пиете ли фолиева киселина без бременност??

  • 39 067
  • 431
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 699
И аз по-горе бях задала такъв въпрос-дали може да ми се гади от фолиевата.ървия месец имах такива съмнения но следващия месец всичко беше наред.з го отдадох на това че когато започна да пия нещо ново винаги чета страничните  нежелани реакции и май започвам да си внушавам че се появяват при мен Laughing Но сега всичко е ок  Peace

# 391
  • Мнения: X
И на мен ми се гадеше от фолиевата, че и пъпчасвах в началото.

# 392
  • Мнения: 379
Аз пия...3 месеца...в началото ми ставаше гадно ,няколко дни (може и повечко да са били),но не е кой знае какво и е за малко..после отшумява .Сигурно организма свиква...Мисля ,че е добре да се пие поне имам усещането ,че правя всичко възможно всичко да е ок с бъдещото ми детенце! baby_neutral

# 393
# 394
  • Мнения: 9
Здравейте момичета! За съжаление нямам възможност да изчета цялата темичка, но ще се включа Mr. Green Аз пия ФК от... няколко години ... ; преди време при изследвания ми откриха анемия - изписаха ми ФК и аз започнах да се ровя и чета за нея - попаднах на много интересни статии, в една от тях пишеше, че всяка жена от 15 до 50 години трябва задължително да приема ФК...е докато разбере, че е бременна - и после първите 3 месеца от бременността...
 Здрави бебчета пожелавам но всички!  bouquet

# 395
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Пиех 3 месеца преди да забренея (бях наясно, че ще започваме опитите за бебе) и 3 месеца след като забременях.

# 396
  • Мнения: 390
док ми каза на прегледа след лапарото да не пия абсолютно нищо. подчерта го два пъти. и така 6 месеца, през които трябва вече да се похваля. така че аз не пия ФК. а като прочетох и това с гаденето, съвсем съм против

# 397
  • Мнения: 1 334
док ми каза на прегледа след лапарото да не пия абсолютно нищо. подчерта го два пъти. и така 6 месеца, през които трябва вече да се похваля. така че аз не пия ФК. а като прочетох и това с гаденето, съвсем съм против
А той все пак обясни ли защо не трябва да пиеш фолиева?Под "абсолютно нищо" се съмнявам да е имал предвид точно този витамин.И съответно ти попита ли го?

# 398
  • Мнения: 3 215
Писс, може в твоя случай да има някакво значение, но да си против ФК по принцип е напълно грешно. Прочети за какво се приема, а не си вади изводи от субективните мнения на няколко човека, които смятат,че им се гади точно от нея.

# 399
  • Мнения: 390
със сигурност док не е имал предвид точно ФК. четох, че това си е всъщност витамин и не вреди. съгласна съм. но да си призная, момичета, след всеки неуспешен опит, след всяко разочарование месец след месец не искам да се навивам, че точно защото не пия ФК и затова не става. опитвам се да не си втълпявам, че аз бъркам някъде, че не правя нещата както трябва. ако ми е писано, ще стане и без ФК. страх ме е да ходя на солариум, страх ме е да пия лекарства дори като настина...не се живее така в страх. все пак ще питам док. и ще му се доверя.

# 400
  • Мнения: 1 334
pisss,пиенето на фолиева киселина няма нищо общо със забременяването!Тя се пие предварително,за да може когато настъпи бременност да се предотврати евентуална спина бифида.В крайна сметка всеки си носи отговорност за действията.Тази тема явно ще я дъвчем още и още ooooh!

# 401
  • София
  • Мнения: 4 884
Ама въобще незнам защо влязох пак в тази тема да се ядосвам ooooh!Сигурна съм,че повечето от нас пият какви ли не хапчета за глупости,без рецепта,без да четат листовки или просто като жертви на рекламата,но за ФК,която е с доказани САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ свойства и която помага не само за предотвратяване на спина бифида,но и за още редица неща,се разрази такава полемика ooooh!СТИГА сте философствали толкова,пие се по една таблетка на ден и това е,няма какво да се разисква,ако има лекар,който да не е съгласен с това,то смело мога да кажа,че той просто не си разбира от работата!

# 402
  • Мнения: 1 775
Много глупости изчетох в тази тема, и аз много се ядосвах, като tuzni4kata. В крайна сметка, всеки си има глава на раменете, отговаря за собствените си действия и си носи последствията. Аз реших да ви кажа защо пия фолиева киселина - искам да съм сигурна, че АЗ съм направила каквото е зависело от МЕН, за да предпазя детето си от спина бифида. А то е толкова елементарно - да изпия 1 хапченце на ден. Писах по-горе, че на моя приятелка и се гадеше от фолиевата, после разбрах, че и на колежката ми отначало ѝ се гадело. Знаете ли как си решила проблема - започнала да пие фолиевата вечер, преди да си легне да спи и повече не ѝ се загадило.
Между другото, за мен тези, които не пият ФК, защото чули, че се качват килограми от нея и се страхуват да не си развалят фигурата, са абсолютни лигли. Не ми се мисли как бих се чувствала, ако допусна увреждане на плода, защото не съм искала да напълнея.

И в заключение, желая на всички да си гушкат живи и здрави бебчета  bouquet!

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 23:39 от Stitch

# 403
  • София
  • Мнения: 4 884
Много глупости изчетох в тази тема, и аз много се ядосвах, като tuzni4kata. В крайна сметка, всеки си има глава на раменете, отговаря за собствените си действия и си носи последствията. Аз реших да ви кажа защо пия фолиева киселина - искам да съм сигурна, че АЗ съм направила каквото е завело от МЕН да предпазя детето си от спина бифида. А то е толкова елементарно - да изпия 1 хапченце на ден. Писах по-горе, че на моя приятелка и се гадеше от фолиевата, после разбрах, че и на колежката ми отначало ѝ се гадело. Знаете ли как си решила проблема - започнала да пие фолиевата вечер, преди да си легне да спи и повече не ѝ се загадило.
Между другото, за мен тези, които не пият ФК, защото чули, че се качват килограми от нея и се страхуват да не си развалят фигурата, са абсолютни лигли. Не ми се мисли как бих се чувствала, ако допусна увреждане на плода, защото не съм искала да напълнея.

И в заключение, желая на всички да си гушкат живи и здрави бебчета  bouquet!
newsm10

# 404

Общи условия

Активация на акаунт