БЕБЕТА ЮНИ 30 :-)

  • 10 523
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 24
Благодаря Трънче Simple Smile По-добро обяснение не може да има.още утре ще опитаме Simple SmileМн ти благодяря   bouquet
А за прането-аз перях на щерката със Тео бебе прах,и омекотител бебешки или коколино или семана.Сега взех силан но не съм доволна.
лека ве4ер

# 226
  • Мнения: 1 404
Може би на този въпрос може да ми отговорят мамите които им е за втори път : до колкото знам бебешките дрешки се перат и после гладят на обратно,но с каква прах е добре да се перът и може ли да се използва омекотител newsm78
С детски прах за пране,Ния не се изриваше единствено от Тео БЕБЕ например,а омекотител педиатрите в никакъв случай на препоръчват.
Трънче,чудесно си го обяснила,аз заведох мъжа си директно на инструктаж и сега какви масажи врътка LaughingНо искам да кажа,че до края на 6 месец си правех само детската поза и този път(за разлика от миналата бременност)нямам никакви проблеми с гърба,а пък работата ми е свързана основно с натоварване там.

# 227
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте!

Тази детска поза и аз ще правя, още повече щом помага на гърба ми. Трънче благодарности и от мен!
Аз дрехите на Ивчо ги перех със сапун Тео бебе, на ръка и после ги гладех, обаче не съм гледала дали са налице или наопаки - просто ги гладех...

# 228
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Simple Smile

Днес май ще бъде много хубав ден  Simple Smile Ще има разходки Simple Smile

Аз тази сутрин пак се ровя в нета за колички и попаднах на магазини Хиполенд, но в Русе няма такъв магазин. В сайта им не са посочени цени и за това искам да попитам, ако някоя мама знае цените натези колички да ми каже:
1. Триколка Pulse  http://www.hippoland.net/display.php?page=cat1&cat=1&sub=1&offset=5

2. Триколка МХ3 MACLAREN http://www.hippoland.net/display.php?page=cat1&cat=1&sub=1&offset=0

Чао за сега от мен  Hug

# 229
  • София
  • Мнения: 226
Аз днес смятам да си купувам за пране на бебешките неща някакъв препарат "Сано", има го като прах и течен вариант - израелски бил. От много места ми го препоръчват и омекотителя на тази марка ставал за бебе. Имало го по големите магазини за детски неща - като го намеря ще ви кажа къде.

Вчера ме спряха за"проверка на документи". И поглежда ме ченгето леко въпросително, а аз с домашните широки дрехи в колата - трудно се забелязва корема, и "защо не ползваме коланчето". А аз с най-невинен поглед му казвам - ми бременна съм осми месец и ми е малко трудно. Младежа дори не ми отвори документите - изчезна като попарен. Много ме развесели човека  Joy

# 230
  • Мнения: 212
добро утро и от мен Simple Smile наистина се очертава един слънчев ден . ако има сред нас някоя именичка-  ДА И Е ЧЕСТИТ ИМЕННИЯ ДЕН   bouquet

за прането на дрешките вече ми се изясни въпроса, ама за гладенето  newsm78. задължително ли е и с каква цел с еправи ?

# 231
  • София
  • Мнения: 1 535
Гледам че си говорите за килцата - според вас ако до сега (29 гс) съм качила 10 кила, колко още ще кача до края? Т.е. тези последни 10 седмици (дай боже и по-малко да са), колко се качва горе-долу - повече от досега или по-малко? 

Трънче мога да ти кажа при предишната ми бременност как е било с килограмите, но това пак си е много индивидуално. От 29-та седмица до 40-та (когато се роди дъщеричката) бях качила 4.5кг, като общо от началото 13.5. Последните 2-3 седмици дори съм започнала леко да свалям, като съм си писала, че акушерката ми е обяснявала, че било нормално... До сега съм +8 и се надявам да удържа като предния път да не качвам повече от 4-5 макс. до края...

За прането мисля, че достатъчно сте писали. Само не мисля този път да пера на ръка. Предния път не знам какво ми беше станало  newsm78.

kaka Maya не знам дали е задължително гладенето, но аз всичко съм й прекарвала през ютията. И май до скоро го правех. Само дето напоследък ми е трудно на тази горещина и започнах да си спестявам голяма част. Защо - знам ли... за допълнителна дезинфекция ли  Thinking или просто защото на мен ми е приятно като си отворя гардеробчето да виждам всичко подредено  Crazy

А тук са едни облаци  Cry. Дано да се появи слънчицето, че ми се разхожда.

# 232
  • Мнения: 60
Аз днес смятам да си купувам за пране на бебешките неща някакъв препарат "Сано", има го като прах и течен вариант - израелски бил. От много места ми го препоръчват и омекотителя на тази марка ставал за бебе. Имало го по големите магазини за детски неща - като го намеря ще ви кажа къде.

Сано максима. Аз перях на дъщеря ми с него. С този на прах, тогава още нямаше течен и омекотител. Малко е стряскащо съотношението цена/количество, обаче с него се пере с някакви минимални количества /май в супени лъжици се мереше/. Аз съм доволна и пак него мисля да ползвам. Не, че с Тео бебе съм имама някакъв проблем, обаче саното мирише много хубаво.

Иначе за други омекотители мисля, че не се препоръчват.

# 233
  • Мнения: 3 743
Варненки, срещичка в Амазония в 13.00ч.

Засега съм аз и още едно момиче от майската тема. Очакваме подкрепления  Joy  bouquet

Приятен ден и весел празник!

# 234
  • Мнения: 194
Здравейте, тумбачета   bouquet

Днес уж го даваха хубаво времето, пък то едно облачно  Confused Дано да се пооправи малко следобед и да грейне слънчице.

Искам да се отчета за килограмите. Аз съм вече +9  Embarassed Първите 5 месеца бях качила общо 5 кг, а сега за няма и два месеца наддадох с още 4 (а може и до края на следващата седмица, когато влизам в осмия месец да станат и повече)  ooooh! Много се надявам общо да не кача повече от 15, но една приятелка как ме шашна като ми каза, че само в 9-я месец била качила 8 кг  ooooh! Дано при мен да е по-плавно, че и стрии ще ми се появят сигурно, ако стане така...

Трънче, мерси за хубавото обяснение. Ще инструктирам милото какво трябва да прави и аз ще го изпробвам, че бая ме наболява гърба вече  Peace

Приятен ден от мен и хубаво да си починете. Аз отивам да подреждам гардероби   bouquet

# 235
  • Мнения: 616
абе само на мен ли още не ми е дотежало чак толкова? вярно че гърба ме боли, ама на уроците по раждане ни показаха едни мнооого рахат масажчета които съпруга прави уж за облекчение на контракциите - но и сега при болки в гърба много помагат.

Ааа, и на мен не ми тежи хич!
Пък Трънче, и аз започвам подобен курс следващата седмица, масажи, техники... подготовка за активно раждане... Дано да се научим и на тези масажи, че и гърбът вече ме наболява...
Мен си ми е кеф да съм бременна Simple Smile Само че вече трябва да се съобразявам - да тръгвам по-рано, че бавно се движа; да хващам автобуса от по-предна спирка, макар да губя време, за да мога да се настаня седнала; да не си нося нещата по влака, че тежат... Такива работи, които понякога ме дразнят, понеже аз съм хипер активна, и съм свикнала всичко да става със скоростта на светлината, и без изобщо да се замислям за условията...

Свеки ми е донесла нощница, подходяща да сикърмя... с копченца и тнт... Много е свежарска. 
А на малкия е донесла сума ти ситни дрешки, включително едно зелено комплектче за исписване, много е гот!
Разбрахме се вече да не се купува за новородено, че се събраха доста неща, като добавим и от майка ми... Няма кога да ги носи всичките!

Хайде, отивам, че ме чака една Казнлъшка мама от форума  Mr. Green
Поздрави!

# 236
  • Мнения: 212
ееееййййййй  Gali80   току що разбрах за срещата... можеше и аз да се дотъркалям че и без това никъде не ходя SadSad ама късно...

# 237
  • София
  • Мнения: 226
Да му се не види и Саното. То било трудно откриваемо. След като обиколих половината град и се изнервих до точка на кипене от задръствания, магазини /в Джъмбо днес се зарекох да не стъпвам повече/ и т.н. най-накрая прибирайки се видях някакво квартално магазинче за препарати за почистване и там Сано каквото ти душа иска, няма блъсканица, спокойствие едно. Та намира се на ъгъла на Раковски и Искър - ако някой види зор за тоз препарат точно - там има.

# 238
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Само не мисля този път да пера на ръка. Предния път не знам какво ми беше станало  newsm78.

Ами и аз не държа да пера на ръка, обаче дрешките са толкова микроскопични, че трябва около месец да чакам, докато събера достатъчно за една пералня, а категорично не бих прала бебешките дрешки с нашите, аз и на Ивчо все още му пера отделно дрехите от нашите и нямам намерение скоро да променя това. Затова отново ще наблегна на ръчното пране   Peace

# 239
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
И аз очаквах днесшния ден да е прекрасен,но уви... Confused
Вчера бях на спектакъл и не успях да ви прочета  и да пиша вечерта.
Аз също ще пера всичко на ръка и мисля да гладя всяка дрешка.
А за килограмите,аз съм +9  Embarassedи също като tanita_83 се надявам още максимум пет да кача,но ще я видиме тази работа.Притеснението ми е да мога за 2 месеца да ги сваля,защото професията не ми позволява да съм пълничка Embarassed
Важното е бебенцата да са ни живи и здрави,килата се свалат Peace

Общи условия

Активация на акаунт