Великденско математическо състезание - що е то?

  • 17 924
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • тук
  • Мнения: 510
Здравейте, аз попадам на темата за първи път. Моята дъщеря е първи клас, но в нейното училище не са споменавали за никакви състезания. Явно вие се интересувате повече. Тя няма феноменални способности по математика или поне не сме забелязали. Но аз искам да тренирам логическото и мислене, затова с радост изтеглих задачите от състезанията и ще и ги дам да ги реши. Къде мога да намеря други подобни - купих от книжарница книжки, но са доста елементарни.

# 76
  • Мнения: 24 467
Изд. "Регалия" задачи от 1-4 клас. Там са само задачи от състезания.

# 77
  • тук
  • Мнения: 510
Благодаря ти, Judy   bouquet Ще потърся изданието.

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 09:13 от portman

# 78
  • Мнения: 2 425
Моя син участва На 19 април 2008г. в МГ "Д-р П. Берон" в областния кръг на олимпиадата по математика гр. Варна. Знае ли някой от къде мога да видя класирането. Той е 5 клас. Благодаря предваритулно   bouquet

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 13
"Моя син участва На 19 април 2008г. в МГ "Д-р П. Берон" в областния кръг на олимпиадата по математика гр. Варна. Знае ли някой от къде мога да видя класирането. Той е 5 клас. Благодаря предваритулно "
За  гр. Бургас излезе класирането. Ето тук:http://rio.bourgas.org/files/Rezultati_oblasten_krag_OM.xls Grinning

# 80
  • Мнения: 3 743
А кога ще излязат резултатите от втория кръг на Олимпиадата?
И аз имам същия въпрос,кога да очакваме резултатите,не че ще са кой знае какво...

И аз не откривам никъде резултатите Rolling Eyes

# 81
Имате ли информация за Варна дали излязоха резултатите от Областния кръг на олимпиадата по математика?

# 82
  • Мнения: 2 425
Имате ли информация за Варна дали излязоха резултатите от Областния кръг на олимпиадата по математика?
И аз това се питам от колко време  Thinking

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз имам едно оплакване-въпрос. Нашата госпожа отказа  да ги заведе тази година на състезанието в Шумен. Предполагам, че пак става дума за пари,  (за какво друго, след като миналата година отборът беше на 3то място  Tired ), но не го е казала гласно.
При вас как стои въпросът с Шуменското състезание?

# 84
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При вас как стои въпросът с Шуменското състезание?

Госпожата попита съпругът ми каза не - за другите не знам. Винаги сами си плащаме пътуванията - има някакви такси, които поема настоятелството. Нашите бяха месец и нещо - цялата стачка, след което още месец, нямаха учителка по математика - не са взели материала, та затова е против.

# 85
Резултатите от олимпиадата по математика за Варна са изнесени преди малко на сайта на инспектората
http://rio-varna.hit.bg/RIO-promeni-0508.htm

# 86
  • Мнения: 2 425
Резултатите от олимпиадата по математика за Варна са изнесени преди малко на сайта на инспектората
http://rio-varna.hit.bg/RIO-promeni-0508.htm
Hug  bouquet

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 702
При вас как стои въпросът с Шуменското състезание?

Госпожата попита съпругът ми каза не - за другите не знам. Винаги сами си плащаме пътуванията - има някакви такси, които поема настоятелството. Нашите бяха месец и нещо - цялата стачка, след което още месец, нямаха учителка по математика - не са взели материала, та затова е против.

И ние си плащаме, но сега дори това не е достатъчно. Мисля, че промяната е не в това, че ние плащаме, струва ми се, че и госпожата трябва да си плаща. (мои предположения)

Като цяло впечатлението ми е, че не само не се стимулира образованието, ами даже напротив.

# 88
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

 
Като цяло впечатлението ми е, че не само не се стимулира образованието, ами даже напротив.

Да така - единици са тези, които наистина работят. При нас така се случи тази година, да ни е жива и здрава учителката - много е добър педагог.

А за да и платят на учителката, трябва да има командировъчно от директорката (или който им ги издава) - може там да има проблем.

# 89
Може ли някой да ми каже какъв тип задачи дават на " Преглед на знанията по математика "

Общи условия

Активация на акаунт