пиете ли фолиева киселина без бременност??

  • 39 067
  • 431
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5
Аз пия вече година и половина. 1 табл. дневни няма да навреди, единствено може да помогне.

# 406
  • Мнения: 2 926
Много глупости изчетох в тази тема, и аз много се ядосвах, като tuzni4kata. В крайна сметка, всеки си има глава на раменете, отговаря за собствените си действия и си носи последствията. Аз реших да ви кажа защо пия фолиева киселина - искам да съм сигурна, че АЗ съм направила каквото е зависело от МЕН, за да предпазя детето си от спина бифида. А то е толкова елементарно - да изпия 1 хапченце на ден. Писах по-горе, че на моя приятелка и се гадеше от фолиевата, после разбрах, че и на колежката ми отначало ѝ се гадело. Знаете ли как си решила проблема - започнала да пие фолиевата вечер, преди да си легне да спи и повече не ѝ се загадило.
Между другото, за мен тези, които не пият ФК, защото чули, че се качват килограми от нея и се страхуват да не си развалят фигурата, са абсолютни лигли. Не ми се мисли как бих се чувствала, ако допусна увреждане на плода, защото не съм искала да напълнея.

И в заключение, желая на всички да си гушкат живи и здрави бебчета  bouquet!
Peace
На мен също ми се гади от фориевата киселина, но и през ум не ми е минавало да я спра.
Ако ще да ми се гади, да драйфам черва и каквото ще да става...детето ми е по-важно и ще я пия.

# 407
  • Мнения: 390
момичета, на листовката пише, че дневната потребност е 0,2 милиграма, а 0,4мг е за бременни. при опити за бебе колко трябва да пия на ден? на моята кутийка пише "Неофолик", а някъде назад в темата бях попаднала на друго име. това има ли значение?

# 408
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Ама въобще незнам защо влязох пак в тази тема да се ядосвам ooooh!Сигурна съм,че повечето от нас пият какви ли не хапчета за глупости,без рецепта,без да четат листовки или просто като жертви на рекламата,но за ФК,която е с доказани САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ свойства и която помага не само за предотвратяване на спина бифида,но и за още редица неща,се разрази такава полемика ooooh!СТИГА сте философствали толкова,пие се по една таблетка на ден и това е,няма какво да се разисква,ако има лекар,който да не е съгласен с това,то смело мога да кажа,че той просто не си разбира от работата!

Без да се заяждам - не мога да се съглася с мнението ти, че ФК има САМО положителни свойства - струва ми се доста крайно
Доказано е, че има странични ефекти, както и някои от момичетата тук споделиха за такива
Всеки има право на избор, дали да пие ФК на хапчета или да си я набавя по друг начин Peace

# 409
  • Мнения: 282
С първата ми бременност преди 6 год и половина не съм пила ФК, а други витамини за бременни, незнам дали тогава е била известна както сега с голямото си значение за плода. Сега пия ФК, защото искаме второ детенце и аз като повечето момичета искам да направя всичко за здравето на бебето ми. Мисля че не е проблем да се пие по 1 хапче на ден и понеже съм много разсеяна съм си направила подсещане на телефона  Whistling иначе все ще забравя. Успех на всички в бебеправенето!!!

# 410
  • Мнения: 13
Мен много ме е  Embarassed ама сега като четях чувам за ФК . Незнам дали да я почвам като има толкова разностранни мнения newsm78

# 411
  • Мнения: 3 215
Къде точно ги видя многото разностранни мнения  newsm78 Не се чуди,а я започвай. Ако имаш съмнения, попитай доктора си. Peace

# 412
  • Мнения: 5
всяко хапче има някакви странични ефекти, засега осве за гадене при някои жени за друго не съм чула на практика.

# 413
  • Мнения: 975
Мен много ме е  Embarassed ама сега като четях чувам за ФК . Незнам дали да я почвам като има толкова разностранни мнения newsm78
ShockedНе се чуди ами пий . Peace

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 11:56 от Пантерка

# 414
  • Мнения: 3 215
Пантерка, аз моята ФК я пия вече 9 месеца; 5 месеца преди да започнем с опитите и никога не съм имала съмнения, че е полезна.
Може би си сбъркала цитата  newsm78 Успех!  bouquet

# 415
  • Мнения: 975
Поправих се,сори Old Sport Embarassed

# 416
  • Мнения: 3 215
Няма проблеми! Peace

# 417
  • Мнения: 289

Аз започнах да я пия преди 3 месеца ,така знам и вече бебеправим

# 418
  • София
  • Мнения: 934
Ако някой все още се съмнява, че фолиевата киселина е от значение да прочете по-долу
http://www.lmpbg.org/downloads/spontanni.pdf

# 419
  • Мнения: 222
Пия вече трето блистерче. Нямам никакви странични ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт