Великденско математическо състезание - що е то?

  • 17 922
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
  Резултатите от олимпиадата за София са тук  http://rio-sofia-grad.com/

# 91
  • Мнения: 11
Някой да е наясно, кога и къде ще се проведе национален кръг " Европейско кенгуру"? Не намерих нищо, освен регламента. Ще бъда благодарна за информация  bouquet

# 92
  • Мнения: 2 577
Някой да е наясно, кога и къде ще се проведе национален кръг "Европейско кенгуру"? Не намерих нищо, освен регламента. Ще бъда благодарна за информация  bouquet
освен регламентите, пак на сайта на МОН има и Приложение № 1 към ЗАПОВЕД за организиране и провеждане на ученическите олимпиади и национални състезания
Та според него Европейско математическо състезание "Кенгуру":
- Областен кръг - 22.03.2008 г.
- Национален кръг -30.05.2008 г.

Аз доколкото имам инфо ще е в София, но незнам пак  newsm78
На нашите обаче в училище, нищо официално не са им казали все още, само кой ще ходи ако имало изобщо Rolling Eyes /така ми каза моя син/.
То че ще има - ще има... друг е въпроса да не се повтори неучастието както за Шуменското състезание

# 93
  • Мнения: 2 425
По това, което си дала, разбирам, че Националния кръг ще е на 17 и 18.05.2008 г . в София.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 702
На 17 и 18 е националният кръг на олипмиадата, а не на Кенгуруто.

Амелия, на нас и това не са ни казали. Аз знам резултатите от 30.04. (благодаря на galj_76 за което   bouquet ), а ето седмицата приключи и поне до 12.05. няма да знеам нищо официално.  Confused

# 95
  • Мнения: 4
помогнете ми,не мога да отворя посочените от вас адреси за задачите по м-ка.утре моите са на състезание и бих желала да видя нещо от минали години за първи клас.много благодаря предварително! smile3525

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 13
Момичета излезе националното класиране на състезанието "Европейско кенгуру" ето тук:      www.math.bas.bg/smb/kenguru/index.htm               

# 97
  • Мнения: 3 740
Благодаря!   bouquet
Ние с една сгрешена задача сме на 7-18 място.  bowuu

# 98
  • Мнения: 24 467
В същност местата са по много маймунки на клон, когато става въпрос за равните точки.

# 99
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Благодаря!   bouquet
Ние с една сгрешена задача сме на 7-18 място.  bowuu

Важното децата да имат желание да участвуват. Аз от първи до четвърти дори резултати не съм ходила да гледам току ни носеха някоя награда, сега ни ги искат да ги знаем, ама вече започнаха и учителите да ни ги следат и таблици да ни правят. Да мина догодина 7 клас и след това пак няма да ме интересува - така мисля  newsm78 . Ще питам нещо в нашата тема.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 702
Искам да попитам няколко неща във връзка с националния кръг на Европейското кенгуру:

- къде се внася таксата. (да не се окаже, че сме били път до София, а не може да се яви)
- как се стига до СМГ (разбрах, че там се провежда) , например от Орлов мост: кои улици са забранени, кои са еднопосочни, има ли възможност да се паркира в района
- от 11 ли започва и в колко ги викат


Благодаря предварително!

# 101
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Искам да попитам няколко неща във връзка с националния кръг на Европейското кенгуру:

- къде се внася таксата. (да не се окаже, че сме били път до София, а не може да се яви)
- как се стига до СМГ (разбрах, че там се провежда) , например от Орлов мост: кои улици са забранени, кои са еднопосочни, има ли възможност да се паркира в района
- от 11 ли започва и в колко ги викат


Благодаря предварително!


Това което са обяснили на нашата преподавателка, че само тези деца, които получат лично покана участвуват във втори кръг. Там било обяснено какво що, при нас никой още не е получил, а имаме дете почти  дори май с максимум течки. Това е което знам.


# 102
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ами то състезанието е утре.   Rolling Eyes

# 103
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами то състезанието е утре.   Rolling Eyes

А имате ли покана - просто ми е интересно. Защото моят сега е шести и миналата година май се поизложи, да речем е бил с по-малко точки, но останалите пъти винаги дори тази година се е представял отлично. В началния курс винаги е бил награждаван, дори една година беше награден и в Министерството на образованието заради Кенгуру(отделно задължително в инспектората винаги), но на втори кръг състезание не е участвувал никога, аз затова по едно време се изложих, че няма втори кръг. Дори понятие си нямах. Е хайде де майки от СМГ включвайте се за информация.

# 104
  • Мнения: 3 740
Според моя син състезанието е утре от 11 ч. Той, естествено, е забравил да си плати таксата, но ме успокои, че може да го направи утре на място, така че явно това не е проблем. За колко часа ги викат не мога да кажа, защото те и без това са си на училище от 7.30. Иначе от неговия клас за втория кръг са се класирали само двама - синът ми с 1 сгрешена задача и приятелят му с две.
За СМГ от Орлов мост караш по бул. "Руски" - на светофара на Ректората завиваш вдясно, към Паметника Левски - продължаваш направо, стигаш до светофара на "Дондуков" - и там продължаваш направо, спускаш надолу и на първия светофар в ниското се вижда по диагонал СМГ. Виж, с паркирането положението е комплицирано, както навсякъде в центъра, но с упоритост и обикаляне се намира място.
Дано съм ти била полезна.
Успех утре!

Общи условия

Активация на акаунт