НОЕМВРИ бавно наближава, но малкото расте в мама!

  • 10 625
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 77
Нелчо, доколкото на мен ми обясни лекарката - изследването, което се прави между 11-13 г.с. струва около 40 лв., а онова 15-19 г.с. - 25 лв.  Аз писах и по-напред - на мен тя ми каза, че е по-добре да го направя между 11-13г.с., защото ако има проблем, е по-добре да се хване по-рано.
Fairy, благодаря ти! Нужно ли е да се запише час за това изследване(биохимичен скрининг) в Майчин дом или просто отиваш и казваш за какво си, за да си организирам нещата.Другата седмица влизам в 12г.с , мога да гостувам на приятели в София, които само ме канят WinkАз питах моята лекарка, тя ми каза че може да ми пусне изследване за алфафетопротеини, ама хич не обяснява и винаги бърза, доколкото знам това е само част от изследването.

# 271
  • София
  • Мнения: 3 789
днес гледам никой не се е включил да каже какво са казали на срещата
аз не бях в сф и не успях да ида на срещата за съжаление
Няколко поста по-назад вече споделих, но явно си чела избирателно Crossing Arms

Ако има мами, които са ходили и са стоели  до по-късно, нека споделят как е протекло до края Peace

Mише видях, че си писала, че си била, но аз питах конкретно какво са говорили и какви отговори са давали на определени въпроси.
Мислех, че някой ще сподели за правата, за болничните, за изследвания, за майчинството...е такива. Извинявай ако съм те засегнала.  Rolling Eyes
Неееее, няма никакъв проблем! Hug
Тя и Сиската се е включила след мен. Наистина както вече казах - идеята на срещата беше чудесна, но не беше измизлено до край.... Надявам се следващия път да е по-добре.

Момичета, аз днес съм много, ама много зле Tired Сутринта още ставането и се изстрелях към "00" , но нищо, само гадене......
Не съм яла почти нищо от сутринта- една ябълка и един банан. Само при мисълта за храна и  Sick #Crazy

# 272
  • Мнения: 340
Здравейте и от мен  Hug аз хвърлям по едно око на темата, но все в неподходящо за мен време и не успявам да пиша, а само да тегля един диагонал. Виждам вече, че отборът ни се оформя към окончателен.  Praynig

На мен ми е по-спокойно, осведомих се относно наложителните прегледи и си направих програмата, дето се казва. Изследването в 12та седмица може би ще ми го отпусне лекар, а в 20г.с. си намерих частен ехо+3д център, който се занимава с пренатална диагностика и е на поносими цени.

Аз също съм вегетарианка, даже известно време преди да забременея бях и веган, но се запалих да правя на сина ми един млечен шейк с кисело мляко, пресни ягоди + плодове и  сокче (за сладост) от купен компот от горски плодове, И да ви кажа доста ми се услажда.  Flutter Хапвам и чат пат сандвичи с нарязано жълто сирене.

Относно хемоглобина, мамите с нисък добре сте се ориентирали, може да ви изпишат желязо на таблетки. Моят през първата бременност беше тръгнал да пада под 90, но някъде в 4-5 месец.

Аз по принцип съм с ниско кръвно и интересното е, че хемоглобина от долната граница си ми влезе хубаво в нормата след като спрях месото и ограничих млечните продукти. И то съм го измервала не еднократно, ами 4 пъти в рамките на година и половина. Така че вегитата не се притеснявайте. Разбира се зависи и от конкретния организъм. На някои хора един хранителен режим им понася по-добре от друг. Сега се чувствам добре, а на ЖК ще ходя на 13 май.

На мен също всичко ми се хапва напоследък.  Е не съвсем всичко, но си хапвам през час каквото ми хрумне. Стастта ми към сладките неща значително намаля, но и от тях не се лишавам. Обаче като захапя блокче шоколад, не ми е готино като преди. Намират се по-вкусни алтернативи.

Абе как така ви се разширява ханша, това не разбирам. Сигурно е тъй, ама аз вероятно ще чакам до второ пришествие, за да се разшири моят. А ми се иска. Проблеми отвътре с таза иначе нямам, бебе 3350 родих нормално, но като съм на вид тясна, много неприятно се пълнее на кълки(а не на дупе - а как ми се иска едно такова заоблено!) и по тази причина цял живот трябва да съм 50кг, за да изглеждам оптимално.  Close

Лекичка и успешна за всички и да минават всякакви болежки и гадене!!  Hug

# 273
  • Мнения: 3 818
Нелчо, доколкото на мен ми обясни лекарката - изследването, което се прави между 11-13 г.с. струва около 40 лв., а онова 15-19 г.с. - 25 лв.  Аз писах и по-напред - на мен тя ми каза, че е по-добре да го направя между 11-13г.с., защото ако има проблем, е по-добре да се хване по-рано.
Fairy, благодаря ти! Нужно ли е да се запише час за това изследване(биохимичен скрининг) в Майчин дом или просто отиваш и казваш за какво си, за да си организирам нещата.Другата седмица влизам в 12г.с , мога да гостувам на приятели в София, които само ме канят WinkАз питах моята лекарка, тя ми каза че може да ми пусне изследване за алфафетопротеини, ама хич не обяснява и винаги бърза, доколкото знам това е само част от изследването.

Зависи какво точно ще правиш в Майчин дом. За да ти се вземе  кръв, трябва преди това да имаш ехографска снимка на плода, който да измерва гънката на вратлето - нейният размер е един от показателите при изследване на синдрома на Даун. Точно заради него е толкова кратък срока 11-13г.с., защото след това гънката не може да се измери. Та, ако твоята лекарка ти направи ден-два (но не повече) преди взимането на кръв ехография, отиваш с нея и с искане за изследване - попълва се пак от лекарката- в Майчин дом и само ти взимат кръв там. За това не е необходимо да си записваш час, защото процедурата трае малко, бодат, източват и си готова Wink.
Ако обаче искаш да си направиш ехографа в Майчин дом, предполагам, че ще трябва да си запишеш час. Аз имам едни брошури вкъщи, там има интернет сайт, на който може да се прочете, но сега не му помня адреса, утре ще ви го дам да разгледате по-подробно.
Моята лекарка ме предупреди, че е възможно да ми кажат, че е задължително при тях да се направи ехографията, но всъщност съвсем не е. А аз на нея й имам пълно доверие Simple Smile.
На мен 11-та седмица ми се пада точно като отида на преглед, всъщност затова го и отложихме с една седмица повече, та направо ще свърша цялата работа накуп Simple Smile.

# 274
  • Мнения: 24
пух голям много е хубаво че не си склонна към дебелеене - блазе ти   bouquet
а иначе на мене ми назначиха кръвна картина, урина и кръвна група в още в 4  - 5  ГС- пу пу бяха идеални - поне така каза док. Следващия път трябва да пусна към 14-15 ГС - кръв и урина - а пък изследванията за даун - абе не знам - чудя се бали да ги правя - все пак ме следи завеждащ отделението по патологични бременности в Майчин Дом - та той ако не види отклонение - кой друг! newsm78
Какво ще ме посъветвате мамита? Laughing
Целувчици! Heart Eyes
Абе що ми се струва, че срещата в неделя е била общо взето недоизмислена??? Аз не можях да се включа - бях на работа - ох това ДДС - айде до скоро

# 275
  • Мнения: 3 818
Денчо, вероятност за синдром на Даун, не може да се види с ехограф. Единственият начин е да се види въпросната вратна гънка, но рискът за грешка  е голям, защото то детето може да е просто по-пълничко примерно.
Така че колкото и да е добър лекарят, вероятността да хване подобен проблем чрез видеозон, е минимална.
Иначе ти си преценяваш, естествено, че това не е задължително изследване Simple Smile.
Аз при първото си дете не знаех за това и си живеех мирно и щастливо, сега като знам, се притеснявам Laughing

# 276
  • Мнения: 7
не е ли сигурно това изследване - нухална транслуценсия? Аз на него разчитах,защото съм рн отрицателна и не ми се прави амниоцентеза,освен,ако няма данни за това.......... Confused

# 277
  • Мнения: 57
Здравейте на всички.По повод изследванията-аз още не съм направила никакви.След Великден съм на лекар и сигурно тогава ще ми пуснат кръв и урина.Иначе си записах час при Марков за първата ФМ.Добре , че е форумът иначе някои от нас ,нямаше изобщо да знаят за тези изследвания.Лек ден на всички

# 278
  • Мнения: 3 818
Розичка, за амниоцентеза изобщо не става дума Simple Smile
Изследването е комбинация от преглед на видеозон и взимане на кръв от вената, нищо повече.
Амниоцентезата е рискована манипулация и се извършва само при майки, при които има данни за повишен риск от синдром на Даун.
И аз не бих си направила амниоцентеза ей така за спорта Wink

# 279
  • Мнения: 8 962
Здравейте, момичета!
Аз отсъствах от Бг през изминалата седмица. Днес след работа най-после съм на преглед - стискайте ми палци!  Praynig

# 280
  • София
  • Мнения: 167
Момичета, дайте да сменим малко темата, тези изследвания и гадания кое кога май само ни изнервят допълнително.
PUH и аз пълнея на кълки а не на дупе и затова не мога да си закопчавам дънките вече.... Simple Smile Онзи ден  се опитах  да облека дънки свалени от простора добре че мъжът ми беше в къщи да ме закопчае. smile3532
Кажете някой добър магазин за бременни??? newsm12 ?

# 281
  • София
  • Мнения: 167
Розичка, четох, че БХС бил с много неточни резултати и по-скоро бил само насочващ.  Най-доброто изследване било Феталната Морфология, а за амниоцентеза изобщо нямам намерение да правя, доколкото разбрах тя се прави само ако рискът да се роди бебе с много големи малформации е доста голям, защото при амниоцентезата има голям риск от аборт.

Хайде пак почнахме със страшните неща!

# 282
  • Мнения: 24
Права си Валя - ай стига с тези страхотии - трябва да мислим само за хубави неща - за да е доволен бебо Laughing
Леле Fairy - ако знаеш нашия татко какъв е - нищо чудно да се видят мноооого гънки - хи хи хихихихих  Joy

# 283
  • София
  • Мнения: 167
Влизали ли сте в този сайт: see your baby - http://yourembryo.blogspot.com/2007/06/see-your-baby_14.html.
Моето маха с крачета и ръчички, нямам търпение да го видя на прегледа.  Знаете ли кога ще почнем да усещаме движенията на бебето?

# 284
  • Мнения: 7
оки спирам с щуротиите ,бхс и фетална ще правя!
Валя аз съм влизала,моето още не маха,но вече не сме с опашка и си имаме ръчички и крачета Laughing
Да усещаш бебка може би ще е към 13 седмичка.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт