Деца с увреден слух - 3

  • 30 529
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 179
Bahaта представлява слухов апарат по костен път. Зад ухото в костта се поставя малък титаниев имплант, чрез кратка операция с местна упойка. След около 3 месеца/период през който имплантът се интегрира в костта/ към импланта се  закрепя апаратчето. Апаратчето приема звуците, предава ги на импланта, той ги предава на костта и отиват директно към кохлеата. Много е подходящо за пациенти с едностранна слухова загуба; течащи уши; голямо намаление на слуха по въздушен път, но запазено или намалено до 55дб по въздушен път и отосклероза /тя се оправя и оперативно, но не винаги успешно/.
След първия пациент имаше и втори. Възрастта им е 39 и 21 год. съответно.

# 271
  • Мнения: 2 531
А кой ги заплаща и подлежи ли на подмяна като задушните след определено време? Моя син е точно за такъв вид слухопротезиране  Laughing

# 272
  • Мнения: 179
Заплащането в случая е целево . Иначе са като имплантите, не подлежат на подмяна след някакъв период от време.

# 273
  • Мнения: 41
Здравейте отново и от мен! Току-що говорих с професор Кунев и ни вика в понеделник в ИСУЛ да ни приеме. gylsem вие в коя болница сте? ако сте там сигурно ще се видим.

# 274
  • Мнения: 41
а какво ще ми е необходимо за болницата?

# 275
  • София
  • Мнения: 215
Здравей mimi17,
радвам се че нещата при вас вече са се задвижили Hug. Всички тук ще ви стискаме палци Praynig.
Моето детенце е оперирано във ВМА и там нямаха изисквания да си носиш нещо. Предполагам че в ИСУЛ е същото. Колкото до това което на теб и детенце ще ви е необходимо - тоалетни принадлежности, дрехи за преобличане, прибори за хранене, чашка/шише, играчки които детенце обича и ще го накарат да се чувства по-сигурно. Всякакви "глупости" с които можеш да го забавляваш. А сетих се пижамките и разни блузки  да не се обличат през главата, че първите дни ще ти е трудно. Това е което се сещам сега newsm78, ако ми изплува още нещо ще пиша

# 276
  • Мнения: 41
 благодаря sirta! и аз така си мислех, но все пак да попитам.  Grinning благодаря, че го има този форум да се подкрепяме взаимно  bouquet

# 277
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
  Здравейте!
  Мими, освен това, което е писала Дианка, се сещам за стотинки за телевизора и за кафе-машината. За мен и двете бяха животоспасяващи, особено нощта след операцията, когато трябва да си будна на всяка цена. Венци не искаше много да яде, само мляко с шишето, и много, много вода. Дано всичко мине добре Praynig Praynig Praynig, и при теб, и при gyulcem!
   Децата в градината подготвят "Дядо вади ряпа" за края на учебната година. Празника е в понеделник, с нетърпение го очаквам, това е първата социална проява на Венци. Само да са здрави, че гледам, че и той има 37,2   Mr. Green...
   

# 278
  • Мнения: 41
благодаря poyor за съвета за стотинките, ще се подготвя  Simple Smile

# 279
  • Мнения: 41
извинете т.е. pozor печатна грешка

# 280
  • Враца
  • Мнения: 871
Аз се сещам да си вземеш от старите носни кърпички  от хасето..или просто тензухчета или нещо такова..при темперетарута...дай боже да не вдига да му слагаш мокри кърпички на свивките на ръчичките и краченцата и челцето..аз не бях взела и използвах от влажните кърпички..мокрех и слагах... и това става.. и хубаво е да сте с много къса косичка...ние почти го бяхме обръснали..защото после да не е голяма разликата в косичката ,като махнат превръзката..

# 281
  • Мнения: 2 543
Момичета, на дъщерята на mimi17 няма да й поставят имплант. Ще й правят друга операция. Едва ли ще се налага да й бръснат от косата.Simple Smile
mimi17, стискаме палци! Видя ли, че нямаше нужда да се тревожиш чак толкова! Hug Успех!  bouquet
gyulcem, и за вашата операция стискаме палците! Ти си знаеш! Hug

# 282
  • Враца
  • Мнения: 871
Момичета, на дъщерята на mimi17 няма да й поставят имплант. Ще й правят друга операция. Едва ли ще се налага да й бръснат от косата.Simple Smile
...... Sick Изложих се....  ooooh!

# 283
  • Мнения: 2 543
Хехе, Марги, какво да кажа аз! Вече така се бъркам между всички родители, с които се запознавам в последно време, че ужас! В скайп постоянно си пиша с няколко човека и все не помня кой точно кой е. Embarassed Понякога ми се налага да си връщам цялата история на чата, за да се подсетя.  Embarassed Ама и те ме бъркат понякога с някой друг, та не се обиждаме взаимно. Laughing

# 284
  • Мнения: 95
Олееееее, повече от месец, а може би два не съм влизала и не съм чела форума, колко много съм пропуснала.......
Боби имала си рожден ден, извинявай за пропуска newsm51 newsm59 , желая ти мечтите и желанията ти да се превърнат в реалност.
Имам страшно много работа и ангажименти, а миналата седмица бях ме и в Австрия. При нас нещата се развиват добре, Рафи има голям арсенал от думички, но нещо ни куцат простите изречения / използва не повече от 3-4 изр /, но като отделни думи......са доста. Ходим два пъти на седмица в Бургас и мисля, че жената там си върши работата професионално.
Искам да пожелая на малчуганите на които им предстоят операции УСПЕХ, ХУБАВОТО ТЕ ПЪРВА ПРЕДСТОИ!!!
Съжалявам, че се отдалечих толкова от всички вас във форума, по някога страшно ли липсвате, но избора ми не е голям - работа, две деца, баба, и всичката останала мъжка и женска работа.
Дано поне успявам да ви чета по често Cry Sad

Общи условия

Активация на акаунт