По колко пъти в месеца на видеозон?

  • 4 744
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 229
Миаз ходих за цялата бременност общо 5 пъти и то последните 3, защото за малко да ме вкарат секцио да раждам....

Това всеки месец, че и по няколко пъти на месеца е напълно излишно и необосновано, ако бременността протича нормално....главно е за успокоение на параноя на майката....
А и аз не съм на 100% сигурна , че етолкова безвреен , че да се прекалява с него....

# 61
  • Мнения: 165
аз ходех по един път на месец

# 62
  • Earth
  • Мнения: 1 952
В ЖК ми правеха веднъж месечно, отделно съм ходила на частни прегледи и изследвания!

 newsm10 smile3521

# 63
  • Мнения: 1 477
Веднъж в месеца.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По веднъж  Peace месечно

# 65
  • Мнения: 583
На всяка консултация винаги ме гледаха на видеозон без да плащам допълнително.....всеки лекар май действа различно.

# 66
  • Мнения: 931
Мисля че повече от 3 пъти за цялата бременност е излишно освен ако няма проблеми.Така че наслаждавай се на бременността ти и бъди спокойн аза да е всичко ОК  Peace

# 67
  • Мнения: 11 018
На всяка консултация ме гледаха на видеозон, но си плащах за това. От ЖК ти се полагат само 2 безплатни видеозона за цялата бременност.

# 68
  • София
  • Мнения: 415
Поне по веднъж на месец. А това, че ЗК поема само двапрегледа е друг въпрос .

# 69
  • Мнения: 961
Веднъж месечно е нормално да ходиш на видеозон. По здравната каса се полагат само 2 пъти за цялата бременност, но някои лекари гледат всеки месец. Ако попаднеш на такъв, който не те гледа всеки месец, ще трябва да ходиш на частно и да си плащаш.

Като влезеш в 8 месец е добре да започнеш да ходиш 2 пъти месечно на видеозон.

# 70
  • Мнения: 502
по здравната каса наистина се полагат 2 видеозона за цялата ЖК, но аз ходех и при втори лекар- при който родих и се е получавала така че почти всеки месец са ме гледали на видеозон.

# 71
  • София
  • Мнения: 738
доколкото ми е известно - 2-3 се поемат от здравната каса.

Аз си плащах на частно
В началото ме гледаха всеки път ( на 3 седмици), след 4-тия месец горе-долу започна през преглед, тъй като все това до известна степен стресира бебето и просто не е необходимо.

говорим за обикновен видеозон - а иначе е добре да се гледа 2-пъти ФМ ( там видеозоните са по-особени) - след 16 г.с ( това зависи от лекаря който гледа) и по-късно към 8 месец май беше

успех   

# 72
  • София
  • Мнения: 1 185
Здравната каса покрива 2 видеозона! Аз бях абонамент и ме гледаха по 1 месечно да 7 месец, в 8 месец 2 пъти, а в 9 всяка седмица!

# 73
  • Мнения: 1 322
Аз ходех веднъж в месеца.

# 74
  • Мнения: 3 016
Ако имаш някакъв проблем разбира се че е задължително следенето на ехограф  .Мое мнение е ,че  е хубаво бременната да се гледа всеки месец на видеозон и най- важното от специалист .До сега няма данни плодът да се е увредил от ежемесечно следене на майката.

Общи условия

Активация на акаунт