бенките - кога ?

  • 2 525
  • 69
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
някои знае ли кога се появяват бенките на бебоците ? Wink

# 1
  • Мнения: 49
На нас ни се появи първата на 3м. Сега имаме доста Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
На моят син първата му се появи към 6-7 месеца. Наскоро видях, че има и още една.

# 3
  • Мнения: 645
Когато стана на една годинка забелязах първата. Сега има още две, но не знам кога точно се появиха.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 721
И ние имаме 1 на и се появи към 5 месец Party

# 5
  • Мнения: 541
Първата му се появи доста след годинката. Може би на година и 3-4 месеца. Преди няколко дни видях, че са се появили и други две.

# 6
  • Мнения: 298
Първата се появи на около 2 седмици, после се появиха още.  Confused

# 7
  • Мнения: 554
Ние се родихме с една на крачето, но за сега не съм забелязала други.

# 8
  • Мнения: 3 376
След годинката,засега има само една.

# 9
  • Мнения: 2 631
съвсем скоро му се появи първата  Flutter

# 10
  • Мнения: 266
на 3 месеца имаше 3,и то доста големи

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 613
Скоро след като навърши една година. Една на гръбчето и една на крачето. Много са малки и сладки Grinning.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 330
От бенка до бенка има разлика. Знам, че ако са грапави и с неправилни очертания, както и ако са все едно от два различни типа кожа, тогава е хубаво да ги види специалист. На моята бебка и се появи луничка на дупето около годинката някъде или малко по-рано. А аз съм се родила с една голяма бенка на ръката, по време на пубертета ми я махнаха. По това време ми се появиха и много други.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
На 5 месеца беше дъщеря ми като и се появи първата бенка.

# 14
  • Мнения: 375
Преди месец я видях за първи път

# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
Засега не съм забелязала да има. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 537
Преди около месец забелязах, че има една малка на дупето. Съвсем безобидна мисля, като точка и се слива с кожата на пипане.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моята дъщеря се роди с бенка на дясното краче.
Други няма засега.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 758
Първата му се появи доста след годинката. Може би на година и 3-4 месеца.
и при сина ми така

# 19
  • София
  • Мнения: 1 230
Някъде след годинката се появи първата малка точица. След около 2 месеца се появи и втора такава.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 766
Дияна се роди с бенка на врата. 1вото нещо, което каза акушерката беше "каква хубава трапчинка, а има и бенчица". Няколко месеца по-късно се появи нова бенка на ръката. Аз и баща й имаме много бенки, Дияна за сега май не ни е наследила.

# 21
  • Мнения: 9 973
ние нямаме

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
благодаря ви мамчета, ние за сега нямаме бенки, но аз съм в очакване и най-вече заради една която имам аз по наследство само мястото се променя, моята е на гърдата Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 103
Ние си се родихме с бенка .

# 24
  • Мнения: 27 524
Няма правило. На синът ми забелязах една мъничка преди два месеца, засега е само тя  Simple Smile

# 25
  • Враца
  • Мнения: 173
Първият или вторият месец се появи на пръстчето. Друга няма за сега, и не ми се ще и да има де  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 959
Малката, още няма.Баткото,  някъде след 2 годишна възраст му се появиха две, който забелязвам сега, че леко му се уголемяват.
Надявам се да не им излизат много.

# 27
  • Мнения: 985
след първата годинка се появи първата  Peace

# 28
  • на село
  • Мнения: 3 926
Голямата ми дъщеря се роди с бенка,
на малката чак сега виждам, че се появява една на ръчичката - почти на 4 години е.

# 29
  • Мнения: 617
При нас към 11 месец

# 30
  • Мнения: 19 302
При нас се появи на стъпалото преди няколко месеца. Странното е, 4е е продълговата, все едно има трън4е в крака.

# 31
  • Мнения: 1 049
Винаги могат да се появят, но бенките не са толкова опасни както брадавиците. Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 44 120
някъде на годинка първата...сега има 2 общо...

# 33
  • Мнения: 3 611
На Янис пьрвата бенка му се появи 2_3 месеца след раждането, на главата, под косата.
Сега, на 5 години, има оЩе 2 бенЧици, сьвсем малки. Едната в горната ааст на рьката, другата на краЧето.
Дано не му иzляzат много, Че е супер гроzно...
Аz сьм като напрьскана...  Confused

# 34
  • Мнения: 3 611
При нас се появи на стъпалото преди няколко месеца. Странното е, 4е е продълговата, все едно има трън4е в крака.

Странно наистина...
Аz имам на дланта на лявата рька, таман 2.
Сега погледнах... едната е иzсветляла и поЧти не се вижда  Shocked

# 35
  • Мнения: 2 908
Първата и се появи на една годинка-на крачето.И до сега си е с нея и няма други още. Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 632
На голямата вече не си спомням.На малката на 4 месеца и се появи отзад на крачето,преди няколко дни видях че има още една.

# 37
  • Мнения: 257
Нашето момче има от раждането,още в родилното я видях на ръчичката Mr. Green

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Вече имаме 4 броя.Първата излезе на 7-8 месеца/лятото/.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 541
 Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 1 541
роди се с бенка на дясното крае   Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 1 541
надявам се ,че не е опасно !
как мислите?
дано да я хареса като порасне Laughing

# 42
  • Мнения: 8 999
Различно е при всяко дете.
Дъщеря ми се роди с една, а после й се появиха и други.
Синът ми нямаше отначало, а впоследствие доста се обемчи.

# 43
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Сина ми има бенка на крачето почти от самото раждане - не съм сигурна дали така се е родил или се е появила в първата седмица след това. Други няма. А дъщеря ми има една-две, които се появиха в първите месеци след раждането.

# 44
  • Мнения: 256
Имаме си две появиха ни се към 5 месец

# 45
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Ние сме на 10 месеца и нямаме бенки

# 46
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Няма още  Peace

# 47
  • Мнения: X
Марти има на дясното краче на бедрото отзад 1 и мисля, че му е по рождение. Май има и още една, но не се сещам в момента къде, помня, че наскоро обърнах внимание, че има 2-ра бенка.

# 48
  • София
  • Мнения: 10 330
надявам се ,че не е опасно !
как мислите?
дано да я хареса като порасне Laughing

Е ние откъде да знаем, дори не сме я виждали бенката.  Rolling Eyes Иди на лекар, ако те пиртеснява нещо. По-напред съм писала на какво трябва да се обърне внимание, плюс разбира се, ако бенката започне, да расте, кърви или боли. Споко, най-вероятно е безобидна, но само лекар може да потвърди.   bouquet

# 49
  • Мнения: 165
Не знам кога са се появили при големия ми син   newsm12,  но малкият е на 8 мес. и половина и още няма. smile3504

# 50
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Съвсем рано се появи първата ни бенка - Криси беше някъде на 2 месеца на лявото бедро. Много е сладка

# 51
  • Мнения: 1 029
на дъщеря ми първата бенка се появи на година и половина.Беше на окосмената част на главата.Спомням си, че и правих прическа и като я забелязах изпаднах в ужас.Веднага я заведох на лекар Embarassed LaughingСега ми е смешно, но си помислих, че е кърлеж или нещо такова. LaughingПедиатърката много се смя след това Grinning

# 52
  • Мнения: 525
И ние имаме 1 на и се появи към 5 месец Party

Горе долу така и нашето момиченце.

# 53
  • Мнения: 3 695
На моето момиченце се появиха съвсем скоро две на челото (на година и 3 месеца някъде).

Въпросът ми е може ли да се направи нещо превантивно?

# 54
  • Мнения: 525
Странен въпрос.

Освен да не се излага малко дете на пряка и силна слънчева светлина...

# 55
  • Мнения: 1 477
Още нямаме.

# 56
  • Мнения: 313
Ние все още нямаме.

# 57
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
На моето момиченце се появиха съвсем скоро две на челото (на година и 3 месеца някъде).

Въпросът ми е може ли да се направи нещо превантивно?

Това не е сериозен въпрос,нали?

# 58
  • Мнения: 3 695
На моето момиченце се появиха съвсем скоро две на челото (на година и 3 месеца някъде).

Въпросът ми е може ли да се направи нещо превантивно?

Това не е сериозен въпрос,нали?
Естествено, че е сериозен. Имам предвид ако се пази детето от слънцето, ако се маже със слънцезащитни кремове би ли се избегнала появата им, или пък е генетично заложено?
Какво несериозно виждаш?

# 59
  • Мнения: 2 825
Все още няма.

# 60
  • Мнения: 136
Не знам дали е бенка , но има една червена точица на коремчето , а аз имам страшно много .Дано тя не е така!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На нас ни се появи преди седмица на коремчето , на 2.5 месеца е ...не е ли рано се чудя  newsm78 за бенки...

# 62
  • Мнения: 8 917
При Гери беше към годинка и половина - две.

# 63
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Преди около месец забелязах, че има една малка на дупето. Съвсем безобидна мисля, като точка и се слива с кожата на пипане.
И ние имаме една такава  Laughing . На 3 месеца се появи и за сега е само тя. Дано няма други, понеже знам, че не е хубаво.  Confused

# 64
  • Мнения: 679
Скоро забелязах, че има една на ръчичката, т.е. със сигурност е било след годинка и 3 месеца

# 65
  • Мнения: 2 448
Че то може да си има бенки и по рождение. На нас на 4-5 месеца ни се появи едно от тези червеничките на лицето, а след годинката май някоя и друга бенка, но не са повече от 2 -3 и то много малки точици.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Някъде към 9-я месец стана добре видима на кръстчето-много е сладка Laughing

# 67
  • Мнения: 1 447
До преди да отворя темата даже не съм се замисляла за бенките.Сега като се събудят децата ще започна да ги разглеждам дали имат.
Че аз имам доста.

# 68
  • Мнения: 2 334
Точно като стана на три месеца и излезе на крачето една съвсем малка и до сега си е само тя Simple Smile

# 69
  • Мнения: 476
От няколко дни забелязах на синът ми бенка (поне си мисля, че е, тъй като е много бледа) на 9 и половина е!

Общи условия

Активация на акаунт