за фалита на една банка

  • 45 475
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 274
няма такова нещо , Селинджъра се съсипва да цвъка глупости , завалията ,
 дори и за ПИБ са само слухове , банката е съвсем стабилна ,
ПИБ продадоха  % преди 2 години на британски фонд между впрочем ,

Аре моля те да не се изказваш неподготвена,а? Става ли? Говори за кърмене, детегледане и тн...за неща, от които нямаш грам представа, е по добре да слушаш и да си записваш в тефтерче Simple Smile Британският фонд имаш ли представа какъв е? Кой стои зад него и тн...От финансов анализ имаш ли представа? Колко е ROE  на ПИБ, примерно?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 840
Щом се намеси и кърменето, темата почва силно да ме вълнува.
Вече има две неща, от които не разбирам тук Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо се бъзикате така с хората. Естествено, че няма как банката да продаде ипотекираните апартаменти по простата причина, че те НЕ СА  нейна собственост.

А чия собственост са докато са ипотекирани?

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
При положение ,че си плащам вноските как си представяте,че ще ми продадат апартамента? Най-важното е,че нямат такова право.
В случай на неизпълнение от страна на длъжника кредиторът има право да иска недвижимият имот да бъде продаден на публична продан, независимо в чия собственост или владение да се намира имотът.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 605
Защо се бъзикате така с хората. Естествено, че няма как банката да продаде ипотекираните апартаменти по простата причина, че те НЕ СА  нейна собственост.

А чия собственост са докато са ипотекирани?
Да и на мен ми стана чудно това твърдение. Докато не си изплатиш апартамента той Е собственост на банката. Ако не обслужваш кредита си  и просрочиш  ... вноски /не работя в банка и не знам колко вноски са принципно/, банката обявява кредита за предсрочно изискуем и ако не можеш да го платиш усвояват ипотекираното имущество и го обявяват за публична продан. Моля някой, работещ в тази сфера да ме поправи, ако бъркам някъде.
А относно ПИБ - до колкото знам предстои продажба, а не фалит. И между другото именно така се създават масовите психози.

# 35
  • Мнения: 94
A ако ПИБ се продаде хората, които имат сметки ще си загубят ли парите newsm78

# 36
  • Мнения: 1 775
A ако ПИБ се продаде хората, които имат сметки ще си загубят ли парите newsm78
Не, естествено, банката просто сменя собственика.

# 37
  • Мнения: 94
A ако ПИБ се продаде хората, които имат сметки ще си загубят ли парите newsm78
Не, естествено, банката просто сменя собственика.
  bouquet

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
A ако ПИБ се продаде хората, които имат сметки ще си загубят ли парите newsm78
Това сериозен въпрос ли е #Crazy?
Ще си ги загубят,ами и ако имат и в други банки тези хора и тях ще загубят,че да подпомогнат ПИБ с тях Crazy

# 39
  • France
  • Мнения: 726
До колкото знам, ПИБ притежава 1/2 от Банско... Има интереси в Боровец....

# 40
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Защо се бъзикате така с хората. Естествено, че няма как банката да продаде ипотекираните апартаменти по простата причина, че те НЕ СА  нейна собственост.

А чия собственост са докато са ипотекирани?

Ипотеката е вещна тежест върху недвижимия имот. Тя не прехвърля правото на собственост, а дава право на кредитора  в полза на когото е заложен имота, при определени условия /едно от които е неизпълнението на задължения по кредит/ да изиска неговата продажба и да се удовлетвори /да си получи парите/ с предимство пред останали кредитори, които евентуално могат да се появат в процеса. Ипотеката не препядства разпореждането с имота - дарение, продажба, делба, но го следва и при новия собстевник. Това означава, че дори собствеността да се смени, то ипотекарният кредитор има право при неизпълнение на задължението на кредитополучателя/заемателя /който е ипотекирал имота/ да продаде имота и да си събере вземането.

# 41
  • Мнения: 3 405
A ако ПИБ се продаде хората, които имат сметки ще си загубят ли парите newsm78

Не.

П.П. Вече са ти отговорили Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 370
няма такова нещо , Селинджъра се съсипва да цвъка глупости , завалията ,
 дори и за ПИБ са само слухове , банката е съвсем стабилна ,
ПИБ продадоха  % преди 2 години на британски фонд между впрочем ,
Селинджър цвъка глупости??? Ахххаххахаха, ох, сериозно ме разсмя. Mr. Green

По темата-на ПИБ имам кредитна карта само, иначе нито заеми, ни депозити, ни ипотеки.

# 43
  • Мнения: 274
Защо се бъзикате така с хората. Естествено, че няма как банката да продаде ипотекираните апартаменти по простата причина, че те НЕ СА  нейна собственост.

А чия собственост са докато са ипотекирани?

Ипотеката е вещна тежест върху недвижимия имот. Тя не прехвърля правото на собственост, а дава право на кредитора  в полза на когото е заложен имота, при определени условия /едно от които е неизпълнението на задължения по кредит/ да изиска неговата продажба и да се удовлетвори /да си получи парите/ с предимство пред останали кредитори, които евентуално могат да се появат в процеса. Ипотеката не препядства разпореждането с имота - дарение, продажба, делба, но го следва и при новия собстевник. Това означава, че дори собствеността да се смени, то ипотекарният кредитор има право при неизпълнение на задължението на кредитополучателя/заемателя /който е ипотекирал имота/ да продаде имота и да си събере вземането.

Т.е. да ви го кажа по простичко - прехвърля не прехвърля, като не си плащате определено време ипотечния кредит (периода варира според банката, но не е по-малък от 3 месеца, т.е. 3 вноски), имота ви се продава, банката си взема кинтите, ако са го продали за повече от това, което и дължите, следва да ви се върне разликата, и в крайна сметка вие сте на улицата като последните прошляци Simple Smile Та кво казваш Веси - дреме Ви на патките дали плащате или не....ипотекирания апартамент си е Ваш, и никой не може да го продаде без Ваше съгласие...Хахахахах

# 44
  • Мнения: 2 401
Аааа голем купон бил тука ... наздраве smile3521 cheers

Общи условия

Активация на акаунт