам как става. Thinking

# 213
  • Мнения: 950
Ние с Емката ходихме да пробваме новия апарат на "PHONAK" - NAIDA,
Коя фирма ги предлага тези апарати? newsm78

# 214
  • Мнения: 2 543
FEN, фирмата-вносителка на "Phonak" е "Славина". Имат офис и във Варна:

9002 Варна,
ул. "Братя Миладинови" 20

тел. /052/ 691 28

# 215
  • Мнения: 147
здравейте всички , не съм влизала в последно време бях много заета ,сега сме в София стискайте ми палци този път да усмеем да направим този скенер че малкия се стресира съвсем.
Утре ще идем във ВМА .И ще му направят и нова аудиограма .
Лони много хубави новини все такива работи да се чуват Йоанчо много ,много да ви радва .
Минахме и от ТЕЛК 79% са ни дали, никъде не пише с чужда помощ (има ли значение) за какво помагаше ако е чужда помощ , но поне са ни дали със задна дата от рождение и 3 годишен срок.
Марги много се затъжих за вас като си помисля последните 5-6 месеца все със здравословни проблеми сте. Дано като се стопли времето всичко се оправи.

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен!
И ние минахме на ТЕЛК.
Решението е същото!Слава Богу!-80% с чужда помощ.И Слава Богу не ми прекратиха договора за Личен Асистент, защото ако бяхме без Ч.П щяха да ми го прекратят.
Веси много е пораснала.Непрекъснато бърбори нещо.Вече се опитва да свързва няколко думи в изречение, но все още не е това което искам.Сами по себе си всяка буква я казва перфектно, като изключиме някои букви като  К, Г, З , но когато казва думичка много я замазва.Вече незнам дали е от настройки или и трябва още рехабилитация.въпреки, че има рехабилитация поне 4 пъти в седмицата.....
В общи линии това е при нас!Одавна не бях писала!
Пожелавам успех на всички и във всичко!
 Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

# 217
  • Мнения: 239
Здравейте  Черпя ви виртуално  newsm38 днес нашият батко Константин има имен ден да ни е жив и здрав.

# 218
  • Враца
  • Мнения: 871
И аз желая на баткото Константин многоооо ...многооо.... здраве и късмет!

# 219
  • Мнения: 5
Здравейте!Имам дъщеря на 16 г. с увреден слух.Когато беше на 2,5 г . сложи слухови апарати и с тях се научи да чува и да говори.Тръгна в масово у-ще и всичко щеше да е много добре ако преди 3 г.слуха и не беше спаднал драстично.Сега е с апарати на Fonak ,използва и FM-система ,но в у-ще и става все по-трудно.При последното ходене в ИСУЛ ни предложиха кохлеарна инплантация,вече знаем,че операцията ще бъде в началото на юли.Сега ни предстои избор на инплант.Знам,че вашите деца са много по-малки,но все пак имате поглед върху нещата-моля за съвет,кой от двата модела да изберем.Разбира се ще отидем и до двете фирми вносителки, но все пак ще бъда благодарна и за вашето мнение.

# 220
  • Мнения: 2 543
Здравей, мама Роси!
Лично моето мнение е, че който и апарат да изберете, няма да сгрешите. Ако аз имах възможност да избирам, бих обърнала внимание на следгаранционните условия, които предлагат двете фирми, цените на ремонтите и частите, сроковете, в които се доставят резервните части и ето такива неща. Повечето от нас не са имали много голям избор, затова и тези въпроси често остават на заден план. Но тъй като потребителите и на двата вида импланти, които се поставят в България, са доволни, мисля, че спокойно бихте могли да насочите избора си към фирмата, която ще ви предложи по-добри условия на следгаранционната поддръжка. В България застрахователите не обслужват кохлеарните импланти, те не са и в списъка с медицинските изделия, за които гарантира държавата, не им се подменят процесорите (както например слуховите апарати се подменят на 3 години, като социалните плащат определена сума за това), не се покриват никакви ремонтни дейности по апаратите и това си е сериозен проблем. Та, това е моят съвет.
Още нещо, което е извън този избор - ако дъщеря ти няма противоменингитна ваксина, поинтересувай се, да й бъде поставена преди операцията. Тук все още това не е задължително, но по света е едно от условията, за да се направи имплантация. На ваше място не бих я пропуснала. Мисля, че трябва да мине около месец след ваксинацията, за да се имплантира детето. Попитай лекарите. Успех!

# 221
  • Мнения: 5
Благодаря за съветите!Малко се притесних за противоменингитната ваксина,защото такава не сме правили.Някой от вас правил ли е на детето преди операцията?Коя ваксина избрахте и кой ви я препоръча?Ще чакам отговори,защото нямаме време-сроковете ни притискат.Отново благодаря предварително.

# 222
  • Мнения: 2 543
Здравей, мама Роси.
Доколкото на мен ми е известно, противоменингитната ваксина в България е една. Ние я бяхме направили на Йоан още на годинка. Посъветвайте се с лекарите в ИСУЛ и с личния ви лекар за нея. Така като гледам, не са много активни в последно време останалите родители, така че не чакай съвет във форума, а поговори със специалистите. Успех!

# 223
  • София
  • Мнения: 215
Здравей мамо Роси,
аз също мисля, че има само една ваксина. Не съм много осведомена, защото на нашето детенце още преди да разберем за глухотата и вече бяхме сложили комбинирана, която включваше и противоменингитната. Според мен най-добре да питаш личната на детенце. Знам че се купува с поръчка от почти всяка аптека. Успех Hug
Ieppe на това му се вика тактична критика взимам си бележка  Embarassed  Banghead

# 224
  • Мнения: 2 543
Ieppe на това му се вика тактична критика взимам си бележка  Embarassed  Banghead

Хехе! Хайде сега! Просто исках да кажа на жената да се посъветва с лекарите, защото те знаят най-добре какво и кога е редно да се направи. А и аз не знам някой от форума специално преди операцията да е ваксинирал детето си, но може и да греша...

FEN ми каза, че вчера са давали по БТВ за ранния слухов скрининг и аз намерих в сайта им материала. Ето го: http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=112882 Аз още не съм догледала видеото, защото ми е зле нетът и много бавно се зарежда, но в текста отдолу прочетох "кохлеарна трансплантация". Crazy

Общи условия

Активация на акаунт